Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PEUGEOT 508

09:25 14.03.2015
ivar1988
Peugeot 508
Tere.Oleks soov osta Peugeot 508 Allure 2.0 HDi 120kW.Kas kellegil on kogemusi ja kas on hea auto või mitte.Aasta oleks 2012
23:07 09.12.2015
VB (registreerimata)
Re: Peugeot 508
Tere,
ostsid ära? Endal sama mõte.
09:48 10.12.2015
Peugeot-i vastus (registreerimata)
Tere,
meil oli peres kaks aastat naisel just selline (ATM kastiga). Ostsime uuena Metrost ja kuni müümiseni ei olnud mitte ühtegi pretensiooni. Kuluosasid ei olnudki. Mis mind üllatas, oli kütusekulu. Tõesti ökonoomne. Soovitan igatahes seda mudelit kaaluda ja eelarvamustest vabaks saada inimestel (prantslaste osas).
Ainus mis mind häiris oli see automaatne käsipidur (isiklik kiiks). Müüsime ca. 60000 ls juures ja usun, et ka uus omanik on väga rahul.
09:59 10.12.2015
kupu_3 (registreerimata)
Automaatne käsipidur? Ajasid vist midagi segamini? Mõlemal, nii käsikastiga kui ka automaadiga on tavaline kangiga kässar. Pöidlaga vajutad ja vabastad.
11:03 10.12.2015
ss (registreerimata)
traditsiooniline käsipiduri on madalama varustusega autodel, Allure varustuses on elektriline.
14:37 10.12.2015
Peugeot-i vastus (registreerimata)
Automaatne selles mõttes, et niikui seisma jääd ja auto suretad, siis läheb kohe peale ja kui uuesti stardid siis läheb maha. Meil seda ei juhtunud küll kordagi, kuid Eesti kliimas kartsin ikka, et talvel niiske ja kiire külmaga võib hommikuks kinni olla.
17:33 10.12.2015
professor_sammaljalg
pole seal midagi erinevat tavakässarist, ses suhtes, et vana ja kulunud trossidega võib kinni jääda, korralik ja hooldatud süsteem ei tekita probleeme, eriti veel nii uuest peast.
22:42 10.12.2015
VB (registreerimata)
Mina ostsin Allure täna ära.
00:26 27.02.2016
professor_sammaljalg
käsipidurist veel niipalju, et und oodates sirvisin müügisolevaid 120kw 508 vintskappe, tundes huvi, palju siis aastaga hind langenud on. üllatavalt paistab, et aastaga on hinda juurde tulnud, aga silma hakkas selline anomaalia: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1882196
08:29 27.02.2016
kitsas silmaring (registreerimata)
Ma ei saanud sellest anomaaliast aru
16:18 27.02.2016
professor_sammaljalg
süütevõti ning meh. käsipidur business varustuse juures, kitsas silmaring
11:44 03.03.2016
astrasoov
Sorry aga mina just pooldan mõlemat. Keyless Go'ga on ikka erinevaid jamasid inimestel, kuna ei pea taskus sorima et autosse saada/käivitada, lisaks on mõnede autode puldid niiskustkartvad/kergesti murtavad (nt Renault puhul on see väga habras ning telefonist õhem, samas plastikkaardi suurune). + eelistan parkides jätta käik sisse, mitte närida seda käsipidurit koguaeg. Ning viimaks on esimese lumega tänavahoovis ikka soov väike kässar tõmmata kurvi, kasvõi korraks :))) Tahaks näha kuidas sa seda elektrilisega teed.
13:11 03.03.2016
508 (registreerimata)
Meil on peres 508 SW Allure diisel-AT6 133kW, mõistliku hinnaga ning igati mugav ja vastupidav auto, ruumi on palju nii perele kui igasugusele laste kolale, varustust on isegi rohkem kui igapäevaselt vaja läheb. Juurde sai tellitud vaid täis-LED tuled, mis valgustavad pimedal ajal paremini kui eelmise auto xenonid. Kütust võtab uskumatult vähe ca 5,7 sajale. Ainus häiriv asi on olnud avatud tagaluugilt tilkuv vesi vihmase ilmaga.
22:28 03.03.2016
professor_sammaljalg
astrasoov, väga huvitavad probleemid, kuid endale kuidagi võõrad. külge tõmmatakse võimsa tagaveolistega ning pneumorehvidele täiskummi ei eelista.

ruumi kohalt siis eelmine 307 oli vähemasti pagasiruumis ikka märksa mahukam..
09:38 12.05.2018
Hgfdsa (registreerimata)
Plaan osta selline,ehk on keegi käinud vaatamas,soovitused ostmisel
http://www.auto24.ee/used/2807855
10:37 12.05.2018
k... (registreerimata)
See on avarii teinud. Kui sind huvitab.
Miks peaks keegi mainima, et "avariivaba"? Mis keelel, see meelel. Ma ise ei tuleks ilmas selle peale...
10:40 12.05.2018
Gfdsa (registreerimata)
Maanteamet näitab et pole ühtegi avariid olnud.
Kus näed et avariiline?
21:17 12.05.2018
professor_sammaljalg
Tagastange on täiesti teist tooni, avariiline on muidugi väga meelevaldne väide selle kohta.

Mina olen abikaasa 2011a 508SW 2.0d Allurega väga rahul. Kolme aasta ja 60tkm jooksul olen peale kuluosade vahetanud ainult esimesed rattalaagrid (Prantsuse Autos ligi €500).

Samas ei tööta enam tagumiste ukselinkide lukustusfunktsioon keyless-goga; niiske ilmaga tekkiv kondents ajab tagaistme sensori segadusse, mille tulemusel hakkab turvavööalarm karjuma. Kõrvalistujapoolne kojamees ei tööta, kui väljas on külmem, kui -5. Väga ei sega, kuna lähitulevikus saab teine vist minu tööautoks, elik kuus korra või harvemini Tallinn - Põhja-Norra - Tallinn sõidukiks.

See käigukasti õlivahetus on mullegi tuttav teema samas, ainukese remondina lisaks rattalaagritele sai Hõbenooles kast remonditud läbisõidul 85tkm, arvega €2500. Proovisõidul tuleks kohapeal, pidur põhjas ja D sees gaasi anda kuni kast kuumaks läheb ja vaadata, kuidas on P-D, P-R ja D-R käiguvahetused. Kui käivad pauguga, on kast vigane ning õlivahetusega üritati remonti vältida. Tegemist ei ole samas kuidagi Peugeot veaga, kast on Jaapani Aisin, kasutusel laialdaselt, näiteks paljudel suurematel Volvodel.

Aga muidu oleme perega väga rahul, aru on saada, et tegu pole E-klassi mersuga, kuid töökindlus ning jõudluse kohta müstiliselt madal kütusekulu (abikaasal viie liitri kanti linn-maantee pooleks) on väga hea mulje jätnud.
09:16 14.05.2018
maaks
Sa oled suht uude autosse remondiks 3k€ sisse pannud, sul uksed ei avane ja kojamees ei tööta ning sa oled selle autoga rahul?
09:32 14.05.2018
mrtnz123
Mõtlesin ka millalgi eelmine aasta sellise auto ostmise peale, olin juba konkreetse isendi välja valinud, helistasin Amservi et ajaloo kohta küsida, tuli välja et iga 2-3 kuu tagant käib esinduses elektroonikavigu lappimas. Nende keyless-go ukselinkidega pidevalt probleeme, kõiksugu andurid väga ilmastikutundlikud, ei ole just põhjamaalase jaoks ehitatud auto. Positiivne et sõita on hea ja disain minuarust suurepärane.
10:36 14.05.2018
A. (registreerimata)
Sõitsin sellisega umbes 75000km(ostsin uuena Eestist). Seest kvaliteetne, mugav sõita ja kütust võttis vähe, aga vastupidavus oli pehmelt öeldes nadi. Otseselt minu puhul polnud hullu, sest garantii kehtis ja kuluks võis pidada ainult teeninduses veedetud aega, aga mingil juhul ei soovinud seda autot endale jätta peale garantii aja lõppu(müüsin järgmisele omanikule veel 1a garantiiga, et pärast minu ukse taha kurikaga ei tuleks vaid ikka teeninduse:)).

Mis siis mul oli:
- kaks korda vahetati ära keyless ukselingid(erinevatel ustel)
- kaks korda erinevad parkimisandurid
- automaatne tagaluuk avanes umbes 75% peale
- 50k peal hakkas käigukast valgufoori taha pidurdades jõnksutama.
- 60k peal hakkas mootorituli aeg ajalt hoiatama(põhjust ei leitud)
- 60k mõlemad esimesed rattalaagrid(olen eelnevalt ja pärast sõinud Subaru, Audi ja Skodaga, pole kunagi pidanud laagreid nii vara vahetama. Minu meelest peaks selle kilometraazi peal selline asi minema garantii, mitte kuluvosa alla)
- pudipadi veel, aga ei viitsi enam otsida vanu töökäske

Peale seda ostsin Octavia, esialgu sisse istudes tundus subjektiivselt mitu klassi odavam auto(kuigi varustuse valisin parema kui 508), aga tänaseks läbitud 65000km peal pole hooldustele lisaks midagi tegema pidanud. Seega 508 puhul minu hinnangul muidu väga hea autoga, aga vastupidavust pole nad, hoolimata trummide põrinast, ikka normaalsele tasemele saanud(vähemalt minu kogemuse põhjal).
10:42 14.05.2018
Grandmaster B (registreerimata)
Vähem kui 100tkm läbisõiduga autole 3k euri remondiks sisse laduda - mina rahuloluks erilist põhjust ei näe. Küsimus: mis järgmisena läheb? Palju maksab?
Käigukasti remondist rääkides. Mis kastiga juhtus, et järgnes 2,5k eurine remont? On see tüüpviga?
Sõbral oli kunagi 406. Igati mõistlik auto omas ajas, aga sageli esinesid elektroonilised anomaaliad - kord ei töötanud kliima, kord näidikutepaneel. Õnneks sellel autol kadusid anomaaliad iseenesest, aga ainult selleks, et suvalisel ajahetkel jälle tagasi tulla. Paistab, et Peugeot ei ole tänini oma elektroonika muredest lahti saanud.
10:51 14.05.2018
k... (registreerimata)
100 000 tuh sõitnud auto on jua 3-5 aastat vana. Praegu täiesti uus põlvkond väljas täiesti uue kontseptsiooniga. Peug kiiksud laienesid ka Citikatele. Lisame siia veel aegajalt isenullivad kellad. Sellegipoolest on lihtsamatel variantidel muresid väga vähe.
11:29 14.05.2018
PS (registreerimata)
Tuttav sai analoog Citroeni autom.kasti vahetada (õnneks garantii) 100tuhhi juures kolm korda..
01:58 15.05.2018
professor_sammaljalg
Jah maaks, olen rahul. Uksed avanevad igast asendist, kuid auto ei lukustu, kui vajutada tagumisi ukselinke. Ei ole väga häiriv kiiks, paljusid autosid ei saa ka esimesi linke puudutades lukustada.

Käigukast on, nagu öeldud, väga levinud ja tegu oli arvatavasti tehasepraagiga. Hõbenoolt sai aasta jooksul külastatud kolm korda ja viimasel korral olevat kast laiali võetud kolm korda.

Summa ei ole küll märkamatu, aga minu jaoks on tähtsam, et ta ei nõuaks pidevalt midagi, nagu siiani peetud sakslased seda teinud on.
06:23 15.05.2018
... (registreerimata)
tundub, et hõbenool pole just ülesannete kõrgusel kui ühest levinud kastist mõistus ühe korraga üle ei käi.
21:15 16.07.2019
pesukott123 (registreerimata)
rääkige kogemustest, 508 al 15a. huvitaks 133kw mootor ja automaat kast, ja kuidas üldse auto kestab
11:28 17.07.2019
Hellosss (registreerimata)
Võiks keegi RXH kogusi jagada

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.