Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KOJAMEHED

19:30 29.04.2017
546778900
Kojamehed
Aeg kojamehi vahetada ja tuli küsimus et kumbi kojamehi soovitatakse kas Hella või Championi raamiga kojamehed ?

Muudetud 29.4.17 19:31

19:39 29.04.2017
PS (registreerimata)
Re: Kojamehed
Mina olen viimastel aastatel kasutanud raamita kojamehi. Firma-eelistust pole olnud. Kõik nad ilusti pühkinud..
19:56 29.04.2017
546778900
Raamita kojamehi ei soovi kuna ei sobi hasti kokku auto stiiliga.
20:59 29.04.2017
PS (registreerimata)
Hellast ei tea ma midagi, aga Trico ja Championi vahel valides valiks viimase..
21:55 29.04.2017
jarru (registreerimata)
kuigi tehased panevad Valeo firma omasid peale millegipärast, ise kasutan samuti, ja peab tunnistama: kestavad kauem. Kuigi ostuhind kallim. SWF VisioFLex samuti tippkvaliteediga. Muigugi ei leia neid suvalisest varuosapoest.
23:11 29.04.2017
hehhee (registreerimata)
Hella on saast. Enne proovimist olid ootused kõrged, aga pettumus oli suur. Algusest peale pühkimise kvaliteet nõrga poolne ja üsna kohe hakkasid ka kriiksuma. Taseme vahe võrreldes varasemate Valeo ja Boschi kojameestega oli mäekõrgune. Hinnavahe ka muidugi suurusjärk 2x.
Seega kui valikus ainult Hella vs Champion, siis soovitan viimast. Pole küll Championi proovinud, kuid Hella omadest on keeruline kehvem olla.

07:31 30.04.2017
R.K. (registreerimata)
Suvel pole vahet, mis firma omi kasutad. Talveks hangi kallimad, kus kumm on ikka kumm, mitte plastik. Viimane läheb külmaga kangeks ja sealt kõik need kriuksumised ja klaasil hüppamised alguse saavad. Kojameeste kohta võib küll öelda, et kallim on parem. Ja meie kliimas võiks neid tihemini, kui kord aastas, vahetada.
10:02 30.04.2017
546778900
Hetkel ongi peal boschi kojamehed mis nuud 3 kuuga triibutavad.
Teen proovi ostan ühe Hella ja teise Championi, vaatab kas Hella on saast siis.
10:40 30.04.2017
ei mõisata ma... (registreerimata)
Ei saa kuidagi aru, misjaoks peaks mitu korda aastas kojamehi vahetama..absurd.. Ma sõitsin ühtede kojameestega (tehase originaal kojameestega) 7 aastat. Lõpuks olin lihtsalt sunnitud vahetama, mitte sellepärast, et oleks nn. triibutama hakanud, vaid et kumm hakkas otsast kergelt rebenema.
Boschi kojamehed 3 kuuga triibutavad...esiteks, ärge kooneradage klaasipesu vedelikuga. Sest 1 kuiv tõmme juba lõhub kojamehi. (liiv jne).Ise ei tee ühtki tõmmet kuiva klaasi peal. Mõtled, et hoiad klaasipesuvedeliku pealt kokku..see pole seda väärt. kojamehi vahetada suht lihtne ju, ent iga aasta esiklaasi poleerimas käia või üldse välja vahetada, no ma ei tea.
Teiseks, talvel klaasi külge kinnikülmunud kojamehi pole ka mõtet käima panna, võiks ju 10 min varem õue minna ja lasta esiklaasil ära sulada.
Kolmandaks on Boschi kojamehed turul pakutavaist üldse ühed parimad..et siis 3 kuuga..siin ei ole küll firma süüdi.
10:59 30.04.2017
546778900
7 aastat ühtede kojameetega ? Mis need olid mingid silikoonist kojamehed?
Mul olid uhed kojamehed 2 aastat juba siis triibutasid. Alati olen kasutanud pesuvett kuival klaasil.
Talvel jäätunud kojamehi ei kasuta kuna see rebendas ükskord kummi alt ja painutas varred nii et ükski kojamees ei pühkinud, painutasin tagasi kohe tootasid
11:00 30.04.2017
Gislareg (registreerimata)
Kojameeste valmistajast ei olene niivõrd kasutusaeg kui kasutajast (kasutustingimustest) ja kasutuskohast. Nendel kes sõidavad ninapidi eessõitja perses lähevad kojamehed rutem hukka kui suurema vahe hoidjal. Samuti pesuvahendiga koonerdajad (a la suvel aitab veest küll) peavad tihemini kojamehi vahetama, sest pesuvahend hoiab mustuse nakkumise kojameestele. Tihti hakkavad just "head" kojamehed "triipu" tõmbama, sest see sõiduteelt aknale lenduv saast nakkub kojamehele. Enne uute kojameeste hankimist tasub olemasolevaid pesta fairy ja karvase svammiga, lisaks tuleb üle vaadata ka kojamehe varred, sest töötingimused (eriti talvised) väntsutavad- väänavad ka varsi. Varte vale asend omakorda tekitab kriiksumist ja halba puhastust.
11:05 30.04.2017
546778900
Peaks proovima fairyga nühkida äkki töötab.
11:23 30.04.2017
R.K. (registreerimata)
Oleneb kus sõita. Kui ikka maanteel, siis saad praktiliselt aasta läbi seda saasta näkku ja nii need kojamehed kuluvadki. Linnas ummikus seistes ei juhtu nendega jah suurt midagi. Ja talvel kogub kojamees seda asfaldipläga üksjagu külge, sealt ka need triibud.
11:30 30.04.2017
stammer (registreerimata)
Oleneb kus sõita ja kui palju sõita. Mõni sõidab 7 aastaga 20 tujat km-it ja loomulikult ei vaheta ei pirne ega kojamehi ja kiidab takkaotsa, et näe kui hästi kestavad. Teine sõidab aastaga 20 tuhat ja ongi normaalne, et kord aastas pirne ja kojamehi vahetada. Olen kasutanud Hella kojamehi - ei meeldinud. Bosch´i omad on kallid, aga ka parimad. Hetkel on Valeo´d ja pole ka midagi halba öelda.
12:10 30.04.2017
.............. (registreerimata)
Kõik oleneb kui palju ja kus sõidetakse, kui palju nendega jääd esiklaasilt kratsitakse jne. Nagu varemalt öeldud, mõni sõidab aastas hädised paar-kolm-viis tuhat km. Teine paugutab 50 tuhat aastat (siis ikka läheb pirne ja aastas korra kojamehi kindlasti)
Osta need mis on olemas ja soodsad (mitte säästumarket-handyman-Maxximast 2-3 euriseid)
22:53 20.07.2017
Qwerty.... (registreerimata)
see 7 aastat sõltub ikka inimesest, mõni kodanik ei pea oluliseks kui hästi kojamees pühib vaid et üle klaasi liigub ja ühes tükis koos püsib (lagunemise ajaks on ammu minetanud igasuguse kvaliteedi), kuna tegelen ülevaatuse poolega, siis kohati paneb imestama kuidas inimene vihmaga üldse midagi näeb aga ta on ise rahul ja ei tea paremat tahta.
03:11 21.07.2017
absurdol (registreerimata)
Minu arust tasuks üldse pea küljeaknast väljas sõita..

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.