Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: FORD GALAXY VÕI VW SHARAN,SEAT ALHAMBRA

21:07 24.12.2015
Sannu42
FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Milist eelistada,mõtlen just 1,9 Tdi 85kw ja 6käiguline aasta 2000a ja ülespoole.Mootorid on kõigil ühed kuid alusvanker ja kere ja mis veel Fordil on esi tuled on nats naiselikud,kuid teistel on nats suuremad ja süngemad.Misugust soetada?Head jõulu aega kõigile siin.
21:33 24.12.2015
ˇ (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
vahet ei ole, vaata, milline neist kõige korralikum on
12:03 25.12.2015
............... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Valid autot esitulede järgi ? Tehnika, sõiduomadus on laias laastus kõigil üks. Kõigile kehtib reegel, et automaati nende puhul ära vaata, ning ilma lisasoojenduseta sa talvel tuppa sooja ei saa. Kui väljas ikka alla -15 siis tuba jääb jahedaks.
12:11 25.12.2015
Avdii (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Siiani ei saa aru mis inimestel automaatkastide vastu on, mingi vanast ajast jäänud mõtlemine et söövad rohkem kütust ja remont kallis. Ise eelistan iga kell automaati manuaalile, pigem on tegu maitse küsimusega.
Sharan ja Alahambra on samad autod, kuid poest uuena saad sama raha eest Seatilt rohkem varustust. Sõidu poolest on Galaxy neist üle- mugavam ning salong jätab mõnusalt avara mulje. Mootor töötab ka vaiksemalt.
Parim tarkus on aga endiselt see, et proovi kõiki erinevaid variante ning ära otsi kuulutustes ainult "väikest" läbisõidu numbrit.
12:29 25.12.2015
eelmisele (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
jutt käib 2000a autodest, mitte uutest.
13:04 25.12.2015
............ (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Automaatkast on väga hea. Kuid nendel mudelitel on samasuguse ehitusega kastid nagu sõiduautol, ehk ei pea sellele vastu ja see on fakt, uuri foorumeid, ning VW automaatkast ON nõrk, seda nii sõiduautol kui mahtuniversaalil.
On teatud autosi mille puhul tuleks vältida või riskida automaatkastiga ostmist. On jälle mudeleid millel on väga hea töökindlusega see kastikene.

Ning olenemata margist ja keretüübis TULEB vahetada kasti õli, paljudel on arvamus, et automatkastis ei ole vaja vahetada ning Long-Life õlid on igavesed (ka neil on välp)
15:57 25.12.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Mingit long-life õli pole olemas! Õli on õli ja vahetada tuleb hiljemalt 10tkm läbimisel soovitavalt isegi varem! Ükskõik kas mootoris või kastis, ikka tuleb vahetada. Ega see ei tähenda et kui õli pole must et siis on ta nagu uus õli veel, Ei! kindlasti mitte! Õli kaotab vanadusega enda määrimisomadused, jätke see meelde!
15:59 25.12.2015
Kurvastan (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Siidiussi ja teatan: Ford Galaxy 1,9, tiptronic, 85kW, 2003, on meie peres kasutusel ca 6 aastat. Selle aja jookslu tehtud mitmeid pikemaid sõite n. Bulgaariaase. Kütuse kulu hea, maanteel 6-6,5 (paagiga, ca 65l sõidab kenasti 900km, kui koonerdada, saab 1000 ka), linns ca 8. Käigukast töötab laitmatult, mootor õli ei võta, vahetatud kuluosad (pidurid, kettad), rihm, mingi pinguti. Ksenoonind on väga head, kestavad hästi. Vaikne masin, perele väga sobilik. Probleemidest: talvel tõesti soojeneb kehvalt, eriti linnas. Soovitaks lisakütet. Tagumise (salongi) kondi torud lähebad auto põhjast ja korrodeeruvad läbi. Vahetus on kallis, üle tuhande raha, aga salongi otsad saab kinni panna. Ei tea, kas on hea ajalooga auto, aga see konkreetne isend on suht probleemivaba massin. Soovitan esiklaasi el soojendust ja parkimisandureid.
16:25 25.12.2015
ee (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
minu 81kw galaxy võttis maanteel ca 5,3. sul siis mootor läbi kui nii palju võtab.
16:40 25.12.2015
hmmmmmmmmmmmm (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
85kw ja ülespoole kw-dega on juba pumpdüüs pihustitega. Töötavad küll vaiksemalt kui 66kw ja 81kw kuid kütust võtavad ligi 2 korda rohkem.
19:02 25.12.2015
Kurvastaneele (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
sõitsime kogu perega, 4 inimest plus pagas, suviti, kont põhjas. Lisaks töötas mootor sageli ka peatustes, et jahedamat õhku treida. Mõistlikult siiski. Kuid Makedoonias sattusime + 35 kraadisesse kuumusesse ja et autosse istuda, jahutasime selle enne maha. Aga ka muudel sõitudel oli keskmine nii 6-6,5 kandis. Pole halb nii suure masina kohta.
19:43 25.12.2015
ee (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
see kondi kaela kulu ajamine on jälle üks eestimaalaste müüt. olen oma tavalisel bensukal kordi proovinud, et kas kondiga hakkab kompu suuremaid kulunumbreid näitama ja no kui ma ütlen, et 0,1l tuli juurde, siis sellegagi ma pool valetan. samamoodi ei näidanud ka galaxy suuremaid numbreid. samamoodi oli kaks suurt ja kaks last koos kolaga autos ja meie saaremaa otsad olid kõik ca 5,2- 5,3l . järelikult on pumpdüüsidega mootor s.tem.
22:25 25.12.2015
Sannu42
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kas tõesti muud erinevust kui tuledes ei ole,mul vaja 7kohta ja vahest suuremat kauba ruumi.Väga hea kui kütust võtab mingi 5,5-7L saiale.Praegune liikur võtab 9-15L sajale.Käigukast olgu ikka 5-6 käiguline manuaal.Tänan vastuste eest!Eks otsustan silma ja kõrva järgi...
09:43 28.12.2015
Vaatleja456 (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Soovitan enne ostu esiklaasid kõigil üle vaadata kuna kõigi nende kolme variandi esiklaasid on päris kallid. Eriti soojendusega esiklaasid. Samuti on praegu õige aeg gerode töökorras olekus veenduda, sest nende remont võib võtta samuti rahakotist tuntava tüki.
10:54 28.12.2015
v_ (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Alhambra ja Sharan toodetakse Palmelas, Portugalis siiani. Galaxyt toodeti samas VW tehases 1995–2006 aastal. Samas tehases toodetakse veel sellist autot nagu Volkswagen EOS.

Kindlasti siidiussi väide nagu oleks VW tehases toodetud Galaxy sitem auto kui samas tehases ja samadel liinidel toodetud Alhambra või Sharan ei pea paika. Tegu on identsete autodega kui mõni keredetail/disainielement välja arvata.

Alates 2006 aastast (teise generatsiooni tulekuga) hakati Galaxyt tootma Belgias. Teise generatsiooni Galaxy ei oma mingit tehnilist sugulust VAG autodega.
14:35 12.01.2017
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
# Tegu on identsete autodega kui mõni keredetail/disainielement välja arvata.

Mul on küsimus just selle identsuse kohta. Nimelt sõiduautode puhul, kui võtta kõrvuti samad sõlmed lahti sõsaratel nt Golfil ja Toledol, leiab autode juurest siiski palju tehnilisi pisierinevusi, jupid on sarnased ja omavahel asendatavad, aga mitte identsed ja kvaliteet/disain on seniste kogemuste põhjal olnud alati Seati kahjuks. Tõenäoliselt erinevad allhanked, kuna pisiasju ei tehta nagunii samas tehases autodega. Kas see kõik puudutab ka Sharani/Alhambrat? Kummaga Galaxy rohkem sarnaneb või on see veel kolmas viis samasugust autot teha? Küsimus puudutab just esimest generatsiooni või ka mudeleid alates 2000a, huvi pakub just kepikastiga 66/81kw diisel.

PS: ei otsi omale sellist autot, aga kuna on vaja mingi nodi ökonoomselt just sellist tüüpi autos Eestisse saada, saaks omakasu silmas pidades valida äkki midagi sellist, mis kõlbab pärast ka endale jätta. Ei pea olema Asharalaxy, lihtsalt sarnastes mõõtudes mahtuniversaal, mille maanteekulu oleks võimalikult tagasihoidlik ja mille puhul eksisteeriks ka järelturg mõistlikus hinnaklassis
16:21 12.01.2017
v_ (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Golf ja Toledo olid tehnilises suguluses 2004–2009 aastal. Siiski toodeti neid erinevates kohtades. Ühte Hispaanias ja teist Saksamaal. Suur vahe on kas auto on toodetud samas tehases samal koosteliinil või erinevates tehastes. Keretoorik on neil isegi erinev. MK3 Toldeo oli muide laserkeevitatud kerega. Sama tehnoloogia mis uuematel Audidel.

2011+ ja uuemad Seat Toledod on Skoda Rapidi kloonid. Tehniline sarnasus siis VW Pologa. Toodetakse Tsehhis samas tehases samal koosteliinil ja kvaliteedi vahet neil ei ole. Võta lahti, masinad on samad! Pologa päris identsed masinad muidugi ei ole. Tehased erinev ja kered erinevad. Tänane Polo toodetakse Hispaanias, Toledo Tsehhis.
17:03 12.01.2017
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kui ma küsisin I.gen Asharalaxy kohta, siis arusaadavalt räägin ikka sama ajastu (eelmise sajandi) Golfist/Toledost, mis erinevalt välimusest on tehniliselt siiski sisuliselt identsed. Omanud ja remontinud neid kõriauguni, sellepärast ka tean, et selle identsuse tagant paistab välja päris arvestatav kvaliteedivahe. Sinu väitel tuleb see mullikolmik siis täpselt samalt liinilt ja nendel seda kvaliteedivahet ei eksisteeri?
18:51 12.01.2017
jee.kim (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
19:36 12.01.2017
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Ma ei leidnud sealt midagi uut, millest siin teemas juba juttu poleks olnud. Et kas neil esinevad ka mingid erinevused allhankejuppides või mitte?

Neid näiteid saaks tuua mõnikümmend, kus samalt liinilt tulevad autod lüüakse brändingu põhiselt (piltlikult öeldes et millise märgiga iluvõre neile ette satub) ühel hetkel lahku ja edasi on just igasugustel allhankejuppidel erinevused sees ja kuna need tulevad eri allikatest, siis ka suured kvaliteedikäärid sisuliselt samadel autodel. Jutt ei käi arusaadavalt sharniiridest, mis nii vanal ja niigi ühel kõige ebatöökindlamal mudelil omas autoklassis on nagunii juba mitu korda vahetatud. Enamus auto küljes olevaid juppe on tänasenigi veel originaalid ja need pisiasjad võivad teinekord palju halle juukseid tekitada, sellepärast küsingi reaalsete kogemuste kohta, kui kellelgi neid kõigi kolme mudeli remontimisest on äkki tekkinud.
13:18 13.01.2017
........ (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Ikkagi ei saa aru, mida sa teada tahad. Sillajuppide remont pole mingi raketiteadus, diiselmootorid neil vw omad- teavet nende remondist üleliiagi. Väidetavalt on sharanil/alhambral vw disainitud esisild, kuigi lappisin galaxyt alhambra stabikakontidega (olid odavamad), galaxy sild pidada vähe tugevam olema ja ega seal tõesti midagi laguneda pole peale šarniiride ja rooliotste, tagasild nii lollikindel, et kahe auto puhul pole ma seal midagi teinud peale kontide ja stabikapukside vahetuse. Üsnagi vastupidav riist kui viitsid korras hoida ja lolle üllatusi ei paku.
19:19 14.02.2017
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Tagasisideks nii palju, et sai võetud üks diisel Galaxy ja seda eelkõige tänu täisvarustusele ja heale tehnilisele seisukorrale. Samal ajal oli pisivigu piisavalt, mida polnud õnneks küll keeruline ega kallis likvideerida, lihtsalt tüütu tegelemine, millega enamike autode puhul ei pea tegelema. Eks see selgitab vist ka väga halva kuulsuse lagunemise osas, sest kes ise ei viitsi/oska, tema jaoks võib kõigi nende jamadega teeninduste vahet jooksmine küll väga tüütuks ja kulukaks osutuda. Aga tervikuna auto meeldib, esialgu jääb endale.

Etterutates küsin, et kas keegi oskab facelifti järgsetel (alates 2000a) mudelitel võrrelda ka neid bensiinimootoreid? Et kas pigem Fordi kuulus 2.3 või VAGi 2-liitrine 85kW? Kõik ülejäänud tasuks vist välistada muretut pidamist lootes?

Muudetud 19.9.18 10:49

19:46 14.02.2017
........ (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
85 on ehk vähe. oli mul kunagi 85 fordi mootoriga ja nüüd on 2,3 ning minekus on üldiselt vahe tunda. just möödasõitudel, niisama kruiisides pole üldse oluline, mitu kw seal on. et ma raha peale vihane ei ole, siis panin gaasi peale ning nüüd on keskmine rahaline kulu 100km kohta umbes 5-6€. ainuke asi, et kust veel tänapäeval korraliku mootoriga isendi leiab- läbisõidud on neil kõigil juba 300 000+. ka minu omal, aga imekombel on moto ok, õlikulu olematu, kuskilt ei tilgu. võib olla kunagi vahetatud või remonditud.
tegelikult oli ka see 85 esialgu tiptop korras, aga kas ka keritud oli, ei tea (usun siiski, et oli)- maha müües oli ca 220 000 ees ning siis juba kett kõrises.
16:22 29.03.2018
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Aasta+ hiljem on autoga ka kogemusi tekkinud. Kõik see sitt, mida selle auto kohta igal pool kirjutatakse, vastab paraku tõele:) Nii et see hetk, kui auto on jälle 100% korras, ei kesta kunagi pikalt, jälle tuleb kusagilt mingi uus üllatus varsti. Aga "raud" ise on enamvähem, tänavad on neid täis, järelikult inimestele meeldib, ma nüüd pikema aja jooksul hakkan kah pihta saama, millega see auto omanikke võlub.

PLUSSID
- varustus (Galaxy), ainult mõned sajad eurod maksval autol on varustust nii et tapab ja peaaegu kõik isegi töötab:)
- öko, mahtuniversaali kohta kerge jalaga sõites 5-6 vahemikus see kulu, natuke alla lubatud max kiiruse saab maanteel hakkama ka alla viie.
- parima sõiduautoliku juhitavusega mahtuniversaal omas (hinna)klassis. Rõhk pole sõnal parim, vaid sõnal sõiduautolik. Olnud igasuguseid, aga see on ainus, millega sõidan kruusateid külglibisemisega ja ka muus osas naudin roolis olemist.
- tänu istmetevahelise konsooli puudumisele mahub sisse ka täismõõdus tsikkel, see oli mul ka üks põhilistest ostuargumentidest.
- jupid ei maksa midagi. Hea näide on -30 pakasega murdunud ukselink, vahetamiseks vaja keerata lahti 1 kruvi, komplektne link koos luku/võtmetega maksis veidi alla 10 euro.
- minu auto on kõrge vedrustusega ja rehvid on üks mõõt kõrgemad originaalist, tervikuna väga hea kombinatsioon passati juhitavuse täpsusest, mis ei ole samas nii tüütult tundlik ega mitte ka liialt jäik.
- 1.9TDI mootor soojeneb üllatavalt kiiresti, võrreldav paljude bensukatega.
- talvel mugav: esiklaasi ja peeglite soojendus on kiirem enamikest autodest, 5-astmeline istmete soojendus on võimsam kui ühelgi mul varasemalt olnud autol (sh ka väiksemad VAGid, millel samuti istmesoojendusel 5 astet), EDL toimib hästi, eberspächer kuulus väidetavalt juba standardvarustusse.
- oled selle mittemidagiütleva autoga hall hiireke, kelle kihutamist ei võeta südamesse ja kui keegi võtabki, ei jää nagunii meelde, kuna linn on samasuguseid poolanonüümseid sharalaksisid täis.

MIINUSED
- kogu aeg midagi laguneb (nagu kõigil teistelgi VAGidel), enamjaolt mõttetud pisiasjad, aga ikkagi pidevalt peab tegelema millegagi, mille olemasolu peale "igavamate" autode puhul ei pea mõtlemagi. Ühel hetkel sai kõrini see auto korras hoidmine, vaatame kaua sõidab
- kliima juhtimine jätab soovida, kõik tegelikult ju töötab, aga viitega, eri olukordades natuke erinevalt jms.
- EGRi puhastussprei käib autos kaasas, kasutanud seda umbes korra kuus (siis kui klaasipesupaaki täidan), aga see siiski töötab.
- kapoti all on mootori taga olevale kolale (turbo vaakumvoolikud, vedelike anumad jne) väga kehv ligipääs.
- tuuletakistust arvestades on kere ise siiski väga kerge - see on ainus auto mu elus, mille tuuleiil pühkis teelt minema nii, et mul polnud endal midagi võimalik teha (jäine kummis teepind). Õnneks polnud seal tapjakraave ja auto kliirens on nii suur, et praktiliselt midagi lõhkumata sain sama hooga põllult teele tagasi, loo moraaliks võiks olla väga läbimõeldud rehvivalik (talveks ilmtingimata naastud, kui maanteel oht sattuda risti tuulekoridoridesse).
- kered ussitavad pea kõigil, kui mitte väljast, siis põhja alt ikka, korralikku annab otsida.
- salongimaterjalid varieeruvad üliodavast ja ebakvaliteetsest luksuslikuni, viimasel juhul on siis see luksus kõrvuti odava mõttetusega:) Sisedisain jätab I.gen puhul kah soovida, kuid praktilisuse huvides eelistasin ise ikkagi I.gen masinat II.gen masinale, kuigi nende hinnad väljamaal kipuvad olema praktiliselt samad. St järelmüügiväärtus ja praktilisus ei kattu selle auto puhul.
- mittetöötavad eberspächerid pidavat olema tüüpviga, minulgi on juhtunud, et ei käivitu alati, aga kuna selle juhtimine käib läbi originaal kliimaploki, mitte eraldi nupust (vist), siis puudub ka endal pidevalt arusaam, millal see peaks töötama ja millal mitte.
- manuaalkäigukast on diislitel nõrk koht. Ka minu autol on see varasemalt juba vahetatud.
- tagauksed on pikad - kitsastes parkimisruutudes ei saa eriti lahti teha, mõnikord seepärast võtnud lapsed poeparklas välja üldse tagaluugi kaudu, lükandustega selliseid probleeme ei esinekski.

Nagu siit jutust aru võib saada, siis ongi selline üsna vastuoluline auto, milles on nii head kui halba ja eks omaniku rahulolu sõltubki rohkem sellest, kas need olulised omadused kuuluvad heade või halbade hulka. Aga erinevates usaldusväärsusuuringites on see auto oma viimaste hulka kuuluva koha küll ausalt välja teeninud, sest kui pidada seda autot sama pohhuistlikult, kui on võimalik pidada mõnda vana Volvot või Saabi, siis üv ajaks leiabki sealt eest probleeme enamvähem igast alajaotusest, kust need miinuspunktid tulenevad. Lihtsalt peale esimest üv-l põrumist on selle pika vigadelisti likvideerimine üsna kiire ja ühtlasi ka odav. Selle põhjal tasukski otsustada, kas selline masin sobib või mitte.

Ma ise seda pere ainsa autona küll pidada ei julgeks, aga niimoodi perega väljasõitude jaoks, raskete koormate vedamiseks jms on selles vanametalli hinnaklassis oleval autol mõte täiesti olemas. Tänu emeksile ei pea ka järelturu pärast eriti pead vaevama, kui miski lõplikult äkki kunagi otsad annab. Sest emeks ei tingi hinda alla selle arvelt, kui raadio kõlar ragiseb või iste on määrdunud.

Muudetud 19.9.18 10:58

17:18 29.03.2018
r.r (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Metalli raha eest sa paremat ei saagi.
Ise sõidan juba 10 aastat,uuema,kui vanema mudeliga.
Seda jama mis sa kirjutasid,pole veel olnud,ega lagunenud.
17:25 29.03.2018
k... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
"- EGRi puhastussprei käib autos kaasas," Kuna olen üle 10 aasta PSA- Fiati mahtunivrsaalide fänn, siis ma ei teagi kas 2,0 HDI mootoritel ka EGR peal on? Ja miks peab seda puhastama. Masinad on sõitnud kõik üle 400 tuh, rekord on Peug 807 käes, kes sai 650 tuh kätte ilma remontideta. Kapoti alla harva asja ja ei oska teda sealt juhtmete rägastikust otsida ka.
Kuna autodel kasutatakse Webastot, siis võib kindel olla, et see ka töötab. Lagunenud on vanuse kasvades vaid paar ukse linki ja nupukest.
11:25 19.09.2018
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kui eelmine kokkuvõte oli tehtud pigem emotsioonidest ja ostusoovitustest lähtudes, siis seekord pigem tehnilise nurga alt. Sõidetud on ikkagi üksjagu juba. Eks ma lootsin jah autot pikemaks ajaks, kohe peale ostmist tegin auto korda, ostsin juurde enda jaoks vajaliku lisavarustuse (oli niigi juba täisvarustuses auto), sildadesse uued õõtsad-puksid, rihmad-mahlad jne. Trööbanud olen kõvasti, paljud käruvedamised räiges ülekaalus, istmeid loopinud sisse-välja kõriauguni, et ca 800kg koormaid salongis vedada. Trööpamine polegi nagu autole midagi teinud, mootor on tänu väga väikesele läbisõidule endiselt selline, et võiks nimetada ideaalilähedaseks, läheb paugust käima ka -30 juures, veermikuga peale ostujärgset ülekäimist mitte ainsamatki muret (pooltelje kummikatet korra vahetatud), salong siiani ilus ja terve, omasugustega võrreldes võiks öelda, et tõesti hea on sõita... aga selle aja jooksul on tekkinud ka vigu. Lisan siia tänaseks kogunenud listi omapoolsete kommentaaridega.

- ostes oli roosteta, paari talve järel pole autol enam ühtegi roosteta keredetaili (originaalvärv)
- esimestes poritiibades ka läbiv rooste (õnneks tiiva hind ca 50e, tiivaservad korralikud, tikutopsi suurune kleepekas katab praegu auku)
- ühe poole küljekarbis ühes kohas auk (karbi hind 20 midagi rubla, praegu veel peaaegu märkamatu, paari aasta pärast on mõlemad karbid tõenäoliselt pehmed ja vajaks keevitust)
- katuseluuk ei tööta enam, õnneks lakkas töötamast suletud asendis, st ei avane enam
- ühel hetkel lakkas töötamast ka püsikiirushoidja
- laekellalt on kogu aeg piksleid vähemaks jäänud
- signaal kadus stange tagant ära, enam seda polegi :)
- konditsioneerist lahkus külmaaine, kliima töötab, külma ei puhu
- eberspächer töötas esimese (pehmema) talve ilusti, aga eelmisel talvel kõige külmemate ilmadega, kui seda oleks kõige rohkem vaja olnud, enam tööle ei hakanud, ilmade soojenedes loomulikult jälle töötas
- generaatoririke, lihtne viga
- starteril sai üks laager otsa, peale laagri vahetamist töötab tõrgeteta
- EGR tõrgub sageli, nagu varemgi mainitud, peale puhastamist saab üv-l tahmata näidu probleemideta kätte
- EDL rakendub kehvemini kui teistel VAGidel tavaliselt või mõnikord üldse mitte
- jahutusradika ribide avamise termostaat andis otsad
- radika ventilaatori mootor põles maha
- turbo pikilõtk läks nii suureks, et hakkas korpusesse käima, asemele läks teine turbo, neid tillukesi kaalikaid müüakse õnneks kasutatuna 20e eest
- ühe tagarea istme seljatoe fiksaator läks rikki, see iste on nüüd kasutatav vaid lauana, st kui vaja kasutada ikka 7 kohta, tuleb see iste tõsta kolmandasse ritta, sõidutada siinidel kõige tagumisse asendisse ja panna toetama vastu tagaluuki:)
- kolmelt istmelt on liigutamise käigus murdunud ära plastikust külgkatete kõrvad, need panin nipukatega kinni
- kerge peale toetamisega purunes ühe tagaistme topsihoidjatega plastikkate
- põrandas istme kinnituste plastikud on kohutavalt rabedaks muutunud ja servadest murduvad pidevalt (pilt, taksot sõites ei juhtuks vast midagi, aga istmeid sisse-välja pidevalt tõstes on neid pea võimatu tervena hoida = tüüpviga)
- kesklukk lakkas töötamast, tõenäoliselt mingi kontaktiviga, sest igal kümnendal puldivajutusel auto lukku läheb, puldist lahti pole enam kunagi tulnud, võtmest keerates sama lugu
- tagaluugi lingi hoovastik purunenud, muul viisil on õnneks kasutatav
esiustel lukud töötavad vahelduva eduga, sees hoovastik väändunud, ilusa ilmaga saab võtmest ikkagi kinni-lahti keerata
- kapoti tuuleriivil kinnitus murdus
- ühe esiamordi tugilaager lagunes laiali
- esiklaasi elektriline soojendus töötab nagu juhtub, mõnikord soojeneb terve klaas, mõnikord osa klaasist, iga nupuvajutusega ei pruugi üldse sissegi lülituda, ostes töötas ilusti, õnneks soojeneb kiiresti ja klaasi saab puhtaks kiireks iga külmaga ka traditsioonilisel viisil, aga kui töötab, siis on ikka mugav küll
- tagaklaasi kojamees jäi aeglasemaks, kuni lõpetas üldse tegevuse
kuuest elektriaknast kaks ei tööta iga kord, pika klõpsimise peale saab alati ikkagi aknad lahti/kinni
- piduri töösilindrid on jäänud kinni ja siis sama ilusti ka iseenesest lahti tulnud, viimase aasta on sõitnud pidurite poolest probleemideta, kuigi midagi remonditud polegi, vahepeal jäid kaks piduritest tugevalt peale aga enam mitte ja kui viga uuesti tekib, eks siis teen ka korda, käsipidurile pole mingeid etteheiteid
- tagaklaasisoojendus töötab nagu juhtub
- pardaarvutil töötavad ainult osa funktsioone ja arvutuslikud näidud on mõnikord õiged, mõnikord harva peksab täiesti segast
- käigukastil on mõned sünkronisaatorid otsa saamas, ostes olid korras
- kütusepaaki minev toru või selle kinnitus on lahti tulnud, algul hakkas kõrini täis tankides immitsema, nüüd tuleks viimane liiter lihtsalt tankimata jätta
- signa/keskluku pult kord töötab kord ei tööta, kesklukk ise samuti, aga sellest oli juba varem juttu
- airbagi tuli süttib tugeva põrutuse peale (peale veateate kustutamist saab sõita kuid, enne kui ununeb ja kruusateel suurematesse aukudesse lennates jälle põrutamise peale tuluke süttib)
- roolivõimendi rike, õnneks oli kasutatud varupump varasemast olemas
- kellaplokk läheb mõnikord errorisse, mõne nädala jooksul viga kaob lambist, eelmisel aastal juhtus korduvalt, sel aastal juhtus viimati talvel

Tunnistan ausalt, et mul pole tõesti olnud elu jooksul autot, mis nii lühikese aja jooksul nii palju oleks lagunenud. Ostes tundus kõik ilus, avariideta ajalugu ja kordades vähem sõitnud kui praktiliselt kõik teised, mida turul pakuti ja siiani pakutakse, lihtsalt kätte tuli odavalt tänu paarile konkreetsele veale ja mõnedele pisivigadele, mis eelmisel omanikul üle jõu käisid. Mis edasi? Ülevaatuse ausat läbimist puudutavaid vigu on õnneks vähe ning nende likvideerimine ei maksa ise tehes praktiliselt midagi ja sellepärast jätkangi rahumeeli auto trööpamist ja säästan seda trööbates oma teisi autosid. Aga päris korda seda enam kunagi ei tee. Sõidab kaua sõidab ja kui treilat vajab, siis kodu asemel treilatan otse emeksisse:)

Sõber ostis loetud kuud hiljem omale samasuguse, aga kümmekond aastat noorema, kuid juba peaaegu poole miljonilise läbisõiduga ja visuaalselt kulumismärke omava auto. Temal on selle ajaga vigade list natuke lühem, aga oluliselt suuremad-kallimad vead, nii et ta on kulutanud selle käigushoidmiseks ikkagi väga mitmekordse auto turuhinna. Erinevalt minust on ta kaks korda ka teele jäänud. Temal samas Sharanist loobumise mõtteid pole, kuna talle väga meeldib selle autoga sõita. Selle sõidu meeldivuse osas pean temaga paraku nõustuma.
21:54 19.09.2018
k... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Jaah, tuleb tuttav ette. Paljud vead ongi selle mudeli tüüpvead. Ma kolmega kokku puutunud ja mitte ükski polnud täiesti töökorras. Tuttavale Tallinna resto omanikule kunagi soovitasin üht Galaxyt. Kliima ei töödanud ja seljatoed vajusivad alla, pult ei töödanud kuid võtmega veel töötas. Sellegipoolest oli auto korralikum kui tema uuem ostetud Mazda MPV- sellist paska ei taha küll enam oma hoovi peal näha.
11:26 20.09.2018
......... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kolme galaxyt pidanud ja ei ole ühelgi taolist vigade listi saanud. Praegune 2,5a istumise all ja ainsad vead on tagakojamehega, sest võll lihtsalt tahab määrimist seal sopases kohas ning kesklukk vahel jupsib. Muus osas vaid käivita ja sõida. Töötavad esiklaasi soojendus, püsikas ja kliima. Bensukas ja ls üle 300000. Ei ole ka roosteauke, Eestis ca 4a.
17:39 20.09.2018
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Punktireale: mõistan, et selline list on esmapilgul hirmutav. Aga mitte peale lahtimõtestamist. Sellepärast ka kirjutasin, et vaatamata ajuvabalt pikaks veninud nimekirjale on üv täiesti ametlikuks läbimiseks vaja kõrvaldada vaid paar pisiviga ning seegi on rohkem viitsimise küsimus, kuna ei maksa eriti midagi. Kui nüüd panna Sinu postitus minu oma kõrvale, siis mul on püsika mittetöötamise põhjuseks gaasipedaali asendi andur (remont seisab viitsimise taga, kuna ma ei kasuta seda autot nagunii kohtades, kus püsikat vaja läheks - ei ole väärt ka kümne euro kulutamist), kliima vajab enamikel vanadel autodel täitmist ca 5 aasta tagant (u 60e ja edasi pikalt mureta), mõnikord vaid osaliselt töötav esiklaasisoojendus on tegelikult tüüpviga, "elektriliimiga" mäkerdamise eest küsiti 50e, aga pole lasknud teha, sest sageli ikkagi töötab ja kui töötab ka osaliselt, siis oma töö teeb ikka ära, lihtsalt ühe nupuvajutuse asemel tuleb vajutada halvimal juhul 10x. Roosteauk on jällegi konkreetne auk (2tk), ümbertringi terve, tiiva (odav!) vahetuse asemel oleks ka lokaalselt lapitav, aga ei näe mõtet sel kõigel, sest see oli väärtuse poolest vanaraud juba ostes ja on paari aasta jooksul nagunii jälle. Läbisõit on Sinu autost väiksem ja kulunud pole nagu kusagilt, selles suhtes igati viisakas nii seest kui väljast. Probleem pole üldse mitte selles, et selle pika remondilisti täideviimise hind on n eurot pluss päev-paar tööd VW-dega varasemaid kokkupuuteid omava inimese käes, vaid et nii väikese aja/läbisõidu juures tekib nii palju vigu, millega üldse tegelema peab hakkama. Mul suveauto pole viimase 16 aasta jooksul suutnud tekitada isegi poolt neist probleemidest, kuigi sõidan sellega iga suvi rohkem, kui selle Galaxiga üldse kokku sõitnud olen. Ma siiski pole praegu autost loobumas, sest sõita sellega meeldib, oma ettenähtud funktsiooni (min. 6 in. transport ja koormate vedamine maal) täidab suurepäraselt, mittehäirivatest vigadest on pohlad ja häirivad vead on juba kõrvaldatud. Mitte auto pole lootusetult halb, vaid ostja peaks enda jaoks läbi mõtlema, milleks tal seda vaja on ja andma aru, mis on selle pidamise hind. Sulle ja mulle sobib, aga tõenäoliselt on enamikul ootused auto tähelepanu nõudmise osas veidi erinevad:)
19:46 20.09.2018
k... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kõikse kummalisem selles valguses on Fiati-PSA- Lancia nelik mahtuniversaal, millel ei esine ühtegi loetletud viga. Siiani- juba 15 aastat ja autol kõik asjad töötavad. Tehase kliimaaine isegi sees. Ühega neidst sõitetud ligi pool milj km. Rahvas kirtsutab nende peale nina ja volksu omanikud imestavad, et kas sa ei remondigi teda või?
20:02 20.09.2018
........ (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
ma arvan lihtsalt, et omanikel oma karma, autodel oma karma, omad sünnikuupäevad, horoskoobid ja muu staff. ei ole mul kasutatud autodega kunagi erilist jama olnud, kõik on selline tavaline kulumine, mis enamuses puudutab veermikku ja vähesel määral kapotialust. ju siis olnud ostes õnnelik käsi.
21:36 20.09.2018
klldsss (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Võiksite kirja ka panna,mis aasta audotest jutt?Osa koos Vw tootetud uuemad mitte.Endal 2012 Galaxy ja selliseid probleeme esinenud küll ei ole.Ls 220000km Võibolla need Vw toodetud isendid siis viletsamad.
23:06 20.09.2018
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kogu teema ja ka minu jutt puudutab ainult I.gen autosid, nii facelifti eelseid kui järgseid
08:57 21.09.2018
Mahno3 (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
See volksu legend on jah eesti rahva seas visa püsima. Laguneb nagu iga teine või natuke rohkem, aga ometi inimesed ostavad.
Ja teistpidi on raudne teadmine, et prantslane laguneb ja remontida pole võimalik, eriti täpselt teavad need, kellel kunagi pole prantslast olnud.
10:25 21.09.2018
. (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Mis legend,inimesed ostavad pigem VW mugavusi,kasutusomatusi,lisasid,kvaliteetsemat viimistlust ja sisematerjale,mootori valikuid jne.nii mõneski asjas suuremat vastupidavust.see jutt kehtis 10_30a vanuste vw kohta.Tänapäeval on enamus samas hinnaklassis margid juba suht võrdsed.
10:47 21.09.2018
...... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kasutatud autode omanikud on kõik tegelikult ühel pulgal- väsivad kõik autod ja erinevused tulevad sisse nüanssides- kes sõidab rohkem maanteel, sel veermik kestab paremini, kes hooldab mootorit korralikult, sel ka kestab kauem, elektroonika ja muude juppide osas mängib rolli tootja, aga nendegi pudinate turg on tänapäeval mõne suurfirma vahel ära jaotatud ning valikut ei ole. Enamik asju on masstoodang ja sarnased mitmel margil ning mudelil. Oli ka see sharalaxy pea kõiges ühesugune. Volkari esisild vist mõnes osas erines galaxyst, aga vähemalt seati kondid sobisid fordile ka. Muid juppe ei proovinud. Ja bensumootorid olid neil erinevad.
12:10 21.09.2018
Mahno3 (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Aga neid ju pole olemas, neid imelisi vw omadusi. On tüütud tüüpvead, janused vabalthingavad või lagunevad turbomootorid. Paljukiidetud 1,9 tdi on pärast HDI proovimist lagisev traktorimootor.
12:14 21.09.2018
...... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Legend seepärast ongi legend, et reaalsusega sel pistmist ei ole. Paljud aga usuvad legende.
12:30 21.09.2018
lemps568 (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Punktireale:Alates 2006 hakkas Ford Galaxyt ise tootma.Sellele enam Seati ja VW jupid ei istu.Auto isegi ehitatud juba teise põhja peale(äkki Mondeo põhjale, kui ei eksi)Väidatavalt oligi üks põhjus, miks Ford sellise otsuse tegi VW tehnika kesine vastupidavus .Probleeme esines neil kolmikul omajagu.
12:45 21.09.2018
. (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Millal tuli hdi alles! Tdi tegi juba 90 ndail ilma.
Kui teile meeldib mingi odav ja olematu plastkarp salongis ja kogu autona ,mis oli kõigil vanadel prantslastel ja japsidel,paljudel veel nüüdki.
Siis palun väga.
Kui oled normaalse autoga pikalt liigelnud siis ei julge sellisel prantslasel,japsidel isegi ust kinni lüüa,sest tunne on et auto puruneb,selle plekikolina saatel mis ust lüües tekib.Pisiasjad loevad paljudele. Jutt käib ikka vanadest autodest nagu juba mainitud.
Vaata tänavale palju VW liikvel a/la aastast 1998 ja palju japse ,prantslasi. Legend ei teki tühjast.
15:27 21.09.2018
k... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
peugeot HDI oli igastahes 1999 olemas. Mis puudutab konkreetse- näiteks Fiat Ulysse ukseplasti, siis on see millegipärast tänaseni terve võrreldes Sharani uksepolstri ja käepidemega, rääkimata kõlarikattest.
16:45 21.09.2018
Mahno3 (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
See religioosne usk tolksvaageni headusesse on lausa sotsiaaluuringut väärt :)

Olles piisavalt vanade volkaritega sõitnud....volkaril oli üheksakümnendatel näiteks salongikelladel täoselt sama arhailine seitsmekümnendate ja kaheksakümnendate disain, ilmetu sinine plast jne.
12:29 22.09.2018
... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
ah eks see ole nagu saku õllega- paljud joovad ja kiidavad, aga tegelikult rõve eurolurr, mida korralik õllesõber suu sisse ei võta. kahjuks ka allekokk on muutunud eurolurriks.
14:42 22.09.2018
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Sharani ja üldse volksu "headus" seisneb ikka eelkõige selles, et jupid ei maksa midagi, iga külasepp oskab kõike selle auto juures teha (sest ta on juba varem pidanud sama asja korduvalt tegema:) ja need on teatud kasutajate (nt pikkade jalgada inimeste) jaoks suhteliselt mugavad sõita. Aga mitte igaühe jaoks. Panin tõestatud läbisõidu-kulumise teemasse 2015. aasta juunis pildid umbes sama vanast ja suurema läbisõiduga (u. 450tkm) Peugeot 806-st. Pildid seda piisavalt hästi ei edasta, aga polnud sealgi mingit silmaga nähtavat kulumist ja auto varasemat ajalugu vaadates ikka n korda töökindlam kui mistahes sakslane. Vastukaaluks aga võib ainult unistada nii odavatest jupihindadest kui VAGi maailmas (töökindlust vaadates ju põhjusega!:). Üheksakümnendatel oli mahtuniversaalide turg suhteliselt hästi ära jaotatud suuremate tootjate vahel, igaühel oma üsna kitsas nish ja valikuvõimalus oli neil, kes lugesid lihtsalt seda, mitu kohta on autos. Erisoovide puhul kahanes valik kitsaks väga kiiresti ja see põhjendab ka Sharani ja tema sõsarate tollast edulugu. Ehk teisisõnu ei aita mind selle Peugeot 806 juures teadmine, et nii tsingitud kere kui kogu salongiviimistlus on kordades kvaliteetsem, kui mu tsikkel või kõigi laste jalgrattad korraga sinna sisse ei mahu (ei mahu ka mu praegusesse Honda mahtuniversaali). Enamike jaoks on auto kasutusväärtuse mõõdupuu tõenäoliselt hoopis kusagil teises kohas ja sellepärast ma ei kritiseeriks tausta teadmata ka algselt ajubadena näivaid valikuid.
19:03 22.09.2018
Karmpapsel (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
sa liigitad töökindlust piltide alusel eh? paistad niiviisi rumal välja. juppe saab soodsalt kuid neid ple mõtet osta- tootjamaa hiina ja kestvust ple halligi! näiteks toon viimase `suure` väljamineku mis lendas kiirelt prügikaste!- MaxGear eelsüüteküünlad (ca 3eur tk) mis kõik murdusivad kaheks paigalduse käigus! isiklikult eiole 96a diisel Audil miskit suuremat remontind. hooldus- õli, pidurklotsid, filtrid , rihmad. kütusefiltrit ple 4aastat vahetand! japsisemudel kere ja roosteremont hoolduse all eh. ega mul paestab küül nimodi praegu et peale japsimasinaostu lööb pea l0lliks ä!
20:58 22.09.2018
Marko
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kui jupid osta Autoeksperdist, siis on eeltöö selles mõttes, et kas kõlbab külge kruvida või mitte, juba tehtud. Märkasin seda kui ühele autole õõtsharki tellisin. Järgi minnes mainisin, et otsing näitas paremaid hindasid ka....
Selle peale teenindaja muigas ja ütles, et me ei vaja probleeme. Tõsi on, jupp on eelmise omaniku poolt vahetatu juba 2x ja rohkemgi üle elanud.
Ma ei ole Knutssoni esindaja, lihtsalt selline kogemus. Alati leiab mingi veel odavama, aga kes neid kogu aeg vahetada tahab? Tihti on sääst näiline.
21:52 22.09.2018
Jesper345 (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kõik pädevad kohad ja teenindajad suudavad pakkuda head ja kestvat toodet kui nad ainult viitsivad pingutada ja tahavad, et klient tagasi tuleks. Paljud varuosad tulevad suurest Poola vahelaost ja hinnavahe meie poodidega on üsnagi arvestatav.
22:59 22.09.2018
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
TO Karmpapsel: ma ei vaidle vastu, Sul on tegelikult ju õigus, aga kui vaatad seda minu pikka nimekirja, siis seal pole midagi iinamaalt, vaid laguneb ikka originaalkraam. Veermikku ei remondi ma kunagi odavaimate juppidega, see sai tehtud korralikult ja püsib... osaliselt kindlasti ka selle tõttu, et kasutan tehasemõõdust suuremaid (ja pehmemaid) rehve, mis vedrustuse eest juba ise osa tööd ära teeb. Samal ajal kui vedrustuse kohta kirjutati paberajakirjades (mul käisid sel ajal vaid Tuulilasi ja Tekniikan Maailma) juba paarikümne aasta eest, et sõiduauto vedrustus raskema mahtuniversaali all on kahtlusi äratav. Eks seda oli näha juba siis, kui omale autot valisin ja lõpuks teadlikult veermiku remonti (kuid muus osas sel ajal veel korraliku) vajava auto kasuks otsustasin. Mis iganes see 96a diiselaudi Sul ka pole, on VAGi kohta peaaegu alati kehtinud see, et originaal kestab enamjaolt üsna rahuldavalt, aga edasi vahetatud kallis originaalosa kestab millegipärast samal tasemel selle iina saastaga. Lihtsalt neil Hispaanias koostatud VAGidel on see originaali kvaliteet millegipärast oluliselt kehvem teistest. Asi polegi tõenäoliselt Hispaanias, vaid selles, et igal konkreetsel tehasel on omad allhankelepingud ja see kvaliteed(itus) kandub otseselt edasi ka lõpp-produktile.

Japsikriitika viitab siinkohal aga pealiskaudsusele - ei ole võimalik niimoodi üldistada, sest Jaapanist on tulnud ehedat s!tta ja ka kvaliteedis absoluutset maailma tippu (sh ka kere kvaliteedis, juba samal ajal, kui Audisid-Volvosid laustsinkima hakati). Täpselt nagu ka Saksast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Inglismaalt, USAst jne. Minul pole jällegi kunagi õnnestunud veel japsidega alt minna, kuna ostu eelduseks on alati rooste puudumine ning tehniliste nüanssidega enese kurssiviimise osas mistahes mudeliversiooni puhul on viimased 15 aastat eeltöö tegemine labaselt lihtsaks tehtud.

Selle Sharalaksi ostusoovi tekitasid minus just auto praktilised omadused ja lihtsalt sportlik huvi, et kas saab asi olla tõesti nii hull, kui igal pool kirjutatakse. Nagu näha, siis saab küll:)) Aga kordan end veel, et töö maht ja raha hulk, mis vaatamata nii pikale remondilistile võimaldavad ausal teel tehnoülevaatust läbida, on ikkagi üllatavalt väikesed. Seda teavad ka teised Sharalakside omanikud ja sel põhjusel ongi tänavad neid siiani täis. See on ka põhjus, miks siin pikemalt kirjutama hakkasin, sest õige inimese käes see auto õigustab end täielikult. Samas illusioonides elav ja ainult positiivseid kasutuskogemusi googeldada sooviv autokauge inimene, kes varasemalt mõne "igiliikuriga" sõitis, saab tõenäoliselt väga valusa kogemuse...

Minul kunagi tulevikus müümise osas illusioone pole. Kuusakoski ühegi listis oleva vea arvelt hinda alla tingima ei hakka;)
07:30 23.09.2018
... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
sharalaxydel ei ole sõiduauto vedrustus, neile projekteeriti oma alusvanker. näiteks tagasild on sisuliselt igavene, mina pole veel ühelgi autol seal midagi vahetanud peale stabikapukside ja ka esisild on ülimalt lihtne ja vastupidav. vaid kondid pidasid vastu ca 30 000km, siis jälle vahetus.
13:25 23.09.2018
Kärss
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Kolmele punktile: tagasilla osas täiesti nõus, väga hea ja toimiv lahendus (4WD lahendusega pole kursis). Esisilla osas pole asi selles, kas projekteeriti, vaid mis projekteeriti. Et kui tahad aastas sõita läbi 100tkm, siis vahetadki vähemalt 3x aastas konte? :) Tõsi, on hullemaidki, aga ma olen hullematest kogu elu teadlikult eemale hoidnud. Normaalsel 90ndate autol võiks sild siiski mõned sajad tuhanded km püsida ikka nii, et absoluutselt mitte midagi seal puutuma ei pea. Kaasaegsete rämpsautode standardid on muidugi teised, aga see on juba hoopis teine teema.
14:19 23.09.2018
k... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
Saksa autode stabikapuksid... need ongi projekteeritud põhiliseks ja normaalseks kuluartikliks, olgu see siis Audi, Sharalaxy või Škoda- kõikidel sain neid vahetada iga aasta enne ÜV-d. Peug Expergil kõik veel originaal ka poole milj juures. Vot selline erinevus siis.
14:21 23.09.2018
... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
esimese galaxyga sõitsin läbi ca 60 000km ja vahetasingi 2x konte, stabika puksid ühe korra ja ühe välimise rooliotsa. kogu lugu. pole just eriline lagunemine. kondi vahetus 10min- auto tungile, ratas alt, kaks kondimutrit lahti, uus asemele, ratas alla ning tehtud. kont on igal autol tavaline kuluosa, mille väsimist ei maksa üle tähtsustada. need mäkpersson sillad on nagunii lihtsad ja odavad remontida ning ilmselt pole mõtet neid projekteerides detaile üledimensioneerida. sharalaxy tühimass on ca 1700kg (ei ole just eriline raskekaallane) ja kui pidevalt täislastis ei sõida, kestavad jubinad täiesti rahuldavalt.
19:20 23.09.2018
63amg (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
no leiti mille kallal viriseda,mingi stabikakont.kas kojamehi vahetate ka kord 100000 km läbimisel.kui need japsi jupid nii meeletult hästi vastu peavad,siis võtke japsi kont,keevitage jupp vahele ja nautige!stabikakontide põhiline erinevus ongi ju pikkus
20:49 23.09.2018
... (registreerimata)
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
mis japsi puutub, siis meie käes sõitnud japs üle 100 000, kokku üle 200 ja olen vahetanud 2x ühe ja sama välimise rooliotsa (esimene kestis peale vahetust tõesti ligi 100 000), 1x konte (auto siiski ca 400kg kergem kui glxy) ja nüüd suve algul sai uued sisemised rooliotsad, sest üks loksus. üks kiigepuks oli ka minekul ning sai ka neid uuendatud. seega nö vanast ajast on järgi veel vaid üks välimine rooliots ja šarniirid. niiet ei midagi väga erinevat galaxyst- mis liigub, see kulub igal autol.
18:03 31.10.2018
driver99
Re: FORD GALAXY või Vw Sharan,Seat Alhambra
lugesin praegu kui palju remondi galaxyga tuleb ette, olen uus omanik vanal autol-1995a, seeon mul esimene ford,ennem olid zaz,mzma,iz,nissan,citikas, peugeot , kõik remontisin ise,nüüd ei taha isegi õli vahetada,ise olin kaugsõidu autojut,nüüdsel veokil ei tõstnud kabiinigi kuude kaupa üles, aga niisugust autod nagu oli pranslane "lõvi" J9,mis praegugi liigub -annab otsida,...et käigukasti maha võtta tuli radikas,mootor,esisild ja siis alles k/kast.Nii et praegu vaatan galaxy-t kui lihtne fordi ehitus on,lausa rõõmutunne penskarile.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.