Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UUS TRAFIC VS JUMPY VS EXPERT VS PROACE ?

13:48 12.08.2017
siim118
Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Tere! Uurin tootmises olevaid kaubikuid ja püüan leida mõistlikemat valikut nimetatud kloonide seas. Milline on teistest parem? Või ongi ainult märgi vahe?
16:32 12.08.2017
to ngffngf (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Jumpy, Expert ja Proace on jah sama masin, aga uus Renault Trafic (alates 2014) on hoopis Opel Vivaro, Nissan NV300 ja FIAT Talentoga samal põhjal.

Muudetud 18.8.17 11:59

16:38 12.08.2017
td (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Trafic ju teine pesakond. Kysi ikka konkreetsemalt mis huvitab. Sober just sai toobussi peugeot traveller 2.0/130kw ,pikk variant, 9kohta,tais-lisadega. Esmamuljed 1 kuu pohjal on kull positiivsed.,bussi-variandile soovitab kindlasti lisa soojendust.
16:40 12.08.2017
siim118
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Kusjuures ei märganud, et Trafic teine masin. Huvitab, milline kaubik oleks mõistlik osta. L2H1 mõõdus ja sõidab enamasti pooltühjalt. Aegajalt vaja vedada raskemat koormat ka. Kaubaruumi kubatuur pole eriti oluline.
23:33 12.08.2017
Nendest (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Just hiljuti võtsin nendest opel vivaro. Midagi halba pole öelda.
08:31 13.08.2017
Nafic (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Tore on kuulda äsjaste uue auto omanike mõtetut kiidulaulu.
Trafic-Vivaro sõidab paar aastat hästi ,peale 100 tuh hakkavad hädad pihta.
Müstiline on see et käigukastide hädad hakkasid 2002 aastal tootmisesse tulnud autol kohe pihta ja siiamaani ei suudeta toota töökindlaid käigukaste.
Autol tuli 2014 kere muudatus ,aga enamus vanad hädad käivad kaasa ikka nagu ennegi.
Loe varasemaid teemasid Trafic kohta,ise ei soovita kellelegi osta sellist.
Arvate ,et garantii aeg 5 aastat ja sõidad muretult=neil on garantii peenelt paika pandud ,nimelt läbisõidu piirangud on peal just käigukastile .Niisiis maadle ise oma probleemidega tulevikus.
Tahad sõita muretult ja käia viisakas teeninduses ,pead ostma suurema summa eest mingi Saksa muu margi.
08:36 13.08.2017
Transit2013 (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Saksa mark on ka Ford? Transitiga esines juba esimese 100tkm jooksul ebanormaalselt palju vajalikke visiite remonti. Küll andurid, mootoritulede süttimine, tehasepoolne tagasikutsumine jne.
09:46 13.08.2017
GM (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Trafic tuli aasta paar varem välja kui Jumpy/Expert/Proace - viimased näevad värskemad välja.
Jumpy Business varustusega oli mäletamist mööda neist kolmest parim - teisele kahele pead juurde ostma mis seal standardis: elektriline küljeuks, pimenurgaandurid ja võtmeta sisenemine Toyota puhul näiteks, või kahetsoonikliima Traficu puhul..
12:32 13.08.2017
Nafic (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Nii kui mainida saksa autot ,siis keegi tunneb end puudutatuna VW Dsg kohalt.
Mina mõtlesin ikka Trafic manuaalkäigukasti ,millel laagrid lõppevad ära.
Prantsuse automaatkäigukastist pole üldse mõtet rääkida...

12:39 13.08.2017
Oluline moment (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Sageli räägitakse remontidest, siis jäetakse ütlemata, palju see maksma läheb. Kui alla 1000 euri saab kasti liikuma ja käib jälle 100 000+km, siis ostja teab sellega lihtsalt arvestada. Nendesamade dsg de remont ka teinekord vaid mõnisada. Arvestades auto hinda ei tohi see ostjale üle jõu käia
14:26 13.08.2017
E44444 (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Firmas mitmeid masinaid, ning mingid kogemused justkui on. Jumpy ja Expertiga sõitnud, üsna mugavad ja kaasaegsed. Jumpy puhul oli reisijaversioon ja Expert kaubik, mõlemal 2.0 mootoriga.
Oleneb eelistustest, kui peamine aeg pooltühjana siis toimib ka väiksem mootor hästi, mis annab ostuhinnas kokkuhoiu, nagunii pärast liisingule tagastades on jääkväärtus rohkem kilometraažist ja seisukorrast sõltuv (vähemalt enda kogemus)
Omal Expert L2H2 saab kasutust üsna raskete töövahendite ja kauba vedamisel, sellele 2.0 sobib väga hästi, sest vääne hea juba madalatel pööretel. Trafficule pakutakse nüüd vaid 1.6 ja ehkki too bi-turbo võib hea olla, siis maanteel ei tahaks kogeda tunnet, et kas nüüd tagumine vajub selga või mitte, sest koormaga masin ei jõua edasi astuda.
Jumpy/Expert sõiduomadustelt sarnaselt eelmisele mudelile sõiduautole lähedal, külgtuul driftima ei sunni ning lärm ei väsita ära peale pikemat sõitu. Kunagi oli ka Boxer, nende hind ka soodne aga mudel oma 10 aastat vana, vaatamata faceliftile annab vanus märku, märksa ebamugavam tühjalt sõites (suurema kandejõu ja kõrguse tõttu jäigem, tuul ja veokite tuuletaskute mõju jne) ning tasuks ära hinnavahet, kui reaalselt oleks igapäevaselt kogu kaubaruumi mahtu vaja või käru vedada. Kui masin on plaanis võtta kasutusrenti, pole ka sama muret mis neil kel 150-200tkm pealt masinad remonti vajavad.
15:14 13.08.2017
Kaubikufänn (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
No viimasest Transporterist oli juttu Autolehe kasutatud autode testis. Kastid turbod lendasid juba 50 000 km läbimisel. Kere värvi ei pidanud ning kippus roostetama. Säh sulle seda VAGi töökindlust. Laagrite teema on väga paljude tootjate probleem kuue käigulistega. Asja point on see, et inimesed kipuvad liiga kõrge käiguga tiksutama linnavahel. Kastis puudub teatud pööretel õlitus ning nii need laagrid ka lähevad.

DSG kiitmast ikka mõned mehed ei väsi. Ei teaks kedagi, kes teaks kedagi, kes poleks saanud kasti remontida. Endal tööautona Octavia DSG. 100 000 sõitnud ning tunned kuidas juba jõnksutab. Eriti häiriv on kallaku peal, kui tahad R pealt D peale panna.
16:06 13.08.2017
. (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Kaubikust omale alati ford paremini sobinud. Trantsit Custom ka hea valik,suurim kaubaruum ses klassis ja head s6iduomadused.

Muudetud 18.8.17 12:02

22:24 14.08.2017
Transit201366 (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Transit custom on juhi asendilt buss mis buss. Jumpy seevastu sõiduautolikum. Ja Trafic nende kahe vahel aga Jumpy poole kaldu
22:54 14.08.2017
Cter (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Aga Crafterit keegi ei maini, kas uus on liiga kallis ja ei ole üldse selles võrdluses? Või on liiga suur juba?
12:18 26.09.2018
astrasoov
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Kommenteerige ka niipalju, et kas Fiat Scudo koostekvaliteet on sama mis Jumpy/Expert? Küsin sellepärast, et müügis on nad (odavam->kallim):
Fiat Scudo
Peugeot Expert
Citroen Jumpy
Toyota Proace

Ja endal ikka jube eelarvamus Fiati suhtes. Ega ma prantslasigi väga poolda (ideaalis valiks Vito üldse välimuse/mugavuse pärast), kuid hind tundub adekvaatsem.

Ma räägin praegu ainult 8-9 kohalistest.
Ise vaatan muidu ka sellist, aga pole väga ette jäänud korraliku varustusega, mis pole täislaksu saanud või LS 250 000+

Lisaks lugedes foorumit, tunduvad siinkohal Trafic, Vivaro, NV300 /Primastar palju probleemsemad olema kui Expert/Jumpy / Proace
19:22 26.09.2018
k... (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Eelmised kaks Fiat Scudo ja kompanii põlvkonda olid üldiselt Fiati konstrueeritud ja antud Cit, Toy ja Peugile toota. Kasutatavad materjalid olid keskmisest paremad, samuti mootorid ja veermik. MB Vitol esines tunduvalt rohkem probleeme ka veel teisel põlvkonnal, eriti nendel, millel kliima.

Viimased Fiatid ja Opelid on aga Renault-ga koos tehtud ja PSA kontsern läks oma teed Toyotaga. Olles neid viimaseid proovida saanud, pean PSA kontserni valikut paremaks-mugavamaks.
18:14 27.09.2018
Kärss
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Abikaasal on tööautoks täispikad Traffic/Vivaro bussiversioonid. Vanem on 2.5 diisliga ja umbes 70tkm sõitnud, uuem on 2018a, ls praegu alla 10tkm ja 1.6 diisliga. See vanem oli päris muretu kuni ca 50tkm läbisõiduni, seejärel on häda häda otsas, juba käigukast teeb häält ja korralik list väiksemaid vigu. Uuem läks selliste pisivigade päeast esimest korda remonti 7tkm juures. Aga sõita on see uuem selgelt parem, mõlemal on 107kW mootor 6k kepikastiga, aga biturbo 1.6-ne praktikas mugavam kasutada kui 2.5, mis mootorina pole tegelikult üldse halb mootor. Arvestades seda, kui uute ja vähesõitnud autodega on tegemist, siis oma raha eest sellist nuhtlust küll ei ostaks ega soovitaks kellelegi, kuigi sõiduomadused on täiesti talutavad ja ka funktsionaalsuse poolest omas klassis täiesti arvestatavad masinad.

Ma kunagi mõtlesin omale osta vähekasutatud Jumpy/Experdi pika bussiversiooni (nüüd käib jutt juba peaaegu 10a vanaks saavatest autodest) ja peaaegu aasta jagu käisin vaatamas kõike, mis müüki tuli. Täiesti ausalt olid nende ajalooga autode salongid juba varemeteks saamas ning nii palju tehnilisi probleeme, et remondikalkulatsiooni küsitud hinnale juurde liites kippus tulema kokku tuliuue ja tiba tagasihoidlikuma mahtuniversaali hind. Seda kõike vaatamata sellele, et vähegi äratrööpamise märke kandvad tööautod välistasin juba eelnevalt. Ostusoovi põhjuseks olid just funktsionaalsus ja omadused, kuna olin sõitnud päris uuega ja elasin illusioonides, et alla 100tkm läbisõiduga auto võiks veel millegi poolest uut meenutada. Lõpuks ostsin täisvarustuses viimase keremudeli Previa, sõitsin mõne aasta ja müüsin sõbrale, kes sõidab sellega tänaseni ja sõidab väga palju. Omale ostsin täismõõdus vanakooli Transiti, ei ole mul aega joosta pidevalt esinduse vahet, aga sõitmist on palju ega soovi tegeleda sõitmise asemel üha uute ja uute probleemidega. Kommentaar pole küll täpselt teemasse, aga ehk on siit kellelgi võimalik ka midagi enda jaoks kasulikku välja lugeda.
21:21 27.09.2018
k... (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Õnneks olen ma vanadest Transititest lahti saanud- kagemale sai sõita ainult turbomootoriga versiooniga- see natsa vaiksem. Väga häiris see sooja jaotussüsteem, kus jalad põlevad ja klaas jääs. Samuti ei saanud maal Transitiga hoovi peale sõita- alati jäi kinni kui rooli pöörasid. Isegi palju muru peale. Renault Masteriga pole olnud ühtegi probleemi peale 2,8 mootori taga oleva käigukastiga, mis ei pidanud koormusele vastu, hilisemad mudelid olid tugevamad. Ja kinni selle masinaga pole kusagile jäänud. Samuti pole probleeme Scudo/Eksperdiga.
00:23 29.09.2018
k... (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Sain Tartu näitusel neid uusi väikebusse omavahel võrrelda. Mõnes asjas on järeleandmisi tehtud, näiteks jääb näpp vabalt seljatoe reguleernupu vahele kinni viimases reas. A kui seal veidi väiksema näpuga reisija- laps näiteks- istub, siis on jama lahti. Sisse ronimine ja istmete liigutamine üldse- no selle peale insenerid küll ei mõelnud kuidas autot kasutada saaks. Õnneks prantslaste uksed käisid elektriga. Parima mulje juhile ja reisijale jättis uus MB Viano.
06:52 29.09.2018
AntiHonda (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Ma ei saa aru, kuidas te nende Traffikutega sõidate.Juhiiste ei paku absoluutselt mingit tuge.
11:57 29.09.2018
k... (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Vaatasin seda uut Berlinksi ja kompaniid. Polnud see auto, mis nagu kinnas kätte istuks, kui kohe ei harju, siis maitea. Istud kusagil all, üle armatuuri välja ei näe, istme tõstmine tekitas rohkem ebamugavust, sisse-välja käimine olid ka imelikud. Tööauto ei tohiks ju nii läbimõtlematu olla, mõnel autol ei saanud väljudes isegi ust korralikult käega kinni hoida, et kõrvalolevale tuulega mõlki ei tekitaks.

Seevastu oli üllatus kui lihtne oli uute Audi A6 siseneda ja väljuda- midagi ei takistanud ja ronima kusagilt üle ei pidanud. Kõik ülejäänud autod- kui tagaukse lähti teed, siis polegi kuhugi astuda- pead žongleeriima hakkama. Uus CRV oli seal suureks huviorbiidiks. Enamvähem auto moodi, isegu uksed fikseerusid kenasti mitmesse asendisse kuid istumismugavus polnud mu saleda keha järgi eriti tagaistmel. Panin tähele, et mitte ükski tootja ei kasutanud enam nahkistmeid vaid libedaid vakstuid.
18:43 29.09.2018
63amg (registreerimata)
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
libedaid vakstuid kasutab ju japs läbi aegade
11:08 03.01.2019
astrasoov
Re: Uus Trafic vs Jumpy vs Expert vs Proace ?
Oskab keegi teadja selgitada ,mis vahe on nt 2010 a. Jumpyl ja 2011a facelift mudelil? Peale selle, et märgi kuju on muutunud?
Kas midagi tehtud paremaks samuti? Või mingid tüüpvead likvideeritud?
Sama seeria Peugeot Experdil on (mis silma jäi peale esiotsa) nt spidoplokk musta värvi valge asemel.
Tänan igasugu tagasiside eest.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.