Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOKOOLIS ÕPETATI VALESTI SÕITMA

11:15 24.10.2017
TulevaneJuht
Autokoolis õpetati valesti sõitma
Tere! Lugu selline et suve keskel läksin autokooli. Sõidud läksid alguses kenasti kuid iga tunniga tundsin et ei klapi oma sõiduõpetajaga. Tahtsin õpetajat vahetada kuid, sellel õpetajal keda tahtsin oli graafik täis. Jäin siis ikka oma õpetajaga edasi sõitma. Kuna istusin autokoolis esimest korda rooli siis läks kõige õppimisega aega, õpetaja oli pidevalt närcis et ma hakkama ei saanud, mida ma teha saan et algaja veel olen? Viimased 5 tundi tundsin et õpetajal on juba suva, ei vaevunud ta mind parandama ja saatis pidevalt lihtsalt pikale sirgele maanteele sõitma, sellega ju ei õpi ma midagi. Sõidutunnid said läbi aga sõiduoskus on allapoole arvestust. Lasin siis isal teha juhendaja loa, et saaks enne eksameid harjutada. Pärast esimest sõitu isaga oli ta hämmingus,kas tõesti õpetati mulle autokoolis selliseid asju. Ütles et enne eksamit on vaja korralikult harjutada ja lollid vead välja harjutada. Aga ma veidi kahtlen, kas siis õppida nii nagu isa seletab või teha nii nagu autokoolis õpetati(või noh rohkem ise õppisin)?
11:26 24.10.2017
PS (registreerimata)
Re: Autokoolis õpetati valesti sõitma
Nii läbi neti ei oska öelda, kuidas su isa õpetab. Kui palju tal staazi on ja mis kategooriad tal lubadel on? On ta elukutseline autojuht? Minu isa oli eluaeg autojuhina tööd teinud erinevatel masinatel ja olemas absoluutselt kõik kategooriad. Teda ma küll usaldasin. Õpetas selliseid asju, mida autokoolides ei mainita kunagi..
12:09 24.10.2017
maaks
Kas selleks et MNT eksamile saada pead esmalt autokooli eksami ära tegema? Kui jah, siis sõida nii nagu sõiduõpetaja tahab, ega isa sind eksamile luba :-)
Aga sõidupraktika lisamiseks on isaga ringi tiirutamine kindlasti OK.
PS Ega enne ei õpi sõitma kui enda peaga mõtlema õpid - see ei vii pikemas perspektiivis mitte kuhugile kui ainult "tee nüüd seda" järgid ja ei sa aru miks.
12:27 24.10.2017
tiit_ (registreerimata)
Ei tea kas tänapäeval autokoolis suunatule kasutamist ka õpetatakse? Näiteks ringristmikult väljudes?
12:50 24.10.2017
Vitsuandja (registreerimata)
Kes see probleemne sõiduõpetaja on?
13:56 24.10.2017
tuhajuhans (registreerimata)
Tohohh. Põhikoolis ei saanud õpetajat valida, gümnaasiumis ka, ülikoolis ka mitte aga nüüd sõiduõpetaja ei sobi. Mida karmim sõiduõpetaja seda rohkem õpid. Ninnu nännutamisega kaugele ei jõua. Seda näitab meie tänapäeva liikluspilt et on õpetatud konveiermeetodil ja leebelt.
14:16 24.10.2017
karvanejakole
Mis mõttes maanteel midagi ei õpi? Tundud sõiduõpetajast targem olema:) Oma last hakkasin just nimelt alustuseks maanteel harjutama, siis on hiljem keerulisemateks situatsioonideks elementaarne auto teelhoidmine selge ja jääb aega vajaliku uue omandamisega tegeleda ilma teel lainetamata.
Kui õpeteja ainult maanteele saatis, siis ilmselt olidki sellised vead, et nt käiguvahetusel vaatasid kangi, auto kaldus kuhugi jne.
15:59 24.10.2017
väike vend (registreerimata)
Issanda loomaaed on suur ja lai ning sõiduõpetajad ei ole erandid. Minmu esimene sõiduõpetaja oli selline, kes ei lubanud mul kasutada sõitmisel rohkem käike kui esimest. Tema sõnul mitte enne kui ma ei olnud selgeks saanud rooli keeramist nii et rool käes libiseb, mitte üle käe. Nii ma siis töristasin temaga pool aastat esimese käiguga Kristiine vahel, kuna tema hinnangul ma ei saanudki seda selgeks.

Seejärel leidsin ma tutvuse kaudu teise autokooli sõiduõpetaja, kes õpetas agressiivselt Kalamajas sõitma ning siis oma autokoolist järgmise sõiduõpetaja, kelle käe all sain ma lõpuks eksamid tehtud.

ca 2 aastat pärast lubade saamist helistas esimene sõiduõpetaja uuesti ja küsin kuhu ma kadusin, millal ma tagasi tulen ja et tema arvestuses on mul 3 sõidutunni eest maksmata. Saatsin ta kukele. Praeguseks load juba 10 aastat käes.

Selles, et autokoolis õpetatakse üht ning igapäevasõitjad, professionaalsed autojuhid ja autosportlased räägivad teist, ei ole midagi imestada. Autokool õpetab sõitma nii, et noore juhi kogenematus ei tekitaks liiklusohtu. Kui aga auto käsitsemine tuleb alateadlikult, siis võib proovida juba ka edasijõudnute meetodeid, mis kogenematu juhi puhul võivad lõppeda kergema või raskema plekimõlkimisega.
12:53 29.10.2017
Sebija1 (registreerimata)
Algataja kirjutisest ei nähtu mida siis autokoolis valesti õpetati. Paluks näiteid tuua. Muidu jälle üks mõtetu loba.
19:29 29.10.2017
jarru (registreerimata)
Maanteeamet muuseas palubki autokoolidel rohkem maanteel sõita, kui vanad õppeprogrammid ette nägid. Põhjus väga lihtne, räigemad avariid toimuvad ju seal, mitte linnas. Või siis linna piires, aga kiirusel 140, nagu aasta tagasi Pärnamäel...3-4 laipa ikka korraga kombeks saanud, ah et ei ole seal miskit õppida? Ära siis vähemalt autot sõpru täis lae, kui enekamissioonile juhtud minema...
22:14 15.11.2017
Vahtraleheke Tallinnas (registreerimata)
Siin eelpool kommenteeritit,et ninnu nännutamisega ei saa midagi.Mina väidan vastupidist .Mul oli ka algul selline halb õpetaja ,kes õiendas ja ülbitses minuga.Lõpuks mul tekkis stress ja hirm kasvas aina .Selle asemel ,et õpetada ,ta karjus ülbelt mida sa teed nüüd ? ah? mida teed ,mis tahad teha ?pihta tahad panna või ? sellisega ei saa ju õppidagi.Õnneks sain teise ja väga toreda õpetaja juurde ,kes seletas rahulikult kõik lahti .Pikapeale kadus hirm ja tekkis uuesti tahtmine ja igasse sõidutundi läksin rõõmuga .Lõpuks oli asi nii kaugel,et sain oma juhtimisõiguse kätte :)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.