Veljed ja rehvid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Kas kellegil on kogemusi Minerva talverehvidega ?

kalev056
16:30 19.11.2014
Kas kellegil on kogemusi MiNERVA talverehvidega, nimelt plaanis osta talverehvid ja pole veel otsustanud kas lamellid või naastud. Ja üleüldse kas seda Minervat tasub osta. Hind tundub küll väga hea.


Ette tänades Kalev !!!
Hr.kanad
17:21 19.11.2014
Mina pole küll nii rikas et odavat asja osta, kui auto kraavis läheb palju kallimaks asi maksma..
kaubiku mees
17:29 19.11.2014
Arvan,et Minerva on omasuguste Hiina rehvide seast üks parimaid.
Võrdlema aga ei hakka mingite tuntud euroopa prändidega ,kuna ma ei ole mingite testide korraldaja . Sõita saab väga edukalt.
Enda kaubikul on need all.
jee.kim
21:49 19.11.2014
To Hr. Kana:
Miks nende "odavate" rehvidega kohe kraavi peab sõitma?
NankangSw7
22:33 19.11.2014
On positiivsed kogemused Nankang rehvidega,nii suve kui naastuga.
AntiOpel
22:46 19.11.2014
Nankangi toodetega on kogemusi küll, positiivseid paraku mitte.
jee.kim
08:55 20.11.2014
Kas sõitsid kraavi või?

Johannes Tuhk
19:28 20.11.2014
NB! Rehviteadlased, Nankang pole Hiina rehv muideks.
karvaturake
19:50 20.11.2014
Pole usku sellistesse rehvidesse mida müüakse toidupoes kapsaste kõrval (nankang) ja ehituspoodides ostukärude kõrval. pole midagi head loota neilt lihtsalt
valdu1
20:10 20.11.2014
kanad sõidab vallaiga
devalsig
23:45 20.11.2014
Ostsin eelmisel nädalal Irust maaletoojalt uued Gislavedid. Seni olin sõitnud Masteri ja Bridgestoniga. Uskumatu kui hea võib üks tegelikult korralik naastrehv olla - vaid 80 naastu, vaikne nagu suvekas, peab kiilasjääl nagu kännu taga. Järgmisena ostan Volvo või Saabi, rootslased pole vist põhjuseta maailma kröösused.
sung
09:23 21.11.2014
Uued maasturi rehvid nokian hakkapeliitta 7 ja oli ilusti kirjas Made in Russia
Nägin oma silmaga.
Per-Astra
09:47 21.11.2014
Sõitnud Minerva suverehvidega, midagi halba ei tähendanud (225/45 17). Rehvitestides on saanud päris häid hinnanguid, meil on nad suht odavad. Saksas maksab rehv 107 EUR ja Continental samaväärne 119 EUR.
maaks
10:21 21.11.2014
Nokian'il ongi tehas Venemaal ju siis sinu komplekt ongi seal tehtud.
------------
Nokian produces approximately 6,000 tyres daily and employs 510 employees at its factory in Vsevolozhsk, Russia near Saint Petersburg, and plans to increase manufacturing capacity to 10 million tyres annually by 2011
EDIT:
"devalsig" kust p_rsest sa selle kiilasjää juba leidsid kui rehvid alles eelmine nädal ostsid :-) Käisid Austrias mägedes vää? Ma sõidan siiamaani suvekatega ja on kah OK (E lähen sinnasamasse "Irusse maaletooja juurde" rehve vahetama).

Muudetud 21.11.14 10:32

salvokas
11:02 21.11.2014
Sõidan minerva suvekatega, hea hinnaga sain ja nagu aru sain et tegemist on taanlaste toodanguga.
AntiOpel to jee.kim
12:38 21.11.2014
Ei sõitnud kraavi. Aga pidamine oli täiesti uue rehvi kohta ikka masendavalt kehva. Rehviks on neid palju nimetada. 3 hooaega vana Continentali naast oli ka parema pidamisega, kui täiesti uus Nankang.
jee.kim
16:09 21.11.2014
Nagu teises teemas mainisin, on asi enamasti inimestes, mitte rehvides!
Tänase ilmaga sai oma esiveolise masinaga, mingite noname suvekatega maanteel mitmestsetmest 4X4 masinast mööda,arvatavasti ka suverehvidega.
Naastuks sai ka REHVITÖÖKOJAST tellitud mingi HAN;NAN(võibolla on KANG?)
Sobisid mõõdu, koormusindeksi ja hinna poolest.
sung
20:27 21.11.2014
Kas Made in Russia on sama hea kui Made in Finland?
Siiiidiuss
21:10 21.11.2014
Vahet pole ju vist kas made Russia or suomi. Soomlased joovad ka enamvähem sama palju kui venelased. Aga üldiselt jah sõiduoskused on tähtsamad kui rehvid. Ka testivõitjatega sõidab oskamatu teelt välja. Täna vist oli teedel palju suverehvidega või väheste sõiduoskustega tegelasi seat kolonnid tiksusid 70ga maanteel. Pool teed sain 90ga ka sõita siis keegi ei jokutanud jalus. Endal on Wanli naastrehvid kolmandat hooaega ja ei kurda. Minerval pole ka viga midagi.
evals
22:01 21.11.2014
Nii on .mul enda jeepil sellised all.
Mahno3
23:34 21.11.2014
Kas kellegi sõiduoskused muutuvad, sõltuvalt sellest, mis rehv all on?

Sõltumata sõiduoskusest on parema rehviga mugavam ja turvalisem sõita. Igasuguse rehviga on võimalik üle pingutada ja avarii teha. Parem rehv annab sulle siiski täiendava võimaluse korrigeerida, mõned meetrid pidurdusmaad või jätab libisemata seal kus viletsam juba külg ees liiguks.

"Vahet pole" jutuga on enamasti need, kelle sissetulek ei võimalda osta uut rehvi, kes ostavad protti või kasutatut ja siis proovivad enda majanduslikku otsust meeldivaks rääkida. Jah, kui raha vähe, kõlbab sõita ka protiga ja kasutatud rehviga, aga kumbki neist ei saa omadustelt uue vastu. Minu esimene autosõidu talv oli see, mil eestis esimest korda talvekad kohustuslikud olid. Sellest peale olen sõitnud nii kasutatud rehvi kui protiga - ja olen elus. Aga olen sõitnud ka tuttuue rehvitesti esikolmiku rehviga ja uskuge või ärge uskuge - vahe on mäekõrgune. Peab paremini, balansis on paremini, vaiksem on - ja seda kõike samaaegselt. Selle talve olen kooner ja ikaldan autoga ostes kaasa tulnud pirelli sõõrikutega.
@devalsig
06:21 22.11.2014
NordFrost 100? Endal ka uued, enne pole Gislavedi kasutanud. Tõesti on vaiksed, jää peal pole veel proovida saanud. 16" maksis mingi 120 raha tükist ka muidugi.
kaubiku mees
18:44 22.11.2014
Minerva ja Taanlaste toodang? Oled vist valesti aru saanud .
Minerva rehvidel on kiri -Made in China.
hesar
19:28 22.11.2014
No tänapäeval on paljud asjad Made in China.Minerva puhul on tegemist Belgia firmaga.
muratino
12:07 23.11.2014
Deldo (Deldo Autobanden N.V.) on Belgia firma, kelle private brändide (private label ehk eestimaiselt omatoode) hulgas on Minerva. Vaevalt hollandlased kontrollimata oma nime all suvalisi rehve müüks. Infoks: http://www.deldo.com/gb/organisation/
Cordiant
13:20 23.11.2014
Vene Cordiant Snow Cross on HKPL7-ga kahtlaselt sarnane: http://www.reff.ee/pood/rehv/soiduauto/cordiant/snow-cross-6
763/

Ostsin sama mõõtu jooksu ning olen hinna ja omadustega väga rahul.
kupu_3
20:46 23.11.2014
See cordiant... Tekst eelmiselt lingilt: "Rehv on saavutanud meie klientide hulgas väga hea tagasiside" Seltsimehed koloraadomardikad, palun tõlkige see mulle ära.
Lugesin veidi revüüsid vene portaalidest ja meelde jäid need: "rehv hakkas naelte vahelt õhku välja laskma" ja "juba -15 kraadise külmaga kodunt startides loperdasid rehvid oma 400 meetrit kuni nad jälle ümmarguseks said"
wosbee
05:27 18.12.2014
Lõpetage see iga asja puhul "made in russia" mahategemine.
Soetasin endale sellel aastal Gislaved NordFrost 100 rehvid, milledel on samuti peal "Made in Russia" ja pole nende kvaliteet sugugi hullem, kui seda on rehvidel, mis valmivad kuskil mujal Euroopas. Vaata, et paremgi. Need on jah valmistatud Venemaal uues Continentali tehases Kaluga's, mis pandi püsti eelmise aasta oktoobris, kuid kus kasutatakse ContiTech kõige moodsamaid tööpinke ja tehnloogiat. 50% toormaterjalist nagu näit. kautšuk jms. tuuakse nagunii sisse mujalt, täpselt nagu teistes Continentali tehastes. Ei usu, et rehvi kvaliteet sellepärast kannatada saab, et need Kaluga tehases valmivad.
Ja tean ka paari tuttavat, kes sõidavad vene Cordiant Snow Cross rehvidega. Ainus miinus pidavat olema nende lärmakus, kuid see tuleneb arvatavasti nende agressiivsest mustrist aga naastud on neil väga vastupidavad (sõna "väga" s.o rõhutatult). Naastudeks on Scason (Soome) kahe flantsiga pitsi-kujulised naastud.

Muudetud 18.12.14 06:02

2talve
11:45 01.11.2018
Nüüd tuleb 3 hooaeg Minerva Eco Studidega. Kõik naelad vist alles, peale vaadates. Pole midagi halba öelda. Lume peal vägagi hea pidamine. Jääga pole väga palju kokku puudet, aga need lõigud kus olnud, pole tundud, et hakkaks ära minema vms. Aga pole ka piirini ajanud.
lamellidega
13:17 01.11.2018
mulle meeldivad need totud, kes räägivad, kuidas prismas lõhnakuuskede ja odava autoõli kõrvalt euroaluselt nopitud odavad hiinakad (osad silmaga vaadates kõverad) või muud tundmatu nimega rehvid on head ja peavad hästi. talvel linnakiirustel ja maanteekiirustel liigeldes (vahel lund, lörtsi, jääd, "rööpaid", lume ja soolasegune läga jne) tuleb väga selgelt välja kvaliteetse tootja ja säästutootja rehvide erinevused. suhteliselt totakas on muljetada, et mingi plastmassist hiinakas peab hästi igasugustel talvetingimustel ja kui küsida sõidukiirust, siis "oi talvel ikka 40 km/h, et oleks ohutu." sellise loogika korral võiks talvel 25ga sõita ning rääkida ka, et "oi mis te neid talverehe ostate, et suverehvid peavad ka talvel väga hästi." normaalne inimene arvestab endaga ja teistega ning sõidab korralike rehvidega, mitte mingi suvalise tahmarõngaga.
To lamellidega
14:17 01.11.2018
Mulle meeldib kuidas mõni on nagu usufanaatik ja arvab, et ainult margirehvid (Bridgestone, Michelin, Continental, Nokian, jne) hoiavad teda talvel teel ja kahe kõrva vahel ei pea midagi olema. Kui pole konkreetse rehviga sõitnud ja vaid brändikad all olnud siis ära võta sõna. Olen ise Minerva Eco Stud SUV-ga sõitnud mitu talve ja maasturiga ei ole küll ei kinni jäänud ega maanteel lappesse läinud. Sõidan täiesti tavaliselt, ei veni 40-ga ega kupata 120+ km/h. Kui tahad katsetada oma brändikate pidavust, rallimees nagu sa jutu järgi oled, mine palun spetsiaalsele rallirajale ja ära sea teisi inimesi ohtu.
koomataja666
15:20 01.11.2018
Mul olid ka ühel suuremal jeebil ostes all, ei ütle miskit halba, kaks või kolm talve sõitsin.
küünik
15:21 01.11.2018
Tunduvad olema hästi pehme kummiseguga ja veeretakistus ei ole vist kõige parem. Seega võiks arvata, et kipuvad kiiremini kuluma, aga eks elu näitab. Muidu täitsa ok tunne, naastude müra päris ära ei ehmatanud ka. Autoks on CRV.
Robert3000
23:17 20.01.2019
Minerva Eco Stud naastud ja Frostrack lamellid on väga head. Nendega liigub Eestis palju autosid.

Belgiast alguse saanud firma, alguses toodeti koos Continentaliga aga täna tõesti suures osas Hiinas tootmine kõrgete kvaliteedistandarditega.

Samas ei saa jätta mainimata, et Nokian ka toodab Hiinas GT Radiali tehases (lisaks Venemaa tehasele) ja ikka kõigi unistus :)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte