Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KINDLUSTUSMAKSE SUMMA

18:56 31.07.2018
Marikas11
Kindlustusmakse summa
Tere! Kui vormistada auto omanikuks inimene, kellel on juhiload olnud 40+ aastat, kuid kelle nimel pole olnud ühtegi autot ega kindlustust, pole olnud ka auto kasutaja, kas siis on kindlustusmakse väiksem? Praegu on aastane makse 300 eurot, kas nii oleks summa märkimisväärselt väiksem?
19:11 31.07.2018
Sull12
Re: Kindlustusmakse summa
Ei pruugi, aga võib. Võta mõni kindlustusmaakleri koduleht ette, nt iizi.ee , sisesta sinna andmed, ehk siis sama auto, aga erinevad omanikud ja vaata, mis erinevad kindlustusfirmad pakuvad. Täna pole hindades enam mingit loogikat, hinna määramine erinevatel firmadel käib vist kohvipaksult.
19:44 31.07.2018
stammer (registreerimata)
uuri siit: https://www.lkf.ee/et/kalkulaator
ja kui leiad sobiva, siis lähed selle seltsi kodulehele ja saad veel soodsamalt.
iizi on lihtsalt vahendaja.
21:16 31.07.2018
Njahhhhj (registreerimata)
21:43 31.07.2018
Jesper345 (registreerimata)
Suure tõenäosusega võetakse aluseks eelnev kindlustusajalugu mida sellel juhul pole. Lõplik vastus selgub kindlustusseltsiga vesteldes nagu eespool juba soovitati.
22:16 31.07.2018
Marikas11
Tänud! Loogikast ma aga tõesti aru ei saa - nii minul (äsja load saanud) kui ka lähedasel (load aastakümneid) on kindlustusmakse ligi 300 eurot aastas. Teisel lähedasel, kel on juhiload olnud umbes 10 aastat, on makse aga tunduvalt väiksem. Autot omanud pole varem meist keegi...

Kas oskate öelda, kaua võtab aega kindlustusmakse summa vähenemine (mitu aastat?). Praegusel juhul tundub mõistlik vormistada sõiduki vastutavaks kasutajaks hoopis oma lähedane, sest kindlustusmakse oleks üle 150 euro nii soodsam. Samas kui aasta pärast oleks see ka minul juba tunduvalt väiksem (eeldusel, et kindlustusjuhtumit ei teki), võiks ka selle aasta eest rohkem maksta.

Kas saan üldse kindel olla, et kui lisan vastutava kasutaja, siis kohe kindlustussumma langeb? iizi.ee lehel küll oli madalam, ent sõiduki omanikuks jään ju endiselt mina.

Muudetud 31.7.18 22:21

22:59 31.07.2018
komvek
Enam pole seda süsteemi ammu aastaid et makse hiljem langeks ehk koefintsendi programm nagu ehk vähemalt 10 aastat tagasi.
Aga Stammeri postituses on 100%tõde. Nii sain mina nt. aasta kaskolt 65 raha soodsamalt!
23:20 31.07.2018
Marikas11
Kas tõesti makse ei lange? Ma ikka arvasin, et kui olen juba pikemalt sõitnud ja kindlustusjuhtumeid ei teki, siis makse tunduvalt langeb. 300 aastas on ikka päris palju, sõpradel ikka alla 100, pole eriti võimas auto ka
04:57 01.08.2018
Nojah käärid suured (registreerimata)
Lubade ega auto omamine pole siin kontekstis oluline. Loeb kes on vastutav kasutaja. Liisingu autol on ju omanik pank. Kui sind pannakse vastutavaks kasutajaks ja sa ostad kindlustuse, siis hakkab makse ajapikku langema. Kui on lihtsalt load aga pole olnud vastutav kasutaja siis sama hea nagu eile tehtud load. Aga ega 3 kuu makse ka suurt ei erine aasta maksest (1 kuu hinnaks lahti arvutatud) seega arvestades inflataiooni osta korraga ainult 3 kuud. Sest aasta pärast see raha pole enam nii palju väärt mis sa panid sinna kindlustusele alla terveks aastaks seisma.
07:48 01.08.2018
Jokkvärk (registreerimata)
Suurim hinnaerinevus seisneb kindlustuspakkujate ahnuses. See kolme kuu kaupa ostmise soovitus ei päde, sest kindlustused tõstavad järjest hinda ja aasta võib nii hoopis kallimaks minna. (Lisandub ka igakordne vormistamistasu) Läbi Iizi on võimalik vormistada ka aasta kindlustus mitme osamaksega, mis sisaldab ühekordse vormistamise ja kindlustusmaksed, kuid summa on sama mis ühekordsel maksel. Minu 76kw- 165kw autode aastase kindlustuse hind jääb 60-90 euro juurde.
08:43 01.08.2018
karvanejakole
Ehk ei tasu auto omamisele mõelda, kui 150€ väljaminek jalad alt lööb? Ootamatu remondi näol võib kulu mitme(kümne)kordistuda, mis siis saab?
08:43 01.08.2018
maaks
Liikluskindlustuse puhul loeb väga palju omaniku/vastutava kasutaja elukoht. Kui leiad kellegi, kelle registreeritud elukoht on Võrus või Ida-Virus, siis on võimalik Tallinnaga võrreldes palju säästa :-)
PS Elukoht võetakse rahvastiku registrist isikukoodi põhjal.
TLN, 114kW, 96€/aasta, sama omanik, aga teine (vanem) auto 104kW 116€/aasta?! ei mingit loogikat :-)
08:49 01.08.2018
WTF LOL (registreerimata)
Mis asi on “vormistamistasu”????
Kui ostad internetist pole mingit sellist maksu
09:43 01.08.2018
looder23
Need tasud on juba kõik kindlustuse summa sisse arvutatud. Isegi märge pannakse, et Enne aegsed kindlustuse lõpetamist ei saa tagasi vormistamis/lepingutasu, mis on tavaliselt 3 eurot.
10:00 01.08.2018
Säästu nipp (registreerimata)
Aga muidu on üks lihtne nipp kuidas osta kolm kuud kindlustust aastase kuu hinnaga (ehk kuu hind sama ngu oleks aasta ostnud).

Ostad kõigepealt kindlustuse terveks aastaks. Järgmine päev saadad kindlustusele e-maili kus sees tavaline tekst avalduse stiilis, et palun lõpetada kindlustus x kuupäeval (paned siis praegune + kolm kuud) ja enammakstud tagasi kanda, lisad arve number ja kolm neljandikku summast tuleb tagasi. Saidki 3 kuud ostetud odavama hinnaga
10:52 01.08.2018
Marikas11
Tehke mulle palun puust ja punasest selgeks, kas kindlustusmakse hakkab mul ajaga langema? Komvek postitusest loen välja, et makse ei lange, kuid kas siis kõigil äsja load saanud inimestel on ja jääbki makse kõrgemaks? On ju suur vahe, kas makse on 120 või 300 eurot.
11:15 01.08.2018
n. (registreerimata)
aga küsi mõne seltsi käest, et kas hakkab langema ja mille alusel nad hinna arvutavad. kas see 300€ on sul kõige soodsam pakkumine?

Vaatasin huvipärast LKFi lehelt endale pakutavat hinda - soodsaim 75€, kalleim 153€/aasta ehk vahe on kahekordne.
12:59 01.08.2018
Marikas11
300 aastas on jah odavaim pakkumine mul. Kindlustusfirmast öeldi, et aastas langeb 10 - 15%, ent kindlustusfirma võib jällegi hinda tõsta. Kokkuvõttes siis suurt vahet pole. Siit uus küsimus - kas eraisikust omanik saab ka vastutava kasutaja määrata, kui teen nt oma lähedasele nö rendilepingu, mille alusel luban tal autot tasuta kasutada?
14:02 01.08.2018
jümmad (registreerimata)
äkki on mingi jama liikluses olnud kunagi. või on sul autol 3l mootor ja 0-100km /h läheb mingi 5 sek.?
vastytavat kasutajat saab muidugi panna ja mingit lepingut vaja pole.
14:46 01.08.2018
Marikas11
Ei ole kunagi varem liikluses liigelnudki, auto on lahja mootoriga... Huvitav on muidugi ka see, et kindlustusest öeldi, et staaži kogud ja makse langeb siis, kui kindlustus on aastas teatud päevad (vist oli 180) minu nimel kehtinud. Samas tuttav, kel on load olnud päris pikalt ja kellel oleks makse ka tunduvalt madalam, ei ole kunagi autot omanud. Kust tal see staaž tulnud siis on? Eks ma võin siia küsima jäädagi, tundub, et kindlustusmakse suurusest ei maksa mingit loogikat otsida. :)
14:49 01.08.2018
n. (registreerimata)
kui tahad täpselt teada, siis nagu ma ütlesin, küsi kindlustusandjalt. seal loeb ka isiku vanus, elukoht, jne. erinevatel kindlustusandjatel on need veel omakorda erinevad.
15:58 01.08.2018
kas sisestasid oma andmed minu poolt antud lehele? Kas tõesti on kõikide kindlustuste makse üle 300€? Hea oleks näited välja tuua.

Kunagi sai uuritud ja kindlustus sõltub vägagi mitmest tegurist (paraku tundub, et rohkem käib see näo järgi?) nagu: juhi vanus, auto vanus, võimsus, automudeliga seotud avariid, eelnevate kindlustuste ajalugu, maksetega seonduv ja veel 10 imetegurit.
16:59 01.08.2018
Marikas11
Lkf lehe põhjal vaatasin jah. BTA on odavaim, aastane makse 282, Salvas aga nt 421. Teised seal vahepeal.
00:51 03.08.2018
Bii em dabilju (registreerimata)
Kui sa paned kellegi teise oma auto vastutavaks kasutajaks ja ostad tema odava kindlustuse siis samal ajal ei hakka sinu enda kindlustus langema. Edaspidi peadki teisi siis kasutama.

See 3 liitri jutt on küll möga. Mul enamus autod olnud 3 liitrised (mõni 4,4 liitrine 245kw) ja kindlustuse makse ei erine kui oleks 1.6 liitrine. Pool eestit sõidab ringi M57 mootoriga (3 liitrine R6) näiteks E60 masinal
01:20 03.08.2018
vanames
See asi on täiesti ajuvaba ja mingit loogikat pole.
Olen teinud kindlustust juba sellest ajast kui teda nõudma hakati, pole ühtegi juhtumit olnud.
Inges- 1 aasta 63eur
BTA - 1 aasta 217eur ei kommentaari
11:03 03.08.2018
Mnjauh (registreerimata)
Näiteks swedbanki kindlustus on ka poole kallim kui teised, aga kui sa liisid swedbankist auto siis tuleb sul võtta kindlustus ka neilt. Iisi many.
11:05 03.08.2018
nii nagu on kindlustusvõtjal õigus omale meelepärane selts (hind) valida, siis samuti on ka kindlustusandjal õigus oma äranägemise järgi sobiv hind (kirves) teha. Valikud teeb tarbija.
11:32 03.08.2018
Elks123 (registreerimata)
Swedbanki liikluskindlustus on ntks noorele juhile 2x odavam kui LKF-i lehel toodud alternatiivid. Nt GOLF MK7 kindlustamine 1-ks kuuks oli mujal ~(ERGO) 40EUR, siis Swedbanki pakkumine oli 21EUR.
22:10 08.08.2018
värske omanik (registreerimata)
Rõõm näha, et siin teemas pole (veel) inimesi, kes nutavad, et aastase kindlustuse hind kasvas 30€ pealt 31€ peale. Üritan panna kirja kindlustuse hinna komponendid, mida olen eri asutuste kalkulaatoritega eksperimenteerinud.

Niisiis, 2003. a 45kW "ratastel vihmavarju" kindlustus 20 aastasele omanikule maksab LKF andmetel vahemikus 350-600€ aastas. Järgnevalt mõned tähelepanekud:
Eespool soovitati kindlustamist 3 kuu kaupa. Kui vaadata ühe kuu hinna langemist 1, 3, 6 ja 12-kuulise kindlustuse võrdluses, siis PZU oleks optimaalseim 3 kuu kaupa ostes; If, Inges ja Salva 6 kuuga ja ülejäänud aastase variandina. Kusjuures Salva 6-kuuline kindlustus maksis 39€/kuu ja aastane 40€/kuu.

Hinnaerinevus liiklusregistrisse kantud ja kandmata sõidukitel ilmnesid vaid Ingesi, PZU ja Seesami puhul. Seesamiga oli registreerimata sõiduki kindlustamine 2€/kuus kallim, Inges ja PZU vastavalt 12€ ja 1€/kuus odavam.
Sõiduki margist olenes vaid PZU ja Ergo kindlustus. Samade näitajatega (2003, 45kW) bmw oli aluseks võetud toyotast 5€/kuus kallim, aga Kia 5€ odavam. Ergo võtab arvesse ka mudelinime ja tootmisaastat, seega eksperimenteerides ei pruugi neilt pakkumist tulla.

Ma tegin eelmisel aastal If kindlustuse põhjal tabeli hinna sõltuvusest omaniku sünniaastast ja mootori võimsusest. Kõige odavam on omada 30ndates omanikul 50-60kW sõidukit. 40-49kW mootori makse oli isegi kallim. Optimaalseim võimsusvahemik (madalaim €/kW) oli 100-120 ja üle 140kW. Järsk hinnatõus tuleb vanuses 70-80a.

Mis puutub Swedbanki, siis teiste firmade 50-120€ kõrval küsis Swed ca 30€/kuus. Kuna Swedbank ei näita pakkumisi ilma sisselogimata, pole teada, kuidas mõjutab hinda kliendistaaž. Huvitava omapärana jäi iga kuu keskmine makse samaks.
09:28 09.08.2018
et siis noor peab ootama kuni saab 30 ja ostab omale liikumiseks lahja "võrri" ja vanem inimene tõdeb kurbusega, et tema jaoks on "odav rong" läinud?
Toon ka enda näite: olen üle 30-ne ja alla 70-ne ning autoks on Mercedes 150kw ja aastane kindlustusmakse on 70.75€. Paar aastat tagasi oli lahjem vurr ehk 88kw ja makse oli 43€ aastas.
09:36 09.08.2018
maaks
Liikluskindlustuse jaburate hindade teema on juba olemas, ärge hakake seda siia teemasse ümber kirjutama :-)
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=103392
15:20 09.08.2018
Vihale ajab rsk! (registreerimata)
Mul on 2 autot. Üks 10 a. vana ja 114kw teine 30 a. vana150kw
Esimese puhul maksan kohustusliku kindlustust aastas 96 euri ja lisaks kasko ka veel aastas otsa ca 400 euri.
Teise auto puhul on aastane kindlustus 144 euri. Kusjuures olen seda autot omanud 13 aastat ja pole kordagi avariid teinud, kuid kindlustusmakse ei vähene s.ttagi, mingid tühised sendid aastas...fakk. Kindlustanud autosid juba üle 20 aasta, kui märkimisväärset hinnalangust pole küll olnud.
Esimese puhul ei saa üldse mingile loogikale pihta, sest kui mina maksan kokku ca 500 selle auto eest, siis sõber, kes suti noorem ja vähem kindlustanud omab sama autot ja reg, samma linna, maksab koos kaskoga 150 euri vähem. Kusjuures tegemist ka sama kindlustusfirmaga(ERGO)
Mis krdi lambihindade võtmine käib siin maal. Tõesti selline tunne, et nägude, pikkuse, kaalu, jalanumbri ja mille iganes muu jura järgi see jama käib, mitte selle järgi, kas oled korralik liikleja või mitte.
Ammu pole mingit loogikat ja küsima lähed, et "MIKS see ja teine?", siis tuleb suust sellist jahvatatud demagoogiat välja, et vähe pole.
Alles hiljuti sealt Ergost helistati, et kas te ei sooviks veel seda ja seda ja seda kindlustada. Ütlesin viisakalt, et tänan ei soovi, kuid ikka ei andnud rahu ja kukkus lunima, kuniks panin telefoni kinni...krdi puugid ma ütlen!
16:49 12.08.2018
professor_sammaljalg
Milleks maksta kaskot 10a vana auto puhul?
17:28 12.08.2018
küünik (registreerimata)
näiteks esiklaasi pärast?
17:28 12.08.2018
63amg (registreerimata)
kaskot makstakse ka 50 aastat vana auto puhul.kõik ei sõida diisel passatiga
18:00 12.08.2018
professor_sammaljalg
Sügavalt kahtlen, et see 10a vana 114kw sõiduk diiselpassatist kardinaalselt erineb. Kui iga aasta esiklaasi ei vaheta, oled omadega kahjumis ning kui vahetad, tõuseb hind nagunii.

Ei tegele kindlustusfirmad heategevusega teadaolevalt.
18:07 12.08.2018
küünik (registreerimata)
kusjuures ennustasin ka ise hinna kerkimist, aga ei juhtunud seda. auto on veel minu nimel, aga tegelikult müüdud, uus omanik soovib kaskoga jätkata ja õnnetul kombel on lausa kahel korral pidanud klaasi lennanud kivide pärast vahetuses käima. ja taobki kindlustust edasi. ilmselt kuni summa sama on.
09:32 13.08.2018
... (registreerimata)
kaskol vist ka omavastutus? kas klaasivahetuse puhul seda sisse ei kasseerita? ise üle 20a erinevaid autosid omanud ja selle aja jooksul vaid kaks klaasi vahetanud- üks sai juba ostetud mõraga ning teine sai väikese täkke, mille ise lolli peaga mõraks ajasin. eks kivisaamine rohkem vist selline saatuse küsimus- kõigiga seda ei juhtu, mõnel aga pidevalt.
aga eks kindlustus ongi vajalik inimestele, kes end ebakindlalt tunnevad või arvavad, et kindlustus on heategija ning oma maksete eest saad kaks korda rohkem tagasi. liikluskindustuse puhul muidugi asi lihtne- iga päev toimub pauk või kaks või kolm ja me peame nad kõik kinni maksma. kindlustus teatavasti on kasumit teeniv organisatsioon ning vajaliku raha võtavad nad teiste inimeste taskust. aga mis loogika järgi neid kindlustusmakseid kalkuleeritakse, jääb mulle ka täiesti arusaamatuks.
10:09 13.08.2018
marten1909
Kasko?,tavakindlustuseks summa liiga suur
12:29 13.08.2018
... (registreerimata)
21:23 13.08.2018
Ergo klient (registreerimata)
Ma sul rõõmustan. Kindlustusfirma kes need miljonid nüüd kinni plekib on Ergo.
Krt peab vist sääret tõmbama sealt, muidu maksad edaspidi ise samahästi, kui seda rongi kinni kuumaksete näol.
07:51 15.08.2018
... (registreerimata)
üldiselt ära hakkab tüütama süsteem, kus normaalsed inimesed peavad teiste s:ta kinni maksma
https://majandus24.postimees.ee/6102328/onnetuste-kasv-on-ka
asa-toonud-liikluskindlustuse-hinnatousu
09:16 15.08.2018
See ikka (registreerimata)
suur ning seaduslik mahvija. Lastekeeli, head maksavad halbade teod kinni ja peavad suurt maksukontorit ka ilusti üleval, summad aga aina kasvavad. Üks vana, vana ja tark mees ütles, oleme oma riigi sinnamaani viinud, et sõda aitaks!!
https://www.err.ee/853917/kahjusummade-kasv-on-kaasa-toonud-
liikluskindlustuse-hinnatousu
10:29 15.08.2018
looder23
Et siis hävitame autod ja inimesed ära. Need vähesed mis järgi jäävad siis nende jaoks pole kindlustust vaja?
14:10 15.08.2018
... (registreerimata)
taoliste idikate jamad plekime kõik kinni. kahju saanud auto omanikul muidugi õigus seda nõuda, aga mitte midagi ei võeta ette selliste türblitega, et taoline asi enam ei korduks ja et ta kõik kahjud hüvitaks.
https://tallinn.postimees.ee/6110438/pildid-ja-video-bmw-lom
astas-tallinnas-kaks-tee-aarde-pargitud-autot
04:00 16.08.2018
J. (registreerimata)
- kolmele punktile:
Aga mida sa soovitad ette võtta? Selleks liikluskindlustus ongi kohustuslik, et vigastatud sõidukite omanikud enda kahjud tagasi saaks. Juhul kui põhjustaja ei olnud joobes, omas juhtimisõigust, ei ületanud kiirust ega teinud midagi muud, mille alusel oleks võimalik esitada põhjustaja vastu tagasinõue, siis ei olegi võimalik kahju põhjustajaga üldiselt midagi ette võtta, peale selle, et politsei võib kahju tekitajat karistada kahju tekitamise eest trahviga.
06:12 16.08.2018
Jile (registreerimata)
Aga miks mina 100 kilomeetri kaugusel kõrvalseisjana pean selle kinni maksma?
06:28 16.08.2018
............... (registreerimata)
Debiilsus kuubis. Miks maksavad avariivabad sõidumehed teiste eksimused kinni ?
Vanasti oli asi seotud koefitseniga, panid risu ja olid süüdi, tõusis koef. ja kas koos sellega kindlustusmakse. Tavakindlustus tuleb alati valida kõige odavam, sest kui sina oled süüdi, siis ei maksa sulle keegi pennigi. Kui ei ole süüdi siis korvab kahju vastaspoole kindlustus, niiet alati kõige odavam.
06:40 16.08.2018
looder23
To Jile, sest kui sa 100 Km lähemal risu paned, ei pea su järgmised 3 põlve seda kahju kinni maksma.
16:42 16.08.2018
J. (registreerimata)
Ka täna tõuseb kahju põhjustajal kindlustusmakse peale liiklusõnnetuse põhjustamist, selles osas ju muutusi ei ole. Tõsi, üldine hinnatõus toimub ilmselt ka seoses väljamaksete suurenemisega, kuid see on oluliselt väiksem.

Mis aga üldiselt puutub sellesse, et miks keegi konkreetselt peab midagi maksma, siis mitmed meist maksavad selle aasta algusest rohkem tulumaksu kui need, kellel on väiksemad sissetulekud. Sotsiaalmaksu maksame samuti kõik, kuigi ei pruugi kordagi arstiabi vajada. Seega me kõik panustame, võibolla otseselt midagi vastu saamata, sõltumata sellest, kas see ühele või teisele kodanikule meeldib või mitte. Samas tahame ju ikka, et politsei, päästeamet ja/või kiirabi vajadusel kohale tuleks või õigeaegselt arstiabi saaks. Samamoodi toimub see ka kindlustuses ehk kõigi liiklejate huvides on see, et kui mõne kolmanda isiku poolt tekitatakse kahju, siis vajadusel see ka hüvitatakse ning ei pea hakkama selle kolmanda isikuga kohtus protsessima. Samuti ei pruugi sel isikul nagunii midagi hinge taga olla.
Seega on sul alati õigus ka liikluskindlustuse makse tasumata jätta ja bussiga sõita. Kohustust sõidukit igapäevaselt kasutada ei ole, aga kui see soov siiski on, siis peame juhinduma kehtivatest seadustest, et kõigil liiklejatel oleks midagi, millele loota kui üks halb päev peaks saabuma.
17:45 16.08.2018
loodrile (registreerimata)
Peame siis sisendama kõik igal hommikul liiklusse minnes, et kohe tuleb minuga avarii! 45 aastat pole tulnud, mis ei tähenda muidugi seda, et homme ei või tulla tulla, aga ikkagi olen kogu aeg teiste matse kinni maksnud. Peaks selle summa välja arvutama. Naaber sõidab üldse kolm korda kuus üle põllutee poes ja apteegis ja aina maksab asfaldivurlede avariisid! Tulu - ja sotsiaalmaksuga võrdlemine on kohatu.
00:15 17.08.2018
looder23
miks sa võtad asja nii, et sa oled 45 aastat teiste matse kinni tagunud? võta nii, et need 45 aastat oled maksnud fondi, kui homme päev sõidad tutika turisti bussi romuks. sinu 45 aastat makstud veeringute eest hüvitatakse kuni 1,2 miljonit varakahju ja 5 miljonit isikukahju. sõidad jalakäija vigaseks, siis kindlustus maksab kõik ravid ja muu kompoti kinni.
sotsmaksuga võrdlemine ei ole kohatu, sest neid kirejaid on küll ja veel, et miks ma pean maksma sotsmaksu, kui ma pole eluaeg arsti juures käinud? kas sa ei näe paralleeli? sõiduauto kohta ei ole see kindlustus teab mis palju, aga kiun on üüratu.

ja miks pead enesele igal hommikul sisendama, et sinuga juhtub avarii? ma ei sisenda enesele midagi ja sõidan tööle, sest mul on kindlustus, mis maksab mu eksimused kinni teistele. see ei tähenda, et ma sõidan nagu jumal juhatab, ettevaatlik olen ikka, aga ikka võib juhtuda. ja kui juhtub, siis ei olnud minu päev. milleks vaja üle mõelda?

samuti küsimus, et kas sa sõidad oma autoga alati ise? 101%?
06:27 17.08.2018
Näed siis, (registreerimata)
"homme päev sõidad tutika turisti bussi romuks"! Andke abi! Nõuka ajal oli ka kindlustus, aga vabatahtlik. Kui oli mats, tagus süüdlane lõpuks asja kinni ja kõik. See distsiplineeris ka liiklejaid ja miskit üüratut kontorit polnud samuti vaja ülal pidada. Aga jah, meil nüüd õigusriik, st. kõigil on õigus, mõnel ainult suurem, mõnel väiksem.

08:21 17.08.2018
maaks
No kui oled nii ilmeksimatu, et sinuga kunagi midagi ei juhtu siis sõida ilma!
Või oled pussy ja kardad trahvi saada?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.