Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KINDLUSTUSE VÕTMINE VASTUTAVA KASUTAJA NIMELE ENNE

18:00 11.06.2018
cardouken
Kindlustuse võtmine vastutava kasutaja nimele enne auto liisimist
Tõin välismaalt omale auto, mida hakkan pangale müüma, et see siis ise tagasi liisida. Passis on hetkel määratud vastutavaks kasutajaks teine isik, kelle kaudu jookseb ka kasko + kindlustus kuna niipidi tuleb ca 50% soodsam.

Kuna pank tahab aastapikkust kindlustust ja kaskot, kas saan õigesti aru, et kasko ja kindlustuse võib aastaks praeguse vastutava kasutaja nimel ära teha, seejärel auto ümber kirjutada pangale, ennast võtta vastutavaks kasutajaks, kindlustused kantakse üle, jäävad kehtivaks ning mingeid lisakulusid või sekeldusi tulema ei peaks?
19:08 11.06.2018
stammer (registreerimata)
Re: Kindlustuse võtmine vastutava kasutaja nimele enne auto liisimist
Lugesin korra ja lugesin teisegi korra läbi ja ei saanudki aru, kus konks on?
19:15 11.06.2018
................... (registreerimata)
Re: Kindlustuse võtmine vastutava kasutaja nimele enne auto liisimist
et mitte raha kinni hoida on point!
19:56 11.06.2018
looder23
Re: Kindlustuse võtmine vastutava kasutaja nimele enne auto liisimist
Kaskol puhul ei tea, aga kui tava liiklus sulle üle kantakse, siis läheb ikka sinu koefitsiendiga. Seega kui praegu vähe 50%, siis praeguse aasta puhul saad kindlustuse üle kandes oma nimele umbes pooleks aastaks.
22:05 11.06.2018
siberia (registreerimata)
Re: Kindlustuse võtmine vastutava kasutaja nimele enne auto liisimist
Ei kanta üle. Ühe vastutava kasutajaga lõpetatakse leping ära (enammakstud raha saab tagasi ) ja sõlmitakse uue vastutava kasutajaga uus leping.
Ja ära sa jumala pärast kindlustusseltsi helista, et täpsemalt teada saada.
18:06 13.06.2018
J. (registreerimata)
Re: Kindlustuse võtmine vastutava kasutaja nimele enne auto liisimist
Kohalduvad VÕS §494 - §496.Kasko leping läheb küll uuele omanikule üle, kuid uus omanik peab kindlustusandjat sellest teavitama. Sel juhul kindlustusandja kas lõpetab lepingu või muudab makset vms. Kui uus omanik võõrandamisest ei teavita, siis juhtumi korral võib kindlustusandja kindlustushüvitise tasumisest keelduda (VÕS §496 lg 2).
Liikluse leping läheb samuti uuele omanikule üle, kuid juhtumi korral ei saa kindlustusandja keelduda kahju hüvitamisest kolmandale isikule.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.