Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KES ÜTLES, ET

08:26 23.03.2016
didiid
Kes ütles, et
Kuigi ka ise sama margiga sõidan ; )) allpool siis link videole olukorrast.
Olukorra kirjelduseks niipalju, et nagu näha, oli minulgi plaanis sooritada parempööre, kuid kuna kollase tulega seda ei teinud, mida minu taga sõitja ilmselt eeldas. Siis tal viskas kopsu üle maksa ja ta imbus vasakule ja tegi sealt siis täiesti punase tule alt parempöörde...
Mulle tundub, et pisut liig palju kipub olema neid, kes lihtsalt sülitavad punasele tulele... aga kui minu auto eest oleks jooksnud 1 klassi laps üle tee, kuna ta teab, et rohelisega seda võib teha???

https://www.dropbox.com/s/g79ylpdze060ydb/iDashCam-20160322-
163127.mp4?dl=0

Muudetud 23.3.16 10:27

11:07 23.03.2016
v_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Tsiviliseeritud riigis, näiteks USA-s võetakse ainuüksi sellise video alusel sellistelt load. Meil on selliseid vaja, et trahvidega riigikassat täidaks ja kohtutäituritel tööd oleks kui vend on end maksujõuetuks trahvidega teinud. Varem või hiljem lõppevad sellised rikkumised aga õnnetusega.

Ja veel. Osta omale normaalne autokaamera. See on jube mis saastkvaliteedis videosid üles laetakse. 50€ eest on poes juba saadaval korralikud full HD kaamerad. Ise kasutan juba ammu 4k tehnoloogiaga kaameraid. Näeb ülekäigurajal kõndiva inimese kellalt osutite asendi ka ära.
11:19 23.03.2016
didiid
Re: Kes ütles, et
Nojah, kõhklesin, kas saata see video politseile, aga ei tea, kuidagi ei taha väga suurt jama ka sellele sellile, võibolla oli päriselt jube kiire...

Aga video kvaliteet on originaalis 1280 × 720 ja see on dokumendiks täiesti piisav.
11:31 23.03.2016
tuhvialune (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Muidugi saada video politseile. Foori punane tuli ja selle Škoda numbrimärk on täiesti loetavad, samuti kellaaeg ja kuupäev.

Sa teed ühiskonnale heateo, kui selle üles annad.

Muudetud 12.8.19 08:59

11:59 23.03.2016
tiit_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Ma arvan sama. Kui on kiire siis õpi aega planeerima mitte ära riski mõne jalakäija surnuks ajamisega. Mis aga kaamerasse puutub siis äkki postitad siis siia mõne järgi proovitud kaamera millelt need osutid ka näha oleks?
12:05 23.03.2016
didiid
Re: Kes ütles, et
Mis osutitest jutt? Ja see politsei värk, kindlasti vaatab ka mōni politseinik seda lugu ja kui peab vajalikuks, eks siis vōtab kontakti ja saab muu vajaliku info.

Muudetud 23.3.16 12:07

12:32 23.03.2016
v_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
12:38 23.03.2016
didiid
Re: Kes ütles, et
Äge muidugi, et Sul on nii vinge kaamerapilt, kuid milleks? Dashcam-i mõte on olla eelkõige registraator mingi jama puhuks. Mida selgem pilt, seda parem, kuid see pole hetkel teemaks. Mul ei ole spetsiaalset kaamerat, mul on iPad air, mis sisaldab igast toredaid softe, sealhulgas ka liikluskaamerat.
Teemaks on punase tule alt külma kõhuga läbi sõitmine.

Muudetud 23.3.16 12:39

12:42 23.03.2016
tuhvialune (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Kindlasti vaatab mõni politseinik seda... Kamoon, nii arg ei saa ka olla! Saada politseile kasvõi kiri vihjemeilile koos selle video lingiga, aga võta kindlasti ühendust!

Mõtle, kui seal ülekäigurajal oleks olnud sinu laps või mõni teine kallis inimene. Kui sellistele sihilikele huligaanidele iga kord järele anda, siis me ei jõua kuhugi.

Antud juhul rikkus Škoda juht mitut-mitut seaduse punkti:
1. reavahetus üle pideva joone
2. keelava tule ajal ristmikule ja jalakäijate ülekäigurajale sõitmine
3. manöövri sooritamine ilma suunda näitamata
4. jalakäija ohtu seadmine ülekäigurajal
5. parempöörde sooritamine vasakust reast

Tee see asi ära, eks!
12:43 23.03.2016
v_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Arusaadav.

Juhtisin lihtsalt tähelepanu. 60-70€-ga saab selge pildiga fhd kaamera juba kätte. 4k kaamerad on üle 100€ ja võivad tuhandeni küündida. 60-70€ kaamera tootja peab olema tuntud. See pole suur summa, et näha kaugelt juba auto numbrimärke.

Kindlasti ei tasu osta odavaid noname Aliexpressi tooteid mida Eestis mõned kavalpead vahendavad, neil on karbil näitajad head aga pilt reeglina jube.
12:45 23.03.2016
didiid
Re: Kes ütles, et
Minu jaoks pole see (HD, FHD, 4k, selle teema puhul) eriti oluline. Ja kes soovib, võib ise politseile vihjata, et siin on selline materjal.

Muudetud 23.3.16 12:46

13:03 23.03.2016
tiit_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Siinkohal tuli meelde kui üks samasugune hooletu liikleja kes jäi samamoodi varem kellegi pardakaamera pildile sõitis hiljem ema koos viieaastase lapsega surnuks. Mingis hilisemas artiklis pani keegi youtubi lingi kus see sama põllul olev ja avarii põhjustanud auto kellegile julmalt ette keeras.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/delfi-fotod-ja-v
ideo-parnumaal-hukkusid-liiklusonnetuses-5-aastane-tudruk-ja
-tema-42-aastane-ema?id=70736951
13:17 23.03.2016
tiit_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Leidsingi ülesse. See Hyndaiga tegelane põhjustas 4 kuud hiljem ettevaatamatud möödasõitu tehes ema ja 5 aastase lapse hukkumise https://www.youtube.com/watch?v=1chzm-FKBek
14:01 23.03.2016
khm (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Pragmaatiliselt vaadates see konkreetne olukord tegelikult ju kuigi ohtlik ei olnud. Kui Skoda juht jälgis, et jalakäijaid ei ohustaks, siis mujalt kellelegi ette keeramise risk oli antud momendil üsna olematu (otsesõitjad seisid punase tule taga, vastassuunast tulijad vasakpööret teha ei tohtinud). Liikluse sujuvuse mõttes oleks segadus hiljem olnud märksa suurem, kui tüüp oleks pidanud hakkama ootama ümberreastumist, mis sisuliselt tähendanuks mõlema sõidurea pidurdamist. Ehk kui see oleks ühekordne nähe, siis mingi väga suure mööndusega võiks teguviisi isegi ehk andeks anda.

Paraku võib üsna kindlalt arvata, et tegu ei ole mingi kogemata tekkinud juhusega (isiklikult ei tuleks sellise manöövri võimalikkuse pealegi), vaid konkreetselt sisseharjunud nahaalse käitumisviisiga. Juba see „pisiasi“, et eeldatavasti kohe-kohe parempööret vajava auto juht on millegipärast „sattunud“ teise ritta. Igapäevane liikluskogemus näitab, et sihukesi optimeerijaid on meeletult, kes arvavad, et 100 m kiiremas reas kahest autost ettepoole jõudmine on vältimatult vajalik. Suure tõenäosusega oli ka antud olukorra eellugu ilmselt selline, et Skodaga tüüp tuli tagant ega kannatanud vähe aeglasema bussi taga seisvas reas kaasa sõita, vaid lootis vasakult sõites olulisi sekundikümnendikke võita. Tulemuseks taas mõttetu tõmblemine, mis päädiski konkreetselt jõhkra reeglite rikkumisega.
14:41 23.03.2016
stammer (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Selle video PEAB politseile saatma! Ei ole ise pealekaebaja, aga selline käitumine on küll üle mõistuse. Eks need škodamehed ongi kuidagi ülbeks muutunud, kuna enamus liiklejaist teab škodat kui autot, mis on laialdaselt politsei käsutuses ja sellst tulenevalt ka "vabamad käed" liikluses.
15:20 23.03.2016
Mikk387 (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
See video tuleks kohe saata politseisse. Selline mõtlematu tegu võib viidata veel joobes juhile.....mida varem kätte saadakse, seda parem!!!
16:49 23.03.2016
A! (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Skoodajuht oli tõepoolest kärsitu, samas ei tea meist keegi, miks ta nii tegi. Kui oleks miskit juhtunud, poleks kahtlustki asja edastamiseks kuhu vaja, praegusel juhul aga võiks natuke mõelda, kas tekitada inimesele(närvid niigi läbi?) lisaprobleeme või mitte. Mingi sadapluss trahviteade ei teeks kedagi rõõmsamaks ja praegune poliitika, kus aina andmist juurde krutitakse, pole ju ausaltöeldes olukorda paremaks teinud. Juba tunnistavad ka asjaosalised ise, et trahvid on ikka eelkõige riigieelarve täitmiseks mõeldud.

Olen näinud kiki-mikit koos saateautodega kehva ilmastikuga linnavahel kiirusel 80+ rallimas, loomulikult punased tuled ja füüsikalised seadused ole neile mingiks takistuseks, niisamuti ka jalakäijad, kes kõrvale hüppama peavad, või täis pritsitakse. Aga võibolla on parasjagu teed ületamas kepiga vanainime, kel kuulmine tõepoolest kehv ja tagasiliikumisvõime pärstud? Kindel laip, kui ellu jääb, tehakse trahvi arvatavasti. Samas ei usu, et ärmas koguaeg maja põleb, et on vaja niimoodi paljude inimeste elud ohtu seada ja kaasliiklejad ohtlikesse situatsioonidesse suruda. Selliseid plekimõlkimisi paparaavitatakse juba oma raha eest, üks pool kindlasti, kui mitte mõlemad.
Samuti on olnud hulgaliselt juhtumeid, kus liimitsa ja muude selliste masinate juhid liigsest enesekindlusest tavaliiklejatega kokku põrutavad. No ei aita alati see vilkur või sireen jama ära hoida, eriti kui punasega üle ristmiku asja tehakse. Eeskuju näitamine hakkab kõrgemalt tasandilt peale ja kui igapäevaselt härrade käitumist vaatad, siis tahaks suurel kiirusel ja hulgakesti siit kaugemale kimada, aga ei tee seda, justnimelt ei tee, sest seda nad ilmselt sooviksidki.
18:05 23.03.2016
didiid
Re: Kes ütles, et
Tegelikult, kui seda -v reklaamitud 4k autokaamera videot vaadata... On seal puudu just paar olulist asja, mis peaksid just autokaamera juurde kuuluma.
Ehk kuupäev/kellaaeg, kiirus ja koordinaadid. No ilmselt need olid seal olemas, aga edeva pildi esitamiseks maha vōetud.

Muudetud 23.3.16 18:07

18:10 23.03.2016
v_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Kui ikka inimesel närvid nii läbi siis mingu ravile või loovutagu load. Ta on ohtlik ühiksonnale. Inimesed ei saa vist aru, et auto on kõrgem ohuallikas. Seda ei tohi juhtida vaimselt ebastabiilses olekus. Mis teed kui su pereliige sellise venna autole ette jääb? Vaevalt, et sa siis enam sellist juttu ajaks.
18:12 23.03.2016
eelmisele (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
närvid on läbi simul, et ei suuda rahulikuks jääda ja ajad sellist jaburat hülgemöla nagu oleksid ise korravalvurist higi. jäta midagi enda teada kah.
06:16 24.03.2016
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Sellised liiklushuligaanid tulev vastutusele võtta! Sellist suhtumist"jäta midagi enda teada kah" ei saa antud olukorras dolereerida. Tegemist väga ohtliku manöövriga kus ohustatakse nii ennast kui teisi! Load ära võtta. Tekib küsimus kuidas sellised load on saanud? Kui üldse load on siis seaduslikul teel vaevalt saadud.
06:44 24.03.2016
............ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Video näidata politseile ja selle alusel "tehakse ära". Tean inimest kes sai korra kollase-punase tulega üle sõitmise eest 300 euri trahvi, pärast seda jälgib tulesi väga hoolikalt.
08:25 24.03.2016
värvipime (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
eestis võiks foore harvendada. sain ka 60 trahvi, sest sõitsin kollasest üle, samas oli tänav täiesti tühi. Vahest olen punasest ka üle sõitnud, sest kui on hea nähtavusega ristmik ja lihtsalt ei ole liiklust, siis mida ma seal ikka seisan. Ilmselgelt tipptunnil on foore vaja aga süsteemi oleks vaja muuta dünaamilisemaks ning parempööre punase alt võiks olla lubatud. Lisaks on mõni vasakpöörde foor nii lühike, et rohelisega saab ristimikule heal juhul kolm autot ning hiljem punasega veel kolm, sest fooridel on lõtk nii suur, et sa isegi ei takista liiklust, kui 3 autot veel punasega peale sõidaavad.
09:14 24.03.2016
Fritsu46 (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Osades riikides on punasega parempööre lubatud kui pole teisiti märgitud :)
09:41 24.03.2016
paar kommentaariumi sealt (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
SPER 4 months ago.
For those wondering. I saw this same video on Vimeo. It is not actually a "Dash Cam", it is filmed with a Panasonic Lumix DMC-GH4. It's a $1500+ DSLR. I got my hopes up too thinking this was a dash cam.
....

Brandon Nagbe 2 months ago
wtf man. I new it was to good to be true
09:43 24.03.2016
to Fritsu46 (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Vasakpoolsest reast?
19:46 31.08.2016
tõ-bljad (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
v_ (registreerimata)
Re: Kes ütles, et
Tänapäeva kaameratel on pilt selline:
https://www.youtube.com/watch?v=wBDMDvLu_jE

-----------
Stoppkaadril pole numbrid loetavad. Seega pilte ei saa.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.