Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIIKLUSTRAHVID LEEDUST

13:43 18.12.2018
SPM
Liiklustrahvid Leedust
Sain mõni nädal tagasi oma Pärnu aadressile leedukeelse kirja mis ilmselt on seotud kiirusega Leedus.

Nuobauda bauda 144 EUR ?

Ma tean et Lätlased vähemalt tõlgivad liiklustrahvi nõuded.

Kas siis nüüd eeldatakse et igaüks kes Leedust läbi sõidab oskab ka Leedu keelt?

Mingi õiguskaitse võiks võõrkeelsete asjade vastu olla. Kas ma pean nüüd ise tõlkija leidma? Leedukad ei märgi isegi kuupäevi ilma sõnadeta. Isegi seda pole võimalik aru saada. Pilti ka pole!

Kas Leedu liiklustrahvi peaks maksma kui mitte sõnagi aru ei saa?
14:44 18.12.2018
maaks
Re: Liiklustrahvid Leedust
https://translate.google.com/?hl=en#view=home&op=transla
te&sl=lt&tl=et

Kas Leedus märkidel numbrid kah leedu keeles või siis tõesti nii juhm et numbreid ei tunne?
15:49 18.12.2018
Ahv86343 (registreerimata)
Mingi leedukeelse kirja peale ei pea midagi tegema.
15:59 18.12.2018
tiit_ (registreerimata)
Nii nagu mina ei oota Hispaanias, UKs, Rootsis Eesti keeles teenindust ei oota ma ka, et leedukad peaks minule saadetud trahve Eesti keelde tõlkima.
16:27 18.12.2018
................ (registreerimata)
Tõesti, kas sa eeldad et saksamaal suheldakse sinuga eesti keeles ? Kui said trahvi maksad ära, leedust odavaid surmasi jõuad tuua aga trahvi maksta ei suuda..või kui ei suuda siis sõida normaalselt.
Aga ära reageeri, teinekord võib leedus käik vähe pikemaks venida kui pead platel ootama.
16:34 18.12.2018
väga viisakas persoon (registreerimata)
selliste postituste peale võib teema algataja solvuda, olge ikka viisakad.
moderaatorid vist magavad, et lubavad sellist ülbust siin hetkel?
16:37 18.12.2018
Selgitus (registreerimata)
Kui pole mitte ühtegi viidet, millega on tegemist, siis tuleb jätta kiri tähelepanuta.
"Nigeeria kiri" on vähemalt koomiliselt tõlgituna loetav. Kui mingi riigiasutus saadab välja dokumendi võõrriiki, siis peab see olema kas saaja keelde tõlgitud või siis mingis rahvusvahelises keeles, nt inglise keeles.
Kui mingi rikkumine tõesti aset leidis ja kohapeal vormistati protokoll, siis on asjad teised.
Muide- minu isekopeeruvad protokollid olid kolmes keeles, eesti, vene, inglise, sest muul moel ei saa protokolli üldse koostadagi ilma tõlgita.
Kui teile mistahes riigis pistetakse nina alla dokument, millest te sõnagi aru ei saa- siis kirjutate alla või?
Vabalt võib sel juhul olla see sel juhul formular, et soovite eutanaasiat ja annetate oma elundid, keha aga anatoomikumile- täiesti tasuta.

Maaksile ja tiidule võib saata nende aadressile ka leedukeelsed kirjad oma arvenumbriga ja mingi "trahvisummaga"- las sponsoreerivad kui tahavad. On alust arvata, et nad maksavad, kui nende ärplemist arvesse võtta.
17:49 18.12.2018
stammer (registreerimata)
1. kas olid kirjas viidatud kuupäeval Leedus?
2. kas ületasid kiirust?

Alustame ikka lihtsamatest asjadest.

Kui 1. ja 2. on mõlemad EI, siis otseloomulikult maksa trahv ära ja vähemalt magad rahulikult.
20:03 18.12.2018
Randlase Poeg (registreerimata)
Austriast tuli küll trahviteade kakskeelsena. Saksa ja Eesti.
20:32 18.12.2018
63amg (registreerimata)
austria on ikka tsivilisatsioon,võrreldes leeduga
21:27 21.12.2018
Ei viitsi registreeruda (registreerimata)
Lühike vastus on ei, aga uuri asja. Huvitav, et keegi pole pööranud tähelepanu aadressile kuhu kiri tuli. Mõned sammud:
1. Alusta kõigepealt Stammeri esitatud küsimustest. Tõenäoliselt kohtusid mõne kiiruskaameraga.
2. Kuidas kiri postkasti jõudis? Keegi pidi seostama auto numbri, omaniku ja Pärnu aadressi. Igast sellisest päringust jäi mingisse riiklikusse registrisse jälg. (eesti.ee->minu asjad->andmejälgija).
3. Kaheldava väärtusega, aga uuri asja (Eesti) politsei ja maanteeameti kaudu.
3.1. Oleks loogiline eeldada, et kirjal on olemas vähemalt mingisugunegi asutuse sümboolika (logo, nimi vms) või kontaktinfo.
4. Pikemas perspektiivis võiks soovi korral Leedut vältida või kasutada sõidukit, millele trahviteadet ei tulnud. Halvimal juhul tõlgitakse trahv ära siis, kui tullakse kohale sind trahvi mittemaksmise pärast vahistama (väga ebatõenäoline). (PS §21, õigus arusaadavale infole vahistamise kohta)
21:55 21.12.2018
looder23
Tundub, et leedus on püsti pandud ka keskmisekiiruse kaamerad.
22:00 21.12.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
oi need ammu, kasuta wazet ja näed kus hakkab lugema, peale panevezisst vist kolm ala
22:42 21.12.2018
siberia (registreerimata)
No neid Nigeeria kirju ikka liigub. Kust sa tead, kes selle konksu välja on visanud ja kelle arvele raha tuleb saata. Karistusõiguses kehtib põhimõte, et süüdistatavale või karistuse saajale tuleb asjaolud talle arusaadavas keeles selgeks teha. Ma olen hispaaniakeelses riigis öelnud, et protokolli tekstist aru ei saa ja alla ei kirjuta. Otsige eesti keelt oskav tõlk või unustage asi ära. Sooviti head teed.
Kiiruskaamera trahvi puhul võiks vähemalt foto olla lisatud. Lätist on mulle tulnud üks konarlikku eesti keelde tõlgitud trahviteade koos minu auto pildiga ja meenus, et sel ajahetkel ma selles punktis tõesti olin ja võimalik, et ületasin kiirust. Maksin ära. Seevastu Saksamaalt ja Poola pole midagi tulnud kuigi kaamerad on sähvinud. Ju siis pole summa suur, ei viitsita tõlkida ega riikidevahelist menetlust alustada.

Niisuguse leedukeelse kirja peale ma küll ei reageeriks. Kui hakatakse pärast pinnida siis küsigi, et kus on asitõendid. Foto, isik kes sõidukit juhtis jne. Mõnes riigis on vaja tuvastada juht ja ainult auto numbrist nagu Eestis ei piisa. Kui lüüakse kõik vajalikud paberid lauda siis tõmba tagataskust 140 EUR või palju seal kirjas küsiti ning soovita karvajalgadel rikkumisi menetledes edaspidi hoolikam olla.
08:07 22.12.2018
Per-Astra (registreerimata)
Peale Kaunast uuel lõigul, mida ehitatakse, seal peaks olema keskmisekiiruse kaamerad. Valmis tee on korralik 4 realine ja lubatud max. kiirus 90 km/h.
19:20 23.12.2018
grigoori
_Peale Kaunast uuel lõigul, mida ehitatakse, seal peaks olema keskmisekiiruse kaamerad. Valmis tee on korralik 4 realine ja lubatud max. kiirus 90 km/h._

Kas sa mõtled Mariampole - Suwalki - Varssavi teed?
Seal OLID keskmise kiiruse kaamerad. Nüüd neljarealine kiirtee, 130 km/h piiranguga.

Ja lõik on valmis.

Antud Leedu trahv on ilmselt legitiimne. Olen neid aegade jooksul kaks tükki saanud, pilti ple kunagi lisatud olnud.
Arve, kuhu raha kanda, on aga Leedu Rahandusministeeriumi oma, seega mingi Nigeeria variant on välsitatud.
19:25 23.12.2018
grigoori
Lisa: Leedus on kiiruskaamerate tolerants +10 km/h asulates ja +20 km/h väljaspool asulaid.
09:27 25.12.2018
marita57
Paar päeva tagasi jõudis minu postkasti selline täiesti ametlik kiri PPA-st. Kopeerin selle olulisima osa siia:

Politsei- ja Piirivalveamet ning Riigi Infosüsteemi Amet teavitavad Eestis esinevatest arvepettustest.

Viimastel kuudel on sagedamini levinud juhtumid, kus näiliselt ettevõtte tegev- või finantsjuht saadab kirja raamatupidajale (või muud sarnased kombinatsioonid) ning palub teha makse tavaliselt välisriigis asuvale pangakontole. Enamasti jäävad summad suurusjärku 10 000 – 100 000 eurot.

Tegemist on petuskeemiga, kus kurjategijad on kasutanud ära e-kirja autentimismeetodi nõrkusi või lihtsalt loonud sarnase välimusega e-kirja aadressi, mis jätab mulje, et tegemist ongi kolleegi saadetud kirjaga.

Samuti on juhtumeid, kus kurjategija(d) on omandanud ligipääsu ettevõtte e-postkastile ning hetkel, kui ettevõte edastab arve, muudetakse ära pangarekvisiidid ning saadetakse arve uute pangakonto andmetega. Sellistel juhtudel on kahjud reeglina suuremad ning tavaliselt avastatakse pettus alles hiljem.
11:10 25.12.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
kahjuks lolle leidub,aga hea et riik on võtnud südameasjaks võõra raha päästmise https://www.upload.ee/download/9343801/d0457d25dd9b14a88d47/
Teavitus_EST.pdf

see muidugi samasugune teema kui gaasiga veesoojendid, nämmuta palju tahad, vähestele jõuab kohale
10:47 03.03.2019
SPM
Otsisin seda infot ka, et kus need keskmise kiiruse kaamerad on. Ei ole kuulnud et need veel trahve oleks välja saatnud. Muideks maksin esimene kord Leeudst tulnud trahvi ära. See oli eesikeelse kaaskirjaga ja arusaadav - 60 EUR. Kirjas oli ka selline terminoloogia et soovitame ära maksta enne 1st oktoobrit. Aga kuigi ma tegin makse enne tähtaega, siis nemad seda oma süsteemituses ei leidnud ja saatsid uue kirja, aga nüüd vaid leedu keeles ja topeltsummas. Kolm korda saatsin Leedu politseile teate et ma maksin ju tähtajaks, aga vastust ei saanud. Lõpuks helistasin ja öeldi et jah, case closed. Aga juhin tähelepanu et selle esimese trahvi maksmisel oleks pidanud ka e-mailiga veel maksekorralduse koopia saatma ja seda ma ei teinud. Nii et parem on vahest leida võimalus ka e-mail saata.
12:09 03.03.2019
Terminid selgeks (registreerimata)
Leedu keel on el ametlik keel. Seda pole nt ukraina ega vene keel

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.