Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: MOOTORIVAHETUS & KAALUTÕEND

14:48 05.10.2017
l0gistaja
Mootorivahetus & kaalutõend
Tekkis siis selline probleem, et BMW E30 316i 1.6 mootor sai vahetatud 2.0 vastu. Tegemist on mootoriga, mida on antud kerele tehasest paigaldatud. Maanteeamet aga nõuab kaalutõendit kuigi 2.0 mootoriga autodel on kõik massid samad. Minu teada oli kaalutõend vajalik vaid siis, kui mootor vahetatakse mingi sellise vastu, mida sellele kerele tehasest ei paigaldatud.
Ja siit ka siis küsimus - kas on vaja minna kaalutõendit hankima või on mootorivahetus võimalik ka ilma selleta ära teha?
19:38 05.10.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Mootorivahetus & kaalutõend
Väidate esimeses lauses, et mootor juba sai vahetatud. Mootori kaalutõend on ametnikele vajalik usutavasti selleks, et jõuda selgusele/dokumentaalselt tõestada kas mitte vahetusmootor ei kaalu äkki liiga palju rohkem kui eelmine sest mootori kaalu muutus ei tohiks ületada 10% kui ma ei eksi.
22:08 05.10.2017
Marko
Tundub olevat järjekordne omavoli. See mootorivahetus on lubatud tegevus. Küsimus võib olla näiteks, et kas pidurid on sellele mootorile vastavad, mitte tehase nimekirjas oleva mootori kaal.

Muudetud 5.10.17 22:19

22:16 05.10.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
no alati saad ju küsida mis seaduse alusel nad seda küsivad
13:06 29.06.2019
Alder59
Tere kas mootori vahetuseks on vaja ümberehitus luba vaja
20:00 29.06.2019
vanames
Oli Audil 2.5tdi 5 sil. 85kw mootor, panin 1.9tdi 4 sil. 66kw mootori ja juba 5 aastat käinud 3 erinevas ülevaatus punktis ja pole keegi midagi öelnud.
Autot lasti tehasest välja mõlema mootoriga.
20:23 29.06.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Keegi pole muudatust märganud oleks õigem öelda. Kui ongi keegi märganudki siis ei ole pidanud vajalikuks nõuda andmete muutmist fikseerida MA sõidukiregistris. Ametnikud peavad vajalikuks reg. tunnistusel märget selle kohta, et sõiduautol on 2 silda ja selle fakti vastavuse kontrolli iga kord kui ülevaatusele lähete. Tänu liigsuurele tobenõuete kogusele on ülevaatajad muutunud immuunseks paljude käskude suhtes mis tulevad "ülevalt" sellepärast ei koti enamust ülevaatajatest sellised muudatused.
10:19 30.06.2019
... (registreerimata)
Ülevaatusel mõõdetakse heitgaase ja kui vahetad diisli diisli vastu, pole vahet, aga vahetad bensuka diisli vastu ja uut teh passi uue mootoriga ei ole, saadab ülevaataja su kukele.
18:39 30.06.2019
ahhh (registreerimata)
E30 1,6 mootor on 4.silindriga aga 2,0 on 6 ne .
Mootor on tunduvalt raskem ja võimsama mootoritega Bmw on kasutatud ka suuremaid pidurikettaid .
Ei ole kuidagi need sama kaaluga.
19:24 30.06.2019
bermee (registreerimata)
auto tühimass mis tehase poolt deklareeritud on tavaliselt väiksem tegelikust tühimassist nagu kütusekulugi on tehase poolt palju positiivsem kui elus välja tuleb.
19:49 30.06.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
vaadates katalooge siis 2,0 95kw ja 1,6 75kw mõlemil ketta välisläbimõõt 260
sama ka 325i 126kw alles m3evo II on all 280mm kettad

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.