Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOLIISING VS AUTOLAEN

09:46 07.12.2015
kellip
Autoliising vs autolaen
Kumb on mõtekam? Omal plaanis osta 2007-2010a. auto. Liisinguga pole varem kogemusi olnud. Ainult väiksemad järelmaksud. Liisinguga pidi kaasnema jääkväärtus (viimasel maksmiskorral tuleb siis suurem summa välja käia). Sissemakseks saaksin teha u. 10% autohinnast ja kuumaksete suurused tuleksid 110-150€ kuus. Kindlasti teadjamad soovitaksid pigem raha koguda ja auto välja osta, aga autot on vaja NÜÜD ja KOHE, pole aega oodata.
10:30 07.12.2015
reix2345 (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Auto väike laenuga saad auto enda nimele kohe ja siis tee selle autoga mis hing ihkab, lepingutasu on väiksem võrreldes liisinguga. Väike laenuga saad soovitud summa kohe arvele. Mõne jaoks pluss, mõne jaoks miinus, et kasko pole kohustuslik.
10:45 07.12.2015
professor_sammaljalg
Re: Autoliising vs autolaen
üldiselt väikelaenudel intress selline, et liising + kasko tuleb kokku märksa soodsam. kapitalirendi puhul on jääkväärtus null, seega mingit väljaostusummat ei kaasne
11:00 07.12.2015
ka (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Kapitalirendi puhul on ka võimalik jätta jah mõnel juhul viimane osamakse suuremaks aga see sõltub pangast ja selle laenutingimustest. Kasutusrendi puhul on jääkväärtus, millega nn. tagasiostja peab auto liisingu lõppedes tagasi ostma ja millega liisinguvõtja peab auto ära andma, kui ta mingi aeg enne liisingu lõppemist ei teata väljaostusoovist. Ühest küljest endal tüli vähema aga tavaliselt auto väärtus liisingu lõppedes on suurem ja peab vaatama et lüpsta ei saa. Autolaenul on jah tavailselt kirves intress ja tavaliselt liising ikka kasulikum.
11:56 07.12.2015
tk007
Re: Autoliising vs autolaen
võta konkreetsele autole pakkumised nii laenuks kui liisinguks. Vaata millised kuumaksed tulevad ja otsusta. Liisingu korral on enamasti ka kasko nõutud. Odavamaid autosid saab mingis hinnani ka ilma kaskota, aga siis intress kõrgem.

Kasko iseenesest on ka muidugi hea, maandab riske.

rahvakeeli liisingu alla kuuluvad tegelikult 3 finantstoodet:
- liising - maksad kogu hinna osade kaupa)
- kasutusrent - nagu liising, aga jääkväärtusega. Võid auto lõpus jääkväärtusega välja osta või tagastada. Oluline on ka see, et tagastamisel peab auto olema tehniliselt korras. Tihti saab ka auto peale kasutusrenti võtta jääkväärtusega liisingusse kuni auto saab 100% tasutud.
- kapitalirent - mõeldud firmadele, annab maksueelise, aga antud juhul pole vist teemaks.
12:16 07.12.2015
RS (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Kõigepealt palun selgita, kas ostad auto automüüjalt või ostad eraisikult. Automüüjalt (korralik automüüja) ostes mine müüja juurde ja tema teeb vajalikud päringud jm. ise otse finantseerijale/finantseerijatele. Automüüjalt ostes ei pea üldjuhul ka hindamisakti tegema - eraisikult ostes lisandusb antud kulu. Liisingufimade (pean silmas suuremad pangad) intress kasutus/kapitalirendi puhul on oluliselt soodsam, kui nn. autolaenu ja väikelaenu intressid. Kapital/kasutusrendi jääk perioodi lõppu - selle üldjuhul annab automüüja (või siis finantseerija koostööpartner) - sõltub perioodi pikkusest, läbisõidust jmt. Parem intress/lepingutasu on kindlasti ka nn. kodupangas... EDU.
13:47 07.12.2015
................... (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Kasko teed ju nii ehk naa ? Üsna nutune oleks kui ostad ükskõik millise 2010 aasta masina ja juhtub halb õnnetus, kehvemal tsenaariumil lööb kõik turvapadjad lahti ja plekid on kõverad...kindlustus ütleb, et ei taasta.. Mis saab siis ?
14:31 07.12.2015
fkjdl (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Liisingul intressimäärad alla 3 ja autolaenul üle 8 näiteks swedis. Oleneb küll vist ka nii ostja poolest kui müüapoolest.
Raha kulub üldjuhul liisinguga vähem siiski. <mudugi oleneb perioodist palju.
Ca 10000 maksvale autole tahad ilmselt niikuinii kasko teha kui järele mõtled.
Ma näiteks olen mitu korda kogu aasta jooksul kaskoks makstud raha tagasi saanud sisulislet kui esiklaas on vahetusse läinud.
14:59 07.12.2015
looder23
Re: Autoliising vs autolaen
autolaenupuhul, kus kasko pole nõutav, kuid teed ikkagi kasko, siis ei pea sa seda tegema nn. täiskaskot. kõik muud asjad jäävad kehtima v.a. ärandamine ja röövimine. vandalismid, liiklusõnnetused ja muu jääb alles. kasko makse on madalam. paned autole lisa immo/või mõne muu salaluku peale ja kindlam ikka. palju neid autovargusi/röövimisi ikka on.
16:35 07.12.2015
Navara3000 (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Kui ma vaatan oma kolme auto kasko pakkumisi, mis täna on kokku aastas olenevalt kindlustusseltsist 1900-2700 EUR, siis iga viie aasta tagant võin vabalt ühe 10-13 000 EUR auto maha kanda ilma kaskot omamata.
Aastatel 2004-2013 kahel autol kaskot maksnud, ei kujuta ette mis summad sinna kaskosse taotud sai, aga tõenäoliselt ühe uue Golfi jagu küll. Ja mis ma sealt vastu sain- ainult kindlustunde juhukskui...
18:28 07.12.2015
professor_sammaljalg
Re: Autoliising vs autolaen
ma maksan €15k auto eest aastas €430, täishävingu korral oleksin omadega nullis 34a pärast. esiklaas ilma vahetamiseta samas hinnas, viie aasta jooksul kindlasti korra lasen tasuta uue panna.

kui nüüd iizi klient olla, siis on pilt kindlasti nutusem.
18:39 07.12.2015
Sull12
Re: Autoliising vs autolaen
Liisingu intress inimsõbralikum, samas pankade autolaen mõistlikuma intressiga kui väikelaen.
Kasko on hea, eriti selle nädalavahetuse ilmale mõeldes, oksad, puud, postid jne.
Samas kohati (olenevalt ostetavast autost) on kasko hind ebareaalne. Ühele mu masinale pakkus kaskot ainukesena if ja siis oleks ma auto väärtuse kindlustusele maksnud 3aastaga. Ebareaalne pakkumine oli. Ja põhjust ei teadnudki, et haruldane ja sellega jutt nende poolt piirduski.
15:08 24.11.2017
Roberts1 (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Autolaenu puhul sõidukit ei pea andma laenuperioodiks laenuandja valdusesse ning puuduvad piirangud sõiduki kasutamise osas.

Autoliisingu puhul ostab liisingufirma välja soovitud sõiduki ja annab selle rendile, küsides selle eest tasu ehk intressi.

Siin peaks ise valima kumb lahendus on parem. Siin on hea leht nende laenude võrdlemiseks http://www.heaintress.ee/et/autolaen
16:14 24.11.2017
Ghhju (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Oluline vahe on ka selles et liisingu makse arvutatakse auto hinnalt miinus sissemakse ja miinus jääk..auto laenu puhul neid auto jääk väärtus ei huvita.
17:26 24.11.2017
juhiabi (registreerimata)
Re: Autoliising vs autolaen
Julmad kasko maksed siin ikka meestel :D Mul peravagunil aasta 400 euri, samas viimane remont maksis 5000 euri, vahetati poritiib, esistange ja tuli.
11:33 01.12.2017
maaks
Re: Autoliising vs autolaen
Sellise kalkulaatoriga on maha saadud "Autoliising vs autolaen - kumb on mõistlikum?"
https://financer.com/ee/autolaen/autoliising/

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.