Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTODE KILETAMINE/WRAPPIMINE

21:17 19.02.2017
Kiigujaanxx
Autode kiletamine/wrappimine
Tervitused!
Ühendriikides on aina populaarsemaks saanud autode wrappimine või siis niinimetatud kiletamine. Teema pakub huvi ja sellest ongi tingitud minu küsimus: kui palju Eestis sellega tegeletakse ja kas seda saab mõnes haridusasutuses õppida?
Tänud!
22:30 19.02.2017
Kärss
Re: Autode kiletamine/wrappimine
Tehtud on seda Eestis juba aegade hämarusest. Kasvõi näiteks politsei autod. Mul endal on üks auto lastud kiletada peaaegu 10a tagasi ja kile on tänaseni peal... aga kuna tegemist on autoga, millel on palju nõgusaid pindasid, siis aastatega on mitmest sellisest kohast kile kuivades pingule tõmmanud ja kere küljest lahti tulnud. Eemalt vaadates ei märkagi, aga kuna ma ise tean, siis häirib. Kiletamise põhjuseks oli eelkõige uudishimu, kuna tollal küsiti plastifikaatoriga värvimise eest (plastikkerega sportauto) üsnagi jaburat hinda ja kiletamine oli ikka väga palju kordi odavam. Tänapäeval on plastikust kerede värvimine juba tavaline ning hinnad mõistlikule tasemele kukkunud, praegu eelistaks kiletamisele värvimist. Samas kaasaegsete autode kumeratel kerepaneelidel paistavad need kiled püsima suurepäraselt, ei üldista mitte politseiautode vaid autoklubide üritustel nähtud autode põhjal. Õppida... näinud kõrvalt mitut autot, mille kiletamine olnud autoomaniku enda esimene näpuharjutus... kui tulemus jääb ka ilma kogemusteta perfektne, siis õppida peaks saama vast juba ka youtube videote põhjal ja neid õpetusvideosid leiab sealt hulgim. Minu autol olid aga lisaks nõgusustele ka väga suured pinnad ja nägin pealt seda kile "venitamist", liitekohtade peitmist jms - ise sellist tööd ausalt öeldes ette ei võtaks, vaid laseks teha neil, kes seda igapäevaselt teevad. Tavalise skoodaoktaavia poritiivaga saab vast igaüks hakkama niisamagi.
06:47 20.02.2017
.................... .... (registreerimata)
Re: Autode kiletamine/wrappimine
Alauspind peab olema perfektne, ilma roosteta. Kiletatakse tõesti, hind on 1000+km.
Erit tuul teema on maha kooritavad värvid, ilma pinda töötlemata värv peale ja kui isu saab täis, koorid maha. Tulemus nagu oleks kivikaitsega auto üle käidud. Keotusi ei kannata, survekat ei kannata(väga) bensiin söövitab augu jne. Värvi ikka naljalt ei asenda.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.