Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO OST JA TOOMINE KANADAST

16:06 25.04.2018
tauntz
Auto ost ja toomine Kanadast
Palun teadjamate kommentaare teemal kas ja kuidas oleks mõistlikum Kanadast auto soetada ja millised eeldatavad kulud ees ootavad.
Sihikul on uus või vähesõitnud Chrysler Pacifica 2017 (või 2018). Praegu teadaoleva info kohaselt ei sobi kohalikele automüügi diileritele variant, et ostu-müügi tehing kaugelt sõlmida (ja tegelikult väga ei julge ka põrsast kotis osta) - seega plaan on ise kohale lennata, valida sobiv eksemplar, osta see välja ja sõita ise Torontost Halifaxi (ca 1800km) - ehk et teeks sellise 2 in 1 autoost-roadtripi.
Teada on, et Toronto piirkonna jaoks kehtib müügimaks 13%, aga ei leia infot selle kohta, et kui auto on plaanis lühikese perioodi vältel riigist välja viia, siis kas kuidagi õnnestuks seda müügimaksu ka vältida/tagasi küsida? Osad shippingufirmad pakuvad teenust - et kui nende kaudu osta, siis saab müügimaksuvabalt, makstes neile vahendustasu ($1000), aga ei ole kindel kuivõrd seaduslik ja murevaba see tegelikult on?
Kuuldavasti võtab RoRo shipping Paldiskisse aega ca 1,5 kuud - kas sellel on tõepõhi all, kui väidetavalt osa shippingufirmasid pakub 10 päeva esimese Euroopa sadamalinnani?
Siis Paldiskis tean, et tuleb tasuda tollimaks 10% auto soetamisväärtuse + shippingukulude pealt + selle summa pealt käibekas. Seejärel on tõenäoliselt vaja üksiksõiduki tüübikinnitust, aga mingit selgust pole, mida selleks täpsemalt tegema peaks, kuna igat sõidukit vaadeldakse eraldi. Kuna Eestis sõidab neid päris palju juba, siis kuulu järgi peaks asi piirduma vaid suunatulede/udutulede jms. pisiasjadega, aga tegelikult?
Mingeid kulusid veel, mis selles loetelus kahe silma vahele jäi?
18:16 25.04.2018
... (registreerimata)
Re: Auto ost ja toomine Kanadast
tahitilt ei leidnud autot? või sul ongi hobiks maksta ostuhinnale juurde siiavedamise tasu?
18:57 25.04.2018
tauntz
Re: Auto ost ja toomine Kanadast
Tänan sarkastilise märkuse eest! Ei, Tahiitilt pole veel plaanis - vaatasin lihtsalt Kanada kasutatud autode pakkumisi ja kuna sellise varustuse, värvi jms. isendit nagu mulle sobib - meil Eestis hetkel ei pakuta ja need sarnased isendid, mida pakutakse, on valdavalt USAst toodud, siis mõtlesin, et küsin siitkaudu nõu ja rehkendan ise edasi, et kas plaanil on jumet või mitte...
17:12 26.04.2018
grigoori
Re: Auto ost ja toomine Kanadast
Kas Venemaalt ostmine ei oleks variant?
23:45 04.02.2020
ds001a (registreerimata)
Re: Auto ost ja toomine Kanadast
Kas said vahepeal targemaks? Auto ostetud?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.