Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VÄIKE MURE ÕPPESÕIDUGA SEOSES!

09:45 29.06.2017
eglelaane
Väike Mure Õppesõiduga seoses!
Tere! tahtsin küsida,et kui palju keegi praegusest kehtivast LS teab? ma netist uurisin aga ei leidnud miskit. asi selles et mul on pühapäeval kell 16 päris esimene õppesõit sõiduõpetajaga, ta tahab et alustaksime sõitu kristiine keskuse juurest circle k bensukast, aga ...kas õpetaja tohib üldse kehtiva LS alusel minuga kohe linna sõitma minna suure liiklusega ajal? ma ütlesin talle ka et see pole hea mõte sest ma ei oska sõita veel ega autot tunnetada jms ja kõiki liiklusmärke ma ka veel ei tunne nii hästi ja et ma ei ole absoluutselt valmis linnaliikluseks. Kui eile tegin tühjal platsil proovisõitu koos juhendajaga siis juhendaja ka ütles et jahm ma ei oska veel autot tunnetada ja et roolikeeramist ka ei oska õigesti tunnetada(keeran kas liiga palju v liiga vähe) . ja ma ka ei tunne liiklust jka selle seadusi niipalju et oskaksin teada kust tohib keerata ja kust ei tohi keerata . mul oli teisip alles 2 autokooli tund (loeng)

Ma ausaltöeldes kardan seda pühapäevast sõitu sest mul ei ole kogemust ja olen ka kuulnud et tegelikult ju peaks päris esimene sõit olema ikka platsil koos õpetajaga.
10:15 29.06.2017
Lihtne maa inimene (registreerimata)
Re: Väike Mure Õppesõiduga seoses!
Ei ole hullu midagi, öpetaja peab öpetama ja asja selgeks tegema, lähed lihtsalt rooli ja ta ûtleb siis ette kuhu keerata ja mismoodi niiet pole ullu midagi
10:24 29.06.2017
AntiOpel (registreerimata)
No loogika ütleb, et esimesed tunnid viiakse läbi ikka kuskil suletud alal (mõni parkla vms), et inimene saaks mingigi ettekujutuse autost ja selle juhtimisest. Kohe toorelt liiklusesse lennata on üsna rumal tegu. Õpetaja võib kõrval ju kraaksuda, et keera sinna ja keera siis siia, aga kui ikka juhihakatisel lööb juhtme kokku ja istub omas mullis, pole mingit tolku sellest juhendamisest.
Kartma iseenesest ei peaks midagi, ei tohikski tegelikult, auto juhtimine on nagu rattasõit- korra selgeks saad, enam ära ei unusta.
Kui abikaasa lube tegi, siis oli samuti, et esmalt taheti kohe liiklusesse suunata, päris esimest korda roolis. Aga kui sai selgitatud õpetajale, et tal pole üldse mingit tunnetustki veel, siis sai ka õpetaja aru ning viis esimesed tunnid läbi ikka platsil, et mingigi ettekujutus asjast tuleks. Eriti veel Tallinna liikluses (ja praegu, kui on palju tee-ehitusi ja see EL-i eesistumise joga ka veel).
Niiet, survesta õpetajat esimesi tunde ikka platsil läbi viima.

Jaksu ja jõudu!
10:23 30.06.2017
eglelaane
aitähh neile kes viitsisid vastata.
eile tegime mehega esimese linnasõidu ja maantee sõidu,palju ei sõitnud kuid siiski natukene et saaksin mingisugusegi ettekujutuse asjast. pärise esimese linna ja maanteesõidu kohta oli hirmus aga sain hakkama ,sõitsin muidugi kodukandis ja hilisemal ajal kui on vähem autosi liikvel. Maanteel mees aitas rooli vahepeal juhtida pisut sest mul pole ikka veel õiget tunnetust et kui palju või natuke peab rooli keerama, kuna kodutänav on väga kitsas sest autod pargivad sõidutee ääres siis pöörde ajal vasakule läksin natuke vastassuunda sest võtsin liiga suure kaare keerates. aga muidu mees jäi rahule ja ütles et algaja kohta sain rahuldavalt hakkama ja et kuna mul pole olnud veel ühtegi õppesõitu ametliku sõiduõpetajaga siis ei saagi õpetaja eeldada et oskaksin sõita ja teaksin kõike sest teisip oli alles teine teooriatund klassis. ka eelnev igasugune sõidukogemus puudub mul. seega algajate värk ja selleks ma ju autokooli läksingi et kõike õppida. naljakas on ainult see et õpetaja pani kirja et olen temaga juba 1h sõitnud ja et mulle on antud luba linnas sõitmiseks.
11:31 30.06.2017
stammer (registreerimata)
Mis autokooliga tegemist?
11:46 30.06.2017
eglelaane
Stammer . ma ei tea kas tohin öelda,ma ei taha probleeme endale kui autokooli õpetaja vm isik seda peaks lugema. aga kui tahad teada siis võin meilile nime nt saata. Lihtsalt avalike kommentaaridega tuleb ettevaatlik olla kunagi ju ei tea kes seda loeb või kuidas tõlgendab .
20:20 03.07.2017
Roheline leheke (registreerimata)
Esimene sõidutund toimub ikka platsil . Enne linna ei lastagi kui pole vähemalt 1 tund platsil sõitnud. Mina võtsin aga lausa kaks esimest tundi platsisõitu .Mina valisin küll automaatkastiga auto ja tegin ka load sellele.Aga ikka pelgasin algul linna minna .

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.