Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KUIDAS KÄITUDA

08:57 13.09.2018
Drecht
Kuidas käituda
Kui sõita Jõe tänavat pidi ning sooviga keerata Ahtri tänavale. Seal ei ole foori, vaid on anna teed märk ning 3 sõidurida. Kui vasakul Tuukris põleb fooris roheline tuli, siis kas annan neile kõigile teed, enne kui pööran ise Ahtri tänavale? Täna üks auto minu taga piibitas ja pärast rammis ja sõimas, et mina pean keerama esimesse ratta ning nendel on parem käsi kinni. Mina väitsin, et nemad võivad valida ükskõik millise raja neist kolmest ja mina pean teed andma. Mis siis on liiklusseaduse järgi õige? Märkusena, et soovisin keerata kõige vasakpoolsemasse ritta.
09:22 13.09.2018
stammer (registreerimata)
Re: Kuidas käituda
"Anna teed" märk kohustabki teed andma. Ei ole mingit esimesse või teise või kolmandasse ritta keeramist, sest kui sulle sisse sõidetakse jääd kohe süüdi!
17:12 13.09.2018
... (registreerimata)
Re: Kuidas käituda
liikluse sujuvuse mõttes praktiseeritakse parempöördeid ilma foorita ja seda ka mujal maailmas. tähendab see aga väga lihtsat asja nagu ka stammer juba ütles- sõltumata mujal olevatest foorituledest võid sa parempöörde teha igal ajal, ainult et kõikidest teistest suundadest tulijatele annad teed nagu märk nõuab. see imbetsill, kes tuututab ja rammib, võib minna koju ning ennast seebiks keeta. järgmine kord näitad näpuga märki ja ütled talle, mida see tähendab.
10:45 14.09.2018
prohvik (registreerimata)
Re: Kuidas käituda
See asi pole ehk nii must-valge kui esmalt tunduda võib. Kui Google Mapsi pilte uskuda, siis läheb vasakpoolsest ohutussaarest oma kümmekond meetrit edasi pidevjoon. Seega formaalselt ei saaks sel juhul ei Jõe tänavalt vasakule Ahtrile keerajad kohe ristmikul paremale kolmandasse ritta reastuda ega ka sadama poolt tulija sealsamas hakata vasakule reastuma. Mõlemad peaksid see ca 10 m edasi liikuma ja siis ridu vahetama hakkama, aga ütleksin, et sel juhul „Anna teed“ märk enam ei kehti (kuna ristmiku mõjualast ollakse juba väljas), vaid tegu on juba tavalise mitmerealise tänava olukorraga, kus vastastikku reavahetuse soovi korral on eesõigus juba paremalt tulijal. Ka üldise liiklussujuvuse mõttes oleks vast kõige loogilisem, et sadama poolt tulijad ei hakka ristmikul peatuma, vaid liituvad Ahtri tänava liiklusvooga normaalsel kiirusel.

Aga see kõik on mõistagi teooria, praktikas on Tallinnale omaselt need jooned sealt tänaseks võib-olla juba ära kulunud, ja isegi kui need jooned seal alles on, siis kunagi pole mõtet hakata oma õigust peale pressima, vaid hinnata oma võimeid adekvaatselt. Ise jälgiksin, kuidas vasakult tulijad üldiselt liiguvad ning katsuks sobival hetkel pigem rea paremasse serva hoides esimesel võimalusel edasi liikuda. Kuid mingil juhul pole õigustatud kirjeldatud olukord, kus hakatakse signaalitama ja oma õigust taga ajama (eks isegi olen teinekord endamisi pahandanud mõne uimasema eessõitjaga, aga et hakkaks selle pärast kusagil ekstra kinni pidama, et „õpetussõnu“ jagada, see küll pähe ei mahu).
17:46 14.09.2018
... (registreerimata)
Re: Kuidas käituda
hoolimata igasugu kulunud ja nähtavatest joonest tuleb lähtuda anna teed märgist. pärast plekimõlki näidatakse kohe posti otsas olevale kolmnurgale. st politsei või kindlustus näitab. talina liiklus on nagunii jobusid täis, seega targem on enda nahka ja plekki hoida.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.