Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: VÄIKEVEOKI ABS

06:25 04.12.2018
juusturiiv
Väikeveoki ABS
Tervist.

N2 veok on varustatud ABS piduritega, kuid süsteem ei tööta mingil põhjusel. Kaitsmekarbis kaitsmed olemas, rattad varustatud ABS anduritega, ABS põhivarustuses, tegemist 2008 aasta masinaga. Siis kui libedaga esimesed on ammu loha, rakenduvad alles haake pidurid. Kuidas seadus ütleb sellise sõidukiga liiklemise kohta ?
19:12 04.12.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Väikeveoki ABS
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1040/5201/8016/MKM_2704
2018_m23%20lisa%204.pdf#

1.6. Blokeerumatu pidurisüsteem (ABS) 2) Märgutuli näitab süsteemi riket. = OV ehk oluline rike või puudus st. kordusülevaatus.
Kui tahetakse, et märgutuli ei näitaks riket siis lootuses, et ülevaataja on hajameelne on võetud vahel märgutule lambike välja ja selle peale annab määrus järgmise selgituse: 1) Märgutuli on defektne. = OV ehk kordusülevaatus.
06:49 05.12.2018
................ (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Süüte sisse keeramisel ükski ABS tuli põlema ei hakka. Diagnostikas öeldi et puudub ABS aju.Kui juhtida ülevaataja tähelepanu antud puudusele, kas siis keelatakse edasi liikumine ? Tööandjat on korduvalt teavitatud aga kedagi ei huvita. Ehk hakatakse siis jooksma ja sebima kui asi on ametlik ja liikumine keelatud.

Lugupidamisega.
18:22 05.12.2018
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Re: Väikeveoki ABS
Edasi liikumist ei saa keegi keelata. Vormistatakse kordusülevatus mis lubab liigelda ja töödki teha M1 ja N1 kategooria masinaga kuni 60 päeva. "Kasutusloa" pikkus oleneb sellest kui palju varem tuldi korralisele ülevaatusele.
18:47 05.12.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
ja pärast ei saa ka kontrollida kas korda tehti või mitte, pannakse lambike õieti põlema ja korras ta ongi
22:29 05.12.2018
Uno78 (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Kuule Valerka. See sinu targutamine küll kaasa ei aita. Hoia parem suu kinni, kui midagi asjalikku öelda pole. Kui kinni ei püsi - proovi Delfi kommentaariumi.
23:53 05.12.2018
Mahno3 (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Mis see valerka valesti ütles? Reaalselt rullide peal keegi abs töötamist ei kontrolli. Kontrollitakse visuaalselt, et asjad poleks silmnähtavalt katki ja abs kontrolltuli armatuuris süttiks ja kustuks nagu ette nähtud. Selle tule saab sobivalt põlema kas abs korda tehes või väikese elektrilise võlukunstiga, millel pole abs-iga mingit reaalset pistmist.
06:34 06.12.2018
reg.kasutaja juusturiiv. (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Ei pole vaja et lamp hakkaks põlema ja kustuks (süüde sisse/välja) vaid et asi oleks korras. Libedaga on ikka maru kehv seisma saada kui on vaja teha seda kiiresti. Esirattad on ammu loha kui haage hakkab pidurdama, võibolla on ka piduritega mingi jama aga esimesed plokeeruvad maru kiiresti,(ülevaatusel kõik korras) haagis tuleb järgi hiljem siis kui auto mõlemad teljed on juba loha, igatahes maru halb.
ABS ei muuda talve suveks ja on sõidetud ilma ABS autodega küll ja küll, lihtsalt asi peab korras olema, et kui midagi on siis on auto vähemalt juhtitav.
Haagis on varustatud ABS piduritega, pistikud aga ripuvad, sest panna pole neid kuskile. Mina tõlgendaks seda sellisena et pidurisüsteem ei toimi ettenähtult, sama kui sul on autol lisatuled, mille juhtmed lihtsalt ühendamata(ehk mitte töökorras valgusallikas)
07:58 06.12.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
abs tööd saab kontrollida ainult kas loomkatsega või diagnostika pistiku kaudu kas kõik komponendid on nähtavad
09:54 06.12.2018
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Su probleem on haagise ja auto pidurite erinevas rakendumisajas!? Mis puutub siia ABS? See niikuinii alla teatud kiiruste (enamasti 50-30 km/h) ei toimi. ABSiga ei jää auto kuidagi kiiremini seisma kui ABSita, ainult juhitavus võib olla natuke parem. (Seda on erinevate katsetega tõestatud.) Asjade töökõlbulikkust saad kontrollida just nii nagu Valerka soovitas ja kui auto ja haagise vahel ei ole pistikud ühendatud (reg. kasutaja juusturiiv), siis kuidas peaks haagise ABS töötama. Kuna teemaalgataja ei avalikusta sõiduki- haagise infot rohkem kui 2008 aasta, siis klaaskuuli pealt ennustades, paistab olevat "viga" pidurite tasakaalustuses ("pidurikraanis") mitte ABSis. Kunagi oma Ategol (soolona) ei toiminud tagumised pidurid piisava efektiivsusega ja viga oli "kontuuri jagajas".
13:33 06.12.2018
v6sa
Re: Väikeveoki ABS
Kui haagise paelad poel ühendatud, siis ei saa ju lootagi, et nüüdisaegne auto ja haagis omavahel tööd kuidagi koordineeriksid.

Kui ABSi komponendid on eemaldatud, siis ei saagi süsteem toimida. Ning kui ei toimi, siis tuleb tegelda haagise pidurite juhtimisega. Teadmata auto marki ja mudelit ei saa ka parimad asjatundjad siin midagi soovitada.

Aga kuna küsimuse viis annab alust arvata, et tegijat temast vist ei ole, siis tasuks vast alustada margihooldusest info küsimisega.
18:31 06.12.2018
............... (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Algusest, veok mis veab haagist on tehasest tulnud ABSiga (2008)ABS andurid kõikidel rataste, pidurikettad samuti vastavad, kaitsmekarbis kõik ABSi ja veojõuga seotud kaitsmed olemas ja terved. Kuna aga ABS ei tööta, seega ei toimi ka haake ABS. Kuna päevas on palju lahti ja kokku haakimisi siis pole mõtet üldse üleliigseid rupskeid külge kruttida vaid ainult tulede pistik ja õhud. Diagnostikast öeldi et puudub ABS ja veojõukontrolli aju (viimast ei tahagi) Küsimus oli, et kas tegemist on täiesti seadusliku liikumisega ja auto pidurisüsteem on korras või päris nii ei ole ? Sõit toimub absoluutselt igasugusel teedel ja kõik kolkad saab läbi uisutada, pole just tore kui kuskil libedal teel künkast alla veeredes (mootoripidurit kasutades) ja pidureid kasutades mõistlikult, et hoiaks täpselt piiril et mitte libisema lasa. Neid kordi kui asi lihtsalt libiseb ja lükkab kääri on küll ja küll. ABSiga on teatud olukorades auto vähemalt juhitav. Autoks on nürisünnitus AVIA (Tsehhide, indude ja UK mingisugune koostöö, vabariigis pidi 2 lolli veel olema kes on ostnud)
20:53 06.12.2018
v6sa
Re: Väikeveoki ABS
Vahet ei ole, miks ABS ei toimi - see pole legaalne. Ning kirjelduse järgi pole see kaarik ka kusagilt otsast ohutu libedal. Kaua mõtlesid Vene ruletti veel mängida?

See oled Sina, kes kägardunud kabiinis päästjaid ootab või auto all karjuvat jalakäijat peab lohutama, mitte koonerdav ülemus. Tee talle see selgeks enne, kui juhtub vältimatu.

Sel Avial võiks olla Wabco pneumaatika ja nendega tegelejaid võiks ju ometi leiduda igas külas. Heal juhul annab sättida haagisepidurite reageerimist sedapalju varasemaks, et need kah tööd teeks.
21:06 06.12.2018
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Asi selgem! ABSi ja veojõukontrolli aju puudumine võib olla ka pidurite tasakaaluga seotud ning põhjustada anomaaliaid. Veojõu juhtimine käib samade "organitega".
Nüüd vastus asja seaduslikkusest: EI see tehnika ei ole tehniliselt korras ja mittetöötav pidur on ülevaatajate keeles OV.
06:46 07.12.2018
............... (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Seda oligi nüüd vaja teada, haake pidurid käisid regullis, läks paremaks küll. Aga nüüd on asi selge, haagisel tuleb see kuu ülevaatus. Lähen ja räägingi oma selle loo ära ja ehk saab asja ametlikuks, kui asi saab korduva hakatakse jooksma kui tööd jäävad tegemata. Enne talve sai jälle antud teema üles võetud, vastus oli, et seda nüüd vaevalt keegi tegema hakkab. Kui ei saa heaga, saab kurjaga.
Tänan kaasamõtlejaid :)
11:52 19.12.2018
reg.kasutaja juusturiiv. (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Nii, nüüd on asi ametlik, haaget võib vedada järgmise kuu lõpuni. Sai 3 OV.
Autol ABS ja ABS1(haagise abs) tuled mis ei sütti, haake esitelg ABSiga varustatud (haagis 2015 aasta) . Kui ABS1 tuld põlema ei saa siis haaget vedada ei tohi. Vangutati pead,öeldi et see variant sellise komplektiga ei ole mittekuskilt otsast legaalne.
12:23 19.12.2018
looder23
Re: Väikeveoki ABS
Mis mõttes ei ole legaalne?
12:48 19.12.2018
reg.kasutaja juusturiiv. (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Loe eelnevaid postitusi, ma ei viitsi 5ndat korda rääkida.

Auto 08 aasta veok, mis tehasest tulnud ABSiga, kuid see ei tööta (tuled ei sütti armatuuril, haagis 2015 aasta mis samuti ABSiga, aga kuna autol ei tööta abs siis ei saa ka haagise ABS töödata (armatuuril märgutuled ABS ja ABS1, viimane hõlmab haagise ABS). Süüte keerates peavad süttima märgutuled, aga neid ei sütti. Autol on sabas 2õhu otsikut, 2 tulede pistikut, haagise ABS(käppa) pole aga veokil kuskile sappa pista.
1 OV- blokeerumisvasane pidurisüsteem- muud osad puuduvad või on kahjustunud
2 Ov- juhtmestik on lahti ühendatud
3 OV- ABS märgutuled ei sütti.

TÄpselt sama kui sul autol puudub süüte keerates ABS tuled, Airbag jne (või jäävad need põlema)
13:25 19.12.2018
looder23
Re: Väikeveoki ABS
Kuule, tee endale selgeks sõna legaalne. Su autorong on tehniliselt mittekorras, mitte ebaseaduslik või salakaup.
15:33 19.12.2018
reg.kasutaja juusturiiv (registreerimata)
Re: Väikeveoki ABS
Midagi öelda pole siis midagi ikka on ? Teatud kuupäevast on sellega komplektina liikumine mitte legaalne(mitte tänavalegaalne nagu noored ütlevad) ehk ebaseaduslik.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.