Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MOOTORSÕIDUKIJUHI JUHENDAJA JA TEMA VASTUTUS

11:25 08.10.2018
Ahfrsk
Mootorsõidukijuhi juhendaja ja tema vastutus
Tervist.
Mõttes on teha omale mootorsõidukijuhi juhendaja paberid ja siis sõbrannale praktikat anda.
Enda auto ja enda kindlustuse taha ma teda loomulikult mitte mingil juhul ei lase :D
Võtab oma papsi vana toyota ja sellega tehku mis tahavad.

Aga, jäi silma mulle üks lause "Juhendajal on vastutusrikas roll, mis tähendab, et teda loetakse sõidupraktika ajal samuti juhiks, kes istub juhendatava kõrval oleval esiistmel"

Kas see on seadusaldluses ka kirjas selliselt ?
Ehk siis kui toimub mingi pauk, siis ikkagi mina olen ka suüüdlane ? Minu kindlustus tõuseb ja hullemal juhul saan trahvi ka veel, nagu oleks roolis olnud ?
A minu kindlustus vist tõusta ei saa, kui pole minu auto ? Või kuidas see tänapäeval on
12:18 08.10.2018
kaitseingel62
Re: Mootorsõidukijuhi juhendaja ja tema vastutus
Vastus sinu küsimusele on Liiklusseaduses. Juht on isik, kes juhib sõidukit. Samuti õppesõidu ajal sõiduõpetaja või juhendaja. Juhendajale esitatakse samad nõuded ja ka vastutus nagu juhile. Ta peab olema kaine, ja juhendamise ajal omama juhendaja tunnistust mille väljastab Maanteeameti Liiklusregistri büroo.
Senine praktika on näidanud, et liiklusõnnetuse puhul on vastutav sõiduõpetaja või juhendaja. Erandlikes olukordades või vastutus jaguneda ka juhi ja juhendaja vahel. Selliseid õnnetusi pole autokooli autodega palju olnud, aga meenub üks episood eelmisest aastast, kus juhendaja juhendamisel lasnamäel kaks jalakäijat autolt löögi said.
Pead arvestama, et oled kõrvalistmel suhteliselt abitu juhtimisse sekkumise vajaduse korral, sest sul puuduvad pedaalid. Kogemus õpetamisel samuti.
12:23 08.10.2018
...... (registreerimata)
Kui sõiduõppijal puudub juhiluba, vastutab õpetaja.
12:31 08.10.2018
looder23
Ahfrsk, kaitseingel ütles kõik ära. Kui sa leiad, et sinul ei peaks juhtimise õpetamisel vastutust olema, siis ära hakka juhendajaks. Kui vastutus peaks õpilasele langema, siis nahh nada seda õpetajat ja õpilast sinna kõrvale vaja? Elukool õpetab. Kui sa juhendad võõra autoga, siis kindlustus tõuseb ikka autol millega õnnetus põhjustati, mitte sinul ega sinu autol.

Muudetud 8.10.18 12:58

12:52 08.10.2018
jepajeeee (registreerimata)
Normaalses elus peab alustuseks autokoolis sõitma , kui sõiduõpetaja on veendunud, piisavas sõiduoskuses, antakse autokoolist vastav paber. Ilma selleta nagunii juhendada ei tohi. Nii, et ära põe, sissejuhatuseks lõhub autokooli auto ära. :)
12:54 08.10.2018
Mahno3 (registreerimata)
Kui sa vastutada ei taha, siis ei ole sul võimalik sõitu õpetada.

Puht praktiliselt soovitan lasta alguse ots sõita koolis ja ise sõita lõpuosa, et odavalt sõidutunde ja -mahtu saada.

Samas sa peaksid olema ise võimeline kehtiv liiklusseadus läbi lugema ja aru saama, et sa oskaks õpetada ja tähelepanu juhtida.
16:56 08.10.2018
v6sa
Kõlab kaunikesti sedamoodi, et pime õpetab kurti lugema... Samas selgitab see osaliselt, kust tuleb meie liiklusesse säärane kogus juhiks kõlbmatut kontingenti.

LS on sõiduõpetajaks saamise protseduur ja vastutus kenasti kirjas. Koos kõige muuga, mida peab arvestama. Ja mitte alati pimesi jälgima...

Muudetud 8.10.18 16:56

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.