Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: RISTUMINE PEATEEGA

10:55 06.05.2015
bystander
Ristumine peateega
Reaalne olukord liiklusest. Asukoht Iisaku alevik Ida-Virumaal, peatee on Tartu-Jõhvi maantee.
Kuidas vaja suunda näidata kui sõidan kõrvalteelt noolega näidatud viisil peateele?
Teoorias suutsin endale kõik 3 võimalikku varianti loogiliseks mõelda.
1. Ei näita üldse suunda - kuna pealtpoolt vaadates sõidan ju otse.
2. Näitan suunda vasakule - kuna n-ö reastun peateele.
3. Näitan suunda paremale - kuna peatee suhtes keeran paremale (mitte vasakule)
10:56 06.05.2015
Marko
Re: Ristumine peateega
Ei näita suunda, sõidad ju otse.
11:13 06.05.2015
tiit_ (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
12:58 06.05.2015
bystander
Re: Ristumine peateega
to tiit_

just sellest ristmikust jutt jah.
13:11 06.05.2015
tk007
Re: Ristumine peateega
võibolla vastab küsimusele see, et "ristuva tee" ja noolega märgitud tee vahel on katkendjoon. Seega võib seda ilmselt käsitleda nagu teed liituksid, kummalgi oma rada ja hiljem paremppolne rada lõpev ära ja tuleb reastuda vasakule. Loomulikult selleks ka vasakule suunda näidata.
14:52 06.05.2015
maaks
Re: Ristumine peateega
Õpid alles sõitma või?
Sõites Iisaku alevistst suunaga Tartusse ristmikule suunda ei näita (või kui tahad, siis näitad paremat (kindlasti ei ole vale näidata paremat), et sinu naabrimees, kes taga sõidab võiks aru saada, mis plaanid sul on). Olles jõudnud kiirendusrajale paned sisse vasaku suuna.
Sõites alevist ja sooviga pöörata Jõhvi poole näitad kohe alguses vasakut suunda, aga vasakpöördeks parem kasutada seda eelmist teeotsa.
20:53 06.05.2015
Marko
Re: Ristumine peateega
Vaatasin pilti, üsna tobe olukord. Nagu on kiirendusrada ja nagu ei ole ka. Pigem sinna projekteerijate ja joonijate kapsaaeda situatsioon.
22:00 06.05.2015
auto24.ee-l on õigus foorumi r (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
........Nagu on kiirendusrada ja nagu ei ole ka........
Kiirendusrada- lai katkendjoon, võib ületada. Lai pidevjoon-ei või ületada. Seal pole kumbagi.
Märk eespool annab teada: anna teed. Juba selle märgi juures peab teed andma.
Kui auto tuleb Tartu poolt ja tahab pöörata kohe ristmikul paremale tee äärde siis peab talle teed andma. See ei kehti väidetava "kiirendusraja" puhul. Teel sõitev juht ei tohi põigata kiirendusrajale, kui see takistab seal sõitvat juhti. Kuna seal kiirendusrada pole ja on "anna teed" märk siis tuleb ka teed anda.
Seal võib teostada tagasipööret, pöörata vasakule ja paremale (anna teed märgi poolt tulles). Enne igasugust manöövrit vastav suund sisse.
06:52 07.05.2015
ˇ (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
sa püha kapsaaed- kui ristmik ei ole T kujuliselt ehitatud, siis pooltel juhtidel jookseb vist juhe kokku? kas antud ristmikul üldse võib leiduda mõni selline kaasliikleja, kes, nähes sind niimoodi kõrvateelt tulemas ja peateele suundumas, ei suuda aru saada sinu liikumistrajektoorist ja plaanidest? suuna näitamine on siinkohal absoluutselt mittevajalik, aga enda ja teiste rahustamiseks võid ju lõpuks peateele suundudes paar vasakut pliksi teha. nii rohkem taganttulija rahustamiseks, kuigi ta ilmselt umbes 300m kaugusel, sest vaevalt, et kellelegi seal julmalt ette tahad keerata.
11:31 07.05.2015
Mahno3 (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
No aga loeme seadust:

Millal üldse peab suunda näitama?
LS § 39. Juhi märguanded
(1) Juht peab andma suunamärguande vastavalt liiklusolukorrale õigel ajal, kuid mitte hiljem kui kolm sekundit enne sõidu, manöövri või sõiduki peatamise alustamist. Suunatulemärguanne peab jätkuma manöövri ajal ja tuleb lõpetada kohe pärast manöövrit, käega märguande andmise võib lõpetada vahetult enne sõidu alustamist, manöövrit või sõiduki peatamist. Juht peab pärast suunamärguannet veenduma, et talle antakse teed ja et sõidu jätkamine on ohutu.

Siit näeme, et ainus asi mis hetkel pädeda võiks, on suuna näitamine manöövri korral. Nüüd otsime üles, mis on manööver:

LS § 2. Mõisted
37) manööver on igasugune pööre või mis tahes sõiduraja vahetus või ümberpõige;

Ehk siis, kui pöörad, vahetad sõidurada või teed ümberpõike, siis pead suunda näitama. Kui sõidad otse, siis ei pea. Nii kuidas sõidad, nii käitudki.

Täpselt analoogne ristmik on ka Tallinnas Pärnu mnt ja Vabaduse pst rist Laagris.
13:21 07.05.2015
ˇ (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
nojah, minu soovitus vasakuks vilgutuseks oli ka vähe liiast, sest kui muudame selle ristmiku rohkem T tähe kujuliseks, on tegu siiski parempöördega. aga kui palju seal üldse midagi pöörata on, sest rooliga tuleb väga vähe võimelda, siis ausalt öeldes pole seal mittekuimidagi vilgutada. kui keegi aga seal paremat suunda vilgutab, siis ei eksi ta küll eriti millegi vastu ja riikliku sõidueksami saab ilmselt sooritatud. olen näinud aga inimesi, kes juba väheke järsemas kurvis suuna sisse lükkavad, kuigi ühtegi muud (lõikuvat, ristuvat vms) teed silmapiiril ei ole- ju siis harjumus vilgutada niivõrd suur.
21:56 08.05.2015
Sebija (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
Kuna peatee ja kõrvaltee kulgevad mõnda aega kõrvuti, siis loomulikult tuleb suunda näidata vasakule, sest tee millele sa reastud, asub sinust vasakul.
08:08 09.05.2015
calisõber (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
aga kuidas käituda tartus,sõidan riiamäest üles ja keeran ekraani juures vasakule,võru mnt poole...peaks suunda paremale näitama enne tanklat...aga teised saavad aru,et ma keeran sinna,tegelt lähen ju edasi...ise küll näitan peale tankla... kahjuks ei oska ristmiku siia kopeerida...
17:39 09.05.2015
wertygo (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
kui tee läheb vaid ühte suunda ja kõik teised liiklejad seda teavad, näevad ja tunnevad, siis miks põdeda veel mingi suunanäitamise pärast. liikluses pole mõtet üle reageerida ja pimesi püüda eeskirju täita, natukene võiks ka oma peaga mõelda ning tervet mõistust kasutada. kahjuks see viimane hääbub üsna tuntavalt ja järgi jäävad vaid pohhuistid ning mökud. ühed ei hooli kaasliiklejatest, teised ei suuda liikluses adekvaatselt hakkama saada.
19:06 09.05.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
Ma ei näitaks suunda, kui siis paremale. Muud tegevused tekitavad pigem segadust, kui otse ikka tahad sõita muidugi. Peamine on ikkagi ohutu liiklus, pole tähtis mida näitad, peaasi et teised aru saavad. (Mõni ei saa nagunii midagi aru või ei taha arusaada (bmw-d)
06:46 10.05.2015
calisõber (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
2 viimasega nõus...
09:04 16.05.2015
R.K. (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
Vastupidi Siiiidiussile ma antud ristmikul paremale küll suunda ei näitaks, mitte mingil juhul. Kas ei näitaks üldse, kui kedagi peateelt tulemas pole, või kui on ja tahan selle tulija ette jõuda, siis annaksin vasaku suunaga sellest märku, et pane tähele mees, ma kavatsen sinu ette rivistuda. Suuna näitamine on ju ikkagi ja ainult teistele oma kavatsustest teada andmiseks, ise tean ju päris kindlasti, kuhu ja kunas keerata tahan. Kui seal paremale näidata, siis võib sellest aru saada, et ees sõitja kavatseb teeservas seisma jääda.
11:48 16.05.2015
Apologeet
Re: Ristumine peateega
Sõitsin eile arutatud kohast läbi ja hetkel on värskelt märgistatud kiirendusrada, seega suunda näidata vasakule.
18:40 26.05.2015
mugabe (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
"pane tähele mees, ma kavatsen sinu ette rivistuda."

Seal on ju anna tee märk. Vot peabki teed andma. Ja seejärel vasakut vilgutada ning reastuda sellele peateele. Mis seal keerulist on...

See erinevate tulede asi on rohkem siis, kui näiteks asulas reastud samamoodi teele, kuid millel on mitu sõidurada ühes suunas.
17:10 28.05.2015
R.K. (registreerimata)
Re: Ristumine peateega
mugabe tahtis midagi öelda, täiendada?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.