Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KAASASKANTAV AUTO DIAGNOSTIKASEADE

19:07 15.08.2017
markss70
kaasaskantav auto diagnostikaseade
Tere,

Kellel on eri kogemusi nn. kaasaskantavate auto diagnostikaseadmete osas?
näiteks midagi sellist nagu pildil

Parimate soovidega,
Margus
21:25 15.08.2017
No vot (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Selliste obd julladega pole midagi teha,silmaga näed sama palju.
21:36 15.08.2017
Aga.... . (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Päris palju asju saab teha.Pole vaja iga kord kui mootori tuli põleb maksta 10 kulli kellegile.Suht toimiv asi aga eeldab kasutamise oskust ja aru saada mida sa sealt näed.Ise mitu aastat kasutanud ja rahul.Mõnel autol saanud isegi DPF põletada.
14:49 16.08.2017
markss70
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Tere,

nagu näha arvamusi seinast seina; öeldakse, et tõde kuskil vahepeal; küsimus kas soetada või mitte; küsin üle milline oli sinu seadme (millega sa rahul olid) hinnatase?
vahest nii, et kallimad on asja eest, aga odavamad pigem mänguasjad

Parimatega,
Margus
15:23 16.08.2017
... (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Milleks mulle seda vaja on, noh saan teada mingi koodi ja mis see mulle annab, lõpuks lähen ikka töökotta, kus masin korda tehakse.
Ilmselt teema algataja üritab oma kaupa reklaamida.

15:23 16.08.2017
looder23
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Muidu, kui tihti teil need mootori tuled põlevad, et peab omale seadme ostma ja remontima. Oma tutvusringkonnas küll pole kuulda olnud, et vaja koguaeg mingi julla otsas rippuda, et jälle mootori tuli põleb. Sellepärast eesti autode tehniline seisukord ongi selline, et iga mees ostab omale seadme ning remondib ise. Hooldamisest ei tea midagi, kui tuli põlema hakkab, siis ju jälle hea vaadata.
15:59 16.08.2017
markss70
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
ei taha kindlasti reklaamida, pole mingi müügimees; mul tekkis küsimus kas tasub endale see osta; pole ise kasutanud ja pidasin plaani kasutajatelt enne kogemusi küsida (nii positiivseid kui negatiivseid)

parimate soovidega,
16:16 16.08.2017
... (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
16:25 16.08.2017
looder23
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Küsimus:

1. Kas sul seda seadet ka tegelikult vaja on?
2. Kui tihti sa diagnoosid oma sõidukit/sõidukeid?
3. Kas sa oskad veakoode lugeda?
4. Kas sa oskad pärast veakoodide lugemist panna autole diagnoosi?
5. Kas sa oskad enda autole pandud diagnoosi ka ka seda parandada?

Kui sa oskad nendele küsimustele vastata ja viimasele 3 vastata jaatavalt, siis võibolla (rõhk sõnal võibolla) on asjal jumet.

Üldiselt, kui sa oskaksid nendele küsimustele vastata, siis sa sellist teemat ei algataks.
16:46 16.08.2017
dffa (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Diagnostikaseade diagnostikaseadmeks, ütleb sulle koodi, eks. Mis peale hakkad selle koodiga? Ega ta ei ütle sulle, et kuule lambdaandur on läbi, vaheta ära :) Üleb lihtsalt, et selles ahelas on viga, edasi õige diagnoosi paneb sinu enda aju läbi erinevate mõõtmistulemuste. Keegi mainis, et 10 euroga tehakse diagnosti, ei usu seda, loetakse veakoode ainult ja see on lihtsalt veakoodide lugemine, mitte diagnost.

Eks ise pead mõtlema, palju sul seda seadet vaja on ja kui tihti su enda auto/sõprade autod katki on ja reaalselt huvi asja vastu on.
17:16 16.08.2017
No vot (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
On tähtis ka omada õigeid programme, on olemas üldised,aga need näitavad üks rohkem ja teine vähen üldist live datat. Ja margipõhiseid originaal progesid millega saab ka asju teha iga mees juba tööle ei saa ja pole ka vahest rahaliselt mõtet.
18:12 16.08.2017
stammer (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Muidugi on ka hind oluline. Aga infoks nii palju, et veakoode lugeda ja mootorituld kustutada saab edukalt ka tavalise mõneeurose ELM bluetooth vidinaga. On endal olemas ja täitsa toimib.
21:10 16.08.2017
Aga.... . (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Tellisin Aliekspressist.Maksis sel ajal 65 eur.Kuna puutun autode remondiga rohkem kokku ja oman keskmisest rohkem teadmisi sellel alal siis minul tasus ruttu ära.Lihtsalt rikketule kustutamise eest maksin varem 10-25 kulli.Arvutage ise millal ära tasuma hakkas.Tihti vaja korraks remonditaval autol süüde sisse lülitada kasvõi akna või pagasiruumi avamiseks kui samal ajal mootori pistikud lahti või iste väljas jne.
Loodrile... . Jah remondin oma autod ise ja mõnel sõbral kah kes mind ja minu oskusi teab,hindab.Kindlasti see meie autode tehnilist seisukorda ei halvenda vaid vastupidi aga see selleks.Nagu eelpool mainisin on ikka tarvis aru saada mis mingi veakood tähendab ja kui reaalajas näite loed peaks teadma mis on norm ja mis mitte.
09:11 17.08.2017
........ (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Üldiselt tasub ära kui ise midagi teha oskad või huvi asja vastu ning arendad ennast. Ta võib ju aastaid riiulil vedeleda, aga ostuhind pole nii hull, et seda endale lubada ei võiks- kui vaja läheb, siis hea käepärast võtta ega pea kohe kuskile töökotta jooksma. Seal näeb ka muid parameetreid peale veakoodide ning rikke tuvastamisel abiks seegi.
09:43 17.08.2017
looder23
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Aga... Väga tubli sinust ja ma mõistan sind. Sa pakud väikest viisi remonditeenust. Jah muidugi sul läheb seda vaja ja tõenäoliselt enne ostu oskasid sa vastata ka minu küsimustele. Omale vajaliku seadme selgitasid ikka ise endale välja, mitte ei tulnud foorumisse nõu küsima. Aliekspressist tellides on nagu nii 50/50 võimalus, et kas see töötab või mitte. Samas on ikkagi küsimus üleval, kui tihti teil need mootorituled põlevad? Veel küsimus tavainimese seisukohalt, et kui tihti sa autol esiistmeid välja võtad, kapoti all pistikuid lahti ühendad?
Jätame teenusepakkujad välja. K.a. hobikorras teenuse pakkujad.
10:43 17.08.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
selle junni juures peab arvestama et peal jookseb kas autocom või delphi ja nende viimane versioon on 2013 aastast ja uuemaid versioone pole hiinlased suutnud panna ilma usb võtmeta käima
12:16 17.08.2017
........ (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Minul isiklikult on seda umbes 10a. jooksul läinud vaja ehk 5-6 korda. Esmase kiirabi korras on asja ette läinud. Muidugi võib osta ka vähe kobedama riista, kus ka nt airbagi vms tõsisema vea nullimise võimalus, sest tavaline jubin neid funktsioone ei toeta.
14:15 17.08.2017
Reimo Saar (registreerimata)
Re: kaasaskantav auto diagnostikaseade
Selliseid seadmeid tuleks osta vastavalt sellele mis marki su auto on. Siis saad lisasid aktiveerida, vaadata veakoode mis on jäänud mällu. Paljude universaalsetega ei ole võimalik vaadata koode mis on ajusse salvestunud vaid saada vaadata viga mis hetkel on aktiivne.

Vag grupp: VCDS
Citroen/Peugeot: DiagBox(Lexia3) hiina kloon ca 100-150€( oli kunagi ja lisasin püsikiiruse kangi C2. Kang maksis hiinas 23€ ja töötas ilusti)
BMW: INPA/DIS
jne

Point selles, et universaalsega näed/saad teha näiteks 50% aga margipõhisega 75-100%. Sõltub asjast.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.