Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PARKIMINE KOOLI JUURES

16:38 21.03.2018
nas2402
Parkimine kooli juures
Pilt Viimsi kooli eest, kus vanemad oma lapsi auto peale võtavad. Samas mõned ei tea siiamaani, et kollasel joonel või ülekäiguraja ees ei pargita. Vahetult enne pildistamist ületas ülekäigurada Viimsi kooli õpilane ning pildil oleva Mercedese tagant startis just hõbedane Honda, kes last mitte märgates, tema nina eest läbi kihutas.
15:13 25.03.2018
Jesus Maria (registreerimata)
Re: Parkimine kooli juures
See tegevus on ikka peatumine, mitte parkimine. Ülekäigurajal võiks samuti kahele poole vaadata ja mitte nina telefonis uimerdada nagu see esiplaanil olev tegelane punases. Siis elate kaua ja õnnelikult.
15:56 25.03.2018
tiit_ (registreerimata)
Eks need lapsed seal on nende samade parkijate/peatujate lapsed. Kui ise ei mõista küll siis elu õpetab.
Kui muretsed siis kutsu politsei kohale ja las hakkab trahve kirjutama.
16:12 25.03.2018
nas2402
Jesus Maria, mul on täiesti ükskõik, kas sa nimetad seda parkimiseks või peatumiseks. Täiskasvanud, terve mõistusega inimesed saavad aru, et kollase joone kõrval, enne ülekäigurada seistes ei ole see teistele turvaline. Veidi kaugemal nii 20m on ka suurem parkla kus saab parkida palju tahad.
Tiit, nende valesti peatuvate autojuhtide võsukesed hüppavad hooga autosse, üle tee peavad minema aga bussi peale need kellele keegi järgi ei ole tulnud.
Politseisse on ka info edasi antud. Minu meelest on õnnetuse vältimiseks kergem ohtu nähes see likvideerida. Saab näha nüüd kas ka politsei selles suhtes midagi ette võtab ja kas sellest ka reaalselt abi on.
19:24 25.03.2018
Jesus Maria (registreerimata)
nas2402, ka ülekäigurajal silmad pärani kinni kondajatel on pärast täiesti ükskõik, kas nad aeti alla õigusega või mitte.
22:15 25.03.2018
tiit_ (registreerimata)
Probleem on olemas aga nagu ikka meie riigis ei muutu asjad enne kuni mõni laps surnuks või vigaseks sõidetakse. Ja siis on kõik teised süüdi.
20:40 26.03.2018
ahhhhhhhhhh (registreerimata)
Nagu ma näen siis on mitmel lapsel silmad telefonis... punase ja valge jopega.
Sellised sombid taaruvad ringi juba kõikjal.Isegi vähe õnnetusi juhtub ,arvestades sombide arvu meie ühiskonnas.
Aga teate mis aitab.
Minu lapsel on koolis käimiseks nuppudega vanakooli nokia. Ja kõik. Ei ole vaja taaruda liikluses ,nägemata mis toimub.Kodus saab mängida nutikaga.
See nutitelefon hakkas häirima õppetegevust koolis ja nii ongi -ei ole koolis kaasas.
Kas ma olen liiga karm- ei usu.
Ma arvan ,et te olete liiga pehmod hoopis ,et ei suuda pidurdada laste ekraanisõltuvust.
21:37 26.03.2018
Arvo72
Alates 2015 septembrist, kui teine laps läks Viimsi kooli 1. klassi, olen tähelepanu juhtinud korduvalt nii politsei kui KOV tähelepanu sellele, et autod peatuvad/pargivad ülekäiguraja ees- liiklusseaduse järgi parkimine keelatud enne ülekäigurada 5m. Nii palju läks asi paremaks, et tekkis peatumist keelav joon.
Paraku autojuhid on eeslid ning ei tunne Liiklusseadust ning peatumine ja parkimine ülekäigu raja ees käib täie hooga edasi. Mööda minnes olen sellele autojuhtide tähelepanu juhtinud, kuid ikka näidatakse oma lastele halba eeskuju edasi. Tipp moment mida nägin ca aasta tagasi oli see, et Viimsi kooli õpilane tuli (algaja märk autol), parkis oma auto vahetult enne ülekäigurada ja hakkas juba kooli poole jalutama. Kui hüüdsin järgi, et kuhu auto parkisid- kollase pideva joone mõjupiirkoda, enne ülekäigurada, siis vaadati algul imeliku näoga otsa. Kas autokoolis enam üldse Liiklusseadust ja liikluskorraldusvahendeid ei õpita või? Kindlasti ka väga paha asi see, et lapsevanemad ise näitavad halba eeskuju oma käitumisega.
Oma silmadega näinud, kuidas ülekäiguraja ees on parkinud sõiduk, selle sõiduki varjust on ülekäigu rajale kiirema sammuga astunud eraldi episoodis 2 esimese kl. last, ning õnneks nendel 2-l korral jäid need lapsed terveks, kuna mööduv auto ei sõitnud kiiresti ja sai pidama. Kuid olen kuulnud ka seda, et vähemalt esimese kl. 2 last jooksid vastu autot, seda tänu valesti pargitud sõidukitele ülekäiguraja ees. Tihti näha seda, et sõidukid 50+km/h mööduvad ülekäiguraja ees peatunud/pargitud sõidukitest.
Tahaks näha seda, mida ütlevad valesti pargitud sõidukite juhid siis, kui nende oma laps analoogses situatsioonis auto alla jäävad, keda siis süüdistavad.
Ja kui samas mõnikümmend sammu kõrvalt parklast rohkem teha, siis vist lapsed nõrkevad ära:)
Oma lapsi sõidutan hommikul Delice poe otsa parklasse ning jaksavad kõndida küll, pole häda midagi.
Nii et antud teemal vaja rohkem inimesi, kes märkavad ning nii politsei kui ka KOV-i tähelepanu antud kitsaskohale juhivad.
Olen kutsunud ka mitmel korral politsei patrulli.
Ei tea, mitu last peab enne surma saama, kui keegi antud teemat tõsisemalt võtab.
21:52 26.03.2018
marita57
Sama probleem on Tallinna 21. Kooli juures, kus autojuhid peatuvad lausa keset ülekäigurada. Politsei, tõsi, on mõnikord seda piirkonda väisanud ning mõni väga lugupeetud ärimees trahvi saanud, aga üldine liikluskultuur pole seal muutunud. Võsuke ei jõua kümme lisameetrit kõndida, et saaks väljuda seal, kus tohib - ja seda ohutult teha.
11:03 05.04.2018
nas2402
Panen siis veel ühe pildi. Ei tea kas nutta või naerda.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.