Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: OPEL ASTRA J HAMMASRIHMA VAHETUS.

13:49 06.01.2017
Irual74
Opel Astra J hammasrihma vahetus.
Tere!
Mul oleks selline küsimus, et milline on 2010 aasta Opel Astra J 1,6 liitrine bensiinimootori hammasrihma vahetusvälp.
Parimat soovides,
Lauri.
15:18 06.01.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Opel Astra J hammasrihma vahetus.
Vastavalt andmebaasile "Autodata" 150 000 km läbimisel või 10 aasta möödumisel, olenevalt sellest kumb enne saabub. Kui rihm vahetatakse siis oleks mõttekas järgi küsida, et millal tuleb teha järgmine vahetus vastavalt vahetusrihma karbis olevale garantii infole, mis tavaliselt ühtib autodataga. Siis võiks teha märke selle kohta mis aastal, mis kuul või millise läbisõidu saabumisel sest auto vahetuse korral ei pruugiu oluline info autoga kaasas käia. Asi selles, et mõnel masinal peab sama rihma vahetama 4 aasta tagant ja 60 000 km läbimisel ja uus omanik ei pruugi teada millal siis ikkagi peab rihma uuesti vahetama sest rihma vahetamise kuupäev võib olla kuid seal ei ole kirjas kui pika garantii andis tootja just antud rihmale... Tegelikkuses soovitavad autoesindused isegi tiba varem rihma vahetada st. mõni pakub juba 100 000 km aga kui Te ei tegele "rallisõiduga" siis mina usaldaksin autodatat.
15:27 06.01.2017
Irual74
Suur tänu põhjaliku ja ammendava vastuse eest. Olen nüüd kindlasti targem.
Lauri.
16:44 06.01.2017
Justuspoiss (registreerimata)
Kui eelmine vahetus on teadmata või on vahetuse aja kindlaks tegemisega raskusi siis tuleb hammasrihmakomplekt kohe vahetada.
16:51 06.01.2017
tark uss! (registreerimata)
seda 150 tuhandet täis oodata on täielik bingo loto. mitte ükski rihm ei kesta niikaua! 50 tuhande tagant on paras vahetada. ja kontroll vähemalt 10 tuhande tagant!
19:59 06.01.2017
63amg (registreerimata)
fordil on rihm 250000
20:08 06.01.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
ja jookseb õli sees
20:14 06.01.2017
oopeliants (registreerimata)
50-60000 km järel rihmavahetus on üldiselt 90-ndtel tooetud autodel. Näiteks Astra F bensumootorid. Aga vahetati harvem ja kestsid ka enamsti ikka 90000km ära.
2010 Astra kohta tasub küsida esindusest. Nad peaks nägema seal ka mujalt euroopast toodud auto hooldusi sellise aastakäiguga.
Kõik need soovitused varem kõike vahetada, lõhnavad väga tugevalt teatud ametirühma promo järele- autoremontiad ja varuosamüüad.
23:30 06.01.2017
todata (registreerimata)
Autodata rihma vahetusevälp vist ikkagi ainult tehase origin rihma puhul. Mingi odava "B" rihmaga ei kannata küll 150000/10a. sõita
07:04 07.01.2017
........ (registreerimata)
originaalrihm? kas autotootjatel on kuskil mingi salajane tehas, mis originaaljuppe toodab? kas gates, champion ja teised tootjad teevad teisejärgulist rämpsu? 21 sajand, aga inimesed mõtlevad ikka veel nagu kiviajal...
11:53 07.01.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Inimesed mõtlevad nii kuidas oskavad, kes toetub oletustele, kes toetub teadmistele, kes mäletab mida temale öeldi. Minulgi on kuuldud info mis ütleb, et hammasrihm on niivõrd oluline, et seda ei toodeta nn. B varuosana. Tõde teab spetsialist kes tegeleb hammasrihmadega. Kui meie ümber leidub 21 sajandil inimesi kes mõtlevad nagu kiviajal siis ei tohiks seda üldistada, muidu võib veel keegi siin foorumis arvata et kodanik ........ mõtles esmalt iseennast.
13:32 15.01.2017
Toomas3987 (registreerimata)
Meenub siinkohal selline juhus, kus ühel ettevõtte Opel Vectral (Vectra B, 1.6 DOCH bensiin) sai rõõmsalt ca 130 000 km ühe rihmaga sõidetud, kuigi välp oli mälu järgi 60 000 km. Mahavõetud rihm nägi viisakas välja, ka olid tuntava lõtkuta rullikud ja veepump. Paigaldas selle rihma selline firma (kes veel mäletab) nagu Ascar (tänase Unelmauto kohal), ilmselt "A-varuosa". Seega, tehase välp on kindlasti antud väikese varuga.

Rahulikuma une huvides vahetage teie ikka tehase välba järgi ja kleepige vahetuse kuupäev ja kilometraaž kuskile kapoti alla ka.
17:24 18.04.2019
sinimets3
Re: Opel Astra GTC 2006 a. mootor 1,8 ja 103 KW hammasrihma vahetusväl
Sooviks teada mis aja tagant tuleks mootoririhm vahetada. Mõni kirjutab 60000, teine 90000 ja kolmas pakkub 12000km.
Tegemist siis Opel Astra GTC, 2006 väljalase, mootor 1,8 JA 103 KW.
Raivo
17:40 18.04.2019
Kunnnn (registreerimata)
150000 või 10 aasttat võid rahulikult sõita, kui autol on originaal komplekt.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.