Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MB GLK OSTUABI

23:16 07.05.2015
deuced
MB GLK ostuabi
Head foorumikülastajad, paluks abi ja infot sellise auto kohta nagu Mercedes Benz GLK. Disain isiklikult meeldib rohkem kui Q5-l või X3-l. Mis on head ja vead?

Hetkel on silm peale jäänud sellisele autole:
http://www.auto24.ee/used/1930365
Kas keegi vaatamas käinud ja oskab kommenteerida? Võibolla kellegil mingit interneti linki, mis viitaks võltsitud läbisõidule.
Kahtlust äratab asjaolu, et tegu on õhe soodsaima pakkumise, samas väga väikese läbisõiduga.
Tänud ette!
07:00 08.05.2015
ˇ (registreerimata)
Re: MB GLK ostuabi
tegelikult tegu 2008a autoga, teiseks võib vaid poolpõdur vanaema uskuda, et 6a vana auto nii vähe sõitnud.
08:53 08.05.2015
v_ (registreerimata)
Re: MB GLK ostuabi
Prantsusmaa = Leedu. 90+ % on see alati nii. Nii nagu Itaaliaga. Mis puudutab masina omapärasid siis välja võiks tuua erakordselt kehva rooli. Peale pööramist ei jookse rool isegi otseks tagasi kui lahti lasta. GLK on ülehinnatud masin nii uuena kui ka pruugituna. Aga eks see ole Mersudega kogu aeg nii olnud. Ma ei tea GLK kasuminumbreid aga need pole väiksed kui lugeda Saksa ajakirjandust siis Mersu müüb õhku kõige rohkem. Kui C klassi kasum baashinna puhul oli väidetavalt tehasel 7000€ + diileri marginaal siis uue C klassi reaalne väärtus vs hind poes on väga palju nihkes. Ega seda müstilist mittekonkureerivat hinda muudmoodi seletada ei osatagi kui sõnaga "premium". Sest salongis ringi vaadates kirvega taotud armatuuri ning plastmaterjale katsudes seda ei näe. Võrdluseks võiks tuua näiteks baashinnaga Skoda Superbil kasum 600€ + diileri marginaal.

Ise valiks neist kindlasti Q5-e. Pakub kõige kvaliteetsemat salongi ja kõige ökonoomsemaid mootoreid. Servotronicu järsk jäigastumine 50+ kiirusel võib mõnele ehk harjumatu olla.

Uuema kerega X3-mega pole kogemusi kuid vana kerega masin jättis küll imeliku mulje. Teda toodeti Austrias allhanke korras kui ma ei eksi, on selline poolik bemm...

Üldiselt keskklassi universaal on mahukam kui need 3 autot. Pakiruumid kõigil üsna väiksed.
11:39 08.05.2015
deuced
Re: MB GLK ostuabi
Suured tänud v_,
Kuna ei osta autot ainult praktislisuse aspektsit, siis näiteks universaal Avensis ja 2,0 diisel ei ole vastuvõetav. Minu jaoks on olulised materjalide kvaliteet, sõiduomadus ja isegi mootorihääl. Seal juures loomulikult ka dünaamika.
Viimati omasin 2012 Passatit 3,6 FSI, nüüd sooviks vaheldust. Kuna hobid nõuavad kerget maastikusõitu (mitte tõsine offroad), siis hetkel on plaan mingi (linna)maastur soetada. Samas on oluline, et sõidukvaliteet ei langeks. Arusaadavalt, maasturiga naljalt alla 6 sekki sajale ei saavuta, kuid mõni nobe (3,0 vms) diisel oleks vast täitsa rahuldav.
See, et pagasiruum on mõnedsajad liitrid suurem või väiksem ei morjelda.12:35 08.05.2015
ˇ (registreerimata)
Re: MB GLK ostuabi
11:29 18.05.2020
v6sa
Re: MB GLK ostuabi
Vastus sellele küsimusele:
https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?last_page=1&tid=
171386#1412235


"Laguneb" ikka, elektriauto ju. Mitmel korral on olnud avariirežiimi minekut, millele selgelt põhjust ei olegi. Kahtlus on esimese kaamera ja radari koostöö hakkimises, aga täit selgust veel ei ole.

Miski on hakanud sillas klobisema, aga veel käega seda ei leia. Kui paaritonnine haagis sabas, siis laines teel keegi koputab. Tühja autoga või väikese käruga seda veel ei kuule. Aga küllap peatselt selgub, kes seal on.

Esitulede ümberlülituse automaatika jookseb kinni, kui pikas lauges kurvis on mingi suure ja tumeda asja ees helkurpost. Viga ei salvestu, lihtsalt jääbki lähituledele. Käsitsi saab vahetada küll ja järgmisel käivitusel on kõik OK.

Aga me oleme alles napid 4 kkm ja viis kuud sellega sõitnud ka.

Ostsime teadlikult suure mootoriga väikese nelikveolise ja kõrgema kusemisega auto. Sobivas varustuses, mootori ja värviga GLK-d otsisime passiivselt üle aasta. Ühele oleks isegi Saksa peaaegu järele läinud, aga müüja soovimatus suhelda inglise keeles torpedeeris selle plaani. Konkreetne isend oli pigem õnnelik juhus, kui teadlik valik.

Kuigi müüakse seda viiekohalisena, siis kolmekesi tunnevad end taga hästi vaid lapsed. Neli täiskasvanut pole ka probleem, kui tagaistujateks on lühemate jalgadega inimesed. Aga neli täissaledat Eesti meest end selles pisikeses autos kaua hästi ei tunne. Samas eelteismelised lapsed on väga rahul.

Püksisääred määrib autosse istudes ära - ukseläved on kõrgel ja laiad.

360 kraadi kaamera ei tööta, ülekuulamised käivad alles. Silberi diagnoos oli ajuvahetus, millega ma hästi nõus ei ole, kuna töötava kaamerasüsteemiga auto pealt võetud plokk pilti ei toonud (kuigi arvutiga vajalik voodoo tehti).

Ning loomulikult on suremas lisaaku. No õnneks sellest pole suuremat lugu ka, kuna ECO-t me ei kasuta. Sinna on käigukastirõhu tarbeks seda kõige rohkem vaja. Muid ülesandeid on sel patareimõõdus jupstükil muidugi ka. Ehk vahetada see tuleb.

Üldiselt oleme rahul: oma põhieesmärki täidab hästi ja joomakombed on tagasihoidlikud. Siinkohal tasub arvestada, et meie peres on kasutusel peamiselt mersud, kuna nii esteetika kui ergonoomika on neil vastuvõetavad. Tehnilised lahendused on kõigil tänapäeval nii optimeeritud, et siin suurt vahet enam ei ole. Ehk kes kaalub alternatiive, peab kindlasti käima proovimas nii Karoqi, Tiguani, Kugat, X3, Q5 kui korealasi (ma isegi ei ole viitsinud nende nimetusi pähe õppida). Ehk mingit objektiivset põhjendust võtta GLK nagu polegi. Aga kui mersu olemus on mokka- (ja tagumenti)mööda, siis hoolimata turunduse ja disainiosakondade pingutustest on GLK veel selgelt Mercedes. Oma heas ja halvas;)

Muudetud 18.5.20 14:06

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.