Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VIIEHARULINE RISTMIK

01:12 28.06.2015
Karlsal
Viieharuline ristmik
Tere!

Küsimus lihtne. Millisel hetkel tuleks sellisel ristil suunda näidata, kui pööran kitsale teele kella 11 suunas?

Tänudega
15:48 29.06.2015
kyylix (registreerimata)
Re: Viieharuline ristmik
Suuna näitamisega on nii, et püüa ennast panna kaasliiklejate asemele ja küsi endalt, millist informatsiooni Sinu suunanäitamine neile annab.

Sinu näide on vist Jõgeva linnast, mäletan, et olen seal ristmikul sõitnud kunagi. :-)

Hakkame siis arutlema (võtan aluseks 2011. aasta liikluskorralduse Mapsi järgi). Üks on kindel, vastutulijaile annad teed, aga neid väga muu ei huvita, kui et Sinu sõidumaneeri järgi võiks oletada, et täidad oma kohust. Kõnealusel ristmikul on oluline õigesti paikneda - vasakus reas. Oma paiknemisega seal annad tegelikult juba teistele vihje, et pöörad vasakule kas Piiri või Puiestee tänavale, mitte ei jätka edasi Suurel tänaval ega pööra ka Alexela tankla poole. Antud näites ei oma suunanäitamise täpne ajastus väga suurt tähtsust, sest Puiestee tänava poolt tulija peab Sulle igal juhul teed andma. Sealt kitsalt tänavalt välja tohib aga ainult parempööret sooritada.

Seega, sellel ristmikul kella 11 suunas pöörates Sina vasaku suunaga kedagi ei eksita, sest isegi kui nad arvavad, et võib-olla suundud järsult vasakule, peavad kõrvalteelt tulijad tegelikult ka sellel juhul teed andma. Suunatuli olulist lisainformatsiooni ei anna, üksnes kinnitab seda infot, mida paiknemine vasakus reas juba on andnud.

Mõnikord (kus on mitu külgnevat teed eri kaugustel) võib juhtuda, et suund tuleb jätta hilisemaks, kui oled juba kohakuti esimese teeotsaga, kuhu sina ei pööra, aga kust tulevad teised sõidukid. Siis võib olla raskusi ka kolme sekundi reegliga, aga kui veidi aeglasemalt sõita, siis tavaliselt jõuab õigel ajal näidata enne manöövrit. Probleem on nimelt selles, et kaugema teeotsa juures olija võib varajast suunda pidada märgiks, et Sina pöörad varem ära ja teie teed ei kohtugi. On oht, et Sulle sõidetakse ette! Tark liikleja ei tee pelgalt suunatule järgi tähtsaid otsuseid, vaid hindab ka sõidukite kiirusi ja trajektoore.

Mainin veel igaks juhuks ära, et kui tuled kesklinna poolt Suurt tänavat mööda ja sõidad sama tänavat mööda edasi, siis paremat suunda EI TOHI näidata, ehkki lisatahvlil ju peatee veidi muudab suunda ja igal teisel ristmikul näitaksid paremat suunda. Põhjus: parem suund eksitab Alexela tankla poolt tulijaid, sest nemad arvavad, et pöörad sinna ära.

Jah, huvitavad ristmikud teil Jõgeval. :D

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.