Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OPEL VS FORD

19:02 10.02.2017
Tsoseviseli
Opel vs ford
Hei, andke nõu palun. Olen naisterahvas ja soovin tâitsa uut autot osta. Seoses sellega olen kahe vahel, kas opel corsa või ford focus. Mõlemal muidugi omad plussid miinused, aga vastavad mõlemad mu ootustele ja soovidele seoses sellega, mis autot tahan. Nyyd ei teagi, kumma kasuks otsustada. Kellel kogemusi nende autodega või soovitusi jagada, siis oleksin väga tänulik.
19:49 10.02.2017
triipriit
Re: Opel vs ford
Kui võrrelda omavahel autosid, mis on tegelikult samas klassis ja omavahel võrreldavad, peaksid omavahel konkureerima pigem Focus ja Astra ning Fiesta ja Corsa. Corsa on Focusest seega tegelikult klass väiksem auto. Aga kui valik sattunud just Focuse ja Corsa vahele, siis sõltub konkreetne otsus juba konkreetsest pakkumisest mõlemale mudelile – mis varustustase, mootor, käigukast. Focus on ehk natukene ruumikam ning tuntud väga hea juhitavuse poolest. Corsat pakutakse jällegi viimasel ajal väga soodsalt ka automaatkäigukastiga, selle mudeli infolustiväli on moodsam ning samas erinevad autoajakirjanikud kiidavad ka selle mudeli sõiduomadusi - pidavat käituma kui klass kõrgem auto. Raske valik tõesti, mine tee proovisõitu ja võta pakkumised.
20:03 10.02.2017
passati omanik (registreerimata)
Re: Opel vs ford
mina soovitaks vw polo v golfi.
20:30 10.02.2017
Ain1232 (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Kui otsid ruumikat autot, siis Focus, kui odavat uut autot, siis sobivad mõlemad, kui ka varustust, siis Focus hinnaga vastu ei saa.

Nõustun triipiiduga, et võrdled natuke võrreldamatuid asju. Peab vaatama lisaks focus vs corsa ka seda, mida oma raha eest saad.

https://www.youtube.com/watch?v=8Q3hCQcjcaE

Ehk aitab see otsustada, Focust küll testis pole aga Corsa võidab ära.
20:34 10.02.2017
nailner (registreerimata)
Re: Opel vs ford
23:44 10.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Ford on Ford edasi nagu ta loodud oligi- odavalt ja kiirelt tehtud.
igal juhul mina ostaks Opel Corsa, eriti just selle uue mudeli. Olen sellega sõitnud ja sain vau efekti, mida ma nii väikeselt autolt oodanud poleks. Ka eelmine Corsa pidas end korralikult üleval, see aga tegi sammukese veel edasi. Kvaliteet ja töötlus on ilmselt oma klassi parim. Linnasõidul on see auto vilgas ja täpne, juhtimine kerge kohe esimese sõiduga, salong oli väga meeldiv, ruumi oli ka piisavalt. Hinda hoiab Corsa ka väga hästi.
23:52 10.02.2017
Tsoseviseli
Re: Opel vs ford
Hinnavahe on kyll paartuhat, aga lihtsalt dilemma,
Et kumma kasuks otsustada. Molemaga sai proovisoidud ka tehtud ja meeldisid. Nagu ytlesin, siis molemal omad plussid/miinused.
Corsal jallegi sellise odavama hinna eest parem varustus, ilusam disain. Ford lihtsalt nagu natukene suurem ja ytleksin, et istmed mugavamad.
Kokkuvottes ongi praegu selline 50:50 tunne, ei teagi. Motlesin uurida lihtsalt, mis siin soovitatakse :)
23:53 10.02.2017
Tsoseviseli
Re: Opel vs ford
Ja kuidas ytleksid, et maanteel sõita on?
Seda raagiti jah, et see pigem linnaauto. Kas maanteel ka mugav ja okei soita? Kannatab vahepeal ka pikemaks reise teha?
00:22 11.02.2017
ff (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Eks nad mõlemad saksa tagumise otsa kärud ole, mosse vs sapakas oleks sama võrdlus.
Igaühe jaoks on muidugi midagi, kui paremat ei jaksa osta.
Opelist ei taha midagi kuulda, pigem Ford, vähemalt mugavam istmetel lössutada.
07:04 11.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
mis proovisõidust sa räägid kui isegi maanteel ei käinud? proovisõiduks võetakse auto vähemalt tunniks ja tehakse tiirud linnas ning maal..
07:30 11.02.2017
ArikaT (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Olin samasuguse dilemma ees kaks aastat tagasi. Olin ise kindel, et Opelit ei osta kunagi aga Hispaanias reisil olles anti Opel Corsa rendiauto ning olin ausaltöeldes üllatunud. Tagasi tulles võtsin nii Fordist kui ka Opelist pakkumise. Focus oli 1500 euri kallim aga sai selle raha eest 1.6 bensiini, mis mulle eriti ei meeldinud ning lisadest ainult esiklaasisoojendus, püsikas, signa ning tagumised andurid. Corsa varustus oli muljetavaldav ning üksi sõites pole mul seda ruumi eriti vaja. Ehk sai siis Corsa ära võetud.

Tänaseks siis kaks aastat ning 30 000 km sõitnud. Hooldused ja kindlustused väga odavad. Kütusekulu algusest peale 6,2. Seda siis 80% linnasõiduga. Esindust olen pidanud külastama hooldusväliselt kolm korda. Kliima ei töötanud, sest juhe oli kuskilt pistikust lahti tulnud, august läbisõites viskas ette kirja, et kapott lahti (andurid kohendati) ning tagant sõideti sisse.

Ainuke mida kaehtsen on see, et oleks võinud natuke varem see uus raadiosüsteem tulla, mis toetab ka Android Autot. Minul veel peal mingi Bring Go mis maksab palju on aeglane ning kaardid vanad.

Viimane nädal on olnud eriti hea, sest autol peal esiklaasisoojendus ning roolisoojendus ning auto ise läheb ka väga kiiresti soojaks (meie regioonis pidi mingisugune külma ilma pakett peal olema)

Ega Fordil ka midagi häda polnud, lihtsalt parema mootori ja varustusega läks Ford 17 000 euro peale ära. Nii kallist autot ei tahtnud liisida.
07:36 11.02.2017
Per-Astra (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Täna tuleks osta Astra, üllatab kõiges, töökindluselt ületab jaapanlasi. Astrast on väga palju arvustusi ja teste, kõik on valdavalt positiivsed. Eriti muhedad on Eesti aastaauto valimisel Koit Toome hinnangud.
08:03 11.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Ford on mõttetult kalliks aetud, seda ei saa eitada. Iseenesest täitsa sõidetav auto, aga selle raha eest seda autot seal nii palju ka nüüd pole. Mujalt saab samaväärse ja odavama.
08:07 11.02.2017
Nooo, (registreerimata)
Re: Opel vs ford
nö. laias laastus agregaatide, ehk siis töökindluse poolest jaapanlastele vastast pole. Kuid paljudele meeldibki ise võtmeid käes hoida või servises juttu puhuda.
08:12 11.02.2017
Per-Astra (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Sellest olen varem kirjutanud, osteti 2011 aastal korraga Astra ja Toyota, võrreldi kulusid ja töökindlust. Seal peres enam Toyotat ei osteta.
10:17 11.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Unustage ära see nn. maanteesõit. Autot valitakse eelõiige linnalikkluses osavuse pärast. Näiteks Audi a4 ja Superb ei soboi linna kohe üldse mitte, sest peeglid varjavad ette-küljele vaate. Samal ajal pole selle audi multilink eriti mõnus ka maanteel.
Corsa sõidab päris hästi- täiskasvanud auto tunne. Vigisema tulevad need passati ja vana pemmi omanikud, kellele ei mahu pähe, et ka väikesed ja odavad autod saavad hea sõiduga hakkama. Focust mai soovita tegelt üldse, olen neid lähemalt näinud. Siis võta juba Auris, kui jaapani autot tahad. Ford Focus on ju tegelt Mazda 3. Kui väikekeskklassi valik on kindel, siis tasuks pigem vaadata Citroeni või Peugeot poole.
10:50 11.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
mida peab tähendama lause: focus on tegelt mazda 3?
tänapäeval on väga paljud tootjad leivad ühte kappi pannud ning alusvanker on sarnane, isegi kere on sarnane, vaid embleem iluvõrel erineb. ostad seati või skoda, saad volksu, nissani asemel saad renoo, renoo asemel dacia jne. tänapäeval tuleb vaadata ainult hinda ja sõidumugavust, et auto oma pe.se ja rahakoti suhtes sobilik oleks, kõik muu on kammajaa. no garantiis ja hoolduskuludes ka erinevus.
11:18 11.02.2017
Tsoseviseli
Re: Opel vs ford
Astra hind oleks läinud liiga kõrgeks. Astra maksaks kôvasti rohkem kui ford ehk siis kui tahad saada astrasse sellist varustust nagu nt cors juba olemas on 12000 eest, siis tuleks astra summa umbes 16-17 kanti. Ford andis kokku 15-16 ainult tänu sellele, et neil hetkel kampaania, millega laheb hinnast u 4000 alla.
Ehk siis öeldi, et corsas koik olemas ja selle saab palju odavamalt kui astra. Corsa mottekam osta ka selleparast kui soit toimub enamasti linna vahel ja maantee soite nyyd igapaevaselt ette ei tule. Astra on parem valik kui tuleks ette palju maantee soitu.
11:19 11.02.2017
Tsoseviseli
Re: Opel vs ford
Muidugi sai proovisoitu tehtud ka maanteel, aga kysimus oli esitatud inimesele, kellele on auto olnud juba mitu aastat ehk siis on maanteel kindladti teind pikki reise ja palju soitnud. Temal on kindlasti rohkem oelda mulle kui mul jareldada midagi peale 30min soitu maanteel.
11:41 11.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
üldiselt kannatab iga autoga sadakond kilomeetrit maanteesõitu ära teha. kui pead juba kolme tunni kaupa sõitma, siis hakkavad mugavusnüansid mõju avaldama- istmeasend, sõidumüra, vedrustuse jäikus jne. kui ikka tunni-kahe pärast istmel nihelema hakkad ning mugavamat asendit otsima või kumin kõrvades tüütuks muutub, siis on jama. kellegi teise arvamused ei lähe loosi, sest inimesed on niivõrd erinevad. kui elu käib enamuses linnas, siis pole mõtet rahakotti üle kurnata ja otsida midagi, mis sinu arust on vajalik- tegelikult ei kasuta pärast paljusid asju, mis ostes külge laotud. suvel on vaja konditsioneeri, talvel head kütet ja maanteel püsikiirushoidjat. kõiksugu usb pesad ja säravad ekraanid on mõttetu ballast.
12:12 11.02.2017
fakenews (registreerimata)
Re: Opel vs ford
to qp:

Paluks mitte alternatiivseid fakte levitada. Kui jutt käib uutest autodest, siis Mazda 3-l ja Ford Focusel on sama palju ühist kui seal ja käol. Mazda ja Ford (ja Volvo) jagasid platformi viimati 2012. Pärast seda tulnud kolmanda põlvkonna Mazdad kõik Mazda enda SkyActive platformil, mil pole Fordiga absoluutselt mingit seost. Ja kui üldse Focustest ja Mazda 3st rääkida, siis 3 on alati olnud igas mõttes parem auto, ka sel ajal kui Fordiga platformi jagas.

Algpostitajale aga soovitus võtta, mis endale rohkem meeldib. Ise ei valiks kumbagi. Aga kui nende kahe vahel peaks valima, siis pigem Focus - rohkem ruumi, ja sõita on ka talutav. Koledad autod on mõlemad (Focus seest eriti jube). Varustuse tase muidugi omaette probleem.
12:38 11.02.2017
Kunnnn (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Proovi kia riot ka, 7a seda mees sul remontima ei pea. Käid ainult korralistes hooldustes.
Varustuse ja hinna suhe on ka hea.
12:45 11.02.2017
fuurdi (registreerimata)
Re: Opel vs ford
on pikkade sõitude kogemus olemas Astraga. 500km. saab sõita ka nii pikka maad. sma maad sõidetud ka V70 ga ning võib öelda et Astra polegi eriti kehvem.
12:46 11.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Opel vs ford
... see oli hea nali;-)
Corsat pole keegi 2 aastat kasutanud, sest see mudel tuli just mõni kuu tagasi müüki. Mina sõitsin septembris 1,4 automaadiga, oli just tulnud.

12:50 11.02.2017
fuurdi (registreerimata)
Re: Opel vs ford
hetkel kindlasti Astra kuumem kaup kui Focus. Kuidas see hinnas väljendub?
Ford on saanud viimasel ajal külge ka Volvo taudi- esirattad ei taha enam pöörata eriti. Linnas võib see ka oluline olla.
13:41 11.02.2017
saabitaja (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Sai käidud vaatamas Astrat, Focust ja ka Corsat.
Reaalsus siiski see, et Astra 1,4 turboga ja aut. hind ronib 20000 peale.
Focuse hind oli veel kõrgem.Keegi küll rääkis, et Fordil praegu soodustus.
Siis ehk oleks asjal jumet. Corsa hind tuleb inimsõbralikum aga sellel 66kw aut.Linnas ajab asja muidugi ära.
Kõik head autod. Endale sümpatiseeris Astra väga.
Keegi siin soovitas Kia Riot. Miks mitte, samuti hea auto aga Kial varsti tulemas uus Rio, seega ootaksin selle ära.
14:38 11.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Focus baseerub samal platvormil, mis Volvo ja Mazda3. See siiani muutunud pole, lihtsalt 2015 tegi Ford väikese feisslifti. Mazda tuli ise uue kerega välja. Samamoodi on ka eelmine(senine) Focus ja Fiesta mõlemad loodud Mazda poolt. Selles mõttes on see hea, sest veermiku vastupidavus on hea, kuid kõik poldid-hoovad- summutajad-kinnitused põhja all roostetavad. Kes tahab originaalset Fordi osta, peab Transiti valima. Sest ka Fordi lipulaev Galaxy on Mondeo ehk Mazda6 ja mõne mikimaa mudeli põhjal.
17:16 11.02.2017
hp310 (registreerimata)
Re: Opel vs ford
qp kas sa oled alkoholiga sõber, et sellist jama siia trükid?
19:04 11.02.2017
Nipiga värk (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Teinekord võiks lisada ka viite, siis oleks jutt asisem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda3#Design
11:04 12.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
vot nii: Sakslased ütlevad, et peale Porshet parim saksa auto, rahvas teab mida räägib.
http://www.auto24.ee/used/2460515
11:10 12.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Opel vs ford
See on hea ilma turbota Astra, tal on isegi ambiente valgustus.
14:20 12.02.2017
Tsoseviseli
Re: Opel vs ford
Raagite koik astrast, aga ma kysisin corsa kohta, astra hind kyyndib liiga korgele :|
18:10 12.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Kle Tsoseviseli, sulle juba räägiti, et uus Corsa on hea auto. Mida sa veel ootad siis? Aga valida tuleb kindlasti 1,4 66kw või 74kw. Kui võimalik, väldi selection, vali Enjoy. Focus on üsna odavalt kokku pandud, salong on kole.
11:29 13.02.2017
sh (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Meil sai 5 kuud tagasi umbes soetatud uus Opel Corsa, tõesti väga üllatab. Umbes 5000 km on sõidetud ja naisele aina rohkem meeldib. Täpne juhitavus ja 66 kw bensiinist automaadist linnas on küll ja rohkem kui veel. Esiklaasisoojendus on peal ja kliima ja roolisoojendus, isegi Navi saab kasutada kui ühendada auto ja telefon omavahel. Meie ostsime oma auto uuest Opeli esindusest Kadaka tee 42, uus salong ja inimesed pingutavad ning on meeldivad. Müügimees oli väga abivalmis.
Soovitan soojalt.
13:07 13.02.2017
d_dt (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Corsa on OK aga tuulega maanteele sellega minna ei tohi. Viib minema, kerge ja kitsas. Teljevahe lühike (Focusel 2648mm vs Corsal 2510mm)
Focusega seda muret pole, klass suurem auto (Astraga samas liigas).
Focus on vana mudel (uus kohe tulemas). St ei saa uusimat tehnoloogiat. Aga sellevõrra on jällegi hind soodsam ja lahendused läbiproovitud (vigu vähe).
Salongimaterjalide koha pealt Focus Corsale alla kindlasti ei jää. juhitavuselt on Focus siiani oma klassi parim, Corsal pole vastu midagi panna (ennekõike roolisüsteemi aga ka vedrustuse koha pealt on Fordi insenerid hea töö teinud). Võib-olla sportlik Corsa OPC või OPC Line saaks vastu aga need on ülijäigad ja tegelikult ka kallid.
13:51 13.02.2017
raudpoltnael (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Kindlasti OPEL ja kui vähegi võimalik siis 1,4turbo. Ei kõigu ta maanteel midagi...väga stabiilne auto on ja veermik on väga vastupidav. Kannatab eesti auklikel teedel sõita väga kaua.
13:59 13.02.2017
sirpvasar (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Võta hoopis Toyota, hoopis teine tera! Siin on üks teine teema ka, kus kõik kiidavad võrdluses Opeliga.
14:21 13.02.2017
Per-Astra (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Corsa on müügitabelis Euroopas vist teisel või kolmandal positsioonil. Ostke korraga uuena Opel ja Toyota, võrrelge kõike ja võrrelge kulusid , see on teie viimane Toyota mida te ostate.
14:29 13.02.2017
sirpvasar (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Seda ma räägingi! Toyota sõidab nii mugavalt ja peab nii hästi vastu, võrreldes Opeli, Fordi ja teistega, et see võib vabalt olla teie viimane auto, mida te ostate. Kui auto on ikka nõnda mõnus sõita ja kulgeb ka aastakümnete pärast nagu uus, siis pole ju põhjust vahetadagi välja!
15:04 13.02.2017
udumees
Re: Opel vs ford
Toyota ja mõnus sõita? Eks iga üks teab ise mida ta mõnusaks peab. Aga üheski asjalikumas ülevaates pole Toyota sõiduomasid kiidetud. Vaata nati ringi. Mul mitmel tuttaval Toyota. Mootor uimane, rool ebatäpne, kurvis kohmakas.

Vastu peab ta kurivaim küll. Aga seda just sellepärast et sõlmed on vanamoodsad ja läbi proovitud, testitud.

Just Fordi on kiidetud tema sõiduomaduste pärast.

Muudetud 13.2.17 15:06

15:20 13.02.2017
paragon (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Toyota kiitjad... corollas ja aurises on rehvimüra sees nii suur, et sa lähed lolliks seal pikka maad sõites. Mina pingutaks ja sebiks uue Astra igatahes.
23:35 13.02.2017
Nürburg (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Kindlasti OPEL CORSA. Tõesti hea masin on. Kolmas aasta ja mingeid muresid pole. Focusel 20 tuhande juures vahetati zarniire.
21:10 14.02.2017
siberia (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Kas Fordil üldse Eestis esindus on?
21:31 14.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
AS Info–Auto on 1993. aastal asutatud Eesti autofirma, mis on Volvo Car Corporationi ja Ford Motor Company volitatud esindaja Eestis.
http://www.infoauto.ee/
22:02 14.02.2017
siberia (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Ma mõtlen sellist kohta, kus Fordi remontida osatakse kui midagi katki läheb. Kastika mehed käivad minuteada Roosna-Allikul, sõiduautosid seal vist ette ei võeta.
22:28 14.02.2017
kasutajanimi77777777 77 (registreerimata)
Re: Opel vs ford
See teeninduse väljatoomine on hea tähelepanek.
Ostes uue Fordi oled sunnitud käima garantiiajal infoautos, mille teenindust pole suurt keegi kiitnud. Ostes aga Opeli on Tallinnas 2 konkureerivat margiesindust: Amserv ja Salome Auto - konkurents hoiab "patsid pingul"
06:39 15.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
kuskilt jäi kunagi silma, et euroliidus pole esinduses käimine garantiiajal kohustuslik, piisab vaid sellest, et auto oleks vastavalt tehasenormidele hooldatud. seega võib iga suvaline töökoda seda teha. see, et tehas nõuab korrektset õlivahetust ja muid hooldustöid, ei tähenda seda, et keegi teine õlipunni lahti keerata ei oska. piltlikult öeldes on esindus samasugune kauplus nagu iga teine ning lähed jamade korral sinna ja nõuad garantiiremonti.
15:12 15.02.2017
d_dt (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Tartu Infos on küll asjad kenasti kontrolli all, kuigi pidev käija pole olnud.
On hoolduse ja remondiga toime tuldud ja head nõugi antud kui vaja. Ka meilitsi, mis mõne teise esinduse puhul on vahel probleemiks osutunud.
Aga üldiselt pole Ford nii keeruline auto, et ka mujal seda hooldada ei saaks.
Garantiiajal on muidugi iselugu.
Mis puudutab konkurentsi Opeli esindajate vahel, siis see on konksuga teema. Kui üks neist esindustest müüb jumal teab kui mitut automarki, on alati küsimus, kui pädeva saab neis kõigis lõpuni olla. Kui mingi agregaat on mõeldud kõike tegema, siis siis ei tee ta tõenäoliselt ühtegi asja lõpuni hästi.
Ühe varasema kommenteerija väiteis Focuse veermiku osas mina kinnitada ei saa. Veermik on lihtne ja sellest tulenevalt kestab kenasti. Ei väida Corsa kohapealt vastupidist. Küll aga tasub väikeautode (Corsa, Fiesta jms) puhul jälgida, et tagavedrustus oleks see õige. Enamasti puudub neil taga mugavam multilink vedrustus, mis aga Focusel kenasti olemas on. Ja see ei puuduta ainult mugavust, vaid ka juhitavust.
18:06 15.02.2017
beisicbeiss (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Imelik, et Corsat võrreldakse Focusega. Pigem peaks võrdlema Fiestaga. Järelikult Corsa on ikka parem auto :) Fiesta ei kõlba küll kuhugi ja Focust ületab ka mäekõrguselt. Enne ostu käisin fiestat proovimas - iste ei meeldinud, armatuur oli ufo, hüppas nagu konn, väga kitsas tundus seest. Focust proovisin - 1,6 ei liikunud kuidagi edasi, vedrustus kolises (läbisõit oli 2000km), taha väljavaade oli kesine. Corsa - kõik oli kuidagi OK, seest tundus suurem kui väljast, istmed olid toekad ja mugavad, vedrustus ei kolisenud, maanteel laksas veoautost jõuliselt ja kärmelt mööda, juhitavus väga hea, roolisoojendus mida alternatiividel ei pakutudki - polnudki enam midagi mõelda...ostsin ära ja väga rahul.
Kõik autod olid manuaalkastiga. Uksi oli fiestal ja corsal 3, focusel 5.
18:29 15.02.2017
heh (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Kui juba Opel ja linnakas siis Adam. Ja teeniduse koha pealt peaks ka Viking Opelitega tegelema ehk siis lausa 3 teenidust Tallinnas.
20:14 15.02.2017
fuurdi (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Hooldust võib tõesti ka garantii ajal teha igaüks aga ta peab seda tegema õigesti ja vastavalt täpsetele tootja juhistele. seda infot aga jagab esindus ja see ka piirkonna/riigi põhine. Ja esindus võtab selle info eest raha.
Näitesk soomes algul esindused ei jaganud seda infot üldse teistele teenindustele kuid siis neid selleks kohustati, kuid ei ole kohustsus tasuta seda teha.
21:44 15.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
iga autoga on kaasas paks raamat, kus kirjas kõik, mis vaja- sobivad õlid, hoolduse intervallid jne- mis pagana salajane info sel esindusel on? pole mõtet teha autoomamisest tuumateadust.
ja kui rooliots logisema hakkab, pole teema hoolduses vaid kehva kvaliteediga jupis ning see käib garantii alla.
23:06 15.02.2017
siberia (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Päris esimesed hooldused , kus õlipunn ära keeratakse ja ülejäänut silma järgi hinnatakse pole eriline kosmoseteadus. See mida tehastelt osta või internetist varastada saab on reguleeringud ja tööde teostamise järjekord. Autoga kaasapandud paksus raamatus on näiteks " 90 000 km - hammasrihma vahetamine" ja lasta seda katse-eksitusmeetodil teha pole just kõige parem mõte.
Ja kui juba ostmiseks või otsimiseks läheb, võetakse kogu tehnoloogia k.a. remont.
Minu irooniline küsimus Fordi kohta puudutas seda tahku, et isegi tehaseinfo abil ei osata (või ei taheta) igas firmas tehnikat käigus hoida. Enda tuttavaga juhtunud, et armatuuris põlevat hoiatustuld ei saadud kuidagi kustu ja öeldi, et niimoodi võib sõita. Võiski seni kuni mootor kotti jooksis. Muidugi pandi tehase kulul uus mootor ja ühtlasi kustus see hoiatustuli:) kuid teelejäämine, seisuaeg, mingi asendusauto... - on siis seda sürri ja seiklusteotsimist vaja?
08:33 16.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Jah, esindus peaks olema koht, kuhu viid auto remonti ja pärast sõidad minema korras autoga ega pea enam kümme korda tagantjärgi käima ja seletama, et see ikka veel tööta. Seda eeldaks juba esinduse hinnatase, kus 50€ tund pole just väike raha.
09:06 16.02.2017
d_dt (registreerimata)
Re: Opel vs ford
@beisicbeiss
võrreldakse sellepärast, et teemaalgataja küsis. Mitte seepärast, et keegi peaks Corsat Focusega samaväärseks :)
Loomulikult pole samaväärne, klassid on ju erinevad. Lihtsalt Focus on mudeliuuenduse lävel ja seda on võimalik saada hinnaga, mis on võrdne Corsa omaga.
Ja nagu varem öeldud, puhta linnaautona pole Corsal häda midagi. Maanteel on selle klassi autodega igal juhul viletsam liigelda. Kes ei usu, mingu sõitku talvisel teel tugeva külgtuulega ja lumevaaludega. Eriti viimasel juhul annab eelise kompaktklassi auto mõnesajakilone vahe väikeautoga.
Jah, kui valik oleks uue Astra ja uue Focuse vahel, soovitaksin igal juhul Astrat. Aga Corsa vs Focus küsimust pole, Focus igal juhul.
09:44 16.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
millise mudeliuuenduse lävel see focus siis jälle on kui alles 2015 tulid uued mudelid välja?
10:28 16.02.2017
to ...... (registreerimata)
Re: Opel vs ford
10:36 16.02.2017
Mahno3 (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Aga kui focus, siis ecoboost. Vabalthingav 1,6 on väga eilne päev ja mingit sõidurõõmu ta ei paku. Ainult tankimisrõõmu.
11:29 16.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
vana 1,6 on väga lollikindel ja maanteel jääb kulu alla 6l, seega täiesti sõidetav komplekt. ecoboostid on vähe karmimal piitsutamisel samamoodi janused.
12:14 17.02.2017
d_dt (registreerimata)
Re: Opel vs ford
AutoBildi 100 000 km testis sai 3-pütane 1.0 (125 forsseeringus) maksimumhinde
http://www.autobild.de/artikel/ford-focus-dauertest-5545219.
html


Muuhulgas kiideti eraldi just veermikku ja istmeid.

Laitust pälvis nupurohkus (viimase facelifitga kõrvaldatud, testis oli 2013 masin).

Mingist õlikulust nagu VAG TFSI-del pole sel mootorikesel igatahes haisugi. Testi lõpus võeti mootor lahti ja selle kulumine ei olnud erinev samaväärsest suurema kubatuuriga neljapütasest.

Kahjuks käesoleva teema raames on EcoBoost pigem offtopic, pigem kuulub valikusse odavam vana vabalthingav 1.6. Mis pole ju karjuvalt halb aga võimalusel valiks ikkagi EB.
12:54 17.02.2017
Obelijant (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Ford Ecoboost 1 lidrasel pidi suure koormusega sõites jahutusvedelik keema minema.
17:19 17.02.2017
qp (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Mulle meeldib see testijate üsnagi tihti kasutatav fraas: "Laitust pälvis nupurohkus "
Kui on palju nuppe, siis on halb, ei leia seda õiget kiiresti üles. Kui on vähe nuppe, on ka halb, sest peab ühe nupuga kõike tegema- iga asi võik ikka oma nupu all olla.
Vot sellised arvamused autoajakirjanike suust. Alati ei meeldi neile miski. Või on kallutatud konkureeriva firma poolt.

Mäletate(vaevalt), et ka juba kolm korda 20 aasta jooksul ämbreid kolistanud VAG oma innovatiivsete kolmesilindriliste mootoritega sai omal ajal ajakirjanike poolt kiita kui head mootorid on. Samuti vaikitakse praegu eelmist 10-15 aasta tagust Fordi ökoboosti perekonna katsetusi,mille ajal mootorid purunesid. Samuti kadusid vaikselt areenilt Fordi nn. tuleviku 2 takt mootorid.
Pidama on jäänud vaid PSA grupi kolmesilindrilised, millede kohta pole kuulnud mingeid reklamatsioone ega ka ülemääraseid ül(l)istusi.
18:44 17.02.2017
........ (registreerimata)
Re: Opel vs ford
seda on kuulda olnud jah, et prantslased oskavad mootoreid teha. oli mul kunagi volvol renoo bensumootor ja ainuke häda, et ligi 400 000 sõit ning simmerid tilkusid kut mahlakask. muid hädasid polnud. ainuke kord kui ei käivitunud, oli miski -30 kraadi- mineraalõli andis alla.
19:57 18.02.2017
Artur35225 (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Vahet eriti pole. Omanud mõlemat ja mida kallist pidamiskuludes pole olnud.
21:51 18.02.2017
dld (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Peugeoo puretech mootorit soomes küll ülistati taevani kui esimesed ilmusid proovisõitjatele.
01:10 19.02.2017
küünik (registreerimata)
Re: Opel vs ford
14:21 19.02.2017
küünikule (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Hiljem saab igast autost vanaraud.
23:32 13.03.2017
sapöörilabidas (registreerimata)
Re: Opel vs ford
Kindlasti OPEL Corsa. Tõesti on parem auto kui FOCUS. Mõlemaid omanud - fordi andsin pool aastat pärast ostu tagasi ja ostsin Corsa. Olen sõitnud nüüdseks üle kahe aasta - midagi ei lagune, ainult sõida ja nägu naerul. Mõlemad siis tutikana tellitud tehase tellimusena. Ford oli uimane ja kägises kuidagi. Kui neljandat korda mingi veateate ette viskas, siis poodi tagasi ta läks. OPEL - ainult sõida ja korrapärased hooldused. Üks viga on - klaasipesupaak on kuradi väike.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.