Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VW TOUAREG / AUDI Q7 2007+ 3.0 TDI

12:13 29.06.2017
MRT11
VW Touareg / Audi Q7 2007+ 3.0 TDI
Tere kõigile,

Oleme pidanud viimased 7 aastat 2003 aasta 2.0 TDI Tourani, nüüd aga plaan uuema ja suurema auto ostma.
Eriti pakuvad huvi VW Touareg ja Audi Q7 3.0 176 kW mootoriga.
Eelarve on circa 15 000, sooviks autot max 200 000 km läbisõiduga ja heas korras.

Lugesime juba suht palju nende kohta internetist, kuid on soovi ka kuulada kogemustest siit foorumist. Kas keegi on omanud, omab praegu?
Kuidas on lood töökindlusega?

Sõitu meil tuleb vähe, ~15k aastas ning sõidustiil väga rahulik. Soov autot osta pikemaks perioodiks, circa 5 aastaks.

PS. Palun naljameestele mitte soovitada selle 'vana ronti' asemel osta uus Skoda :)

Tänan ette ja loodan et tulevad asjalikud vastused!

Muudetud 29.6.17 12:14

12:20 29.06.2017
.... (registreerimata)
Re: VW Touareg / Audi Q7 2007+ 3.0 TDI
15K 200 000 sõitnud auto eest on ju igati kasulik rahapaigutus. Selle summa eest pole mõtetki uut ja garantiiga autot osta- vana ja väsima hakkav on kordi parem. Aga kas internetist leitud info ei anna siis töökindluse kohta mingit teavet?
Näiteks üks internet annab hindeks 3.
https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/audi/q7-2006/?section=
12:40 29.06.2017
v_ (registreerimata)
Cayenne võid ka punti panna. Sama pill mis Touareg kui 3.0TDI.
Aga jah nagu eelpool keegi kirjutas siis need autod on vanad ja väsinud juba!
13:13 29.06.2017
No vot (registreerimata)
Sellise hinna ja läbisõiduga masinat saada päriselus ei ole reaalne. Isegi kui sul õnnestub selline nõel heinakuhjast leida ja ka on korrapäraselt hooldatud on töökindlusega selline lugu nagu õnneratta keerutamisega.masin on vana ja diisel,iga hetk võib vajada uusi pihusteid,pumpa ja must miljon andurit võivad veel pekki minna.aga proovi ära ja viie aasta möödudes ei tundugi uus škoda väga naljameeste moodi,sest selle ajaga oleks neid juba kulutatud rahaeest pea kaks saanud osta
13:14 29.06.2017
AntiOpel (registreerimata)
Eks maitse küsimus, aga mina isiklikult ei saa aru, mis on inimestel viga? Kas ollakse oma raha peale vihased, et selliseid valikuid tehakse? Ostetakse mitte just väga hea mainega mootoriga, suure läbisõiduga, 10a vana suur linnamaasturikolakas, mis on elektroonikat täis ja sõidetakse vähe. Siin eespool kirjutati, et väga hea koht rahapaigutuseks. Aga arvestada võiks, et lisaks ostule läheb seda raha sinna veel kuhjadega peale. 10a vana sakslase elektroonika võib juba hakata surema, mootoril suur läbisõit (suure tõenäosusega on saanud nad ka haagist vedades koormust)...eks hobid ole erinevad. Loe näiteks foorum.audiclub.ee, seal on Ostuabi rubriigis täitsa Q7 esindatud. Touareg ja Cayenne ei erine palju, jagavad väga paljut tehnikas.
Kindlasti ei soovitaks osta ka uut Skodat selle raha eest, aga kindlasti leiaks paremaid valikuid, kui 10a vana ära kulunud linnamaastur...
13:19 29.06.2017
lembu75
Olen sõitnud 08' 3.0 tdi 176kw touaregiga viimased aasta aega (25k läbisõit). Hiljuti lõin remondikulud kokku- 12 kuud ja 1091€. Selle eest tehtud tööd: dünaamiline käigukasti õli vahetus Hõbenooles, 2x mootoriõli vahetus koos kütuse ja õhufiltriga, esimesed piduriklotsid, 1 turbo vahejahuti radikas, esimeste õõtsade alumised puksid, aku. Võimalik, et mõned tööd ei tule hetkel meelde. Teele pole jätnud, suurte külmadega käivitunud ja sõitnud muretult. Mul on tavavedrustusega touareg, kütust võtab keskmiselt 10-11l/100km, enamjaolt linnasõit. Kui sõidud oleksid ainult tööle ja koju, siis kaaluksin sama raha eest uuema väikeauto ostmist, kuid mul on palju käru vedamist, siis touaregiga on see lihtne ja muretu. Võrdluseks 13' diisel CR-V'ga on käru vedamine maanteel igavene piin.

Muuhulgas on mu auto ka müügis :)

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2562321&rhash
=c0b6

Muudetud 29.6.17 13:21

13:23 29.06.2017
AntiOpel (registreerimata)
See viimane masin ei kvalifitseeru ju, läbisõit üle 200 000km.
Aga mis puutub CR-V ja Touaregi võrdlemisse...nojah. 2.2i-DTEC 110kw/350Nm võrreldakse 3.0TDI 176kw/550Nm-ga. Ema, anna padruneid.

Muidu see auto kuulutuses on väga kena. Kiitus.
13:27 29.06.2017
.... (registreerimata)
No miks korralikku autot siis maha müüa- võiks ju muretult edasi sõita?Mina müün auto maha siis, kui tekib aimdus suurematest remontidest, st auto väsimusaste juba suur ning lihtsalt pole mõtet enam pappi sisse taguda. Aga kui juba aastaga tonn remondile, siis võib see paraku kujuneda igaastaseks "investeeringuks", mis vanade luksautode puhul pole mingi ime.
13:32 29.06.2017
lembu75
25-30k läbisõidu juures väga võimalik, et selline kuni 1000€ hoolduse peale aastas arvestada. Aga, et miks müün? Noor mees ja veri vemmeldab sees, tahaks vaheldust, kuigi ei ole sugugi õnnetu pean veel aasta touaregiga sõitma.
14:43 29.06.2017
looder23
huvitav, kas 4 punkti üldse teksti luges, ennem kui inisema hakkas? kui välja arvata vahejahuti radikas, siis ülejäänud on puhas hoole. ah et sina siis oledki see mees, kes otsib kasutatud autolt iga kriimu üles ja hakkab heietama, et raibe on raibe ja homseks, hiljemalt ülehomseks on uks eest ära roostetanud. vahetasid aastas 2 x õli, jeerum, milline peldik, see sööb kogu raha ju remodile üle, pean ikka vasja garaazide vahelt üles otsima. piduriklotside vahetus? kas see peldik üldse koos ei seisa? jne. mis, autol pidi kunagi õli vahetama, no sellist roppust minu hinge ei mahu, müün parem maha. hakkab siin veel raha küsima.
21:23 29.06.2017
professor_sammaljalg
Kiloeur aastas puhtalt hooldusele tundub isiklikult küll väga palju, aga eks me olemegi ju viie rikkaima seas ja mis ta nüüd dekaad vana traktori ülalpidamise eest maksta pole.

Üleminek Touranilt saab olema värskendav, loodetavasti on "sõidunauding" seda väärt. Kui kaatrit vette vaja lasta ning talviti paberipuitu varumas käia, siis vajadus arusaadav.
22:43 29.06.2017
looder23
Kilo euri ongi palju, aga vahejahutit, akut ja käimata õli ei vaheta iga aasta. Isegi mitte klotse ei vaheta iga aasta. Muidugi oleneb kus see 25-30 tuhat sõidetakse.
23:09 29.06.2017
professor_sammaljalg
Oled sa looder neid kingitusi omanud, et pead eelpoolnimetatuid ainukesteks võimalikeks murekohtadeks?

Imo üks mudel paljudest, mille omaniku finantsvõimekus peaks lubama osta uue vastava tehasest ning selle asemel vana ja kulunu ost on ainult mingi masohhistlik kiiks.
02:14 30.06.2017
td (registreerimata)
Muidugi mingi aasta ja 25 tuhande pohjal ei saa veel jareldusi teha. Keri 100tuhat ette ja siis vaata palju kulunud.
Muidu touareg taiesti norm masin.
Teemaalgatajale soovitaks veel tosiselt kaaluda oma valikuid. Pigem lisa veel moned margid/mudelid oma valikusse. Teiseks oled sa ise roolinud touaregi ja q7? Proovi jargi ehk ei soovigi enam.
04:58 30.06.2017
kr1209 (registreerimata)
Kui 15k km enamus linnasõidus, siis mine tee q7 esiteks üks proovisõit linnas ja mõtle uuesti läbi oma soovid.
Omasin 2007 Q7 pea 3 aastat ning 80tkm. Remont-hooldus oli 10 senti km ning remondimees pere tuttav. Müües oli autol 270tkm originaal ls ees. Kui selliste kuludega toime tuled ilma makaroni diiedile minemata, siis palun väga.
Lux auto on varuosa hindade ning remondi keerukuse tõttu ka 15 aastat hiljem omal tasemel.
10:16 30.06.2017
Cayenne Turbo (registreerimata)
Ma ei saa ka väga hästi nendest uute skodilakkide propageerijatest aru, aga eks igale oma. Kas tõesti on elus ainus mõte olla koi ja lugeda igat senti ning hambad ristis liigelda kõige planguma skodilakkiga ning kõvatada foorumis, et see nii soodne.
Teemaalgatajale aga, proovi Cayenne, üldiselt neil ls väikesed ja sõidukid korras. Hooldekulu on suur ja küttekulu veel suurem, aga sõidad nägu naerul ja ei pea paratseema mingite diisli murede pärast. Topid parem seda raha paaki, mida on lihtsam teha, kui vigu küttesüsteemis otsida.
Mul peres naise autone pool aastat turbakas kasutada olnud, ls ca 1000km kuus, raha kulunud ca 2000 hooldusel, sh siis uued suverehvid, paar parkimisandurit, mis ostes olid surnud ning korralik hoole, sh kõik mahlad ja filtrid ning esikettad/klotsid ja 1x õõts. Usun, et tulevased 6 kuud muretud. Kütti läheb maanteel 15 ja linnas 20 sajale.
10:22 30.06.2017
.... (registreerimata)
Koi?
Einoh kui elu ainus mõte on raha kulutada autode peale, siis on kõik korras ja pole vaja škodarahva märkustest välja teha. Käid tööl, teenid raha, maksad selle liisingule ja sõidad nägu naerul läbi linna. Igaühel on miski, mis ta meele rõõmsaks teeb.
11:01 30.06.2017
Saksa on Preemium (registreerimata)
ma arvan et mõnel on pappi ikkagi rohkem kui ainult see mis auto peale kulub..
11:20 30.06.2017
eelmisega nõus (registreerimata)
Pealegi oled sa suure vana maasturiga respekteeritum kui uue skoodakäkiga.
11:24 30.06.2017
lembu75
Kisub tuliseks vaidluseks kätte. Touareg on minu silmis hea auto- mugav sõita ja liigub hästi. Samas hinnaklassis ehk ca 10k tõepoolest samaväärset või isegi ligilähedast skodad ei leia. Küll pean nõus olema, et uue octavia või superbiga, millel varustust natukenegi on umbes sama hea liigelda kui minu 10a vana turakiga. Selliste skodade hinnad aga hakkavad ca 30k juurest.
11:28 30.06.2017
to Lembu75 (registreerimata)
Kas uue täisvarustuses skolniku juhitavus, teelpüsivus ja vedrustusmugavus on sama head kui sinu Tõuaretusel?
11:31 30.06.2017
lembu75
Raske muidugi võrrelda touaregi ja mõne skoda sõiduauto juhitavust, teel püsivust ja vedrustusmugavust. Üks on siiski maastur ja teine sõiduauto. Kodiakiga pole sõitnud veel, aga ma julgen arvata, et see vana touareg on oma sõidumugavuselt täna veel tasemel, mis lubab nt Kodiakiga mõõtu võtta.
15:49 30.06.2017
professor_sammaljalg
"ma arvan et mõnel on pappi ikkagi rohkem kui ainult see mis auto peale kulub.."

Tõsi, tavaliselt need "mõned" küll 10a vana traktori läikivat nahksisu oma ahtriga ei kaunista.

Suur vana maastur ja respekt? Omasuguste hulgas kindlasti. Margifoorumis, margilammaris jne.
16:42 30.06.2017
POVIIDLO (registreerimata)
mul ka selline 12a vana isend. ostuhinnale läks aasta jooksul teine samapalju juurde remondiks ja nüüd saab sõita ka :) Ehk siis viimase raha eest liisida ei soovita. ostsisn välja ja kui vaja siis remondin. minuarust hea auto ja mulle sobib. kasutan pikkadeks eestisisesteks sõitudeks 2x700km kuu jooksul, mis sisaldab 1km teepealt mahakreeramist. ja autoklass määrab siin niipalju, et mingite sedaanidega ei ole mõtet nagu võrrelda. uued masinad on ainult keerulisemaks tehtud, et euro6 vastaks ning LCD ekraan ainult läheb suuremaks armatuuris, kõik muu on muutumatu olnud. Päris lammarikraami pole mõtet osta, aga otsimise peale leiab paremaid ka. Säästuässa masinaga tegemist pole ja tavainimene võib sügava trauma saada. Linnas liiklen kusjuures pisikese bensumasinaga.
16:44 30.06.2017
td (registreerimata)
Kuigi ei moista uldse mis kellegi teise asi millega keegi soidab,voi millele oma raha kulutab,ara kulub see raha nagunii kunagi.
Muidugi siin foorumis ongi ju koik ,koige targemad koos...

Ega uuena 20tuhat ja 70tuhat maksvaid autosid saagi vorrelda, ka isegi 10a vanusena.

16:47 30.06.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
td (registreerimata) - eks teiste peal elatakse välja oma võimetust, pole endal pole ka teistele vaja, võõra rahakoti sisu on tähtsam kui enda oma
17:12 30.06.2017
professor_sammaljalg
Pean tunnistama, et kuna olen oma pere liikurvahendite igakuistele väljaminekutele seadnud võimalikult madala lae, ei oleks nende liikurite ülalpidamine mulle tõesti paslik. Paluks tahet kulutada mitte segamini ajada võimalusega kulutada.

Aga tõsi, leidub inimesi, kelle eelarveread lihtsalt peavad iga kuu nulli (või tervislikku miinusesse) jooksma, YOLO, sõidunauding, feim, kadetsevad pilgud jne. Mida vanem luxpill, seda tõenäolisemalt asub juhikohal just sellise suhtumisega indiviid. Ning passis omanikuna Mogo vms.

Täna sõitsin mööda oma naisevenna kunagisest üürikorterist Kotka tänaval. Majas, mille koridoris tuleb jalaga põrandal ilatsevate narkarite vahel teed rajada, et jõuda 12m2 ühikatuppa, on vähemasti kahel elukunstnikul suured linnamaasturid - ühel XC90 ja teisel ML. Vanad, väsinud raiped aga no ma olen ju ainult kade, et aru ei saa :D

Muudetud 30.6.17 17:24

17:27 30.06.2017
v_ (registreerimata)
Ärge ajage sellist juttu, et keegi mingit 10 aasta vanust panni kadestab! Mingid lapsed või teismelised ehk. Täiskasvanud inimestel on palju muid asju ajada kui mingeid autoraipeid vahtida ja kadestada. Kinnisvara eest hoolitsemine, suvilas vaja hekk pügada jne... Misasja mind peaks huvitama millega keegi sõidab? Mu praegune autogi maksab korralikult rohkem kui see vana Q7 aga ma ei ole tulnud kunagi mõttele, et keegi võiks kade olla... See mingi psüühiline kiiks. Ostad asja ja fantaseerid, et kõik on kadedad. Usu mind, enamikku inimesi ei huvita. Jah kui klouni maski pähe tõmbad siis vaatavad ehk. Aga ausalt, iga töötav inimene saab 10 tonnise raipe omale ligi võtta. Iseasi kas sellega midagi on peale ka hakata...
17:49 30.06.2017
taksojuhi abi (registreerimata)
tunnen väikest uhkusenooti su hääles v_
Paistab et oled igati edukas ja tore inimene
17:50 30.06.2017
Saksa Preemium Auto (registreerimata)
professori suunast tuleb kadedusehaisu küll iga Sakslasi puudutava teema juures. kui ise oled koi siis egas teised pea ju samasugused olema ma arvan ikkagi. paljud tunnevadkui autosõidust mõnu ja nii on ka edaspidi. olenemata sellest kas üks koi arvab nii või naapidi sellest .
18:01 30.06.2017
professor_sammaljalg
Mhm, kui argumendid otsas, on võlusõnaks ja ailapsiiniks "Kadedus"!

Mu kallis kõrtsilaulikust naabriproua kasutas seda näiteks põhjendusena, miks ma tema penide pidevat haukumist heaks ei kiitnud. Et ma olen kade. Tema läbiroostetanud katusega lobudiku üle, mille ees seisab samavõrd läbiroostetanud rüblikueas preemium-rootslane, millega ta veab oma pesakonda mööda küla ringi. Sõita on ju palju, kuna isad on kõigil erinevad.

Aga mis seal salata, uut valget GLi nähes võtab tõesti tüki sisse. Pigem olen siis kade selle üle, et uue GLi omaniku jaoks ei ole see GL mingi väljaminek.
18:18 30.06.2017
.... (registreerimata)
Olgem nüüd realistid- iga vähegi normaalset töökohta omav (pere)inimene saab tänapäeval sarnase summa eest liisingu võtta ega suundu makaronidieedile. Edasi tuleb nüüd vahe sisse sellega, et kes liisib märki iluvõrel ja 18-20" rattaid (uusi rehve ostes saab muidugi aru, et suurus siiski maksab) ja kes liisib eluks vajalikku vara, mis aitab tal igapäevaasju mugavamalt ajada ega nõua peale liisingmaksete veel töökoja rendi, elektriarve, palkade jms kinnitagumist. Kui keegi räägib midagi kadedusest, siis ilmselt need, kes liisingfirmade juures ei kvalifitseeru ning peavad ka edaspidi roosteauke makro ning teibiga paikama ja selle tegevuse juures klaaspudelist Walterit rüüpama. Aga taarat viies saab jälle osa pappi tagasi, seega pole hullu.
18:30 30.06.2017
fäst änd fuurius (registreerimata)
Siin mingi kontingent arvab siiani, et kui ta Audi, MB, BMW on ostnud, siis paljud on kohe kadedad. Missest, et ostis näiteks B4 80, 95a. C-klass, E36.
V-ga selles suhtes nõus, et pea iga normaalse palgaga töölkäiv inimene suudab 10k auto soetada. Isiklikult jõuaksin ka tunduvalt kallima lubada, kuid ei ole vaja ja ei kadetse kedagi, kes suudab minupärast kasvõi 2,5 miljoni euri eest Bugatti osta. Täitsa savi, las ostab, kui raha on, nagu putru.
18:37 30.06.2017
Z (registreerimata)
Kui need uued seebikarbid nii head on, siis miks on vaja kogu aeg ilkuda kui keegi vanemate premiumide kohta midagi küsib.
Need 10a vanad premiumid kaotavad oma väärtust vähemalt oluliselt aeglasemalt kui uued autod. Kui mõistlik isend leida mitte mingi pool maha keritud roim, siis saabki reaalselt endale palju palju parema auto isegi odavamalt.
Tundub, et need uute odavate autode kiitjad pole vist ise kunagi julgenud või ei oska endale korralikku kasutatud autot osta ja siis üritavad tervele maailmale selgeks teha, et nende valik on just kõige õigem.
19:06 30.06.2017
63amg (registreerimata)
saage ükskord nendest kombainidest üle! kui sa hobuseid ega paate ei vea,siis on selline käru absoluutselt pointless linnas selveri ja kodu vahel heegeldamiseks!
19:21 30.06.2017
k. (registreerimata)
Ka mina otsin omale vahelduseks sellise suure 4a vana nö lux maasturi, millel läbisõitu 100 000km alguses(paar elektrilisa on vajanud remonti väärtuses üle 3k eur esinduses) . Selge on see, et sellise auto ülalpidamine oluliselt kallim, mis mulle polegi väga probleemiks, vaid kõige rohkem on hakanud mind häirima selle auto kohmakus. Mugav on, aga sõiduauto juhitavusele vastu ei saa. Minu soovitus on, et osta kui sa tegelikult ka vajad nii suurt masinat, kuid odav see kindlasti pole.
19:32 30.06.2017
pime autojuht (registreerimata)
Soovitaks pigem külastada margifoorumeid - Audi puhul näiteks Audiklubi foorumit. Seal on need kel tegelikult kah antud autodest kogemus. Siin paistab olevat lihtsalt kari sotsialiste kes teavad igati täpselt millega ja kust ja kuhu sa sõitma pead, ise sõidavad aga ühistranspordiga. 176kw 3.0 diisel paistab olevat suht õnnestunud, samas nii sellele eelnev kui ka järgnev versioon kannatavad rohkemate viiruste all.
19:43 30.06.2017
lembu75
Arutelu triivib teemast pisut eemale ja keskendub rohkem uue vs vana auto vastandamisele. Tyyp kysis konkreetselt touaregi kohta. Sellise 10a vana premium klassi auto ostuga void kovasti ambrisse astuda, aga kui vahegi kasutatud autot osta oskad, siis loodetavasti satud hooldatud auto otsa. Tosiasi on kyll aga see, et sellist autot ei ole motet osta kui kardad auto hooldamist ja remontimist nagu tuld. Pigem on ta sobilik sellile, kes tahab ja oskab oma autot hoida ja hinnata mitte hooldusest hooldusesse soitjale.
22:09 30.06.2017
Q7171kw (registreerimata)
Olen ka huvitatud q7 aga huvitab 171kw ja 180kw mootorite + ja -, mida jälgida ostul jne.
22:11 30.06.2017
Sd (registreerimata)
Ei ole omanud suurt linnamaasturit, aga hetkel sõidan tutika populaarse linnamaasturiga ja järele mõeldes oleksin pidanud targem olema ja madalama auto ostma, sest juba selline punn on linnas liiga kohmakas ja suur. Ei kujuta ette, kui ebamugav võib Touaregitraktoriga sõita olla. Hädapärast ostaks kui tõesti peaks pidevalt mingeid paate või muid raskeid koormaid vedama. Arvan, et palju kasulikum ost oleks mingi Outback vms, aga eks igaühele oma. Saksa pann ilmselt mugavam, aga ka rohkem närvesööv oma remondivajadustega.

Muudetud 3.7.17 08:58

22:48 30.06.2017
lembu75
Olen teinud yhe 2000km reisi outbacki roolis ja ennem teen oma kaigud marsaga kui outbacki eest raha valja kain. Paris tosiselt selles eelmise polvkonna outbackis ei kuulnud maanteel soites iseenda motteidki. Pole sellel saanil ei tegu ega nagu
23:13 30.06.2017
vembu-tembule (registreerimata)
Saa noor poiss veel...Saad vanemaks, siis kõrv jääb töntsimaks ja sa pärast muud ei kuulegi, kui omi mõtteid ja sellest lähtuvalt on ka autovalikud pisut kesisemad, kuid praktilisemad. Seniks aga naudi oma "luksusliku" ja vaikseid autosid, kuniks veri veel vemmeldab, sest päris lõpus sõidame me kõik surmale vastu kes kirstu, kes urniga ja usu mind sellist vaikust sa üheski autosalongis ei kuule.
23:57 30.06.2017
AntiOpel to lembu (registreerimata)
Kui Sa oskaksid valida 10a vana "premium-autot", siis sa ei küsiks siin foorumis nõu...
00:20 01.07.2017
MällerAG (registreerimata)
Tahtsime ise ka oma vanale osta Touaregi aga firma, kellelt eelnevad 4 masinat ostnud ütles kohe välja, et otsige midagi muud - seda õnnetust teil vaja pole.

Nende kahe vahel võta kindlasti Q7, Cayanne või mõni jaapanlane.

Meil peres näiteks CR-V ja see kestab üllatavalt hästi.
00:52 01.07.2017
v_ (registreerimata)
Jajah, kindlasti on Touaregil sama mootor kehvem kui Cayennel või Q7-l. Sama õhkvedrustus on ka kehvem kui Cayennel? Isegi tehas kus neid kokku pannakse on SAMA.

Vahel tekib tunne millega küll inimesed mõtlevad, et selliseid skisofreenilisi linnalegende lastakse lendu?

Hea sõber on Touaregi ja Cayenne poest ostnud. Mõlemad olid 3.0TDI ja siiski uued mitte vanad räbalad. Touaregi müüs maha kui ls oli 250 tuhat. Ei juhtunud tal selle aja jooksul mitte midagi hirmsat. Linnavahel igapäeva sõite teha nii suure autoga ei kõlba kui aus olla. See ikka paadi vedamiseks hää ja asendamatu asi.

Lihtsalt kui pappi ei ole, ei ole mõtet võtta omale äraaetud vana hobune. Kes teab millal kokku kukub. Kui pappi on, siis lase käia aga aru ei saa ikkagi miks siis ronti vaadatakse? Siis võiks palju uuema võtta, kestab ka kauem!
14:48 01.07.2017
jkjjk (registreerimata)
"Lihtsalt kui pappi ei ole, ei ole mõtet võtta omale äraaetud vana hobune. Kes teab millal kokku kukub. Kui pappi on, siis lase käia aga aru ei saa ikkagi miks siis ronti vaadatakse? Siis võiks palju uuema võtta, kestab ka kauem!"

Puhas emotsionaalne jutt.
Kui pappi ei ole siis pole võimalik a vana ronti võtta ja kui pappi on siis mõistusega inimene ei kuluta kõike auto peale.
14:51 01.07.2017
Touareg 2012 (registreerimata)
Jõudu!
CR-Vga Touaregi võrdlemine peaks olema kriminaalkuritegu!
180kw masinal pidin ostes vahetama ketipingutid ja aeg oli ka kastiõli vahetada (soovit 100 000km). See läks maksma 1300.- eur (lasin ka ketid vahetada). 10 000km sõidetud ja lagunenud pole miskit. Nii suve- kui talverehvid tuli ka osta, aga see on ju loomulik. BTW 19" rehvid polegi nii kallid...
Kokkuvõtteks: Säästuauto ta ei ole, aga sellest saab ilmselt ka teemaalgataja isegi aru.
15:14 01.07.2017
Kärss
# Omasin 2007 Q7 pea 3 aastat ning 80tkm. Remont-hooldus oli 10 senti km

Omal küll vaid sõidukogemused, aga need sõbrad, kes pikemalt neid autosid pidanud, räägivad umbes sama juttu. Mitte ei pudene kogu aeg, vaid keerulisema ehitusega auto paratamatult sisaldab rohkem sõlmi ning juppide hinnad on kaugel Golfi hinnaklassist. Ma ise sõitsin möödunud aastal üle 50tkm ja minu rahakott nii kõrget kilomeetrikulu (lisaks kütusekulule!) igatahes välja ei kannataks, kuigi auto ise meeldib ja olen mõne (bensuka) ostmist/vahetamist (pakuti) isegi kunagi tõsisemalt kaalunud - mulle mõeldav ainult siis, kui see oleks peres nö neljas auto ja läbiks vaid tühise murdosa aastasest kogukilometraazhist.

#Jajah, kindlasti on Touaregil sama mootor kehvem kui Cayennel või Q7-l. Sama
#õhkvedrustus on ka kehvem kui Cayennel? Isegi tehas kus neid kokku pannakse on SAMA

Iroonia on asjakohane, aga päriselus ei käi need asjad alati nii lihtsalt. Sageli on tehas sama, kuid tellija erinev ja sellest tulenevalt ka erinevatest kohtadest tehtud allhanked, olgugi detailid väliselt äravahetamiseni sarnased. Puudutab latte, laagreid, kummipuksimaterjali ja veel sadant pisiasja. Mitte alati, aga mõnikord. Sellest tulenebki see müstiline erinevus, et auto peaks nagu olema sama, aga ühe tüüpviga ei pruugi sõsarmudelil esinedagi ja vastupidi
15:51 01.07.2017
eestlane tüüpiline (registreerimata)
1-toalise ülalpidamine ja kommunaalid kordades väiksemad, kui eramul. Siit moraal - elage väikeses korteris. Ainult Selveri ja töö vahet pendeldades pole suuremat vaja!!!
16:24 01.07.2017
. (registreerimata)
Touareg ja taolised pole miskid suured,samas m66dus kui a6,k6rguse vahe ainult. Lc v8 kohta saab juba 6elda,et suurem.
16:32 01.07.2017
peast soe v (registreerimata)
Kust tuleb selline diisli hirm ja räige kartmine?
Pool elu diislitega sõitnud ja võrreldes bensukatega mis omanud olen pole mitte ühelgi diislil töötaval masinal mul olnud küttesüsteemidega või millegi muu laadsega probleeme, töödanud nagu peab ja aastased läbisõidud tugevalt 50-60.000
Bensukatega koguaeg mingid kasjakid olnud, küll see lugeja kutu küll mingi gaasid paigast ära siis sada muud jama lisaks, diislitega pole kordagi olnud, samuti ühelgi mu tuttaval pole olnud selliseid probleeme jah muidugi pead sa mingiaeg pihustid uued ostma kui su auto on juba 500 000+ ära kütnud igal asjal on oma piir aga igapäevaselt kuskilt foorumist lugedes iba kuidas diisel masin on jube raharöövel on täiesti absurd, ei maksa osta mingi 90ndate aastate ronte endale koju või kuskilt autojärelmaksust mingite tiblade käest.
17:59 01.07.2017
looder23
sinu jutt ei maksa midagi. õige foorumlane teab mis on õige ning kui tema ütleb, et diisel on saast, laguneb, pead nurga taga vasjat garaazis üleval, siis nii on. sa võid oma pool elu kogemusi prügikasti visata, sest foorumlane ei eksi mitte kunagi. tema teab, millega sa tohid sõita, kui kole su naine võib olla, kui pikalt pead makaronidieeti pidama.

ahjaa, kui foorumlasel saavad argumendid otsa, siis on tal õigus hakata postitaja nime üle ilkuma ja irisema. see on tema õigus.

Muudetud 1.7.17 18:02

18:01 01.07.2017
professor_sammaljalg
eestlane tüüpiline - teie sarkasm on hambutu, kuna need võrdlused on lihtsalt väga mööda.

Täpsem oleks võrrelda ridaelamuboksi Kristiines elektriküttega kolossiga lollidemaal. Tavasissetulekuga pere jõuab osta mõlemat, üks on ratsionaalne valik, teine mitte.
18:15 01.07.2017
professor_sammaljalg
Ostes vanu diisleid, sõites nendega läbi 50+tkm aastas ning MITTE KUNAGI diislispetsiifilisi juppe vahetades peaks pidevalt ka lotot jms õnnemänge proovima, kuna käsi on kõva. Ise näiteks M57 mootoriga E38 kolm aastat pidanuna võin nentida, et 4.4 V8 bensukas oleks kokkuvõttes odavam tulnud, kuigi ostsin kõige kallima ja korralikuma müügisolnu.

Looder, sul oli vist C5 kõige uuem diisel? Mul töökaaslasel C4. Pommikindel küll, aga mõnevõrra teisest ajastust, kui hetkel vaagitav.
14:10 02.07.2017
looder23
vaata professor, see kui vana või uus on minu auto, see ei ole absoluutselt oluline. sest kui küsitakse ükskõik mis aasta auto kohta, hakkab pihta mingi diislite maha tegemine. ostad diisli saad kaasa nurgataga garaazis ülalpeetava vasjoki. jutt ei ole selles, et sa ei pea mitte kunagi vahetama, vaid jutt on selles, et sa ainult vahetadki/remondid oma diislit. jah mul on C5. hitleri kättemaks. mis sa arvad, et kui ma selle auto kohta uurisin, et siis ei olnud sellist juttu või? lisaks, et iga paari kuu tagant tuleb esisilda vahetada. no ei tule. iga 3-4 aasta tagant vahetan sillas paar pulka. siiamaani on sillas pulki (enamuses) mis olid all siis kui auto kätte sain. auto on minu käes sõitnud ca 185 tuhat (kokku kellal 435000). foorumi põhjal oleks ma pidanud käigukasti ka juba 2x remontima. seni 0 korda. käigukasti õli vahetan ilusti 60 tuhande tagant. mootoril 10-ne.
autot tuleb hooldada, mitte nui neljaks mingit etteantud välbani + natuke peale ka sõita.
aga minu kogemused on tühipaljas jutt, sest foorumlane ütleb, et diisel on saatanast ja diisli ostuga saad kaasa ülalpeetava vasjoki ja/või käed peavad olema küünarnukini õlised. talle ei ei loe teiste inimeste kogemused, sest tema ise teab või saunas naised rääkisid. kinnitan veelkord, et kogu mu jutt käib ja käis iga teema kohta, kus küsitakse infod diisli kohta või keegi julgeb soovitada diislit, olenemata mis aasta diisli kohta uuritakse või soovitatakse.

teine igikestev teema on, et kui pakutakse jaapanlast, siis tuleb kohe mingi seltskond, at see mädaneb sul kätte ära. et seisa jaapanlase kõrval, ütle sosistades sool, ning sa näed oma ihusilmaga kuidas küljekarp su silme all asfaltile mullaks pudeneb.

muide, mul on C4 ka, odonäiduga 511 tuhat.

Muudetud 2.7.17 14:31

15:39 02.07.2017
professor_sammaljalg
Aga kus neid igikestvaid ja hästi hoitud diisleid siis müüakse? Diisel on paraku enamuse jaoks säästupill ning sõidetakse nii odavalt kui võimalik nii kaua kuni vähegi kannatab, lõpuks üritatakse kellegile teisele kaela lükata. Pole mõtet kiita, kuidas sina oma diisleid hoiad, kui keskmine müügis olev vana diisel on kaalukaup.
15:44 02.07.2017
Saksa Preemium (registreerimata)
enne miljoni km läbimist on 92a diisel Audil vahetatud sidur, amordid ja 960tkm peal alles esimene pihusti remont, kõik muu originaal: http://www.lz.de/lippe/lemgo/5726095_Rekord-Audi-hat-eine-Mi
llion-Kilometer-auf-der-Uhr.html

ei ole ka mina isiklikult mingeid diisli spetsiifilisi juppe pidanud vahetama, kõik originaal veel. olen kunagi jaapani bensukaid omanud ja nendega olen korduvalt teele jäänud. Saksa diisliga pole sellist muret olnud. ülim töökindlus ja kvaliteet mis muud. õpiruumi sulle veel jagub kallis professur. häid igikestvaid diisleid pole müüa enam kui siis paar tükki. head asja naljalt käest ei anta nii lihtsasti.
16:47 02.07.2017
looder23
hmm...praegu jääb mulje, et kõik diislid on saatanast. kõike pead remontima, jne. ainult bensiinikaga sõidad ja sõidad ja sõidad ja sõidad ja ....

ei ole oluline, kuidas mina oma diisleid hooldan. samamoodi hooldasin ka oma bensiini mootoriga autosid. see kes ei hoolda diislit, siis see ei hoolda ka bensiinikat. see on kinni inimeses mitte autos. korras diislit otsides pead natuke vaeva nägema, aga see ei tähenda, et esimene ettejuhtuv bensiinikas on nüüd ideaalselt korras ja võid selle tuima näoga ära osta ega peagi tausta ja tehnilist seisukorda kontrollima.
16:59 02.07.2017
professor_sammaljalg
Jah, oma kogemuste kohaselt julgen väita, et keskmine eestis müügilolev diiselauto vajab rohkem hooldust ja remonti, kui keskmine eestis müügilolev bensiiniauto. Seda toetab ka sinu lause, mis räägib, kuidas korras diislit tuleb kauem otsida. Tavaliselt ikka väga palju kauem, kui leiabki.

Aga las ta siis olla, ma jõudsin C4 kõrvalistmel/roolis tööle kohale, ei saa ütelda, et oleks mingit sõidurõõmu või mugavust tundnud, aga siit võib järeldada, et kuna C4 on pommikindel, on seda ka 12a uuem Q7.

Muudetud 2.7.17 17:01

17:21 02.07.2017
Saksa Preemium (registreerimata)
300tuhhika pealt on bensu mootor niivürd kulunud et ülevaatust ei läbi enam. vaja vahetada: lambada andur, katalüsaator, kolvirõngad, sääre tihendid. see on kokku tonnine laks miinimum koos tööga. ühesõnaga kapremonti vajab. Diislitega tehakse see viga et põristatakse liiga madalal pöördel , eriti need masinad millel 1500 pööret 90 pealt on. kõik süsteemid tahmavad kinni tänu lollile omanikule. tuleb julgeda anda pöördeid diislile nagu bensukale siis saab ämblikud sumpsist välja peletada. diiselmootor nimelt kannatab palju rohkem pööret kui bensakas. see ei tee talle midagi kui lapatsid anda korralikult. pigem head kui halba. mul diiselil tahmatest alati väga madal olnud ülevaatusel
kui prantsuse diislitest rääkida siis eks neid ongi korralike vähe kuna tehnika ju niivõrd madalakvaliteediline selgelt. ma isiklikult ei näe põhjust miks vaadata midagi muud kui on olemas Saksa diiselautod oma parimast parima pommikindlusega.
18:05 02.07.2017
td (registreerimata)
Sammal.

Sinu lause,et diisel on saastupill ja koik soidavad viimse piirini,lubage naerda.
Oige omanik hoiab koik masinad korras alates jalgrattast,mootorsaest kuni rasketehnikani valja.
Pole vahet mis kutust see tarbib. Lihtsalt ongi inimesed erinevad.
Pealegi saage juba ule diisel vs bensiin ,uus vs vana, suur vs vaike ,sakslane vs japan vs prantslane.jne. Ara ei tuuta juba 20a see jorupill.
Nagu keegi mone teema alustab siis joorupimehed kohe platsis. Kes alati teavad ,mis koige oigem.
18:48 02.07.2017
looder23
ju mul on siis ropult vedanud, kuigi...kahjuks lotoga mitte. c5 oli teine auto mille võtsin (lasin esinduses üle vaadata ja müüja kulul vahetati juhtpihusti, haagise konksu koos paigaldusega tegime pooleks), opel omega - esimene mis pakuti(täiesti juhuslik/spontaanne pakkumine tuli), c4 esimene mida vaatamas käisin.

saksa preemium, ära nüüd nii hoogsalt ka liialda. olen ka bensiinikaga sõitnud millel 400+tuhhi kellal ja pold seal miskit vahetatud. kõik taandub hooldamisele.

Muudetud 2.7.17 20:15

19:36 02.07.2017
Driver SS (registreerimata)
Oman üht vanemat Jaapani bensukat 90 a, mille hooldused on piinliku täpsusega tehtud ja kellal hetkel ees ca 800K. Sellest poole olen ise sõitnud maha 14 aastaga ja kavatsen miljoni piiri ka ületada. Mootoris ja käigukastis siiani vaid orig. osad...Ei usu, ära usu pealegi, ei hakka kellelegi ka tõestama midagi.
23:01 02.07.2017
Nendele vanadele, kes kurdavad, et jeebiga ebamugav linnas sõita, linnas sõidetakse ju ühistranspordiga :) Kindlasti kohmakam, kui mingi punniga. Aga kui liiklust vaadata, siis pooled ei saa oma punnidegagi hakkama, mis siis suure auto roolimisest rääkida.
Igapäevaselt liiklen Cayennest hulga suurema autoga ja ei kurda, sõidukat ei igatse kuidagi.
07:49 03.07.2017
63amg (registreerimata)
ma olen alati soovitanud nendel nn. maasturi vendadel kohe rekka osta.seal üleval on turvaline ja nähtavus kõige parem,mis on põhi argumendid maasturi inimestel.
08:55 03.07.2017
Lisaks eelnevatele argumentidele, saab kärusid ja muud staffi vedada, ei lagune aukudes ja on pehmem ning vahel aitab ka parkimskohtade pouuduses välja:)
09:15 03.07.2017
viimasele (registreerimata)
Jutt jumala õige- eilegi tuli maanteel üks kajenn vastu ning miski suur platvormhaagis taga. Niiet auto igaks elujuhtumiks- metsast puid vedada ja tibiga kõrtsi sõita.
15:01 03.07.2017
3654212 (registreerimata)
Sõidan 2009a diisel saksa maasturiga, ca 17-18 tuh aastas, peamiselt linnas, vahel maale. Kulud on liising + kasko 240 eur, hoolduste ja remondi paari aasta keskmine 100 eur kuus, liikluskindlustus 10. Kokku siis 350 eur kuus + kütus. Öelge mulle, millise normaalse uue auto ma saan sama kuukulu eest liisida, arvestades kogukulusid? Saan mingi vändaakendega Octavia, mis igale postiljonile töölt tasuta antakse. Või litsun oma lapsevankrid ja muu kraami Corollasse? Või takso-Avensis? Miks ma peaksin eraisikuna selliste autode eest üldse raha maksma?
18:36 03.07.2017
jee.kim (registreerimata)
Keskmine remondikulu 100€ kuus WACK
See on mingi eriline raibe või?
19:43 03.07.2017
pime autojuht (registreerimata)
Raiped on tavaliselt sellised autod mill omanikud kiidavad kui vähe nad auto korrashoiule kulutavad. Ajad sellise "talla ja kalla" tõstukile ja esimese mõttena tuleb pähe kuusakoski.
20:02 03.07.2017
Ei ole raibe. Kui sa kooner ei ole, siis vahetad alustuseks "eluaegse" automaatkasti õli, vahekasti õli ja muud pudipadi, näiteks enne talve uus aku, et auto ka kestaks. Lisaks tavahooldusele. Tulebki 100 euri kuus keskmiselt. Kui rott oled, siis ei vaheta midagi. Häda sellele, kes taolise raipe omale pärast saab.
21:39 03.07.2017
.... (registreerimata)
Lihtsalt näiteks: ostuhind 4000, ei mingit liisingut ja kaskot, vanus 16a, 5a meie käes, aasta ls ca 15 000, 5+2 kohta, siiani remondikulu ca 2000€ kokku, lisaks iga-aastased õlivahetused jm hooldus, roostet veel ei ole, bensukulu keskmiselt 7,5 sajale, ei ole ilmselt nii mugav, vaikne ja prestiižikas kui saksa 4WD "premium", aga töö- ja lollikindel lihtne auto.
21:55 03.07.2017
Ma ei laida kellegi valikuid, vaid väidan, et kõigele on põhjendus ja igaüks teeb ise oma valikud, mistõttu ei ole mõtet siin kasutatud octavia meestel teemaalgatajat materdada.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.