Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLIST LINNAMAASTURIT OSTA?

11:49 23.08.2015
Lill66
Millist linnamaasturit osta?
Soovin osta linnamaasturit, kellel kogemusi, palun soovitage, kas Mazda cx-5, Toyota RAV4 või Nissan x-trail, või veel miskit neljandat, viiendat? Põhiliselt liigun linnas, kuus korra-paar ka pikemad väljasõidud maale.
12:08 23.08.2015
------- (registreerimata)
Re: Millist linnamaasturit osta?
suudad sa ka põhjendada sellise "maasturi" vajalikkust endale?
12:19 23.08.2015
Ain12332 (registreerimata)
Eks see korge istumine ole arvatavasti. Sinu valikust võtaks Mazda. Pakub oma raha eest kõige rohkem. X- trail on põhimõtteliselt suure tagumikuga qasqai. Milleks. Võta siis juba qasqai. Ma toyotadest sõna ei võtaks. Mõni otsib üles ja tapab ära :D. Sygisel uus sportage ja tuscon. On juba ka autobild testinud. Tunnistati heaks tykiks.
12:46 23.08.2015
passati omanik (registreerimata)
12:47 23.08.2015
:))) (registreerimata)
Ise vaataksin ka Ford Kuga poole aga maitse asi. Kui Kuga ei meeldi vaataksin järgmisena Mazdat. Toyota ja Nissan jäävad oma disani ja mugavuse poolest minu arvates teisele kahele alla.
17:03 23.08.2015
kupu_3 (registreerimata)
Mina soovitaks hoopis Citroen Cactus: http://www.auto24.ee/new/model.php?id=3538&sr=1&m=1&
amp;sm=1

Muudetud 24.8.15 10:10

17:27 23.08.2015
SUV 4x4 (registreerimata)
Mazda CX-5 oleks ka minu valikuks. Ehk tuleb ka 2.5 vabalthingav bensakas Eesti müügile, siis see oleks väga hea valik. Ka maastikul on CX-5 enamustest linnamaasturitest üle ainult X-Trail võib vastu saada. Rohkema raha eest saaks Subaru Foresteri mis maastikusuutlikuse poolest neist üle.
09:07 24.08.2015
sung (registreerimata)
Kõigepealt kas sa tahad uut, või kasutatud autod ja mis raha eest ?
09:40 24.08.2015
AntiOpel (registreerimata)
Cactus on sama palju maastur, kui Skoda Fabia. Kui peamiselt linnas sõita, siis tegelikult Cactus oleks täitsa OK. Kõrgem isteasend on olemas, muus osas tavaline pisike ökonoomne linnaseljakott. Välimus on maitseasi muidugi...samas praegu Citroenil head pakkumised, sh 6a garantiid. Võtaks ligi küll, välimusega on nii, et ta on nii kole, et juba äge omamoodi. Vähemalt torkab silma. :)
13:47 24.08.2015
Teadur (registreerimata)
Kui kuus korra maal käia, siis soovitaks üldse vanakooli Patrolit koos lukustavate sildade auglusti ja vintsiga, linnas ka äge sõita. Tegelikult kui raha on võid ju uue länkari, x5, x6, ml, gl, escalade osta. Ise elan ka "maal" st linnast väljas, siin ka paljud ostnud mingeid ulme maastureid, stiilis, et talvel saaks välja, samas sõber sõidab madaldatud vana 318 ja pole kordagi hädas olnud.
12:17 12.01.2020
Kk (registreerimata)
Kas on mõtet osta vw tiguan 2013a. 1,4.90kw bensiin, manuaal, mis head ja vead.
14:35 12.01.2020
Uhh (registreerimata)
Soovitan Kia Sportaget hinna ja kvaliteedi suhe paigas.Varustust küllaga.
12:49 16.01.2020
question1 (registreerimata)
Kas KIA Sportagel (bens.) pole mitte silindrite "tervisega" robleeme, eriti kui auto on juba rohkem kui 50 000 sõitnud?
15:26 16.01.2020
HeaHa (registreerimata)
Ma ise soovitaks linnamaasturiks Skoda Kodiaqi. Kõige vaiksem (lamellid) oma hinnaklassis ja suhteliselt mugav. Hetkel olen aasta ja 3 kuuga sõitnud 52t km ja töötab kõik hästi. Eriti hea auto, kui soovid vähesema varustusega versiooni. 27t EUR on juba enam-vähem hea varustusega auto. VAG gruppi autodel töötab ka AppleCarplay normaalselt. Skoda LED tuled valgustavad ka Eesti oludes maantee.

Alternatiivina mõtleks CR-V peale. Honda on lihtsalt mõnus ja uus vaiksem.
Mazdat ei tunne. RAV4 ja Forester on seest jubedad. Forester on imelik auto. Kuna mul on teise autona 2013 versioon ja sõitsin just 2020 mudeliga, siis ei saa aru, miks 7 aastaga ei ole eriti paremaks läinud. Sama odav sisu + CVT:( Ford ja Nissan on Eestis rariteetsed ja ei soovita. Prantslastest ei tea ka midagi.
15:54 16.01.2020
kaarens
Mina just otsisin endale aasta lõpus pargikat ja valisin 3008. Viimases voorus jäid Grandland X ja 3008. Grandland X oli praktilisem (tagapingil istmesoojendused, esiklaasisoojendus ja roolisoojendus), aga vot see saksa kõrgläike-igav-disain hakkas silma häirima. Nii jäigi 3008 emotsioon peale.

Aga ma pigem vaatasin ökonoomsemaid mudeleid, mitte paugupille ega 4WD ja PSA grupi 1,5D koos 8-se automaadiga on praegu teistest sarnastest tublisti üle.

Kodiaq kukkus valikust välja, sest 1,5TSI jäi lahjakeseks (kõrgemas varustuses teeb auto kaal siiski oma) ja diislile normaalset soodust ei antud (krt seda auto100 müügistrateegiat teab). 1,5TSI oli täisa ok Atecal (käisin sõitmas), aga see on ka tühimassilt ligi 200kilo kergem pill. Väljast on Atecal küll vinks-vonks, aga muu jättis külmaks (ja no xcellence 18'dega oli kits ka).

Sportage oli ausalt öeldes igav ja arvestades, et mul kodus teine Kia aastast 2015 (vihje minu nimele) ja no 5 aastaga mitte ühtegi progressi, vaat et pigem regress salongikvaliteedis.

CRV võib suhtkoht "safe choice" olla. Kui liisingusse läheb, siis äkki säästad pisut intressidelt ka nende finantseerimisplaaniga.

Subaru jäi minu valikust välja, Rav4 käisin salongis logistamas ja ei midagi erilist. Sõber käis sõitmas ja jubedalt tegi maha seda tavalist 2.0CVT-d.

päris aus olla, siis see teine parim valik oli see (hetkel täitsa alles):
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3260769
ehk siis vikingi opeli demoauto. Väga ok varustusega ja hind (arvestades vanust ja läbisõitu võrreldes uuega) ei olegi nii paha. Pesukoti sisevälimus siiski võitis minu südame.

muidugi kui ostueelised on teised: kes tahab 7t kohta, kes tahab, et hästi joonelt läheks, kes on "diisel-on-traktoritele" jne; siis võib valik igatepidi teistsugune olla. ma lihtsalt räägin oma mätta otsast.

Muudetud 16.1.20 16:02

09:35 19.01.2020
marita57
# Kas on mõtet osta vw tiguan 2013a. 1,4.90kw bensiin, manuaal, mis head ja vead.

Autoleht võtab lühidalt asja kokku:

+ mugavus, kvaliteete sisemus, ökonoomne
- hädad TSI, TDI ja DSG-ga

Mugav ja heade sõiduomadusega linnadžiip, mida ostes tuleb põhjalikult uurida hooldusajalugu, et ei satuks mõne kardetud probleemi otsa.

Tuleb arvestada ka seda, et TDI mootorite peamine probleem on kubemefiltri ummistumine lühikeste otste sõitmisel. Aga see pole Tiguani-spetsiifiline viga.

Põhjalikumalt saab lugeda aadressilt https://www.autoleht.ee/uudised/uudised.php?uid=43924&mo
dule=news

tõsi küll, lugu on nutumüüri taga.

Muudetud 19.1.20 20:55

11:33 19.01.2020
TarkMees (registreerimata)
Ma usun, et teema algataja on juba selle algselt otsitud linnamaasturi ammu juba ära ostnud ning juba uuegi endale soetanud, kui nüüd vaadata millal teema on postitatud XD
13:45 19.01.2020
to tarkmees (registreerimata)
Kui nüüd vaadata, millal Tiguani kohta küsimus on esitatud, siis tarkmees enam nii tark ei tundu. Tark on sarnast teemat jätkata, mitte alati uut teha.
16:46 19.01.2020
TeeHöövel (registreerimata)
Eestis ostetakse kõvasti RAV4 (vihane välimus+vastupidav hübriid)
17:45 19.01.2020
. (registreerimata)
Hübriidid n surnult sündinud.
18:04 19.01.2020
to TeeHöövel (registreerimata)
Siia lisaks veel RAV4 olematud sõiduomadused + plekikolinal sulguvad uksed + odav sisustus. Seega on autot parasjagu, et rahul olla ja mitte uhkeks minna.
18:04 19.01.2020
jahahh (registreerimata)
Kui ta 15a surnud pole, siis ei sure edasi ka. Mul 2006a hübriid ja läbisõitu 270t, töötab nagu kulda. Järgmine tuleb ka kindlat sama mark, aga uuem.
18:31 19.01.2020
kupu3
Kunagi imestasin selle üle kui õhuke naabrimehe 2003 aasta Avensise plekk oli, ust kinni lükates tegin näpuga mõlgi külje plekki... Nüüd, uus RAV4 ja ka muud sama tootja mudelid, käisin vaatamas. Meeldisid RAV4 sisu ja istmed. Ka välimus oli OK. Ust aga tagantkäe kinni lüües tegi ukseplekk mulks. Keegi ei näinud... Veelgi õhem plekk tundus aga uue Camry küljes olevat. Kähku oma Citroeni juurde- värske mälu veel meeles- mai suutnud ka märksa kõvemal surumisel näpuga ukseplekile mingitki lohku tekitada.
Uskusin maasturusugemetega sõidukist miskit kindlama kestaga liikurit. Kui nüüd keegi kinnitab, et nn. šokolaadipaberiga kaetuna on võimalik aastaid läbi ajada ilma külge kahjustamata, tehke seda, sest ühele tegelasele auto siiski meeldis.
18:51 19.01.2020
TeeHöövel (registreerimata)
Kuigi mujal maailmas müüakse sama palju ka CRV-d, siis Eestis enam mitte. Inimesed meil on praktilised: tähtsad on vastupidavus, hind, garantii, hoolduskulu ja kütusekulu. Seda kõike pakub RAV4 paremini kui konkurendid. Uksepleki paksuse mõõtjaid on vähe.
19:00 19.01.2020
. (registreerimata)
Mis on hübriidi eelis?
19:13 19.01.2020
jahahh (registreerimata)
Minu jaoks on linnamaastur hübriidi eelis linnas kütusekulu. Vaevalt et sa puhta 3,3l bensukaga 9l/100 linnas saad. Mul on lisaks hübriidile ka gaasiseade peal, seega ma ei oska midagi ökomat momendil tahta...
19:20 19.01.2020
Diisel haiseb (registreerimata)
Hübriidi eelis on pisut väiksem kütusekulu ja parem kiirendus, kui tavalisel mudelil.
19:39 19.01.2020
grigoori
Käesolevat RAV 4 hübriidi ei tunne, aga eelmise põlvkonna RAV 4 hübriid põrus Saksa autotetis sellega, et ainukesena neliveolistest parketijeepidest ei suutnud ta koha pealt liikuma hakata, kui üks ratas läbi libises.

Kahtlen, et veokeemis mingi revolutsioon vahepeal toimunud oleks.
19:46 19.01.2020
Diisel haiseb (registreerimata)
Kusjuures uuel muutus nelivedu paremaks. Youtubes testid olemas. Vanal hybriid mudelil nelivedu tõesti kehvema poolne.(kogemused olemas 2017a hybriidiga)
20:01 19.01.2020
AntiHonda (registreerimata)
Kui mina nägin seda uut RAV4, siis oleksin äärepealt südamerabanduse saanud.Nii koleda välimusega autot ma pole juba ammu näinud.Ma ei saa aru, mida inimesed selles autos leiavad.Tunnistan, et eelmine RAV4 mulle meeldis.Mina panen uue RAV4 välimuselt Fiat Multiplaga ühte patta.Ma ei usu uue RAV4 müüginumbreid siiani.Sorry!
20:22 19.01.2020
kupu3
Fiat Multipla oli üsna kena isegi. Omas elemendis. Mul on peres Rav4 olemas juba aastaid. Tegemist on 2005 aasta autoga, pidev nelivedu, elektroonika ei oska veel seda piirata. Plekid ka tugevad, mitte ühtegi roostealget tänasel päeval ja mitte ühtegi viga peale ostu pole tekkinud viimase 6 aasta jooksul. Mootori õli paistab veel hele vahetuse - 10 000 km ajal . Ostsime Tartust Raadi turult venelaste käest.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.