Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK'I SÕIDUEKSAM RAPLAS

06:38 17.05.2018
KevinK00
ARK'i sõidueksam Raplas
Oleks soov teada, kuidas on lood Raplas riikliku sõidueksami sooritamisega, mis vead on põhilised ning peamised kohad, mida üle vaadata. Kuidas eksamineerijad on ja kas on sellised ranged, kellega on ainult ametlik jutt ja no joke?

Vastusteks palun mitte kirjutada, et kui sõita ei oska, siis kukubki läbi jms. Sõitnud olen mitu aastat ja kõik on üldjuhul selge, huvitavadki ainult sellised kohad, kus võib läbi kukutada ja sellised nipiga kohad - nt Paides Maxima väljasõit

Eksam toimub homme, st 18.05.2018.

Muidu sooritaksin Paides, sest tegin autokooli Paides, aga järgmine vaba aeg on 27. juuli ning ei ole aega kahjuks oodata

Muudetud 17.5.18 06:41

17:04 18.05.2018
KevinK000 (registreerimata)
Re: ARK'i sõidueksam Raplas
Käisin sõidueksamil ära.

Lihtsalt teistele, kui kedagi huvitab see vms.

Eksamineerija oli jumala mõnus, noorem mees oli. Sai rahulikult rääkida, tegin ka paar viga, kuid need olid minimaalsed ning sain nendest koheselt aru ja ta ei pannud neid kirja - küsis kohe, et mis valesti tegin jne. Ei näidanud siis parklasse kohale keerates suunda ja ühel sirgel teel, kus puudus keskel eraldusriba, sõitsin suhteliselt tee keskel.

Soovitan kõigile.
18:43 18.05.2018
ll (registreerimata)
Re: ARK'i sõidueksam Raplas
"Sõitnud olen mitu aastat ja kõik on üldjuhul selge"
"ühel sirgel teel, kus puudus keskel eraldusriba, sõitsin suhteliselt tee keskel."

Siin nagu polegi rohkem midagi lisada...


19:08 05.06.2018
RometOgar202
Re: ARK'i sõidueksam Raplas
Tore et läbi said. Teistele aga võin lisada paar liiklusohtlikku ristmikut. Kõigepealt tammemäelt tallinna mnt-le sõit. Olge ettevaatlik välja tänavalt tulevatega autodega. Sai paar kuud e-r seda ristmikut 4 korda päevas sõidetud ja mingi 4 korda oli sedasi et välja tänavalt pöörab auto vasakule ja mine tahan tammemält tulles otse üle minna. Ja ma nägin juba ära et nad ei taha mulle teed anda kuigi ta peab andma nii et kohe kui tallinna mnt-lt oli võimalus üle minna panin 10m ristmikule et mitte päris auto alla jääda(kaherattalisega liigeldes) ja teine alles siis sai aru et mul on eesõigus ise juba peaaegu mu ees aga siis lasi mu üle. Teine koht on koidu ja mahlamäe ristmik. Suvel pole midagi hullu aga näiteks see talv oli seal umbes 5 avariid ja mitu ohtlikku olukorda. Kui sõidad talvel koidu tänavalt siis lähene mahlamäe ristmikule aeglasemalt sest ikka mitu korda oli talvel kus mahlamäe tänavalt tuldi sellise lauluga et kui ise enne ristmikku seisma poleks jäänd oleks külge sisse sõitnud. Kuigi eesõigus on koidu teel sõitjal.

Muudetud 5.6.18 19:14

14:28 10.11.2019
Wremja
Re: ARK'i sõidueksam Raplas
Tere, on keegi lähiajal teinud Raplas Arki sõidueksamit?
Kui on "tõmmekaid", mis trajektoori sõitnud oled?
Kuidas eksamineerija on?
:)
13:48 18.11.2019
................ (registreerimata)
Re: ARK'i sõidueksam Raplas
Põhimõtteliselt tegeletakse eksamitel asjadega, mis reaalses elus ei oma mingit tähtsust- kui mu ümber ei ole teisi liiklejaid, siis kellele ma suunda näitan kui parklakohale keeran? Kui sõidan natukene rohkem tee keskel ja see kedagi ei sega või ei ohusta, siis milles probleem? Kaasliiklejatest info saamiseks on mul silmad, klaasid, peeglid ja kui vajadus tekib, hoian paremale, vasakule või kuhu iganes vaja.
Juhtidele tuleb õpetada arvestamist teiste liiklejatega, mitte nõuda nürimeelset suunanäitamist või piinliku täpsusega x cm kaugusel äärekivist või teepeenrast sõitmist. Suunatuli on info kaasliiklejatele, mitte auto ilusaks tegemine oranži tulukese abil.
17:19 15.01.2020
konn7891 (registreerimata)
Re: ARK'i sõidueksam Raplas
Käisin eksamil Raplas ja Argo Altmäe on halb eksamineerija, ei suuda üldse eksamineeritavat maha rahustada ja on selline kiuslik.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.