Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIISINGU ABI

16:57 11.09.2016
luckystrike47
liisingu abi
Otsin inimest või firmat kes aitaks liisinguga , auto hind 20000- 30000.- palk ametlik ( mitte eestis) 3300-3700 e kuus neto

Muudetud 11.9.16 17:07

17:16 11.09.2016
Sull12
Re: liisingu abi
Ei saa aru, kas see isik või firma võtab liisingu enda nimele ja sina maksad talle?

Kui palk laekub KONTOLE, siis ei ole Eesti pankades liisingu saamine probleem.
Endal laekub välisriigi kontole ja Eestist liisingu saamine pole mingi probleem va sissemakset küsitakse 30%. Võivad veel nõuda, et kontol seisaks nt paari kuu liisingmakseks kuuluv raha.
17:27 11.09.2016
AntiOpel (registreerimata)
Tahaks näha seda lolli, kes võtab võõra liisingu enda nimele...

Aga milles on probleem? Vea oma välisriigi konto väljavõte suvalisse panka Eestis ja küsi liisingu pakkumist. Kui mingeid julmasid anomaaliaid pole väljavõttel, siis sellise palgaga peaksid mureta liisingu saama.
17:38 11.09.2016
luckystrike47
No järelikult ei ole võimalust endal saada eesti pangast liisingut. Lihtne ja loogiline.
17:45 11.09.2016
luckystrike47
Ja kui sa ei tea tagamaid ega pole omapoolset pakkumist, miks sa üldse klähvid? Ma saaks aru , et sa küsid või esitad tingimused, mis sa sellest saad, et niisama tänitad. Seda sa võid delfi kommentaariumis ka sappi pritsides teha.
18:25 11.09.2016
Otsib peast lihtsat (registreerimata)
luckystrike47 võiks saada nüüd bloki mõneks ajaks. Ilmselge pettur ja veel solvab ka kui foorumlased omasid kaitsma hakkavad.
Tagamaadest targutades, siis sissejuhatuseks selgita oma olukorda lähemalt, hetkel ma paneks sulle sellise käitumise eest näiteks kaheks nädalaks bloki.
Ja teiseks, kui liisingut ei saa, siis ei osta sellist autot, elementaarne Vatson.
19:20 11.09.2016
Sull12
Aitame siis inimest;
Google- autoliising, ning viskab ette suht palju ettevõtteid, mis pole pangaga otseselt seotud ja pakuvad liisingut. Intress on muidugi hoopis teine kui pangast võttes. Samas, ära nüüd pahanda, kui leiduks üks loll, kes enda nimele selle liisingu võtab ja sulle edasi rendib, ega ta ka seda tasuta ei tee. Ehk siis sinu valikud:
1. Sõidad vana autoga edasi
2. Kasutad pangavälist finantseerijat, a la autoliising24, väikeliising jne = suurem intress
3. Võtad tarbelaenu selle riigi pangast, kus sa tööl oled ja kuhu palk laekub, intress suurem, aga sa ei seo kedagi oma skeemi - kui see just pole su eesmärk.

Muudetud 11.9.16 19:21

19:31 11.09.2016
AntiOpel (registreerimata)
Kui sa postitad oma hala avalikku foorumisse, siis arvesta, et sa saad vastuseid. Ka selliseid, mis sulle ei meeldi. Ja kui sulle ei meeldi, siis võib vastata ka viisakalt, mitte möliseda nagu eit.
Vältimaks otsekoheseid soovitusi ja nõuandeid, on mõistlik panna ka tagamaad kirja, miks ei saa liisingut. Aga kui mõtteks on kellegi perse lohku tõmmata skeemiga, siis arusaadav, miks ei saa siia midagi täpsustada.
Siiralt loodan, et keegi pole nii loll ja ei lähe sellise huiari skeemi õnge.
20:25 11.09.2016
luckystrike47
Kahjuks autoliising24 ja sarnased finantseerivad kuni 10000 e . Eesmärk ei ole kedagi tüssata, ja ei ole arvanudki et keegi seda tasuta teeks. Alati on võimalik kokku leppida mingisugune garantii, mis mõlemaid pooli rahuldab.
Kunagi olin ise loll ja usaldasin ühte firmat mis pakkus liisingut. Makstes sissemaksuks suhteliselt suure summa , täpsemalt 10000 euri , lisaks veel maksin seda autot 2 aastat ja lõpuks olin kõigest ilma , hakkas üks suur skeemitamine pihta, muidugi loll olin , et lepingusse punktuaalselt ei süvenenud.
20:35 11.09.2016
luckystrike47
Ja ega ma selle pärast ära ei sure kui ei saa :D , sõidan oma praeguse autoga edasi kui ei leia seda inimest või firmat, kes tahaks kas siis ühe kordset lisateenistust või igakuist palgalisa.
21:42 11.09.2016
ALELAKS
Räägi parem, kus töötad, et nii head pappi teenid? Olen ka sellisest palgast huvitatud, räägin tõsiselt. Võibolla saan isegi auto asjus kuidagi aidata! Jäta mingisugune kontakt siia.
22:32 11.09.2016
luckystrike47
Tööd on piisavalt ja isegi oleks pakkuda , ole ainult mees ja tee .
Kirjuta ristoristoristo1@gmail.com
22:51 11.09.2016
Marko
Kui auto ostmiseks peab laenu võtma on midagi valesti.
23:09 11.09.2016
luckystrike47
Ma arvan , et siis on midagi valesti kui oma vaba raha auto alla kinni paned
23:31 11.09.2016
Marko
Valikute küsimus. Ma ei põlasta liisimist aga iialgi ei tuleks foorumist abi küsima sellel delikaatsel teemal. Kas sul sõpru - tuttavaid ei ole?
Oma autod olen alati ostnud hetkel taskus oleva raha eest, maja ehitasin ilma panka nuumamata. Saab ka nii.
15:20 12.09.2016
maaks
Sõber/ sugulane on viimane kellele tasuks raha laenata. Mis teed kui jätab maksmata? Mitte midagi - hakka ju sõbrale kaikaga mööda turja andma.
Samas võõral võtad silmagi pilgutamata okskääridega kusagilt tüki maha :-)
Aga asjast kah: minult saad liisingut/ järelmaksu, intress 15% aastas. Tingimus on ainult, et auto seisab kuni viimase osamakse laekumiseni minu garaažis (ja minu nimel) :-D
19:06 12.09.2016
eks ta ole (registreerimata)
Sellist olukorda vōib ette tulla. Ilmselt töötad Norras vōi Venemaal või sellises riigis millega meie pangatöötajad ei taha,ei oska tegemist teha- väljaspool eu-d
Kui patte hingel pole siis avalda survet pangale et mis värk on, vastan tingimustele, teenuste vaba liikumine, jne
Ise võtsin ka eestist liisingu ja suht soodsa sel hetkel, 2,5%, kuid ainult see pank soostus jutule võtma, kuhu regulaarselt raha kannan eestisse. Praegu muidugi soomes saad rahastuse isegi alla1% kohati.
Omal sellist võimalust hetkel pole kuid panga tingimuste alusel ei oleks ka eriline probleem mu meelest sellist teenust pakkuda. Oleneb muidugi asjaoludest.
20:10 12.09.2016
Ma oleks ettevaatlik (registreerimata)
Ütleme nii, et midagi on valesti siis, kui nn suhteliselt korralikule ametlikule palgale ei taha kohalikud või välispangad liisingut anda. Seal võib olla probleemid minevikus eelnevate laenukäitumistega, ebaühtlane sissetulek aastalõikes, puuduv haridus (seda tõendab ka tegelase grammatilised vead tekstides) või mõni muu oluline mõjuv põhjus või kehtestatud piirang.

Mulle meenub 2004-2007 periood, kui ehitajad liisisid mõttetult kalleid autosid, mida 2008-2009 kõrvad lontis pankadele tagastasid.

21:06 12.09.2016
ma oleks ka ettevaatlik (registreerimata)
Pärast oli neid vastu maad vajunud õhkvedrustusega s klassi mersusid igas parklas 4 tükki.
Oled ikka pankadest küsinud? Kui just kusagile kõvasti võlgu ei ole, siis pressivad pangad oma laenusid ja krediitkaarte vägisi peale.
12:30 14.09.2016
professor_sammaljalg
Kasutaja eks ta ole punastab nüüd natuke, Norra või Šveitsi palgalaekumine ei ole küll ühelegi pangale probleemiks.

Iseasi, kui seda umbmäärase numbriga palka on laekunud ainult kuu või paar ning sellestki ei jää kuu lõpuks arvele midagi alles. Seisusekohast sõidukit oleks loomulikult moment tarvis.
12:34 14.09.2016
professor_sammaljalg
Muidugi ämbriga rispekti Markole, tahaks ka kunagi tegijaks saada. Seni maksan null euribori ja alla kaheprotsendilist intressi oma majalaenu pealt. Räägi siis ka, et mis vahenditega maja valmis ehitasid.
17:44 14.09.2016
jarru (registreerimata)
sammal, ega need vanad nipid ju pole ununenud, kus sai suurema summa kokku oma palka kõrvale pannes. Muidugi naise palk pidi olema sel juhul piisav jooksvateks kuludeks. Ise kolisin majja 10a tagasi, kusjuures ka oma panus ehitamisse oli märkimisväärne, vähemalt kolmandik maksumusest. Enam muidugi seda kadalippu ei kordaks... Ja ehituspoest möödasõitmine tekitab siiani teatud vaimset frustratsiooni. Aga valikud on meie--teiselt poolt vaatab vastu pankade ja ehitusfirmade nuumamine.
17:51 14.09.2016
Marko
Maa oli olemas. Kuna sääste ei olnud, pidin aktsiaportfellil aadrit laskma. Ja muidugi väga palju tööd ka tegema.
Nii lihtne ongi...
Minu personaalküsimusest selleks korraks aitab!
18:33 17.09.2016
luckystrike47
Nii selline küsimus .
Kui enda vana auto , uue auto nn. sissemaksuks anda . Uue auto müüja on eraisik. Mis moodi pank selle vormistab? Kas läheb keeruliseks? Sest ma olen aru saanud , et liisingu sissemaks peab vist ka ju läbi panga käima , et otse omanikule ei või maksta? Või ma olen valesti aru saanud?
19:24 17.09.2016
stammer (registreerimata)
Seda kõike võiks otse pangast uurida, et mis ja kuidas. Jääks mitmeid meetreid mõttetut juttu olemata.
19:33 17.09.2016
eeshtimeezh (registreerimata)
luckystrike47 - ei saa aru, kuhu selle uue autoga nii kiire on? arukas inimene paigutab-investeerib raha, nii et see teeniks raha juurde, mitte ei võta mõne kuu ehitusobjektil sebimisest saadu eest kallist rahalist kohustust tulevikuks.

jah, mõne jaoks ei ole see väljaminek kallis, aga sina nende hulka veel ei kuulu ning ilmselt ei hakkagi kuuluma, kui soovid elad "rikkuri" moodi enne finantsiliselt rikkaks saamist.

sõida vana autoga rahulikult edasi, kui see sind hästi on teeninud. kui isiklikud rahaasjad läbimõeldud ja korras, panusta esmalt midagi väärt kinnisvarasse (selle väärtus ei mädane erinevalt sinu poolt soovitud sõidukist mõne aastaga olematuks). alles pärast seda, kui raha üle jääb, siis mõtle uue ja uhke auto peale... kui siis veel soovi peaks olema...

kedagi ei tee üle tema võimete ning tuleviku arvelt ostetud auto kõvemaks, kui ta seda tegelikult on. küllalt on nähtud neid säästumakarone õgivaid uusrikkaid, kelle ainus rikkus on ebamõistlikult kallis auto, seegi võla peale ostetud. ole sina targem, eks!
19:47 17.09.2016
luckystrike47
Eesti mees , miks sa oletad? Kes ütles , et kiire ? 1 põhjus miks küsin , on see ,et internetist sellist infot ma ei leidnud ja kui keegi tulevikus otsib netist, leiab ta selle info üles. Kindlasti küsin pangast kui ei saa infot, aga täna on laupäev :) ja kui keegi on kokku puutunud sellise situatsiooniga , miks mitte infot jagada.
19:58 17.09.2016
hehhee (registreerimata)
eeshtimeezh, kõigega nõus.

Eks muidugi uhke auto aitab teatud kontingendi silmis kompenseerida puudujääke. Võitluses vastassugupoole tähelepanu eest on iga abivahend omal kohal. Kusagil pangas olevat aktsiaportfelli või kinnisvarainvesteeringut on ööklubis keeruline presenteerida - jutuks hea küll.
20:12 17.09.2016
luckystrike47
Ja minu sissetulek ei ole mõne kuu ehitusobjektil sebimine , vaid kindel ametlik palk .
Need ööklubi ajad on kahjuks või õnneks minu jaoks juba minevik ja kellegi le näidata ka pole ennast vaja.
20:14 17.09.2016
luckystrike47
Üldiselt , ma arvan , et uhked autod algavad sealt 50000 e ja kõrgemale :)
21:02 17.09.2016
morpheus
Mis te teete nalja või???

Marko. Sa küll ei võtnud laenu aga realiseerisid oma aktsiad, ehk pidid ikkagi lisaabi kasutama ehituseks. Täna oleks need aktsiad ehk rohkemat väärt?

Igal ühel ei ole pärandusena saadud maju ja maid. Esimese maja sissemakse pidin ise sahkerdama. Teise maja ostsin lisaks ja maksan liisingut, et mul oleks oma lastele pärandada midagi, millega nad saavad oma elu alustada.

Olen kohanud ka suhtumist, kus inimene räägib, et laen on kohustus ja tema kunagi seda ei võta. Aga ise elab üürikorteris. See on minu arust kõige haigem suhtumine. Maksad lihtsalt tühja.

Muidugi on mõistlik panna 10 aasta jooksul igakuiselt 300 euri kõrvale oma maja ehitamiseks. Aga kes garanteerib, et te 10 aasta pärast elus olete ja seda nautida saate? Pigem maksta täna liisingut ja 10 aasta pärast on 36 000 eur nagu maast leitud :)

Mina leian, et kui inimene on piisavalt asjalik ja mõistlik tasub osta liisinguga auto ja maja. Nautida elu ja asju, mis õnnelikuks teevad. Kui töökoht kaob, leiab uue ja life goes on. Ei ole ju mõtet iga asja pärast stressi tekitada. Ja kui keegi soovib ja saab siis ehitagu omavahenditest maja.

Autoga sama lugu. Mille kuradi pärast pean ma vana ja väsinud aiatraktoriga ringi liikuma kui on võimalik liisida uuem ja korralikum. Liisin auto, maja, sisutuse ja palju muud ning lisaks käin reisidel ja suudan veel mõnisada tagavaraks panna. Ise olen õnnelik.

Tihti on laenude vastased inimesed, kes ise ei kvalifitseeru laenusobilikuks. Punkt.

Muudetud 17.9.16 21:06

21:11 17.09.2016
ehkux (registreerimata)
kui asi ametlik, siis annab seda näidata see ka finantsasutusele. sa ei pea mitte eesti (st tegelikkusse rootsi ja muud loomad) asutustelt laenu võtma, vaid võid võtta ka mujalt, lihtsalt asjad lähevad pisut keerulisemaks. ja ülla-ülla, meie pangad arvestavad ka mujalt saadud tulu, kui see ikka sinu nimele laekub ja annab tõestada, et see on sinu tulu, võibolla pisut rohkem tõestamist. sa ju ei pea võtma liisingut pangast, kuhu laekub su palk? eks ju?
meie mail on hulgim finantseerijaid, alatel suurtest lõpetades igasugu pisisulidega.

kui sa seda neile tõestada ei suuda, siis saa ise hakkama. kannata aastakene, kogu rahat kukrusse ja nime pane "dengi-na-botchku" ja ostad välja.
23:02 17.09.2016
hehhee (registreerimata)
Arusaadavalt on mingil põhjusel juurdepääs erinevate finantsasutuste teenustele antud juhul piiratud. Legaalne tulu välisriigist võib tekitada küll lisabürokraatiat, kuid kindlasti ei välista see täielikult laenu / liisingu saamist. Intress võib küll mõnevõrra kõrgem olla, kuid pole võrreldav eraisikult saadavaga.

Oletada võib palju, kuid ise pakun välja 2 põhjust (arvestades ikka et teenitud tulu on seaduslik ja tõendatav):
1. Inimese kohustused on olenemata sissetulekust juba maksimaalselt kõrged.
2. Inimese varasem finantsiline käitumine ei võimalda isikut kvalifitseerida usaldusväärseks.

11:56 18.09.2016
hkm, (registreerimata)
kes ütles et üürimine on tühja maksmine? see on üldjuhul palju kasulikum kui maksta 30 aastat laenu elamise eest ja seejuures veel seda laenatud kinnisvara ka korras hoida. Milleks omada kui on võimlaik kasutada?
Eriti Eestis kus kunagi ei tea kes ja kuidas su raske vaevaga hangitud omanduse ära võtab.
12:10 18.09.2016
lisan sellesse nimekirja veel paar võimalikku põhjust, miks pank ei anna (mina julgen kahtluse alla seada ka mehe väited, mis puudutavad sissetuleku väidetavat regulaarsust, ametlikkust ja suurust):
3. Inimese sissetulek ei ole regulaarse loomuga.
4. Inimese sissetulek ei ole ametlikult tõestatav.
5. Inimese tegelik sissetulek on foorumis väljakäidust oluliselt tagasihoidlikum.

esimesed kaks põhjust on samuti tõenäolised, kuigi veidi raske on uskuda, miks peaks keegi Eesti oludes nii korraliku ametliku ja regulaarse sissetulekuga häbenema panka minna. midagi siin jutus ei klapi

12:29 18.09.2016
kinnisvara pikaajalisel (mitu aastat) üürimisel on mitu negatiivset omadust, mida omamisel ei ole:
1) omale kuuluvat kinnisvara võib soovi korral välja üürida, mis toob omanikule passiivset tulu. üürnikuna pole teistkordne väljaüürimine tavaliselt lepingus lubatud.
2) omades kinnisvara, saab seda kasumiga edasi müüa. üürikinnisvara pole sinu oma, seega võid kõigest suu puhtaks pühkida, kui ära lähed.
3) kodulaenu makse (kui on võetud laen kinnisvara soetamiseks) on ajas vähem muutuv suurus kui üür, mida on kerge omanikul tõsta
4) üürilepingu lõppedes võib olla vajalik oma kodust välja kolida, sest ootab uus üürnik. omamise puhul (ka siis, kui on lean võetud) seda sundi ei ole

kinnisvara üürimisel on muidugi ka positiivseid omadusi, aga neil pikemalt siin ei peatu.
06:39 22.12.2016
.......... (registreerimata)
Teemealgatajal pole mingisugust palka ja raha. Sellise sissetuleku juures annavad sulle pangad lahkesti kõike. Musta raha teenides peaks juba "sissemakse" olemas olema. Pole palka, pole raha, ple ka mingit võimalust. Järjekordne huiiarist "ärimees"

"Palk on ametlik".......siis minegi panka ja küsi seal jomajoo. Vaba raha on lademetes aga põhimõteliselt ei pane oma vaba raha auto ostuks, vaid sebime läbi X süsteemi kellegi kes võtaks liisingusse ja maksame rämedat %, 5000 auto läheb lõpuks ca. 8000-9000 maksma. Naera puruks. Täielik liba teema. Koolipoisid teevad nalja.
07:35 22.12.2016
LinnapoissAts (registreerimata)
Räägin oma kogemustest....
Samamoodi palk laekub välismaalt (ameerikast), polnud mitte mingisugust probleemi kodulaenu saamisel, pidin esitama ainult konto vv ja töölepingu ja rohkem küsimusi pangal polnud.
Ja kõikidest eestis tegutsevatest pangadest olid kõik nõus minu majaostu finantseerima. Intress ei olnud kõrgem kui tavaliselt aga ainuke asi mida pangad ei tahtnud koos laenuga pakkuda, oli töökaotuskindlustus.
Aga muidu ei ole küll mitte mingit probleemi.
12:03 22.12.2016
looder23
punktirida, sul võib ju selline ametlik palk olla, nagu teemaalgatajal, aga eesti pankadest laenu sa ikka ei saa. üks näide võib olla selline: inimesel olid mingid jamad(trahvid, võlgnevused, eelmised laenu võlad jne), võlgnevused ja krediidiinfos üleval. sai välismaale tööle hea palga peale. maksis võlad ära. nüüd nagu puhas leht, töökoht kindel (nii kindel nagu töökoht olla saab), võiks ju liisida midagi. aga tutkit vasja. vähemalt aastaks pühi suu puhtaks. nii kauaks kuni viimasest krediidiinfo märke kustutamisest on aasta möödas. alles siis võetakse sind võib-olla ääri-veeri jutule. siis võibolla alustatakse ka kirve intressiga väikelaenudest.

aga noh jah, ei tea mis valu teemaalgatajal selle autoostuga on, aga isiklikult selle auto pärast ei tõmbleks. sõidaks rahulikult mingi tuhande-paarise autoga.
koguks raha (eraldi pangaarvele) ja kui hiljem on valu see 20-30 kilone auto osta, siis on näha, kui suures ulatuses sa suudad palgast raha kõrvale panna. ja lisaks on kogumisega ka sissemaksu raha olemas.

teine variant on, et raha laekub välismaa panka, aga eesti kontod on täiturite poolt arestitud. täpselt samuti, unusta eesti pankadest laen/liising ära, olgu sul see palk kui kõva tahes.

meil on juba eestlased nii kõvad mehed, et eestis pankades arveid avada ei saa (pole mõtet) ja siis avatakse välismaal arveid, et saaks palga sinna kanda.
20:34 01.04.2017
preester1
Pole mingeid trahve ega jamasid,ka kontojääk Eestis võib olla tuhandeid. Piisab,et oled Soomes ettevõtja ja ongi kogu lugu,pangad enammjutule ei võta. Tööandjana ma liisingut ei saa,aga minu tööline saab,pangad tahavad näha igakuistbpalka arvele,mitte ettevõtluse tulu.
22:43 01.04.2017
siberia (registreerimata)
Mäh? Ma olen samuti Soomes ettevõtja ja igasuguseid laene üritatakse sokutada. Ka Eesti pangast, sest ettevõtja võib (aga ei pea) iseendale palka maksma. Mina näiteks maksan ja Eesti panka. Võib ka korraga mitmesse panka maksta.
Kui "ettevõtliustulust" tahad midagi liisida, siis liisidki ettevõttele. Kui ettevõttel seda vaja ei lähe, pane hinnale euro vahele ja liisi iseendale edasi. Siis on soetatud kasumi teenimiseks ja keegi ei hingelda.
Ära ela oma elu liiga keerulisek!
10:51 02.04.2017
nii4 (registreerimata)
autot ei liisita vaid renditakse edasi. sest nii on asjal point sees.
19:50 02.04.2017
Mingit olemuslikku vahet liising- ja rendilepingul ei ole.
10:23 03.04.2017
nii4 (registreerimata)
loe liisinguleping ilusti läbi ja siis ehk taipad, et edasi liisimine pole võimalik. rendilepinguga pääsed mõningatest maksudest. rohkem taiplikust kõigile!
21:17 03.04.2017
Pole liisinglepingut. Aga kui liisinguandja on pank, siis teda eriti ei koti, kas ja kes seda masinat kasutab. Peaasi, et raha õigel kuupäeval arvele kukub.
Kui võtta raha, preestri terminit kasutades "ettevõtlustulust" on veel lihtsam. Jumala suva, mis sa ise lepingusse kirjutad ja kuni see maksu- või pankrotikuriteoks ei kvalifitseeru, ei huvita nende lepingute tekstid jällegi kedagi.
Rohkem loomingulisust sinnapoole!
15:27 06.05.2017
Jubile
Ma ei saa aru mis kamm on.
liising firmale pangale kui teed
sissemakse auto liisingu puhul auto on ju
nagunii nende oma...mis asja ma veel nendele pean
toestama mingit sissetulekut jms jama?
See on ju liisinguvotja huvides maksta sest muidu votab pank sult masina ja sissemaks mis maksad laheb tyhja. Arvan et kui ma teen 30% sissemaksu siis ei tohiks kyll mingeid krdi..toestusi vaja tassida.
15:39 06.05.2017
Jubile
Olen kuulnud sellist asja et suuremate ostude puhul tuleb raha deklareerida sest raha mida me kasutame pole meie oma vaid vahend mis yhiskasutuses olev vahend ning mida tuleb jagada,finants ja raha maailmas peab koik olema kirjas ka must raha peab saama deklareeritud,muidu kaob pankuritel ulevaade kui palju ja kus on kelle kaes. Kui me 30k ei deklareeri siis 30k ilma dokumentida on ringlusest kadunud. Lihtsalt seda trukkida ka ei saa juurde see tostaks inflatsiooni. Siis antakse korraldus igasugustele ameti asutustele valja selgitada kus see papp on. See on ka pohjus miks ka musta raha peab deklareerima. Ega kui igauks liigutaks 30k voi rohkem ilma deklareerimatta..siis raha vaartus langeks...selleparast venemaal ja paljudes muudes mustades riikides on raha vaartus Vilets.
seda pole mina ise valja moelnud mulle seda yks kes neid asju kortalikult teab raakis:) aga loogika on see ...ja moraal on lihtne tee mis sa mees teed aga deklareeri see saad rahulikult magada ja seaduse ees oige.
17:54 06.05.2017
Sull12
Jubile 15.27

Pank ei ole automüüja ega ka mingi vanakraamimüüja. Ehk siis kui sina ostad panga abil masina poest, ja peale 3kuud ikka ei jõua maksta ja pank "võtab" selle ära, siis tekib küsimus, et mida pank teeks nende tuhandete masinatega, mida inimesed kokku ostavad, kui finantsvõimekust ei kontrollitaks. 1000eur palgaga võtaks kõik vähemalt 600eur kuumaksega masina, et küll maal vanaema juures kõhu täis saab.
Sama ka majalaenu ja järelmaksude jne asjadega. Seepärast pank kontrollibki su maksekäitumist ja võimalusi. Ei ole nende huvi müüa maju, autosid, kortereid jne jama, mis järelmaksule võetakse. Mitte et seda ei tehtaks täna, aga kontrollita oleks asi kordades hullem

Su 15.39 kommentaar - mnjahh, edu musta raha deklareerimisel :) siit oleks sulle hea ariplaan, kui sa suudaksid välja mõelda skeemi musta raha deklareerimiseks ilma jamadeta selle omanikule.
19:29 06.05.2017
Jubile

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.