Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KELLEL NÜÜD EESÕIGUS?

09:05 20.12.2017
Tanel1980
kellel nüüd eesõigus?
Pildilt peaks kõik selge olema. Ootan asjalikke vastuseid.
09:29 20.12.2017
PS (registreerimata)
Re: kellel nüüd eesõigus?
Otse sõitjal on eesõigus. See Stop on seal selleks, et sa maja varjust lennuga peateelt paremalt tulijatele ette ei sõida, mitte selle pärast, et vastaspoolt tulijat läbi lasta..
09:46 20.12.2017
VL (registreerimata)
Re: kellel nüüd eesõigus?
Millest üldse küsimus nii lihtsa asja puhul?
Et vastus ikka asjalik oleks siis:
3) märk 221 „Anna teed” kohustab juhti andma teed lõikuval teel, tahvli 834 „Sõidueesõigusega liiklemise või peatee suund” olemasolul aga peateel või sõidueesõigusega teel sõitvale juhile. Peateele pandud märk tähistab ühtlasi peatee lõppu;
4) märk 222 „Peatu ja anna teed” kohustab juhti peatuma stoppjoone ees, selle puudumisel ristmiku juures lõikuva sõidutee ääre ees, muudes kohtades märgi ees. Juht peab andma teed lõikuval teel, tahvli 834 „Sõidueesõigusega liiklemise või peatee suund” olemasolul aga peateel või sõidueesõigusega teel sõitvale juhile. Ristmikul, kus kõigi harude ette on pandud märk 222, peab juht andma teed paremalt lähenevale või paremal asuvale juhile. Sel juhul on juht hoiatatud märgiga 132 „Samaliigiliste teede ristmik”;
10:07 20.12.2017
AntiOpel (registreerimata)
Re: kellel nüüd eesõigus?
Tanel läheb nüüd autokooli õppima uuesti. :)
11:22 20.12.2017
maaks
Re: kellel nüüd eesõigus?
Tanel äkki õpibki juba autokoolis, aga tunnid ei ole veel alanud :-)
Eelkirjutatu on kõik 100% õige, aga selgitaks veel küsijale, et kui mõlemal suunal on "sama kõvad" märgid siis vasakpööraja peab alati otseliikuja läbi laskma.
See sai vast VL-i postitusest juba selgeks, et STOP ja Anna teed on "samakõvad" :-)
22:02 20.12.2017
trussikunussik (registreerimata)
Re: kellel nüüd eesõigus?
Kui sellised ristmikud tekitavad liiklejatele küsimusi, siis annaks jumal, et mind sellel teel parasjagu liiklemas pole, sest mine tea, mis mõnel peakolus logiseda võib.
Vasakule pööraja laseb otsesõitja läbi ja nii lihtne ongi.
00:04 21.12.2017
Tanel1980
Re: kellel nüüd eesõigus?
Tänan kõiki vastuste eest, nüüd pilt selge. Täienduseks lisaks veel niipalju, et load olemas juba palju aastaid, aga vahel tekib liigeldes küsimus, et kuidas ikkagi õigem oleks. Antud juhtumi puhul olin mina see, kes tegi vasakpöörde ja vastutulija ootas minu järgi mitu sekundit seal stoppmärgi ees, enne kui liikuma hakkas. Sellest järeldasin, et ta tahab mind enne läbi lasta, aga samal ajal kui mina keerasin vasakule üritas ka tema otse sõita. Kuna liikusime mõlemad aeglaselt, siis tarbetu plekimõlkimine jäi seekord ära ja ta lasi mind enne läbi. Aga
see küsimus jäi mind ikkagi painama, sest ma ise käitusin samuti antud olukorras ebakindlalt.

ja lugupeetud trussikunussik vms, asjaolu et endale sellise nime juba võtsid näitab ilmselgelt ära, et neuronid sinu peakolus mitte just parimas järjestuses pole ja annaks "jumal" et mind sinuga samal teel kunagi ei kohta.

Muudetud 21.12.17 00:06

08:49 21.12.2017
VL (registreerimata)
Re: kellel nüüd eesõigus?
Lisaks veel nii palju, et nende märkide kujud pole erilised juhuslikult , vaid just selleks, et teiselt poolt vaadatuna saaks aru, mis olukorras on teine liikleja. Antud juhul vast tekkiski olukord, et vastas juhtus olema korralik juht, kes täitis korrekselt märgi nõuet ja peatus, teemaalgataja sattus sellest pisut segadusse ja alustas manöövrit. Hea, et hästi läks ja seda ka, et pole rumalaid küsimusi, vaid juhtub olema rumalaid vastuseid.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.