Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SÕITMA ÕPPIMINE

02:02 15.07.2018
Paberid
Sõitma õppimine
Kuidas teie õppisite sõitma ning kus? Küsin, sest enne autokooli tahaks veidi autot tundma õppida. Saaks selle tunde kätte, et autokoolis lihtsam oleks. Kus teie aravates oleks okei sõitmist harjutada? Elan suht maal, seega autokooli harjutus platsid on valikutest väljas.

09:39 15.07.2018
63amg (registreerimata)
Re: Sõitma õppimine
maal ongi parem õppida.saad põldudel ja metsateedel tunde ja gabariiditunnetuse kätte
09:46 15.07.2018
rvbtgb (registreerimata)
Loomulikult. Ma alustasin 5a traktoriga.
10:26 15.07.2018
Olid ajad... (registreerimata)
Olid ajad- jäänud on üksikud hetked.
9 aastaselt oskasin traktoriga juba kergemaid põllutöid teha, 10-neaastaselt sõitsin terve suve põlluteedel GAZ 51-ga kariloomadele vett vedava "pütiga".
Ka lennukis piloodikohal lend oli umbes samal ajal, sest need, kes vene keelt veidikenegi purssisid said "külvikaga" lennata. Dubleeritud piloodikohal olles oli see aga meeletu vedamine.
Pmt sellist lapsepõlve tänapäeval enam pole ja telefoni rullides suurt miskit ei õpi. Ma vaatan hirmuga toimuvat ja mingile "pensionipõlvele" küll ei looda.
Aga autoga sõitma õpitakse sellega sõites- kaugõppevorm puudub.
15:17 15.07.2018
Mahno3 (registreerimata)
Leiad platsi, kus politsei küllatuleku oht minimaalne, lepavõsast lõikad kaikad, võibolla ka mõned vanad autokummid ja harjuta terviseks. Täpselt nii me tegime, aasta oli 1995 ja autodeks gaz 52 ja moskvich 412. Meie puhul oli asi täiesti ametilik st kooli autoõpetaja korraldas.
19:30 15.07.2018
Täiesti võimalik traktori puhu (registreerimata)
Mäletate seda püstise rooli ja üüratupika sidurikangiga DT (20?) traktorit? Sel oli gaasipedaali asemel mingi kõverik roolisamba lähedal ja käsigaas veel roolisambal?
Mu vanaisa oli hullus hädas, sest oskasin seda käima panna, valida 1-2 käigu ja siis kahe käega siduri kangist kokku lasta ja liikuski see loom. Revers oli eraldi kangiga.
Nüüd saan aru, et, käivitamine oli kõige ohtlikum, sest starter oli käega vajutatav, selline suure bakeliidist kobakaga, mida lükata tuli- see jant toimus tagaratta ees ja madala käigu ja koos siduriga oleks see võinud mu laiaks sõita.
Mina kuuene polnud, aga küllap 7-8 aasta vanusena "ärandasin" traktorit korduvalt kindlasti.
Asi lõppes sellega, et vanaisa lasi mul selle masinaga toimetada, nt heina kokku riisuda, hobulooreha oli taga ja piide tõstmiseks tuli nöörist tõmmata.
20:13 15.07.2018
niisama oldud (registreerimata)
Olen krt samamoodi kaarutand ehk loorehaga neid vaalusi teind ja väga väikeses vanuses.Vana oli nii keeruline,et käskis kõike hobusega teha kuna traktorid ei meeldinud talle.Sai siis ühekorra traktoriga tehtud ahahah vanal silmad ähevil nii ruttu valmis ,üleval lakas ja 2 lehma piim tal ju olemas.Olin ise mitte kuuene vaid lausa 12ne.Muidugi tänapäeval on imelapsi kes juba 6 selt teavad mida teha.Mina austan oma vanaisa iga kell rohkem kui neid tänapäeva imelapsi.Lihtsalt teadmiseks.
22:16 23.08.2018
VIND2 (registreerimata)
Sõitsin emaga linnas ringi vahtralehega.

Lube polnud ning vaikselt harjutasime.

~1a vahelduva eduga õppisin märgid ning muud eeskirjad selgeks.

Kui sain 18 siis sõidukooli ja ARK eksamile mis olid üsnagi lihtsad selleks ajaks.

Siis juba autoost ning oskasin ühtlase liiklusvooga normaalselt sõita.
23:47 23.08.2018
. (registreerimata)
Ma pidin ikka kuueselt juba traktoriga tööd tegema ,lõbusõite ei tehtud sel ajal. Jalgratta ostuks pidi ka ise raha teenima jne.
06:34 24.08.2018
............... (registreerimata)
Autosõit oli selge siis kui jalad pedaalideni ulatusid, aga et välja näha pidi padi istumise all olema :D Ajad olid kunagi teised, võimalusi oli rohkem ja huvi oli noortel suurem.
09:38 24.08.2018
VL (registreerimata)
Kui varbaotsad pedaalideni hakkasid ulatuma kärutasin maal metsavaheteedel iseseisvalt maantemuhuga, millel rooli ülemine osa oli nii kõrgel, et vaatasin teed läbi rooli :)
Alates umbes 13-14 aastaselt sain sõita mossega, Y märk akendel, isa kõrval juba igalpool, maanteel ja linnas. Lubatud oli see alates 16 a, kuid keegi ei kontrollinud seda iialgi ja mingit riigilõivu selleks vaja polnud maksta. Kohe kui 18 sain, tegin juhiloa eksternina, st hommikul kl 9 teooria eksam ja mõnesaja meetrine sõidueksam sinna otsa. Lõunaks paluti "kaantele" järgi tulla.
Oma lastele olen jaganud algteadmisi autosõidust sügisesel, koristatud kõrrepõllul.
10:46 24.08.2018
.......... (registreerimata)
meil liikluses enamus sõidab nagu põllul ja nüüd siis ka põhjus paljastatud.
15:12 24.08.2018
looder23
Paraku on just need kordades paremad sõitjad, kes õppinud nn põllul sõitma ja masinatega tööd tehes. Poisikesena, kui tahtsid masinatega sõita, pidid ka tööd tegema. Töötegemiseks jälle kindlad võtted ja kindlad operatsioonid. Ei saanud niisama paarutada. Nüüd arvab iga nolk, et kui midagi juhtub, vajutan nuppu "play again" ja elu läheb edasi. Paraku mitte.
22:13 24.08.2018
tiit_ (registreerimata)
Nii nagu igastühest ei saa head viiuldajat või klaveriklimberdajat ei saa igastühest ka head autojuhti. Kahjuks on juhilost saanud tänapäeval inimõigus mida jagatakse kõigile kes vähegi küsida viitsivad.
Need 12 aastasena põllul mosse roolis alustanud on 100 korda rohkem autojuhid kui tänapäevane lumehelbeke kes mäletab liiklusseadust ja füüsikareegleid täpselt kuni eksamisõidu lõpuni.
22:39 24.08.2018
Marko
Tiidu kirjutisele ka minu allkiri.
11:46 25.08.2018
... (registreerimata)
mina alustasin ka kunagi maanteemuhuga ja meeles, kuidas käikude vahetamiseks pidin alguses kogu aeg kangi vaatama. tänapäeval on aga teine mure- kõikidel on nii suured autod- parketikad, pärisjeebid, kaubikud, mahtuniversaalid jne, et tavaline 10a laps ei näe õieti väljagi, rääkimata gabariitide tunnetusest ja ega vanemad annagi oma kullatükikesest silmatera mingi lapse kätte retsida. lapsi tehakse selleks, et pärast keegi neid kantseldaks ja ise rahulikult elada saaks ning keskenduda suure papi teenimisele- lasteaed ja kool, ülikool, autokool peavad tagama lapse arengu, mitte et vanemad peavad pingutama.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.