Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUDI Q7 VS JEEP COMMANDER

16:50 12.03.2018
ihv2012
Audi Q7 vs Jeep Commander
Sellise huvitava valiku ees...äkki keegi oskab kosta midagi, mis otsustamise lihtsamaks teeks. Mõlemad hea vãlimusega ja mugav sõita minuarust kuigi Jeep omapärasem. Huvitab just võrdlus nende vastupidavuses ja ülalpidamiskuludes. Tean, et need keskmisest suuremad kulud aga kui võrrelda ikkagi....
Hinnapiir jääb 11000 nii, et Audi puhul peab leppima 171kw mootoriga. Ilmselt see Commanderi 3.0 160kw Mersu mootor vastupidavam. Võibolla läheb tulevikus sellist võrdlust kellegil veel tarvis.
22:38 12.03.2018
m1x3r
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
Mu arust sellise hinnaga Q7 on puht romu. Commander palju odavam, tema reaalne hind on kuskil 8k eur, eeldusel et on norm korras. Commander ka tunduvalt odavam ülalpidada, samas Q7 on mugavam.

Tegelikult täiesti erinevad masinad. Q7 - linnamaastur, kuna mõlemad sillad sõltumatud ja aeglusti puudub.

Commanderil tagasild on tervik ja omab aeglustit ka.

Isiklikult eelistaks mersu v6 mootorit, mitte audi v6 oma.

Üks asi veel on see, et Q7 on õhkvedrustus - jälle mugavus, kuid kallis remontida.


Noh, ja sisustus on kohe taev ja maa, aga jälle maitse asi.

Commanderil tuleb kindlasti kontrollida tagasillla, et ei uundaks ja ei lekkiks.
Ni Q7 ja Commanderil tuleb vaadata, et jahutussüsteemis survet ei oleks. (ehk silmaga ka vaadata, et õli poleks jahutusvelikus)

17:31 13.03.2018
ihv2012
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
Kõigepealt tänud asjaliku vastuse eest...
Suure tõenäosusega on need kõige odavamad romud jah kuigi vaatamas käinud pole (pildid ja jutt väga ilus). Jeepide hinnad jah 8-12 kilo. Kardan, et need esimese otsa omad samuti läbi aetud. Overlandid siis kallimad ja päris hea varustusega.

Q7 mugavam linnas ja maanteel aga selline suht jäik. Commander mõnusalt "õõtsuv" ja kruusa peal hea lasta.

Tõmbab kuidagi vimase poole kuna Audisid omanud ja Jeep täitsa teine maailm ehk huvitavam kuidagi...linnapildis ka vähem neid. Q7el sama sisu, mis mu praegusel A6el. Isegi meeldib Jeebi "robustne" välimus ja sisu.

Kuidas sellel Mersu mootoril ketiga lood on? Kui sõiduk reaalselt läbi sõitnud umbes 250 000(mõni on) kas siis peaks mingite asjade vahetusele hakkama mõtlema? (pingutid tallad või?) Veepumpa peaks vist ka vahetama kuna tuttaval sellepärast laiali jooksis bmw 3.0 ketiga moortor, et pump jooksis kinni. Seda ju kõrvaga ei kuule enne kui tulemus kes.

Kas on veel mingeid spetsiifilisi asju mida jälgida?
Olen kuulnud, et paagid mädanevad läbi...

18:24 13.03.2018
tiit_ (registreerimata)
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
Turbo, kõrgsurvepump, pihustid jne jne spetsiifilised diisli osad hakkavad selle km näidu juures remonti nõudma.
18:55 13.03.2018
63amg (registreerimata)
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
mersu mootor kõige lollikindlam.ei mingeid ketimuresid
08:32 14.03.2018
ihv2012
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
Ilmselt pihustid on nendest kõige kallim lõbu... Võibolla suurema läbisõidu juures on need juba vahetatud aga kuidas kindlaks teha? Kaabel vist ei näita. Hakkab tühikäigul suitsema vms.? Hea kuulda, et ketimuresid pole.
11:05 14.03.2018
karbunkel (registreerimata)
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
Pihustid võivad kergemat hoolet 250tkm pealt küll vajada. seda siis kui ca 750 000km maha on ennemalt keritud. jeepi ei tea vb tollel veidi varem .isiklikult pole nn diisli spetsiifilisi probleeme kogenud ealeski. samas leidub keegi kes nendest tundmatutest probleemitest pidevalt jahub
14:43 14.03.2018
rUmcais (registreerimata)
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
Coamnderil kiidaks pidureid. Kui norm auto saab 35m pidama, siis commander 70m. Oli mingi test. Dodge on Dodge
13:27 18.03.2018
galtz
Re: Audi Q7 vs Jeep Commander
Ahhoi,

lisaks enda tarkust ka veidi. Audi kohta ma paraku väga ei oska öelda ning varasemad negatiivsed kogemused on pigem seotud kehva autoga. Jeepi kiidaks eelkõige kulude kohapealt. Kuna Commanderi 3.0L mootor on Mercedese OM642 mootor (nagu ka Grand Cherokee 3.0L), siis jupid omavahel vahetuvad. Seega on Commanderi hooldus väga odav ning soovitan ka kasutada just MB logoga juppe vahetusel. Näiteks Jeepi oma starter on nõrgem, kui MB oma.

Ma väga Q7ga pole sina peal, kuid juhitavus on kindlasti veidi parem ja konkreetsem. Q7 on pigem nagu sportlikum ja Jeep on Jeep.

Commanderi puhul kindlasti 2009+ soovitaks. Millel on uconnect touchscreen peal.

OM642 kohapealt nii palju, et 300 000 km (kui ei ole keritud, siis enamvähem kõik on nii 250 000+ läbisõiguga) pealt hakkavad kõik asjad vaikselt lagunema. Pihustid on kusagil 300 EUR/tk. Generaatori vahetus oli 400 kusagil jne. Sellised kuluvad osad tuleks arvestada, et hakkavad minema vaikselt. Väga kurb värk, kuid paratamatu.

Kui ostad OM642 mootoriga, siis saad suhteliselt odavalt lasta tal sisselaskekollektori klapid eemaldada ning EGRi kinni panna = Koheselt parem minemine ning väiksem kütusekulu (talvel soojeneb veidi kauem, aga see klapisüsteem on neil alati tõrva täis ja enamasti läheb kergelt katki)

Oleks raha, sõidaks Audiga kuna mugavam. Jeep muidugi soodsam ja praktilisem ning ägedama kujuga.

K

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.