Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: POOLA TEHNIKA KVALITEET TÄNAPÄEVAL

23:08 13.09.2016
Kärss
Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Ostsin suvel traktorile niiduki ja kätte saades pidin konkreetselt istuli kukkuma, sest ei suutnud lihtsalt oma silmi uskuda, et ka nii on võimalik. Meenus koheselt 80ndatel olnud Zhuk, millel 2 aasta vanusena oli külg roostes, kuna külgedel oli plekivoltide alumised pinnad lihtsalt värvimata jäetud (hall värv, uuena isegi ei märganud, 2a pärast esimesed läbivad augud sees).

Piltide juurde kommentaariks, et jäi mulje, nagu värv oleks kohati pandud peale pintsliga ja kohati tuisatud see sinna ainult ühest küljest, nii et silma alt ära olevatele pindadele seda juhtumisi ei sattunud. Mõni detail on üldse unustatud töötlemata. Poldid on üsna suva pikkustega samas reas, mõnel juhul on mutter poldi peal ainult paari keerme ulatuses:) Loomulikult olid mõned poldid keeratud kokku vaid sõrmega (logisesid), enamus lõdvalt ja vaid mõni üksik korralikult kinni pingutatud - kuna niiduk paratamatult vibreerib, siis üsna pea oleks hakanud esimesed poldid ära kukkuma. Ja vibratsiooni silmas pidades pani imestama, et terve selle seadme kohta oli täpselt kaks stopperiga mutrit, kõik ülejäänu oli täiesti tavaliste mutritega kokku keeratud (see sõrmega keeramine polnud nali ega liialdus). Kuna palju polte tuli nagunii asendada pikematega, siis keerasin enamuse neist ka lahti ning enda üllatuseks leidsin kahe (kahe!!) vahelt keermeliimi... ülejäänute pealt oli vist kokku hoitud:) Aga vähemalt sain teada, mis oli neil mõttes, kui stopperiga mutrite asemel tavalisi olid otsustanud kasutada. Sellest parem ei räägigi, et mõni asi oli mõlkis, mõni väändunud, mõni asi natuke vales mõõdus (lõikasin relakaga mõõtu), üks üleliigne ja mitte selle niiduki juurde kuuluv detail oli kogemata kaasa pandud, peaaegu (aga mitte päris!) kõik liigendid määrimata ja veel igasuguseid veidrusi, mis hetkel isegi ei meenu.

Selle teemaga tahan lihtsalt näidata midagi, mida tänapäeval igapäevaselt enam ei kohta ning mul puuduvad igasugused etteheited müüjale. Müüja oli vastupidiselt väga aus mees, läks Poolasse ilma ettemaksu küsimata ja jättis mulle võimaluse kaubast taganeda, helistas sealt mulle ning täpsustas mõningaid detaile ning minu tellitud niiduki asemel otsustas kohapeal võtta hoopis teise. Tema kommentaar juba telefonis oli selline, et viimistluskvaliteet ei kannata mingit kriitikat, kuid rauast osa on omasuguste hulgas võrrelduna väga korralik. Ja tõesti teeb niiduk oma tööd eeskujulikult. Lihtsalt veider on kohata sellist nõuka aegset kvaliteeti tänapäeval, et kõik kruvid-mutrid peab ise üle keerama, kõik üle määrima, vigased detailid asendama ning osaliselt üle värvima... hakkab vaikselt ununema, et kunagi oli see isegi uut autot ostes veel täiesti iseeenesestmõistetav:)
07:41 14.09.2016
stammer (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
No aga selliseid "eurohiina" asju on hea odav osta ja mille puhul oleks patt kvaliteeti nõuda.
08:55 14.09.2016
v_ (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Poola on suur tööstusriik. Seal tehakse väga kvaliteetseid asju ja ka sellist saasta. Paljud tõenäoliselt ei teagi, et nende kodus on väga palju Poola asju. Alates autodest millega sõidavad paljud eestlased, kallihinnaliste Rootsi ja Saksa brändide lapsevankritest kuni Nestle jms tuntud toiduainete tööstuse kaupadeni. Seostada toodangu kvaliteeti riigiga on natuke rumal. Kui Poolakad seda Eesti kohta ütleksid oleks see võibolla rohkem arusaadav.

Probleem on selles, et odava raha eest soovitakse kõrget kvaliteeti. Minnakse kuskile p-auku täiesti noname toodangut ostma. Ja oh seda häda kui tulevad sellised üllatused...

Hoopis hullem on tegelikult see kui kalli raha eest ei saa isegi Eestis kvaliteeti. Ma soetasin 5500€ eest Eesti tootja köögimööbli mille kvaliteediga ma absoluutselt rahul ei ole. Tuttav tellis poole odavamalt Poolast eritellimusega komplekti mis tuleb odavam ja kogu komplekt tundub palju kvaliteetsem. Alates materjalist kuni hingedeni. Lisaks ei kasutata kokkupanekul puukruve nagu ma ükspäev mööblit lammutades avastasin kuidas kokkupanijad on soomust teinud. Mis arvate kas peaksin tegema teema "Eesti mööblitööstuse kvaliteet tänapäeval"? Siin võib küll julgelt öelda, et hind vs kvaliteet ei ole paigas. Kui ma maksan palju siis mu ootused on kõrgemad. Kui maksad vähe, ei ole ju midagi oodata tootelt?
09:27 14.09.2016
tiit_ (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Konkreetselt niiduki kohta siis pigem tundub, et see on lihtsalt transpordi või ladustamise käigus kannatada saanud. Aga ühe näite järgi kogu riigi toodangu kvaliteeti üldistada on kergeltöeldes rumalus või kitsas silmaring?
09:40 14.09.2016
............. (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Asjad vedelevad kuskil sadamas aastaid ja hakkavad ussitama, enne müüki uus värv vanale roostele peale ja hind lastakse odavamaks. Nii on.
09:49 14.09.2016
Metsikmeesxl (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Ka poola niiduk olemas. Selle raha eest üllatavalt kvaliteetne ja vastupidav olnud. Selle raha eest pole mõtet nõuda kâsitöö kvaliteeti! Pigem imestan, et kvaliteeti pole kordades kallimal ja tuntud saksa ja rootsi tehnikal mil nimi maksab rohkem kui asi ise!
11:14 14.09.2016
Kärss
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Ma ju kirjutasingi, et pole mingeid etteheiteid, kuna see osa, mis tööd teeb selle seadme juures, on tõesti korralik, lihtsalt viimistluse kvaliteet on alla igasugust arvestust. Ega see ei omagi erilist tähtsust, sest niitmisega kuluvad paljud pinnad sealt kohe haljaks ja seda ilusat värvi pole nagunii ühelgi seadmel peale esimest tööpäeva. Lihtsalt ajab naerma see, et tööd pole isegi üritatud kvaliteetselt teha, mutritele keermeliimi vahele panna (või õigeid stopperiga mutreid kasutada) jpms, sest lisakulu sama asja kvaliteetsemalt tehes oleks ju pea olematu, kuid neile pisiasjadele tähelepanu pöörates oleks ka tervikuna tegu vägagi korraliku tööriistaga ning põhjust nii küsida kui ka maksta kõrgemat hinda. Kui siin on tegu vaid lohakusvigadega, siis eurohiinakatest rääkides leiab Poolast ka täpselt samasugust kraami, mis on tehtud lihtsalt õhemast plekist, mis peale esimesse mätasse laskmist lihtsalt ära väändub (maaletoojal kogemused, millest ta nüüd juba hoiduda oskab). Kordan igaks juhuks üle, kui kellelegi arusaamatuks jäi, et olen rahul nii seadme kui ka maaletoojaga Eestis, kõik neid puudutav on aus ja korrektne, lihtsalt täielikud pisiasjad viimistluses ajavad naerma ja on nii lihtsad/odavad kõrvaldada, et sellest pole ammugi põhjust numbrit teha. Näitan pilte, kuna usun, et selliseid asju ei näe ka teised igapäevaselt, pole ma näinud isegi hiinakate juures:)
11:21 14.09.2016
Kaarel456 (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Viimaste aastate optimeerimine Saksas ja Taanis. Olles külastanud tootmisi aastail 7-10 tagasi ja 3-4 aastat tagasi. Vahe suur. Hoonetest on kadunud värvikamber, metalli töötlemise töökoda ja laoplatsil pole metalli. Tootmine hakkab pihta valmis detailide ja konstruktsioonide laost. Kaubale lõpus peale Made in Germany - Danmark. Ja sealt see tööviljakuse number tuleb.
13:00 14.09.2016
Metsikmeesxl (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Nojah aga vaadake. Nende niidukite hinda arvestades võib arvata ka mis kaliibriga mehed neid kokku klopsivad. Palgad tõenäoliselt olematud aga tootmiskoguseid tahetakse suuri. Kokku klopsijatel seega suht savi töökultuur. Klopsib kuidagu kokku ja kiidab takka , käib küll. Töòtajad pole rumalad. Nad teavad väga hästi et selle palga eest keegi neid nagunii kokku taguda korralikult ei viitsi. Arvatavasti makstakse tulemuse pealt ka .mida suurem kogus seda suurem palk! Kapitalism on selle kaasa toonud. Ja ostjaid on veel praegugi rohkem kui toota jõutakse. Peaasi, et saab odavalt kätte ju! Käib iga mees oma niidukil poldid mutrid üle tunnike ja tòmbab värvi ka peale ja ikka ongi suht odavalt ja suht hea asi käes! Kahe otsaga asi :) Kes mutreid ei viitsi pingutada ostab 7 korda kallima ja maksab teeindusele kui midagi lahti ja ära käib.kokkuvõttes selle raha eest on ikkagi tegu üllatavalt hea vikatiga.
22:29 08.10.2016
Kärss
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Nagu juba kirjutasin, siis "vaadake mis kaliibriga mehed kokku klopsivad" pole antud juhul argument, kuna poltide-mutrite-seibide karbid sinna juurde ostab ikka tööandja, mitte need kaliibrimehed. Ja kui ikka mõni silmaga nähtav detail värvimata ununenud ja see on "kvaliteedikontrollist" läbi lastud, on probleem pigem suhtumises üleval pool, mitte töömehe tasandil. Just selle pärast, et nende pisiasjade võrra ei oleks tootmisprotsess sugugi kallim, kuid oleks samas argument küsida kõrgemat hinda, sest seade ise on muus osas kvaliteedilt ikka väga korralik.

Lisan juurde veel ühe pildi, niiduk tegi natuke imelikku häält ja lahti võttes avanes selline pilt nagu näha. Ma ei teagi, kas see pandi kogemata kokku valesti või oli rihm pikem ning otsustati sel viisil probleem lahendada :)) Nalja sai ka uut rihma otsides - võtsin maha paralleelsed rihmad ja läksin kohalikku poodi. Sama tähistusega rihm siin meie kaubandusvõrgus on pikem ja koostiselt "palju plastmassisem". Ostsingi markeeringu järgi vales mõõdus rihma, mis sobib selle pikema (või väljaveninu) asemele ideaalselt.
14:04 10.10.2016
Kaarel456 (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Kui siin suu lahti teeksid suurte müüjate töökoja remondimehed - teemal seadmete müügieelne ettevalmistus.... mutrid, poldid, keevitamine, värvimine, tihendid jne...
19:54 10.10.2016
Kardaani vahepuksi mõra (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Edaspidi osta John Deere.

Siis sa praegu niidaksid, mitte ei teeks siin foorumit.
14:54 08.03.2017
tuhajuhan77 (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Kuskil lugesin, et inimene ostis JD murutraktori ja aasta pärast oli tal sellised üllatused, et anna kannatust.
20:22 08.03.2017
vaba mees (registreerimata)
Re: Poola tehnika kvaliteet tänapäeval
Miskipärast kaldun arvama,et see metallosa,mis on enamvähem kvaliteediga on pärit poolast tunduvalt ida ja lõunapoolt,poolast võib olla vabalt ainult maalrikunsti saavutused ja esialgne komplekteerimine odavtööjõu poolt.Klient on rahul odavalt saadud tooriku eest ja kõik toimib.
Miks ma nii arvan,lihtsalt seepärast,et juunior võtab x laos tihti vastu hiinast tulnud komponente millest saavad kord kogu maailmas kasutatavad hirmkallid seadmed. Isegi pakend on hiinast tulles esmaklassiline ,tunduvalt parem euroopa omast, Kompunendid ise pole muidugi enam sugugi odavate killast.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.