Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO KUSTUTAMINE REGISTRIST

22:51 27.12.2018
Tbundy
Auto kustutamine registrist
Müüsin auto lihtkirjalikult rumeenia alalisele elanikule. Sai v6tmed ja vanad numbrid jäud peale. Kas saan auto registrist l6plikult maha kui rumeenlane seda kuskil mingil p6hjusel arvele ei v6ta?
22:59 27.12.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Auto kustutamine registrist
ikke saad, pead minema ostu-müügi lepinguga Bukaresti kohalikku ark sse www.rarom.ro , ei midagi keerulist
23:11 27.12.2018
Kui ei soovi (registreerimata)
Rumeenias arvele ei pea ise sinna minema. Müügiga pole sa enam omanik ja peab arvelt maha saama.
23:19 27.12.2018
selgeltnägija valerka (registreerimata)
oleks teinud transiidid, oleks omandiõigus üle läinud, nüüd oled omanik kuni ümbervormistamiseni kohalikus ark s , ostumüügilepinguid saab vorpida suva nimele palju tahad, juriidiliselt pole nad pädevad, head reisi
23:21 27.12.2018
Tbundy
Tundub kummaline et kui inimene tuleb pärnust viljandisse kasutatud autot ostma peab inimene v6tma transiirnumbrid sest äkki valeri s6idab soome ja pean minema helsingisse arki arvelt kustutama.
23:26 27.12.2018
Palun selgitust (registreerimata)
Kuidas eestis elab 85000 vene kodanikku ja 150000 hulguse oassiga isikut. Kas neile müüakse auto vaid transiitnumbriga. Minul poleks aega moskvasse minna.
01:41 28.12.2018
Kärss
Ärge nüüd iga nalja kah tõepähe võtke. OM lepinguga arki ja probleem päevakorrast maas.
07:01 28.12.2018
AntiHonda (registreerimata)
Maanteeameti lehel on kõik ilusti kirjas.Loe sealt ise.Ostumüügileping annab õiguse sõiduk registrist kustutada, kui uus omanik autot teatud aja (5 päeva) jooksul ümber ei vormista.
08:37 28.12.2018
maaks
Kus see info MNT lehel on @AntiHonda?
Minuteada saab ostu-müügi lepinguga ainult teha võõrandamise teatamise, aga masin jääb registrisse mitteaktiivsena seniks alles kuni uus omanik endast märku annab.
https://www.mnt.ee/et/soiduk/registreerimine/registriandmete
-muutmine/voorandamisest-teatamine

Muudetud 28.12.18 09:07

09:32 28.12.2018
Mismoodi ta (registreerimata)
Märku annab kui kihutas riia suunas minema.
09:45 28.12.2018
k... (registreerimata)
Minult tahtsid moldaavlased autot osta. Et massavad sulas ja andku ma lihtsalt auto neile. Seal neil vist nii tehaksegi? Ütlesin, et lähme ARKi ja teevad autu oma nimele- siis hakkas hala, et nad pole Eesti kodanikud ja neil pole ID kaarti...
09:46 28.12.2018
Tbundy
Ostja oli rumeenia alaline elanik kuid mitte kodanik. Isikul oli topeltkodakondsus- serbia ja ungari. Kui kustutatakse "ajutiselt" olen rahul, munu jaoks on rahu majas.
09:49 28.12.2018
looder23
Ja ta kihutas riia poole minema. Hääletab varsti tee ääres. Potti/panni tahad? Aga lõhna?
09:59 28.12.2018
Milles probleem (registreerimata)
12:42 28.12.2018
Kärss
ARK ei tegele auto omandisuhte määratlemisega. ARK ainult registreerib. OM-leping on see, mis näitab ära, kelle omand see auto on. Selle sama OM lepingu alusel ARK registreeribki ära, et see auto pole enam Sinu oma, kuid pole Eesti ametkondade asi, kelle oma see auto on tulevikus kusagil teises riigis. Kas see kusagil veel arvele võetakse või mis sellest edasi saab, pole enam oluline.
15:50 28.12.2018
Peepur (registreerimata)
Hea kui raha pakuvad. Mulle pakuti vahetuseks koorem arbuusi.
16:11 28.12.2018
toniskkko (registreerimata)
Tere.

Oma kogemus. Müüsin kuulutuse kaudu autot. Helistas keegi Soomest kes rääkis inglise keeles ja tahaks autot osta. Sai kokku lepitud, et süidab autole jäerle ja maksab sularahas. Tehing sobis, ainult probleem justkui selles, et ostja jõuab Soomest nädalavahetusel, seega transiitnumbrid ei saa.
Ostjaks osutus nii must mees kui olla saab. Tegin tema ID kaardist koopia ja nii ta läks meie numbritega tagasi oma teed.
KUSAGIL POOLE AASTA PÄRAST TULI MULLE TEADE, ET TEIE AUTO KINDLUSTUS LÕPPEB JA VAJA TEHA UUS. Siis sai aru, et must pole Soomes autot registeerinud. Õnneks olid kõik paberid alles ja oligi käik ARK juhataja,
esitatud dokumentidest piisas, et auto Eesti reg. kustutada. Poleks olnud ostja ID kaardi koopiat, oleks asi problemaatiline sest OM lepingut tihti võltsitakse.
16:21 28.12.2018
Tbundy
Tunnistan nüüd ausalt et autot ei müünudki. Küll aga on tarvis auto registrist kustutada. Lammutused seda vastu ei võta sest puudub käigukast. Selle paigaldamine maksaks palju raha ja lammutustõendit ei saaks ilma. Seega on tarvis vaid müügilepingut , mida võõrkeelsem seda parem.

Enamik inimesi oma autot müües (ei kõnele autoaedadest) niikuinii ei kontrolli kas inimesel on topeltkodakondsus, mis riigis ta töötab või kus kavatseb sõitma hakata.
16:34 28.12.2018
maaks
Ei pea midagi paigaldama, kui oled nõus sellest mõnest eurost loobuma, siis Kuusakoski võtab tasuta kindlasti vastu ükskõik mille, mis sisaldab metalli :-)
Seda ikka tead? https://www.riigiteataja.ee/akt/12792390?leiaKehtiv#para280

Muudetud 28.12.18 16:42

16:46 28.12.2018
. (registreerimata)
Must ei tohi öelda,isegi kui EKRE Lane oled.

Esimesest postist oli juba näha,et liba teema.
17:34 28.12.2018
AntiOpel to tbundy (registreerimata)
Milleks sa sellist paska ajad siis üldse? Ütlegi otse, et auto vaja maha saada registrist ja asi mutt. Parem vii oma sara Kuusakoski ja ongi korras. Sealt saad tõendi, millega lähed ARK-i ja saad ära kustutada kaelast.
17:43 28.12.2018
Kärss
ARKi teavitamine auto omandisuhte vahetusest on minu arvates iseenesestmõistetav olenemata sellest, kas müüd auto mõnele Soome neegrile või kõige puhtaverelisemale kaasmaalasele. Ma ise katsun seda teha alati võimalikult kiiresti, et pääseda hiljem kiiruskaamera- või parkimistrahvide vaidlustamisest (et ei peaks tegelema, mitte et sellega tegelemine tulemuseni ei peaks viima). ARK teavitamise järel minu roll selle autoga seoses ka lõpeb. Kas ostja võtab selle arvele 5 päeva jooksul või 50 aasta pärast, on tema mure, aga see on mugavaim viis kindlustamaks, et sinna vahele jääva aja jooksul see kõik mind enam ei puuduta.

Viisin siin päris hiljuti Kuusakoskisse ühe haruldaseks muutunud tehnika pärast ostetud roima. Loomulikult ilma tehnikata. Sel hetkel, kui Kuusakoskis traktor oma käppade otsas autot õhus hoidis, lubati võtta alt ära ka suured võluveljed ja need oma autosse visata. Kuusakoski ise võttis auto arvelt maha (äkki mingi paari nädala jooksul) ja minu nimele see auto kunagi ei jõudnudki (OM-lepinguga ostsin).

Kõik sellised liigutused on tänapäeval väga lihtsaks muudetud ja kui omal on kahtlusi, kas nii ikka saab, siis vastava ameti infoliinilt saab vastuse alati minutitega. Kiiremini ja kindlasti ka usaldusväärsemalt kui mistahes foorumist:))
17:45 28.12.2018
vanames
Mis jutt, Kuusakoski võtab kõik vastu ja kannab maha.
Viisin oma Audi80 B3 sinna millel oli paljas mootoriplokk peal järgi ja rattad all, enamvähem kõik mis B4 kõlbas kruvisin maha ja ka selle kosu eest sain ligi 100 euri.
18:08 28.12.2018
AntiHonda to Maaks (registreerimata)
21:24 28.12.2018
... (registreerimata)
eks see ole meie seaduste kaheotsalisus- ühest küljest võid suvalise paberilipakaga müüa, internetis mugavalt vormistada, aga kui auto haihtub, et võta keegi seda selle paberilipaka põhjal arvelt maha ja jääd elu lõpuni teda ajutiselt registrist kustutama. minu auto on niimoodi haihtunud, eestis ta enam müügis ei ole, ümber pole vormistatud ja pagan teab, kas jõudis äkki lätti või leetu.
23:23 28.12.2018
siberia (registreerimata)
Metallifirmad võtavad igasuguseid kotlette vasta ja vormistavad lammutustõendeid. Peaasi, et VIN kood kuskil alles on. Iseasi on hinnas kauplemine, sest kui kogu värviline metall, (katalüsaator:)) ) välja on kougitud, ei taheta raha enam hästi anda.

Aga ma pole üldse kindel, et niimoodi mustlasele või Helsinki neegrile müües ARK auto arvelt maha võtab. Ma viisin mõni aeg tagasi ühe auto Eesti registrist Soome omasse. No kui mõnda välisriigi autot Soomes liiga palju kasutada hakkab maksuamet lõpuks sõimama ja parem oleks kui tal Soome numbrid küljes ripuvad.
Sõitsingi lihtsalt Tallinnast Helsinkisse ja palusin auto ümber vormistada. Siis saatsin ARK-sse uue registritunnistuse koopia ning teatasin, et auto on Soome registris ja oleks mõistlik ta Eesti omast ära kustutada. ARK-st tuli viisakas kiri vastu, et aitäh teavitamast, aga me ei saa autot enne arvelt maha võtta kui Soome registrist tuleb kinnitus, et niisugune auto tõesti seal arvele on võetud.

Mingi kolm nädalat läks kuni soomlased said aega märku anda. Ma viskasin soomest saadud numbrid esialgu istme taha, sest ilm oli sant ja ei viitsinud neid vahetama hakata. Ega midagi valesti ka polnud, sest auto oli üheaegselt kahe riigi registris ja mis vahet seal on kumma numbrid küljes ripuvad.

Niimoodi suvalise võõrkeelse müügilepinguga lehvitades võib samuti juhtuda, et ei kustutata enne autot registrist kui Bukarestist või Nigeeriasst kinnitus tuleb. Võib jäädagi ootama ja kui tõesti on niimoodi (ilma transiitnumbriteta) müüdud võib neeger omakorda tuima näoga eesti numbritega sõita. Ülevaatuse lahtreid täidab ise ja kui kindlustus otsa saab siis võib seda internetis ka võõrale autole osta.

Kusjuures muidugi - ARK registrikanne ei näita omandiõigust ja kui auto on müüdud kuid registris jätkuvalt endise omaniku nimel siis on registrikanne lihtsalt vale.
01:16 29.12.2018
Kärss
Ma ei tea, kuidas vanasti oli, aga tänapäeval käib asi nii nagu pildil. Ostja on Ivan Ivanov, kes elab Lenini pst-l kusagil eimäletamisoblastis. Loomulikult oli minul ARKi jaoks vaid OM-leping, minul pole kohustust ostja isikutunnistusi kopeerida. ARKile kõlbas. ARK registreerib vaid omaniku vara, ostja omaks nad ilmselgelt ilma ostjat identifitseerimata midagi ei saa kuulutada - selleks ongi vaja mõne teise riigi ARKi analoogse asutuse kinnitust uue omaniku osas. Müügist teatamise puhul teen ma seda ennast identifitseerides ja see ei ole enam minu oma. Kui uus ostja selle kunagi arvele peaks võtma, ilmub sinna asemele selline kiri nagu teisel pildil ühe mu teise auto puhul.
01:58 29.12.2018
siberia (registreerimata)
Mõhõh. Mina tegin ennist kirjeldatud toimingu paar kuud tagasi. Võõrandamisest teatada ei saanudki. E-riigi automaatika arvas, et endisel ja uuel peremehel peavad erinevad nimed ja isikukoodid olema. No oleks võinud näpuvea teha ja vist siis oleks kõlvanud.

Kuid - nagu Kärsa pildilgi - ilmselt oleks tulnud teade et "registrist ajutiselt kustutatud". Kui fiktiivne rumeenlane või kes iganes seda autot kuskil mujal arvele ei võta, siis jääbki endise omanikuga seotuks ja ajutiselt kustutatuks. Vist.
Minule tuli samuti lõpuks kiri, et "registrist kustutatud kui Eestist väljaviidud sõiduk" aga alles pärast seda kui soomlased suvatsesid vastava teate saata ja mul juba kolm nädalat uus reg.tunnistus mapi vahel oli.
14:35 29.12.2018
Muhvigi (registreerimata)
ei saa aru! Olen üksjagu autosid ostnud ja müünud, kõik OM tüüplepinguga. Sellega on neid nii arvele kui arvelt probleemideta maha võetud. Kui olen asja müünud (minule see ju enam ei kuulu) ja arvelt maha võtnud, siis on asi unustatud ja rohkem mind ei huvita.
15:13 29.12.2018
professor_sammaljalg
Äriidee - tuleb ka Eestis ellu kutsuda Rootsis väga levinud väravavahiamet - mingi summa eest võtab panni oma nimele, seejärel pargi kus tahad ja tee üldse autoga, mida tahad. Kõvemad Ahmedid Malmö kandis tuhandeid panne oma nimele registreerinud.
12:11 02.08.2019
küsimus teadjatele (registreerimata)
Mispärast siis sakslane ei julge lasta oma vana numbriga Eestisse sõita kui peale müügilepingut tema pole omanik ja ei oma enam vastutust. Miks ma pean jamama mingite ajutiste transiitnumbritega kui saksa number oleks veel kehtiv.

Sakslane võtaks seal oma nimelt maha ja mina siin liiduvabariigis arvele.
14:26 02.08.2019
Huvitav huvitav (registreerimata)
Saksamaa ju välismaalasi täis. Kas sealsed müüjad ei müü ka oma sakslasele oma märgiga? Sarnane olukord meilgi kus riigis massiliselt venemaa kodanikke.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.