Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SKODA OCTAVIA CHIP

08:38 21.11.2015
xb00007
Skoda Octavia chip
Tere

Auto siis 2014 Skoda Octavia DSG DQ200 250NM

Olen lugenud ja uurinud chipist ja jutte on seinast seina.Mootor võibolla peaks vastu suuremale võimsusele ,aga kas ka DSG?Paljud raagivad et see kast ainult kannatab 250nm ja üle selle pidid kergesti laiali minema?Kas tasuks ültse garantii ajal riskida ja hoolduste käigus võib ka see uus soft välja tulla?
10:14 21.11.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: Skoda Octavia chip
Kui tsiptjuuningu ära teed siis pea meeles et siduri ja hoorratta eluiga kah lüheneb, sama lugu veovöllidega !
10:50 21.11.2015
Ei ja veelkord ei! Tänapäevased asjad on tehtud põhimõttel nii vähe kui võimalik ja nii palju kui tarvilik. Igasugune tuunimine lõpeb kurvalt. Kepsud kolbed kaaned kõik puruneb! Vanasti tehtu suure varuga mootoreid ja kaste. Tänapäeva mootorid ja kastid on kõik viimase vindi peale timmitud. Isegi kui paar kiiremat ringi teha on sama mis ralliauto ja vajab mootor lahti võtmist ja uued saaled kolbid kohustuslikus korras.
10:59 21.11.2015
v_ (registreerimata)
Ei saa mina ka aru neist chipipededest. Liisinguperiood varsti lõppeb, oled targem, liisi uus ja suurema mootoriga Octavia parem! Kui mina tunnen puudust mõnest asjast siis võtan uue auto ja tellin sinna sobivad lisad ja ongi korras. Milleks teha oma elu keeruliseks?

Chipimise kõige hullem jama on see näiteks, et kui tehakse autole esinduses tarkvaravahetust/uuendust ja masin on chipitud siis võib olla olukord kus tarkvarauuendus ei õnnestu ja su auto aju muutub "telliskiviks"! Igasugune isetegevus las jääb vanadele pannidele millest kahju ei ole!
12:48 21.11.2015
. (registreerimata)
Tänapäeva autodel erinevaid ajusi kümneid. Mootoriaju võib küll nahka keerata.
16:19 21.11.2015
.......... (registreerimata)
Osta diisel ford, 1800pööret ja tehaseseades arendab 330N. ;)
17:03 21.11.2015
Navara3000 (registreerimata)
Pole see diisel fordi vääne midagi erilist
17:46 21.11.2015
ahhhh (registreerimata)
Autodel millel tehasegarantii pole mõtet toppida külge chip boxe ,sest kui esindus näeb ,võid oma auto garantiist suu puhtaks pühkiida.
Samuti ei tasu lasta kirjutada üle mootori ajusid ,kõik on margiesindusel pärast nähtav.
09:23 22.11.2015
.................. (registreerimata)
Chipimine ei kaota garantiid, vb mingi vuffli boxi vahele paned siis küll, aga ümber kirjutatud aju on lubatud. Kui lased panna kõige optimaalsesse seadesse siis ei juhtu autoga mitte midagi ja tulemus on seda väärt. Ise olen kaks autot lasknud teha, kummalgi chipimisest tulenevaid probleeme pole olnud ja pole kuulnud, et ka kellelgi teisel oleks. Praegu 08 octavia dsg, alguses mõtlesin ka, et äkki dsg ei kannata välja seda lisaväänet, aga peale pikks uurimist ei jäänud küll muljet, et see vastu ei peaks pidama ja tegin ära. Asi on lihtsalt selles, et mul on 6k dsg, teemaalgatajal ilmselt 7k, see vist kannatab vähem väänet? kuigi kindel pole. Kõige kindlam viis on googeldada ja uurida pädevamatest kohtadest mitte siit, kus kommenteerivad mingid siiidiussi taolised juhmid.

Edu!
11:01 22.11.2015
............. (registreerimata)
Võtad mürki ka, et garantii ei kao ? Kahtlase väärtusega jutt.
11:35 22.11.2015
Tarkvara vahetus on omal vastutusel isegi koduelekroonika seadmetel, rääkimata sõiduautodest või rasketehnikast. Garantiiga on nii, et kui viga on tekkinud isetegevusest siis garantii ei kehti. Chippimine on isetegevus ja kui mootorile ja kastile koormus suureneb siis võivad need suurema tõenäosusega puruneda. Samuti kulumist kiirendab ka koormuste suurendamine. Mingid juhmid punktireataolised peavad end muidugi mootorite ja kastide arendajatest targemaks ja neil oleks justkui raha ja ressursse testida erinevates oludes erinevaid sõlmi ja nende koormustaluvust. Selliseid olen ennegi näinud. Arstidest peavad ka end targemaks ja teistest omaala spetsialistidest. Ükskord kui oma lõhkise kasti või mootoriga garantiid lähete nõudma küll siis esindused ka põhjuse välja selgitavad. Chipitud mootoriga mina küll end esinduse ukse taha lolliks tegema ei läheks. Aga edu:)
12:17 22.11.2015
v_ (registreerimata)
Siidiuss. Tarkvarauuendust tehakse esinduses ka siis kui sinu autole on tulnud välja uus tarkvaraparandus. Uutel autodel tuleb garantiiperioodi jooksul reeglina mitmeid parandusi mis lastakse klientide autodele hoolduse käigus peale. Sageli klienti ei informeeritagi või on tarkvarauuendus arvel 0€ märgitud. Alles hiljuti sain arve kus oli tarkvarauuendus 0€-ga.

Ausalt öeldes ei saa aru no mida kuradit te ostate omale auto mis vajab hiljem pedereerimist? Octavia mootorivalik on nii lai, et sealt võib võtta lahjasid kui ka väga võimsaid versioone. Kui tahad võimsamat võta 169 kW Octavia näiteks. Vaevalt, et su chipitud võrr sellele konkurentsi pakub. See peaks rahuldama kiirendusesehullu esmased vajadused. Maksa uuena kohe rohkem mitte ära hakka aastaid hiljem raha alla taguma oma võrrile, et paar kw lisaks saada.

Järgmine, pruugitud auto ostja võib väga õnnetu olla, hiljem kuskilt teada saades, et masin on chipitud!
12:36 22.11.2015
Siidritruss (registreerimata)
Kui tahad kogemust saada omal nahal, siis pane box vahele.Kui ei saa soovitud tulemust, viskad vahelt välja ja softi ei pea torkima.
14:22 22.11.2015
.................. (registreerimata)
Minu arvamus seisneb puhtalt sellel, mida ma enne chipimist olen uurimise käigus teada saanud ja sealt kus mina olen chipinud ei ole ma mitte ühtegi sõna lugenud sellekohta, et kellelgi oleks peale korras ja varem näppimata auto kõige optimaalsemasse seadesse panemist mingi probleem tekkinud. Probleemid on mõnel olnud ainult, siis kui on tahtnud liiga palju jõudu juurde ja seda pakuti mullegi ja öeldi selgelt, et see ei mõju autole enam hästi. Boxi paned, siis võid arvestada väga suure kulutusega (ligi 500euri), mida ei müü mingid isehakand tuunijad. Odav box saadab jõudluse tõstmiseks ajule lihtsalt vale informatsiooni ja sellekohta pole ühtegi head sõna kuulnud. Kui on niipalju raha, et osta ja tankida suurt ja võimast mootorit siis tõesti on see ainuõige lahendus, aga vastasel juhul on normaalsuse piires chipimine täiesti mõistetav ja effekt toob veel pikka aega naerstuse suule, kkaotagu auto siis tagantpoolt paar eluaastat milleni see nigunii ei jõuaks tõenäoliselt (see pole fakt vaid "juhul kui")

Ja garantii poole pealt niipalju, et uuri esindusest, kõige mõistlikum, sellekohta on liiga palju erinevaid arvamusi ja kahjuks ei oska midagi kindlat välja tuua.
14:39 22.11.2015
DSG (registreerimata)
Kui auto läheb kasvõi korralisele hooldusele, siis pannakse juhe auto taha ja võrreldakse iga aju checksum'e autotootja serverites olevatega. Kui on muudetud kasvõi ühte parameetrit, siis on see info kohe esindusel olemas ja garantiile teed lehva lehva.
15:27 22.11.2015
,.............. (registreerimata)
Uurisin ja tunudb nii see asi olevat, et dokumentides on kirjas, et mingisugune lisavidinate või ecu ümber kirjutamine kaotab garantii, siis on kindel, et jääd ilma. Juhul, kui seda pole välja toodud ja autol tekib mingi probleem, siis peab garantii pakkuja kindlasti ära tõestama, et viga on tekkkinud just sellest chip boxist või ecu remapist. Igal juhul garantii all olevale autole ikkagi ei soovitaks seda remapi teha ja seda mitte selleks, et see autole kahjulik oleks, garantii kaob juba igal tehnikal vms kui ühegi kruvi välja keerad aga see ei tähenda seda et asi kohe p....s oleks.
17:23 22.11.2015
Tean, et tarkvara uuendatakse kui uus versioon olemas. See on sama nagu telefoni, arvuti, teleka mis iganes seadmel. Üks asi on esinduse ametlik tarkvara. Teine asi on kellegi teise leiutatud tarkvara , box mis iganes. Esinduse tarkvara on loodud tavaliselt põhimõttel, et raud töötaks ja kestaks. Igasugune tuunimine overlockimine jne võib kurvalt lõppeda ja raua eluiga oluliselt lühendada. Samas ei saa ega pole vajagi kedagi keelata. Igaüks ise teab mis oma tehnika ja rahaga teeb.
13:19 23.11.2015
Sull12
Garantiilise masina kohta ei oska sõna võtta, küll aga nn chipimise kohta.
Tuningbox, chipbox jne on kõige mõttetum asi, nagu eelpool juba öeldi, muudab ühte parameetrit (kui muudab), nt temp või õhu kogust ja vastavalt sellele peksab rohkem kütet peale, mis omakord aga koormab teisi komponente.
Kõige õigem lahendus on aju remap, ja see pole üldse nii paha nagu 51kw mehed siin räägivad. On teata fakt, et paljusid mootoreid tehakse erinevatele turgudele erinevas seades, kuigi raud on identne. See remapiga saadav +20-30kw ja 60-80nm (nt 2l disla puhul) ei tee rauale midagi.
08:18 24.11.2015
....... (registreerimata)
Kui keegi tuunimist hakkas overclockimisega võrdlema, siis it inimesena ütlen, et overclockige korraliku jahutusega südamerahuga - kui jahutus on korralik, ei tee see protsessorile mitte midagi. Jah, eluiga väheneb äkki 30 aasta pealt 25 peale, aga so what - cpu on moraalne utiil juba 5 aasta pärast. 25 aasta pärast on ta viimased 15 aastat naela otsas dekoratsioonina rippunud.

Samamoodi võib skoda puhul ju öelda, et kas 66 ja 77kw versioonide sidur, käigukast, võllid jne erinevad tõesti? Kui ei, siis chippige rahumeeli seda lahjemat versiooni. Tehase varu võimsama mootori tarvis on ju olemas. Ja kui mootori eluiga lüheneb ütleme näiteks 5 aastat, siis esimese omanikuna küsiks ma, et keda huvitab. Nagunii müüd auto kaua aega ennem seda.

Miks chippida - esimene asi on hinnakirjas hinnaerinevus. Võimsam on kallim, tee mis tahad.
09:38 24.11.2015
Ehk sis kokkuvõttes chippimine on vaesemehe võrri mootoripikendus. Käigukastid ja sidurid on jah tavaliselt samad ka võimsamate mootorite puhul. Aga väiksema kubatuuriga mootoril ei pruugi seda varu olla ja kui 2.0 mootorist tahta pea samad kw mis 3.0 välja annab siis on see oma risk. Jah võibolla lüheneb mootorieluiga näiteks 5 aastat. Aga võib ka kohe puru ajada kui korralikult mootorit peenestada. Ja kes kw juurde tahavad need ikka parajad peenestajad on tavaliselt. Tahavad 2 sekundiga möödasõitu teha ja kiirendus 0-100 ni 5 sekundiga. Igaühe omaasi mis teeb:) mina ei hakkaks enda autost seda viimast pigistama sest ma saan oma sõidud sõidetud ka 40 kw mootoriga. Aga on inimesi kel 200kw on ka lahja! Maitse asi.
17:18 22.12.2015
Erik57c (registreerimata)
Chippimine ei tee autole midagi, olen juba 2 autot ära tuuninud ja pole nendega kordagi midagi juhtunud, üks oli 2011 aasta audi s5 3.0 TFSI ja teine 2007 aasta audi a4 3.0 tdi. Garantiiga on muidugi lood keerulisemad, oleneb esindustest, riskivaba on panna tavaline tuning-box vahele ja enne servicit maha võtta, samas tuning-box ei anna pooltki nii häid tulemusi kui aju remap (chippimine)
18:48 22.12.2015
Usa raua omanik hetkel (registreerimata)

Pidin ka ikka sona vahele panema selle naljanurgale.
Koik oleneb esindusest ja auto margist.
Omasin ka garantiilist autot ja lasin nii öeldes "chipida".
Koik tehti ametlikult ja esinduses ja garanti jäi alles.
Tegu on euroopas toodetud autoga.
Maksis natuke rohkem kui Jõujaamas aga keegi ei kobisenud midagi. Ja selles on siin mõnel mehel õigus ,et tanapaevastel autodel ei olepalju resurssi jargi mootorites.
Aga see ei kehti koigi markide ja mudelite puhul.
Oman hetkel ameeriklast(2009 aasta mudel), sinna 150 joudu juurde panna kompressori paigalduse näol ei olnud probleem ei mootorile ega kastile. Seda kinnitasid nii usa foorumid kui esindus.
Selle jutu point: Ei ole motet karjuda ja vaielda ja üldistada.
Koik siin maailmas ei ole must ja valge.
19:04 22.12.2015
vagi fann (registreerimata)
Oige Octavia algabki RSist, ülejaanud chippe vippe ärgu tehku.
21:31 22.12.2015
Viimase (registreerimata)
aasta olen sõitnud 103kW Skoda Octaviaga. DSG. Aasta vist 2011 Sellega saab ketsi juba kuiva asfaldi peal ringi tõmmata, möödasõitu saab teha sutsti. Ma tõesti ei oska ette kujutada, mida veel vaja oleks? Veel mõned kilovatid ja njuutonmeetrid, mida unidentified f..ing objects liikluses saavad teistele näidata? Heleroosa tulega üle ristmiku? Vöötrajal jalakäija nina alt mööda ja halvemal juhul pritsida märjaks? Maanteel sooritada napikas möödasõit? Prisma keldri parklas näidata kaimule uut kapotialust? Olgem ausad, paljude praegused sõiduoskused ei vasta kaugletki mootri võimususele. Eestis oskavad sõita Marko Märtin ja veel umbes sadakond tõsiselt võidusõiduga tegelejat. Ma kahtlen, kas neile neid chipe-mape vaja on. Tõsi, lollusi saab ka chippimatea masinage teha, ja tehakse ka nii kaine kui purjakil peaga. Aga sõiduoskusei paraku chippimine ei lisa. Ehkki võiks.
22:16 22.12.2015
ets vaike123 (registreerimata)
Kui till on väike ((( , noh mida saab teha ((.
Vähemalt auto on vôimas, tore see mees kes môtles välja liisingut.
02:17 23.12.2015
Mahno3 (registreerimata)
Huvitav, mis see teie p*set torgib, kui teisel on tsipp ja remäpp ja rohkem hobuseid kui tehase poolt antud? Kui laiali läheb, läheb ju temal mitte sinul. Lõbus on ka temal, mitte sinul.

Kuiva asfaldi peal saab ketsi ka 1,3 liitrit felicial ringi, selleks pole teedeeiid ja deeessgeed vajagi.

Igaleühele oma...kes lepib kartulikoore värvi halli hiirega....kes tahab raju punapead :)
12:37 24.12.2015
karvanejakole
Tehasegarantiiga auto chippimine on suht mõtetu tegevus, kui esindus hoolduse käigus auto mootori tarkvara üle kirjutab, on tuning läinud ja raha maha visatud. Samas ei saa neile öelda ka, et mootor chipitud ja ärge muutke tarkvara, oled garantiist ilma.
18:03 24.12.2015
0llino (registreerimata)
saksaauto chipib garantiiga skoda autosid nii, et garantii säilib. pole vaja karvastel ja inetutel targutada kui ei ole asjadest teadlik. mõttetu tegevus on igas teemas tarka panna ja eriti see puudutab sind karbane ja paks!
22:52 24.12.2015
helluss (registreerimata)
to karvasele.
vaeval tarkvara uuendus puudutab põlemis graafikut. remap puudutab konkreetset ainult põlemis graafikut. tarkvara uuendus puudutab mingeid auto sõlmi mis ei tööta korralikult aga mitte põlemis graafikut. arenguks on veel ruumi

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.