Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SOOME REGISTER

17:41 16.01.2017
Mksm1
soome register
Kas auto registreerimisel Eestisse ,peab esialgu Soome registrist maha kandma? Ja kas tehnoülevaatust peab ka uuesti tegema kui Soomes on see tehtud alles kuu aega tagasi ?
18:27 16.01.2017
Automüüja. (registreerimata)
Re: soome register
Ei pea Soome registris midagi tegema. Kui kohe Eestis registreerida on kõik ok.Aga kindlam on Soomes registris teha liiklusest kõrvaldamine,siis pole ohtu et tekib vero või kindlustuse võlg.
18:28 16.01.2017
Automüüja. (registreerimata)
Ülevaatus kehtib edasi ,pole vaja uut .
18:29 16.01.2017
Vänto (registreerimata)
Kui eestis arvele võetakse siis märgitakse sinna ka kehtiv ülevaatus. Minu saksast tulnud masin sõitis saksa ülevaatusega pikalt. Ainult, et eesti ülevaatus ei käi siis numbri järgi, pead ise meeles pidama esimese korra. Edasi reg numbri järgi.
18:49 16.01.2017
Mksm1
Tänud vastuse eest. Üks tuttav ütles, et tal oli kogemus, et kui arki läks siis öeldi , et soome registros tuleb maha kanda, pidi transiidi numbrid võtma , et soomest eestisse saaks sõita.
19:55 16.01.2017
ahh. (registreerimata)
Sõidad Eestisse kohale autoga ja võtad Soomes ajutiselt teeliiklusest registris maha.
Kui seda ei tee ,tekib maksuvõlg auto omanikule.
Kui Eestis võtaa kohe arvele,võetakse küll Soomes automaatselt reg maha aga see võtab aega võibolla kuu ja automaks tiksub soomes edasi.
19:59 16.01.2017
ahh. (registreerimata)
Soome väljastab transiite küll,aga nende paberkleebisnumbritega EESTIS SÕITA EI TOHI! Need kehtivad vaid Soomes ja Rootsis.
20:07 16.01.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
ahh. (registreerimata) - palun viita seadusele mis seda keelab, muidu tundub kellegi luuluna ennem kaineks saamist.
21:23 16.01.2017
Jukka-pekka-jari-mat ti (registreerimata)
Tere. Mina tegutsesin nii, et ostsin soomest auto (soome reg. märkidega). Läksin kohe peale ostu pmst katsatusse (soome ark). Lasin auto arvelt maha võtta seal ning pidin tegema erakorralise kindlustuse mõneks päevaks, et sättida riigist lahkumine. Erakorralise kindlustuse paberile pidin kirjutama kella-ajaliselt kus tänavas autoga asun jne ning sain transiit numbrid. Kolme päeva pärast olin eestis ja võtsin arkis arvele ilma mingisuguse probleemita.

Enne seda kui auto sai arvelt maha võetud, pidin maksma auto vero 150€ kuskil. Selle maksis õnneks otsekohe auto endine omanik ära ja sellega probleeme ei tulnud edaspidi.
21:46 16.01.2017
valerkale... (registreerimata)
Soome transiitnumbri n.ö passi kirjutatakse marsuut sisse mis eestlase jaoks lõpeb soome pool sadamas.Eestis tõesti ei kehti ja politsei meil teab seda väga hästi.
21:51 16.01.2017
Aga... (registreerimata)
Kui soomes teed kaks ostumüügi lepingut ,somm läheb esimesel võimalusel oma lepinguga aga peale sinu riigist lahkumist trafisse ja võtab arvelt maha ,siis võid soome numbritega koju sõita ja 5 päeva jooksul ark-is arvele võtta .Numbrid annad ark.-sse.Kui on eelnevalt liiklusest maha võetud siis sõita ei tohi ei soomes ega meil. Numbrid jäävad autole.
22:04 16.01.2017
Mksm
Auto on juba minu nimele soomes tehtud. Kuna asun Eestisse elama siis olekski vaja auto Eesti registrisse teha. Küsingi siin äkki keegi teab või on kogemusi. Homme muidugi helistan ka arki ja uurin.
22:21 16.01.2017
Aga.... . (registreerimata)
Mina teangi ja oman kogemusi kuidas aga kahjuks ei tea enamus soomlasi ja paljudes TRAFI-des ka ei teata.Olen pidanud mitmes soome registris selgitustööd tegama kuidas asjad käivad ja saanud tehtud aga on tulnud ka teise pöörduda sest ega lollile ikka midagi selgeks ei tee.
23:25 16.01.2017
arusaamaty (registreerimata)
Soome koosneb jobudest ja mittepädevatest ametnikest .
Kui ühes Autokatsatuses öeldakse ,et pabereid ei saa teha x -põhjusel ,siis lähed teise kohta ja tehakse kõik ilusasti ära nagu peab.
Arusaamatu .
08:53 17.01.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
valerkale... (registreerimata) - see mis soomlane passi kirjutab see kehtib soome territooriumil, aga mis puutub eesti poolt siis palun too viide eesti seadusele mis muudab kehtetuks soome transiitnumbri mida pole piirivalve sinult ära võtnud ja mis on kindlustatud
09:33 17.01.2017
valerkale... (registreerimata)
Ega soome transiit pole ainuke ,mis kehtib riigisiseselt.Selliseid riike teisigi.Põhiprobleem vist kindlustuses mis kehtib ainult soomes. Ja kui väljaandja ütleb et number kehtib riigisiseselt sii nii ongi.
09:51 17.01.2017
Kärss
Nii Eesti kui Soome kuuluvad ühtsesse Euroopa Liidu õigusruumi ning omandisuhet määratlevad meil isikute vahelised lepingud, mitte see, millal need lepingud riigi andmebaasides registreeritakse. Ehk teisisõnu soomlane viib ostumüügi lepingu koheselt AKE:sse ning sellega lõpeb tema omandisuhe (kohustus maksta kindlustust ja verosid). See, mida uus omanik edasi teeb, ei puuduta enam eelmisti omanikku. Aga küsimus on iseenesest hea, sest kui omanik ei muutu, vaid muutub ainult see, millises riigis on sõiduk registreeritud, siis ma ei kujutagi hästi ette, kuidas ma viiksin Soomes AKE:sse OM-lepingu, milles ma ise olen nii müüjaks kui ostjaks:) Aga nii on kõige lihtsam kindlasti, et pikema jututa sõidad meil ARKi, OM lepingut pole minult sellisel juhul keegi kunagi küsinud, täidad lihtsalt "palun registreerida sõiduk" blanketi ja sama päeva seisuga lõpetatakse Soome poolelt (meie ARK:ist tulnud teatise alusel) verokohustus jm. Varem ARK soovis numbreid tagasi, tänasel päeval enam ei soovi vaid nõuab ning numbrite puudumist tuleb kirjalikult põhjendada.
11:06 17.01.2017
Mksm1
Helistasin Eesti arki. Öeldi , et maha kandmine ei ole vajalik, piisab soomes teha liiklusest kõrvaldamine, mida saab ka interneti teel teha ja seejärel sõita lihtsalt Eestis arki ja ümber registreerida.
09:39 08.06.2017
helitehnik100 (registreerimata)
Täna just tulin soomest ühe autoga, sealses ARKis öeldi, et nad ei tea transiitnumbritest midagi. Täitke omanikuvahetuse blankett , nemad panid omale kirja, et müüja arvelt maas ja mina sain blanketi teise poole millega siin ARKi minna. Ja ütles et eelmise omaniku kindlustus kehtib (jutumärkides) nädal aega.
12:52 08.06.2017
soomestööl (registreerimata)
Kärsal jumala õige jutt. Kui näpuga eu seaduste rida ajada siis pole ka saksast või mujalt mingeid transiitnumbreid vaja tegelikult. Aga sakas muidugi ametnikud ei tea seda ja ega tahagi teada. Peab olema ikka asju millede eest saab raha küsida.
12:53 08.06.2017
soomestööl (registreerimata)
Kui on uuem auto siis soomest ära tuues võib ka automaksu tagasi küsida kui on viitsimist paberite ja soome ametnikega mässata.
17:46 08.06.2017
Aga.... . (registreerimata)
Aga seaduse järgi sa võidki igalt poolt maailmast seal kehtivate numbritega ära sõita ja peale Eesti registrisse kandmist läheb mingi aja jooksul seal arvelt maha.Lihtsalt sakslane ,hollandlane ,belglane jne ei anna sulle autot kätte enne kui kohalikus registris arvelt ma võetud .Mõnes riigis on see seotud erinevate maksudega mille müüja tagasi saab kuni selleni mis jama ostjad võivad müüjale korraldada(kiiruskaamerad,parkimised,kütusevargused...).
20:54 01.03.2019
juku8908 (registreerimata)
Milliseid pabereid peab praegu esitama? Kas luovutuskirjast piisab? Võtan netis Soomest arvelt maha ja siis eesti autoregistrisse?
21:24 01.03.2019
Aga... . (registreerimata)
Pass osa 1 ja 2.Kui osa 1 koosneb kahest lehest siis mõlemad ja osa 2.Kui kirjutad ennast osa 2-te (omaniku pass)sisse siis sellest üldjuhul piisab aga kuna mõnes ARK büroos tahavad ka luovarit ,siis on kindlam kohe ka see teha et soomlase allkirjad oleksid mõlemal.
Kuidas Sa netis seda arvelt maha võtad ,seda peab ikka omanik tegema ja kui kohe Eesti arvele võtad siis pole see ka vajalik.
21:26 01.03.2019
uku7
Vana omanik tegi Trafis loovutuse ära (mul on see paberkujul ka olemas). Kas nüüd peaksin netis arvelt maha võtma ja siis suunduma eesti ark-i arvele võtma? Mis pabereid ark küsib peale luovutuskirja?

Soomes teh. passi enam ei eksisteeeri? Seda pole siis eestis vaja näidata?
Kas toiming toimub elektrooniliselt eesti-soome vahel või on vaja võtta soomest teh. pass paberkujul?

Kas nüüd pean ikkagi trafist uue passi küsima?

Muudetud 1.3.19 21:29

21:30 01.03.2019
Vana omanik peab mõlemad osad välja võtma.
21:41 01.03.2019
uku7
Ehk siis: tekninen osa ja ilmoitusosa?
21:44 01.03.2019
00:27 02.03.2019
andres kaak (registreerimata)
ärge juhuge.toodud kümneid.niikui võtad eestis arvele automaatselt kantakse soomes arvelt maha.soome poolt transiit nr võtmine on vajalik kui auto ei ole tieliikennekelpoinen.sinu enda asi kas võtad transiit nr või võtad siirtokilvet.kui auto mille tood soomest ja sellel kõik korras pole sul vaja soomes sittagi teha.aga kui võtad soomes siirtokilvet võid sellega ainult soomes sõita ja sedagi vastavalt sinu soovitud ajale ja sihtpunkti a-b.eesti poole sul asja nendega pole.
00:29 02.03.2019
andres kaak (registreerimata)
piisab ka ühest poolest,aga mõni päev läheb lihtsalt järelpäringule aega.
08:33 02.03.2019
https://asiointi.trafi.fi/henkiloasiakkaat/tieliikenne/rekis
terointi-todistuksen-tilaus

Rekisteröintitodistuksen molemmat osat tarvitset, jos myyt ajoneuvosi henkilölle, joka vie sen ulkomaille tai Ahvenanmaalle rekisteröitäväksi.

Minul on probleem selles, et mul ei ole kumbagi osa, on ainult ostu-müügileping.
Kas saan ise uue passi tellida või peab seda vana omanik tegema?
09:18 02.03.2019
Poovisin trafi lehel oma nimale panna ja siis uue passi teha. Aga ei saa, nõuab kindlustust, et oma nimele teha. vana omanik ilmselt ei saa enam teha ja uus saab alles siis kui kindlustus tehtud. Aga mul on ainult passi vaja, et eestis arvele võtta. Soome kindlustust saab teha ainult aastaks?
Praegu siis selline seis, et ei saa edasi ega tagasi.
11:19 02.03.2019
Tegin siis esialgu nii: võtsin ajutiselt registrist maha, seda toimingut sai taha ilma, et oleksin vormistanud trafis auto oma nimele, maksis 5 eur. Selle toiminguga peaksin vabanema automaksust ja kindlustusmaksust.
Nüüd uus küsimus: kui kunagi uuesti arvele võtan, siis ilmselt küsib uuesti kindlustust ja arvele võtta ei lase. Mingil hetkel tahaks ikka eestis arvele võtta.
11:29 02.03.2019
andres kaak (registreerimata) -seleta mis asi on transiitnumber ja mis siirtokilvet.Minu teada on see üks ja sama asi aga paistab et oled tergem. Juku-vana omanik saab passid välja võtta sõltumata kas on arvel või mitte,selleks ei ole tarvis uuesti arvele võtta ega midagi .Läheb võtab välja ja kogu lugu.
18:00 02.03.2019
trooja
vahe selles,et siirtokilvet (sama asi on eestis proov nr) on mõeldud soome siseselt sõitmiseks ja transiit on nii sise kui ka välisriigis sõitmiseks.sõida siirtokilvet üle lahe eesti ja vaata mis sulle eesti toll räägib.sellega eestis sõita ei tohi.
20:50 02.03.2019
Sama asi mis meil proovinumbrid on soomes kollased koeajokilvet.Siirtokilvet e. transiitnumbrid on kleepsunumbrid ja kehtivad Soomes ,Rootsis.Transiitnumbreid meie mõistes millega riigist välja sõita Soomes ei väljastata.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.