Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: RINGRISTMIKUL LIIKLEMINE

21:11 20.12.2018
ulm
Ringristmikul liiklemine
Kellel on eesõigus ringristmikule sõites?
Igal ringile siseneval teel on ees "anna teed" märk aga ometi lendavad enamus autojuhte "suuremalt" teelt otse ringile peale peatumata ja ootamata ja mida teised ringile sisenejad teevad. Ilmselt leiavad nad selle tee olevat peatee, kuigi selline viide puudub ja tegemist ikkagi samaliigiliste teede ristumisega.
Mulle tundub, et kui 2 sõidukit on ringile lähenemas üheaegselt, siis lähtuma peaks ikka parema käe reeglist aga reaalsuses see paraku väga edukalt ei toimi.
21:14 20.12.2018
ulm
Re: Ringristmikul liiklemine
Panen näiteks Veerenni-Tehnika-Filtri tee ringristmiku, mida igapäevaselt sõidan. Filtri teelt tulijad ei peatu, et teed anda Veerennist tulijatele.
22:45 20.12.2018
Navara3000 (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Anttilast ostsid load või? Vii ruttu mnt-sse ja bussiga.
23:05 20.12.2018
k... (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Õumaigaad... Pole küll tallinlane kuid olen seda ringi korduvalt sõinud kuna vaja Tehnikale. Ringile minnaksegi peatumata. Mida sa siis mõtlesid? Mida sul seal vahtida on? Kahele poole ka veel.... Sõida samamoodi ringile ja oledki boss, nüüd annavad teised sulle teed. Tegemist on väga lihtsa ja suht väikese koormusega ringiga, Sa sõida täpselt kahe nn otse sõitja vahele ja väljud sealt otsast kus vaja, kohe tuleb sinu asemele teine ja teeb samamoodi. Või paremakäe reegel... Aga kui see kõik on sinu jaoks keeruline, siis loe Navara 3000 postitust.
23:42 20.12.2018
vana paks (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Ringil olijal on eesõigus... ehk siis põhimõtteliselt nagu vasaku käe reegel.
00:49 21.12.2018
indrek001
Re: Ringristmikul liiklemine
Pealinnas niipalju sibulaid, et võib vabalt olla vene kultuuri ringristmikke palju.
01:51 21.12.2018
Indrekule (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Enamus neid teid, millel liikled on just nende ehitatud, keda sa nimetad halvustavals kontekstis "sibulad". Tundub, et nad on oluliselt arukamad kui sina.
06:27 21.12.2018
... (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
parema käe reegel kehtib venemaal, kus ringil olija annab ringile tulijale teed. eestis kehtib reegel, et ringile sõitja annab ringil sõitjale teed ja kui keegi sulle nina ette tuiskab, siis halvemal juhul kortsutad oma nina ja tema vasaku ukse ära, paremal juhul oled mõistlik ja lased tal minna.
kui ringile lähenevad kaks autot korraga, siis võidab see, kes esimesena ringile jõuab.
08:38 21.12.2018
ulm
Re: Ringristmikul liiklemine
Navara3000- kui loogiliselt põhjendada ei oska ja ka mõistlikke arusaadavaid lauseid koostada ei mõista, siis ime muna.

"võidab see kes esimesena ringile jõuab" - kui vaskult läheneb minuga üheaegselt keegi veel ringile, siis on jõuga sinna peale lendamine lihtsalt mitte kõige mõistlikum teguviis. Ja näha on, et Filtri teelt tulijad peavad ennast peateel sõitjateks ja tulevad hooga peale.
08:54 21.12.2018
........ (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Kui keegi sõidab ringile nii, et tema vasak käsi on vaba, st ta ei pea teed andma ringil olijale, siis temal on sügavalt kama, kas temast paremal veel keegi ringile tahab sõita- ta juba on ringil ning edasine käib liiklusseaduse põhjal. Kui keegi sõidab ette juba ringil olijale, siis on see seaduserikkumine. Ühesõnaga kui vasakult kedagi ei tule, siis sõida ringile ja kogu moos. Kui vasakul on auto, ms sinuga samaaegselt ringile jõuab, on siiski targem tal minna lasta, mitte ennast tema ette punnitada ja oma õigust nõuda.
08:54 21.12.2018
stammer (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Venemaal on seadus muutunud, sest ka nemad tahavad olla osa euroopast.
Viide: http://auto-lawyer.org/pdd/pravila-proezda-perekrestkov-s-kr
ugovym-dvizheniem.html

Ringristmikud on ühed kõige lihtsamalt reguleeritud liiklussõlmed ja kui seal ka hakkama ei saa, no siis on kaks varianti, et kas neid vältida või sõita bussiga.
09:01 21.12.2018
Navara3000 (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Kui nii elementaarne manööver peavalu valmistab, siis autokoolis ilmselt käidud ei ole. Muidugi sellised küsimused võivad tekkida kõrvalistmel turvatoolis olles.
Ma olen kuulnud ka väga tõsimeelset tõlgendust samaliigiliste teede ristmikust, et esimesena sõidab see kes liigub otse. ma pakkusin välja, et otse võib väga vabalt sõita korraga ka neli autot, siis jäi suu ammuli tibil... Ja sellised on igapäevaselt liikluses meil!
09:22 21.12.2018
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Tegelikult on "probleem" ringi suuruses ja asetuses suubuvate teede suhtes. Nimetatud ringil moodustub Filtri ja Veerenni nurk, mis ei tööta ringi algsel põhimõttel. Ring peaks asetsema otse ristuvate teede keskel (ristil), aga seal on see raudtee poole nihkes ( samuti on Tondi tänava "pitsad" ühele poole nihkes) ja Filtrist Tehnikasse tekib peaaegu sirge tee. Sellest tulenevalt ei vähenda ringile suubuvad juhid piisavalt kiirust ja tekib olukord, mida tuleb lahendada k.. kirjeldatud kujul. Teadaolevalt "korraldas" Tallinna liiklust aastaid keegi härra Songisepp (nimi ei riku meest), mis tänavatel tänaseni tunda ja ega see tänane vennike suurt asjalikum tundu. Korralikke ringteid näeb Lätis ja sealsetel sujub ka liiklus.
09:34 21.12.2018
........ (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
No aga meil on ju liiklusmärgid ja liiklusseadus- kas nende järgi ei saa seal liigelda?
10:00 21.12.2018
stammer (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
"Nihkes" on nad selllepärast, et tagada enam koormatud teele sujuvam liiklusvoog. Meenub Raplas olev ringristmik, mis on samuti natuke nihkes ja just sellepärast, et kõrvalteelt sõidab päevas kordades vähem sõidukeid kui peateel. Sama on ka Tondil Matrossovi (ei meenu praegune nimetus) tänava ringidega. Kõik on lihtne.
10:06 21.12.2018
to Ulm (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Sa oma esimeses postituses ütled ..
"... teised ringile sisenejad..."
Äkki mõtlesid " ringil liiklejad "
... oleks nagu mõte selgem, su postituse väited öigustatud.

Omalt poolt pööraks veel tähelepanu nendele lammastele, kes ringile sõites näitavad paremale suunda, aga ringilt väljudes mitte.

Ma pole ainult liikluses pedant, vaid ka sõnademängus ....... ;-)

Hääd jöuluaega!


†*****************

Posted via 4G by Android

.
12:54 21.12.2018
k... (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Kes tõi näiteks venemaa liikluskorratuse... jah, seal lokkab tõesti veel teatud korratus aga üha vähem. Tegelikult oli Venes siiani ring ikka nii nagu meil- anna teed märk vahib ringile sõitjale otsa.
Mis puudutab ringile sõitu, siis ega sai pea igaüht ootama jääma, et kuna ta tuleb. Sõidad kahe auto vahesse ja asi korras. Äkki tuleb kasuks kasvõi Riias ringliikluskultuuri õppimas käia...
Meenub lapsepõlvest tõestisündinud anekdoot. Esimesse klassi minevale tüdrukule öeldakse ilusti kodus, et ära enne üle sõidutee mine kui auto on mööda läinud. Koolis siis õpetaja küsis, et miks sa hilined? Tüdruk- aga ühtegi autot ju ei tulnud...
16:49 21.12.2018
63amg (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
inimesed ei saa hakkama isegi mingi olematu ringiga, kusagil pisikese Tallinnas! mida te teeksite nt. Pariisis olles. kas tellite treila,et linnast läbi saada
17:16 21.12.2018
Pariisist (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Sa 63amg ise oled üldse Pariisis liigelnud?
Seal on tunduvalt lihtsam kui Tallinnas, sest puuduvad "aga mul on pikem kui sul" tegelased liikluses ja kõik sujub, keegi ei tõmble.
17:31 21.12.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Pariisist (registreerimata) - oled kindel, mulle on jäänud teine mulje, eredaim näide on võidukaare ring , eriti lahe pilt ülevalt
20:44 21.12.2018
professor_sammaljalg
Re: Ringristmikul liiklemine
Triumfikaare ringil on ainuke reegel - anna gaasi, enne, kui keegi külje pealt sisse tuleb. Pea kõik Euroopa metropolid ja Istanbuli veokaga läbi sõitnuna väga ei kiidaks. Üldse on Pariis sellune koht, kuhu enam vabatahtlikult sõidukaga ei roniks. Rääkida tõmblejate puudumist on luul.
21:50 21.12.2018
ahhh (registreerimata)
Re: Ringristmikul liiklemine
Kui venemal on ringliikluse põhimõte muutunud ,siis on ju tore ..
Aga eurooplaseks nad ei saa .
Ja ei olegi vaja Eurooplane olla ,sest Kreeka on ju Euroopa aga ringliiklus seal teistmoodi kui meil.Ehk ringil sõitja peab teed andma(nagu sibulatel ikka olnud)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.