Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIISINGUS AUTO MÜÜMINE

17:43 17.12.2014
tyky
liisingus auto müümine
Tere,

Mul on auto liisingus ja jääk on kuskil 4000 euri veel. Uuriisn pangast, et kas ma võin auto maha müüa ja uuema soetada. öeldi,et ma saan selle auto ainult ise välja osta. mul pole aga sellist vaba raha võtta,et välja osta ja siis maha müüa. Kas keegi on sarnase probleemi ees olnud. KAs ma saan selle müüki panna aga uue ostjaga teha mingi lepingu, et maksavad mulle ära ja ma ajan pangas asjad korda (kaua see aega võib võtta?)? Muidugi vaevalt uus ostja sellega nõus on. Või on kellelgi mingi muu hea lahendus.
18:23 17.12.2014
AntiOpel (registreerimata)
Re: liisingus auto müümine
Huvitav, miks pank ütles, et sa võid seda vaid välja osta...alati on ju autoostjal võimalus võtta liising üle ja jätkata maksmist, kõik on läbirääkimiste asi. Eks pangale endale on kasulikum, kui sa välja ostad, nemad saavad ju kohe oma raha kätte täislaksuga. Uuri pangast põhjalikult järgi ikka. Mis pangaga tegemist on?
18:26 17.12.2014
qaz24 (registreerimata)
Loovutad väljaostu õiguse ostjale ja kogulugu. Kui auto kallim kui jääk siis vaheraha tasub sulle. Kui ostjat pole siis pead ise välja ostma või liisingulepingut pikendama.
19:47 17.12.2014
löpsik (registreerimata)
septembris tegelesin sama teemaga. tundub, et sattusid lihtsalt mingi pahas tujus oleva teenindaja peale. juhul kui müügihinnaks on jääkväärtus pole üldse mingit probleemi , või kui ostjaks teine liisingfirma suvalise hinnaga. Juhul kui ostjaks eraisik ja sa tahad saada rohkem raha kui jääk siis see tekitab pangale lisatööd ja seda nad väga teha ei taha. Helista uuesti liisingusse ja uuri veel. kuidagi ikka saab.
21:13 17.12.2014
professor_sammaljalg
antiopel, sellist asja, nagu liisingu ülevõtmine ei eksisteeri. kui liisinguvõtja muutub, siis algab kõik algusest peale - krediidiinfo, sissemakse, igakuiste maksete arvutamine jne.

eriti imelik on veel väide "pangale on kasulik kui ta kohe kogu raha kätte saab". afaik pank intressidest toitub, mitte rahahunniku otsas istumisest..

ise tahtsin samuti mingi aeg ühe tarbesõiduki uue vastu välja vahetada - liisingujääk oli €28k, uue auto müüja pakkumine vana väljaostuks oli €40k, vahe oleks läinud uue sissemaksuks ja kõik.
22:11 17.12.2014
osta välja ja siis müü (registreerimata)
http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_sc
hnell&action=view_post&post=8748591

Googelda veidi ja leiad, et kui müüd kallimalt kui liisingväärtus, siis maksad vahe pealt käibemaksu. Kasulikum on ise välja osta ja siis edasi müüa.
23:15 17.12.2014
mädapaise (registreerimata)
Räägin kuidas endal oli u aasta tagasi. Jääk oli 6000euri ja müügihind oli 7500. Andsin pangale teada, et soovin auto ära müüa. Kuna ostja ostis sulas, siis pank tegi minule lõpu arve, ostja kandis raha minu kontole ning maksin arve ära. Mis üle jäi, jäi omale.
Ja u 2 aastat tagasi oli teine auto. Jääk oli 4000 ja müügihind 4500. Ostja tegi pangas liisingutaotlused jms asjad ära, mina pidin paar paberit täitma ja andsin auto mingi päev üle. Üle jäänud 500 kanti minu arvele.

KM on ainult kasutusrendi puhul.
23:28 17.12.2014
küsimus viimasele (registreerimata)
Kui raha kanda sulle siis kuupäevad ei klapi. Miks peab uus omanik sind usaldama. Omanik on ju pank. Ark esitab küsimuse kuidas müüsid auto uuele omanikule esmaspäeval kui ise omastasid auto pangalt teisipäeval.
23:49 17.12.2014
looder23
egas raha ülekandmine ei tee veel sind autoomanikuks, juriidiliselt. see ei ole absoluutselt panga asi, mis päeval uus omanik sulle raha üle kannab. pank teeb vanale omanikule jäägi kohta arve. kui see makstud väljastab paberi maanteeameti jaoks, et liising lõpetatud ning lubatud teha ümbervormistamine. kelle nimele, täiesti kama 2. see ei huvita enam kedagi. auto võid ju ka uuele omanikule üle anda samal päeval kui ta sulle raha kandis. lihtne. mis veel keeruliseks jäi?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.