Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIISINGU VÕTJA NÕUAB RAHA

19:41 10.11.2014
Padi77
Liisingu võtja nõuab raha
Tere, mure siis sellinne, et sai MOGO liisingufirma kaudu oma auto liisingusse antud. Ostja ostis mult 2000 eurose auto liisingusse ja nüüd on läinud mõned päevad mööda ja ostja helistas ning hakkas mult raha sisse nõudma või lubas kohtusse anda. Kuigi vead olid sellised, mida mina ei ole põhjustanud ja ma ei teadnudki üldse neist mitte midagi. Mis õigused on minul, kui liisingusseandjal?
20:11 10.11.2014
XXXXL (registreerimata)
Re: Liisingu võtja nõuab raha
liisinguandja on mogo.ee , sina müüsid nendele ja nemad siis järelmaksuga edasi, vaata oma ja mogo.ee vahel sõlmitud lepigut, seal on kõik kirjas
20:25 10.11.2014
mina mina (registreerimata)
Ja üldiselt on nii,et mingu kohtusse:)
Mida ta saavutada tahab?
Kui ta ei suutnud 2 tuhhist autot osta siis kuidas ta sinna kohtusse plaanib minna?
Esiteks peab ta palkama advokaadi/juristi kes teda esindab ja see maksab:)
Kohtusse pöördumise tegemine maksab + riigilõiv antud teema puhul 200-300 eurtsi jne jne.

Ehk siis inimesed ärge uskuge ja ärge võtke tõsiselt neid ähvardusi.

Soovitus oleks sulle,et saada pikalt.
20:33 10.11.2014
......... (registreerimata)
Soovi talle head teed minna ! Et kui auto on komisjoni müügis, ei vastuta müügiga tegelev firma, kui auto müüb liisingufirma ei vastuta müügiga tegelev firma ?? Kõva riik ja seadused, ükskõik kuidas vaatad on süüdi inimene, mitte ettevõtte kes tegeleb müügiga ? :)

Veelkord, head teed talle minna !
20:48 10.11.2014
karvajura (registreerimata)
no aga eraisik ei saa ju mingit garantiid anda isegi kui tahaks, loll oli siis et ostis...
21:03 14.11.2014
selle raha ees (registreerimata)
ei peagi uut saama, ning kui ütled veel et sina pole neid vigu põhjustanud siis saada kukke, kõige lihtsam vastus.
Eks lollidelt püütakse ikka raha kätte saada, ära anda on alati lihtne, katsu teenida...
Ning isiklikust kogemusest hakkab alati häda pihta nendest kes endale laenud kaela võtavad, endal poe rehvide raha vast isegi...
18:51 20.11.2014
Mul sama mure (registreerimata)
olgugi et auto maksis 5000 euri, mis on ka ikkagi vana masin 8 aastat vana, ca 300 000 läbi sõitnud, nüüd ca 3 nädalat hiljem kukkus mingi 200 eurine andur küljest ära ja mina olevat süüdi:D
Inimlikust seisukohast poleks ma ehk isegi väga vastu aitamast kui oleks ma ei tea kas mootor või käigukast pekki läinud, aga no ega ma igat 200 eurit andurit ka ei pea ju välja talle vahetama?
Pidasin ka laenukontoris nõu meestega ja sealt öeldi et häda hakkab alati pihta just nende klientidega kes tahavad võimalikult väikese sissemaksega võimalikult kallist masinat kätte saada ja siis ongi kui midagi küljest ära kukub siis on alati kõik teised süüdi!
SOOVITAN KÕIGILE, MÕELGE ENNE 9 KORDA JÄRGI KUI SELLE PANNI ENDALE KAELA OSTATE, KUI UUT EI JÕUA OSTA VÕI VANA REMONTIDA SIIS KÄIGE JALA, TULEB TERVISELE KASUKS!
10:46 21.11.2014
maaks
"Mul sama mure" see -> "MÕELGE ENNE 9 KORDA JÄRGI KUI SELLE PANNI ENDALE KAELA OSTATE" oli sul ju auto müügikuulutuses ilusti algusest peale kirjas onju!? Ja sa ju ei valetanud ostjale, et auto on hästi hoitud ja regulaarselt hooldatud, nagu mõned seda teevad!?
Siis on uus omanik ikka täiega tropp ja kui ta ikka uut ei jaksa osta, siis käigu jala!
16:50 21.11.2014
karvanejakole
Kui viga ei ole tahtlikult varjatud, on see ikka ostja risk. Ehk juhusliku hävimise risk läheb müüjalt ostjale üle eseme üleandmise hetkest alates. Kallist masinat väikese sissemaksuga ostes tuleb ju kuumaks suurem ja igasugune planeerimata väljaminek käib üle jõu, seega on lihtsam kedagi selles süüdistada selmet peeglisse vaadata.
18:17 21.11.2014
G60
Miks sa üldse vastad uue omaniku kõnedele peale müügilepingu sõlmimist? Kui raha käes ja üleandmise-vastuvõtmise akt allkirjastatud (liisingfirma puhul), siis nägemist ja ostja number blacklisti. See auto pole ju enam sinu oma. Ostjal on kõik võimalused enne ostu kontrollida kaupa, kui ta seda võimalust ei kasuta, siis see on ostja probleem. Eraisikute vahel on asjad ses mõttes väga hästi müüja kasuks.
Kohtusse võib kaevata, kuigi see on ülimalt ebatõenäoline nagu "mina mina" juba selgitas ja kohtuniks jätaks ikkagi tulenevalt võlaõigusseadusest sulle õiguse, seadused on sellised.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.