Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: 2016 TOYOTA AVENSIS AUDIO FIX.

17:39 06.03.2016
kurikas
2016 Toyota Avensis audio fix.
Tahaks 2016.a. Avensisesse paremat heli. Kas piisaks ainult kõlarite vahetusest ja uste heliisolatsiooni parandamisest? Kas originaalstereo üldse võimaldab saada kvaliteetsemat helipilti? Ei tahaks kulutada paari tuhandet eurot kapitaalseks ümberehituseks. Kui keegi on teinud sellise kergema ümberehituse, siis võiks märku anda. Pakuksin kasti õlli kui saaks kuulata tulemust.
18:05 06.03.2016
pöördu esindusse (registreerimata)
Re: 2016 Toyota Avensis audio fix.
softiga annab paremaks modida aga ei midagi erilist.
18:14 06.03.2016
kurikas
Elke sõnul ei ole uuemat softi saadaval.
18:16 06.03.2016
pöördu esindusse (registreerimata)
olemasoleva softiga annab pilti paremaks muuta ehk siis modida. leia asjalikum esindus.
09:42 07.03.2016
v_ (registreerimata)
Kas uue auto ostmisel maki ja kõlarite valikuvõimalust ei olnud? Jube imelik, et nii uuel autol vaja selliseid ümberehitusi tegema hakata. Ostes saab ju kõik vajalik paika panna, et hiljem jamasid ei oleks. Isegi Skodal on mingi 4-5 erinevat audiosüsteemi. Cantoni süsteem maksis kõigest 490€ ja selle koguvõimsus on 610w (aktiivbassikõlar 200w). A4-jal oli peal näiteks Bang & Olufsen ja see jäi sellele Cantonle alla.
13:56 07.03.2016
OMaja (registreerimata)
Ei ja kahjuks on kõlarite kvaliteet, ehk helipilt, mida need välja annavad, alla igasugust arvestust.
15:50 07.03.2016
tfhjftg (registreerimata)
Siin pole mõtet arutada, jagatakse üldiseid soovitusi.

Kõige lihtsam, saada 2-3 audiofirmasse kiri, et soovid autos heli paremaks saada ja las pakuvad sulle erinevad variandid välja alates odavast lõpetades tippklassiga ja las annavad omapoolse soovituse. Nii teeksin mina
17:51 07.03.2016
triipriit
Ma olen vanema auto helisüsteemi uuendamisele pikalt mõelnud, uurinud üht ja teistpidi. Põhimõtteliselt on standardvalikud:
1) peaseadme väljavahetamine – annab märgatava efekti isegi samade kõlaritega, aga ma ei tea, kas nii uue auto puhul tahaksid mingit Pioneeri vms kolakat keset armatuuri ning kas Avensise armatuuri ehitus lubab seda üldse;
2) võimendi lisamine ja / või kõlarite väljavahetamine koos uste heliisolatsiooniga.

Fakt on see, et ükski tarkvarauuendus ei paranda märkimisväärselt kehva väljundvõimsusega ja odavate komponentidega standardmaki heli.

Üks firma, mida siin hiljuti soovitati: http://ravolar.ee/et/meelelahutus_autos/audiosusteem/

Ei tahaks õli tulle valada, ent olen v_'ga nõus, tutika auto ostmisel oleks kohe õigete valikute tegemine ilmselt odavam tulnud.
17:59 07.03.2016
sadasdsadas (registreerimata)
alustaks pigimattidest ja silent coatist (http://www.autosound.ee/m%C3%BCraisolatsioon/helisummutus)
see võtab plärinaid oluliselt maha ja helipilt saab puhtam.
endal oli 2009 avensis (uksed samad) millele sai põhjalik isolatsioon paigaldatud

20:55 07.03.2016
kurikas
Auto ostetud laoautona, ehk siis muudatusi teha ei saanud. Ka ei tea, et saaks Avensisele uuena tellida oluliselt paremat helisüsteemi, vist ainult paar kõlarit juurde aga ei mingit võimendit-supakat jne. Saatsin oma soovidega meili kuude firmasse. Kuuest firmast suvatses vastata kolm. Üks pakkumine täiesti lamppi minu soove läbi lugemata, teine firma lajatas sihukese kirve et kole, kolmas firma kelle kohta sain ka mujalt soovitusi ei taha mitte vedu võtta, ajab mingit jama et meilid ei tule läbi jne. Telefoni teel erinevate spetsialistidega suheldes väitsid kõik, et ilma võimu-supaka lisamiseta on mõttetu midagi teha. Aga samas see ju müügimehe ja audiofiili jutt, ma ei taha mingit supersaundi autosse, tahan ainult et heli oleks ``ruumilisem``Praegu on nii, esimesed mängivad kõvemini kui tagumised, kui suunata rohkem tagumistele, jäävad esimesed aga mingi hetk peaaegu täiesti vait.
Saan aru et heliisolatsiooni lisamine on kohustuslik. Siia kirjutasin selleks, et saada aru, kas ilma originaalstereot (8 tollise ekraaniga) vahetamata ja võimendit lisamata on mõtet ustes olevaid kõlareid vahetada või on see maha visatud raha. Ise ehku peale ei tahaks mällima hakata, tahaks lasta oskajal inimesel mõistliku summa eest teha mõistlik tulemuse.
21:37 07.03.2016
breaking bad (registreerimata)
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/kolarid-719/17cm-240w-a
utokolarid-koaksiaal-g1722i-pioneer

Põhimõtteliselt isegi teised G seeria (Pioneer TS-G1732i) kõlarid tunduvalt paremad Avensise originaalidest.
01:18 08.03.2016
hgbvh ss (registreerimata)
Vaataks asja audiopaigaldusfirmade mätta otsast ka. Sa küsid pakkumist kuuest firmast. See tähendab, et vähemalt viis firmat peaks sulle personaalse pakkumise tegema, mis võtab üksjagu aega, kuigi tööd sa neilt nagunii ei telli. Sinusuguseid on palju ja paigaldusfirmade postkastid on täis päringuid, mis tõenäoliselt mitte kunagi tööks ei lähe. Seepärast eraldavad paljud paigaldusfirmad terad sõkaldest ja tegelevad sinusuguste asemel konkreetsete klientidega, teised saadavad stamp vastuse "sinu soove lugemata". Vastasel juhul võiks nad putka kinni panna, kuna tasuta pakkumiste tegemisega käivet ei teki ju. Või siis palkavad eraldi spetsialisti hinnapakkumisi tegema, kelle tasu lisatakse töö hinnale aga siis on jälle "kirve lajatamine".
11:34 08.03.2016
Salms (registreerimata)
Ette tasub paigaldada komponentkõlarid hinnaga ca 150-200 euri ja esiustele teha mürasummutus, tõenäoliselt sellest piisab.
13:20 08.03.2016
hea-heli (registreerimata)
Toyota heli on üldse üks jube teema, nii palju kui mina olen sellega sõitnud on see lausa häiriv. Hea heli saamiseks Toyotal läheb vist palju raha vaja, kõige hullem töö on laepolstri maha kiskumine ja katuse matistamine. Olen sellist asja kunagi teinud, annab kõige rohkem efekti, said ka muidugi uksed tehtud. Alati saad kõik asjad üle koputada sõrmedega, kui kõmisevad siis ei aita muu kui pigimatt. Kui need asjad tehtud, siis saab alles tehnikat vaadata.
14:44 08.03.2016
OMaja (registreerimata)
Jäin ise variandi juurde et teen lähipäevil esiustele isolatsiooni ja klaasidele summutamiseks turvakile, mille käigus vahetan ka esiuste kõlarid, st paarsada eurot, mida pole vaja taga nutta, kui asi paremaks ei muutu.
PS. Avensisel on küll 10 kõlariga helisüsteem aga ... selle saab ainult koos tippvarustusega. Japsidel on kombeks lisavarustuse paketid, mitte valikud!
11:05 09.03.2016
CRVaudio (registreerimata)
Aga anna siis palun tulemusest teada, omal analoogne mõte, küll aga uue CRV'ga.
13:20 09.03.2016
Keegi teine mees (registreerimata)

Tere.
Kuna sul nii öeldes esimesed üle karjuvad ja juba midagi teha plaanid siis: vaheta välja koik ukse kõlarid ja paigalda heli isolatsioon ustele.
Mina isiklikult klaasile turvakilet ei paneks. Klaas on klaas sealt ei tule märgatavat võitu.
Kui esimesed kõlarid vahetad ja uksed matiga üle teed karjuvad esimesed kõlarid veel rohkem üle ju :)
Pane koigile ustele müramatt+uued kõlarid. Ja ära hakka klaaside kiletamisele raha raiskama.
Kui teed ära ukse välimise pleki,siis ära unusta ukse polstrile(sisemisele kattele) tähelepanu pöörata. See annab ka väga palju juurde.
Kui nii teed nagu soovitasin on helipilt autos tunduvat parem.
(Tegin oma elukaaslase avensisega ja jäin rahule)
13:43 09.03.2016
OMaja (registreerimata)
Tänud! See mõte oli ka esialgu, ent kas mulle näib (ebausutav samas), et tagaustes asuvad kõlarid on veel kehvemad kui esiustes, seda heli taha suunates :) Kõlarid on valjud aga helikvaliteet .. no comments. Nagu neil nõukaaegsetel krappidel, mis üldkasutatavates ruumides paiknesid :D
14:53 09.03.2016
Nankang kasutaja (registreerimata)
Minule just sedasi tehtigi.
Ustesse uued 160w kõlarid, ülesse eraldi tviitrid ning korralik isolatsioon kõigis ustes. Lisaks võim kuid raadio jäi esialgu samaks.
Läks maksma sinna 1400 kanti. Aga jäin VÄGA rahule.
Kui enne tädi Maali laulis peldiku taga, siis nüüd olen nagu kontserdisaalis.
Bassikõlarit ei pandud kuna pole kohta ning antud auto peab olema praktiline.

Hiljem maki vahetades sain aru, et raadiol ja raadiol on VÄGA suur vahe.
14:28 13.03.2016
kurikas
Nankang, kui tohib küsida, siis mis autoga tegu ja kus tehti? Mis kõlarid paigaldati ja kuhu võim pandi? Ning miks hiljem maki välja vahetasid?
22:31 27.06.2019
raimo567
Uutel autodel üldiselt makke välja ei vahetata, kuid paigaldatakse audioprotsessor, mis muudab makist tuleva heli digitaalseks ning edastab edasi kõlaritesse. Audiprotsessori siseselt on võimalik väga täpselt heli paika regullida (ekvalaiser, heli aegviited, crossoverid jne). Ma olen pea 100% kindel et originaalmaki järgi järelturu kõlareid ilma heliprotsessorita hästi mängima ei saa.
Kuna selle auto puhul tuleb salongi välimus originaalina säilitada, siis mina paneksin esiustesse isolatsiooni, paneksin uued esikõlarid (Morel, Hertz Mille vms), heliprotsessor ja võimendi esikõlaritele. Sellest peaks heli juba väga palju muutuma ja bassi annavad korralikud esikõlarid ka välja. Tagumised kõlarid jätaks esialgu originaalid ja reguleeriks need sedasi et eesistuja neid vaevu kuuleb, sest kontsertil tuleb ka heli pigem eespoolt. Kui selle heliga rahul ei ole siis saab hakata mõtlema tagakõlaritele ja näiteks sisse ehitatud bassikõlarile.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.