Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: EKSITAV TEOORIA TESTIKÜSIMUS

20:24 22.07.2015
laup2ev
Eksitav teooria testiküsimus
Liiklusteooria testides võib kohata selliseid konksuga küsimusi kus on võimalik "üle mõtlemisel" ka valesti vastata kuigi vastaja enda arvates vastab õigesti.

Nagu sellelt pildilt näha, ei loeta suurveoseks veost, mis ulatub sõidukist tahapoole üle poole meetri.

Ebakorrektne ja eksitav vastusevariant minu arvates.
Kui veos ulatub sõidukist tahapoole ÜLE 0,5m, siis võib see vabalt tähendada ka seda, et veos ulatub sõidukist tahapoole nii 0,8m kui ka 1m ning üle selle, mis on kohe kindlasti samuti ÜLE poole meetri.

Kui seal oleks see B vastusevariant täpsustatud lause lõppu lisatud "kuid mitte üle ühe meetri" lauselisaga, siis oleks see õigeks loetud. Kahjuks seda pole seal täpsustatud.
21:15 22.07.2015
tiit_ (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Selle probleemiga pöördu sinna kes selle testi koostas.
22:20 22.07.2015
laup2ev
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Pole tõesti teab mis asi ja vaevalt et selle eest keegi päriselus trahvi saab. Kui te arvate et risustan foorumit siis ma enam ei postita siia.
Pole ju nii suur kuritegu osutada sellele. Võib juhtuda et seesama testiküsimus saab saatuslikuks kellegile kes selle tõttu teooriaeksamil läbi põrub, et küsimuse üks vastusevariantidest on ebakorrektselt esitatud.
22:49 22.07.2015
tiit_ (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Sellepärast ma kirjutasingi, et pöördu selle küsimusega sinna kes on testi koostanud. Eeldan, et siis Maanteeamet. Üldmailile pole mõtet kirjutada, vaid saada probleem otse eksamiosakonda juhatajale.
23:35 22.07.2015
jarru (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
laup2ev---Juhin Teie tähelepanu sellele, et päriselus ei saa trahvi ka pöördel pideva joone ületamise eest. Proovi seda teha eksamil. Aga selle ÜLE 0,5M ülempiir oleks hea välja tuua küll vastuse variantides.
06:58 23.07.2015
.................... . (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Autokoolist antakse õppevahendid: LE, testiraamat jne. MIlleks on vaja kuskil netis neid lahendada ? Lahenda raamat läbi, tee eksam

Jarru, miks on vaja joontele üldse sõita ? CE puhul on kohti kuskohas muidu ei saa ja teinekord pead vastassunast pööret alustama
09:44 23.07.2015
Mahno3 (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Kui sa oleks vaevunud teooria läbi lugema ja mõiste selgeks tegema, siis poleks ju üldse kahtlust tekkinud. Mõte on selles, et veose välja ulatumine üle 0,5 meetri ei ole PIISAV tingimus, et veos suurveoseks tunnistada.

Iga vähemalt 0,5 meetrit välja ulatuv veos ei ole suurveos. Võib olla aga ei pea olema.
Teadmine, et veos ulatub välja vähemalt 0,5 meetrit ei anna alust väita, et tegemist on kindlasti suurveosega. Äkki need sõnastused seletavad küsimuse autori loogika paremini lahti.

Nii sisaldab valge valgus kõiki lainepikkusi, sh ka rohelist. Ometi ei loeta valget tuld samaväärseks rohelisega. Rohelise lainepikkuse sisaldumine ei ole piisav tingimus, et valgust roheliseks lugeda.
10:08 23.07.2015
Mahno3 (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Või kui Teile on hulgateooria tuttav, siis äkki see pilt teeb olukorra selgemaks. Iga suurveos ulatu välja vähemalt 0,5 meetrit, kuid iga 0,5 meetrit välja ulatuv veos pole suurveos.
10:16 23.07.2015
braavo (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Braavo, siin foorumis on ka üks ajudega mõtlev inimene! Mahno3 tegi puust ja punaseks. See testide õppimine on lollidele, sest kui asi enda jaoks selgeks tehtud, siis teooriast naljalt läbi juba ei kuku. Asja tuleb mõistusega võtta, mitte pähe tuupida.
13:35 23.07.2015
Kolmkaheksakümmend (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Ja see näitabki seda et autojuhtimine ei ole mõeldud kõigile.
21:09 23.07.2015
laup2ev
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Mahno, millist osa teooriast sa silmas pead mis mul lugemata jäi? Kus kohas see siis kirjas on? Võibolla pole ma tõesti märganud seda veel.
Mõtled liiklusseaduse mõistet suurveose kohta? Seal on ju selgelt piiritletud - kas üle või alla ühe meetri.

"Iga vähemalt 0,5 meetrit välja ulatuv veos ei ole suurveos. Võib olla aga ei pea olema." Noaga kui kirjutad, et siiski "Võib olla", siis tähendab et ikkagi võib see osutuda ka suurveoseks?

"Teadmine, et veos ulatub välja vähemalt 0,5 meetrit ei anna alust väita, et tegemist on kindlasti suurveosega." Olen nõus, kuid see ei anna alust väita ka seda, et tegemist EI OLE kindlasti suurveosega. Ma tõin vaid välja selle, et see keskmine vastusevariant on kahetimõistetav.
22:50 23.07.2015
braavo (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Mahno3 pidas hulgateooria all silmas üht matemaatilise loogika haru, mis muuhulgas õpetab inimesi arutlema ka väljaspool matemaatikat. Viide: https://en.wikipedia.org/wiki/Set_theory Nähtavasti pole tuttav teema, aga mis seal siis ikka...

Nendes testides tuleb vaadata iga vastusevarianti eraldi. Vähemalt 0,5 meetrit väljaulatuv veos võib olla suurveos, sest sellesse kategooriasse kuuluvad ka üle ühe meetri väljaulatuvad veosed, mis on teadupärast suurveosed. 1 meeter väljaulatuv veos ulatub ju "vähemalt 0,5m" välja, eks? Teisest küljest jälle iga vähemalt 0,5 meetrit välja ulatuv veos ei ole tingimata suurveos (seda ju väideti!), sest näiteks 0,6m veos pole suurveos. Hulgateooria järgi on selles lõigus 0,5m ja 1m vahel lõpmatu arv veosepikkusi, mis ei ole suurveosed. Meile piisab väite kummutamisest ühest näitest, olgu siis see 0,6m. Järeldus, väide nr 2 on vale, sest see hõlmab ka selliseid veoseid, mis ei ole suurveosed.
23:36 23.07.2015
??? (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
See on juba umbes sama nagu need keeletestid
Rohkem nagu mõistatuse eedt
22:34 25.07.2015
Mahno3 (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Ega mul polegi midagi lisada, kõik on juba ära öeldud.

Selle asemel et jaurata, arvesta sama loogikaga ka muude liiklustestide juures. Seal on selliseid küsimusi veel.
21:32 26.07.2015
laup2ev
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Hea küll, olen nõus pole mõtet siin vaidlemisele aega kulutada.
Eks tuleb selliste testide vastusevariandid lihtsalt meelde jätta.
Hulgateooria on mulle üle pea, sellepärast ei hakanud selle kohta ka midagi kirjutama.
08:19 27.07.2015
jarru (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Hulgateooria seletabki piltlikult lahti tõsiasja, et lisaks alampiirile oleks soovitav mainida ka ülempiiri selliselt püstitatud liiklusküsimuses, mida mainisin ka oma 22.07 postituses.
Midagi sarnast väidetakse ka BMW omanike kohta... Aga otsustage ise :"Kõik ei ole idioodid, kes omavad BMW-d, kuid igal idioodil on eelnimetatud auto." Kas saaks ka sellele väitele graafilise lahendi?
11:42 27.07.2015
braavo (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Kuivõrd tõsi see väide nüüd on, jääb lugeja otsustada, aga graafiline lahend on siin.
11:43 27.07.2015
Mahno3 (registreerimata)
Re: Eksitav teooria testiküsimus
Pole probleemi.

Esimesel joonisel on kujutatud Jarru soovitud olukorda, kus kõikide idiootide hulk on bmw omanike osahulk.

Kuna mulle isiklikult tundub, et Jarru seisukoht pole päris õige, tegin ka teise joonise. Sellelt järeldub et kõikidest inimestest osa on bmw omanikud, kuid on ka inimesi kes ei oma BMW-d. Lisaks on teatud osa kõikidest inimestest idioodid. Roosaga on märgitud BMW omanikest idiootide osahulk.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.