Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: TANKLAKOHV JA KOHVIKOGEMUSED TEE ÄÄRES

22:44 21.01.2019
Kärss
Tanklakohv ja kohvikogemused tee ääres
Kunagi oli see lihtsalt "mingi kohv", praeguseks on asi natuke juba arenenud. Kes rohkem sõidavad ja tanklatest või ka muudest teeäärsetest söögikohtadest kohvi ostavad, jagage kogemusi! Nii Eestist kui kaugemalt.

Ma ise pole Eestis tanklatest veel kunagi normaalset kohvi saanud. Mõned kiidavad Statoili oma, aga mina näen vaid uhket masinat, mis toodab samasugust solki nagu teisedki. St Eestis teen kodus termosega kohvi kaasa. Sama lugu ka lõuna suunas kauge(ma)le sõites. Tagasiteel tuleb aga osta kusagilt tee pealt ja postiivseid üllatusi on pakkunud eelkõige väikesed maakohatanklad, kus ka söömise võimalus on olemas ja kelle ärimudel pole ilmselgelt kütuseostjale kohvi pähemäärimine, vaid kes on valinud oma asukoha otse tankla kõrvale ning elavad sellest, et pakuvad maitsvat süüa-juua tankimisvõimaluse läheduses. Lõuna/Lääne-Euroopast ma aga ühtegi "ketti" kui sellist ei oskagi maitsva kohvi poolest välja tuua ja kuulaks siin hea meelega nende kogemusi, kes rohkem tee äärest ostnud.

Soome osas on areng üsna huvitav, veel 4-5 aastat tagasi müüsid kõik tanklad saastakohvi (seda, mida tehakse neist hulgiladudes pakutavates "kartulikottides" müüdavatest ubadest). Umbes siis tekkisidki esimesed linnukesed, kes hakkasid kasutama Kulta Katriinat vm kvaliteetsemat kraami oma masinates, aga ei osanud seda reklaamida ja kui poleks kombeks lobiseda inimestega, poleks teadnudki, miks nende kohv nii maitsev on. Shellides on korralik kohvivalik olnud juba aastaid. Nüüd on ka ABC-des Kulta Katriina klaaskannud ja kohv oma nime vääriline. Umbes pooled korrad ostsin nüüd Lapi tripil ikkagi mingitest maakoha puhvetitest tanklate asemel ega läinud kordagi alt, aga pani mõtlema just see, et kui seal eelistavad juba peaaegu kõik müüa pigem kvaliteetset kohvi (kohati odavamaltki kui Eestis!), küll jõuavad varsti järele ka kodumaised tanklad ja Circle-K taolised kiirtoiduketid. Andke teada kui jõuavad:)

Võib anda teada ka kohtadest, kes teavad enda arvates paremini (nt Caffeine kohvikud), kuidas klient peab kohvi jooma ega raatsi isegi nt koort kohvi peale pakkuda. Siis teaks vältida ka edaspidi. Ja ärme nimeta kooreks seda valget ollust, mida pakutakse kohvitassi jaoks portsjonite kaupa ja mille säilivusaeg oli vist mingi 50 aastat:)

Positiivse poole pealt võiks tuua välja jällegi kohti, kus lisaks naturaalsele koorele pakutakse ka mingeid lisandeid, mis mõne inimese jaoks äkki olulised on, näiteks mesi, kaneel jne.
23:35 21.01.2019
morpheus
Re: Tanklakohv ja kohvikogemused tee ääres
Olen mööda Euroopat ringi käinud cappucinot juues kuna enamsti on tavaline must kohv nii kuum, et mina suudan seda alles poole tunni pärast juua. Ja cappucinole annab suure osa maitsest piim, mistõttu väga suurt vahet ubade kvaliteedil ei ole. Aga sellegi poolest olen korduvalt Olerexi jooke ära visanud, kuna need ei kõlvanud juua. Circkle omad olen siiani kõik ära tarbinud. Ülejäänud tanklate masinad toodavad küll sokipesu vedelikku, mitte kohvi.
Parim kohv ja cappucino teel olles, mida olen joonud olid pärit Olerexi eelsest ajast Lätis Virši-A tanklast.
23:47 21.01.2019
Ei mõista (registreerimata)
MIKS peaks bensiinijaamast kohvi ostma!? Mina ei tangi kohtades, kus mingi saiavahevorsti ja joogimüük toimub.
Tankla on tankla, kohvik on kohvik ja ma keeldun omaks võtmast arusaama. et need on üks ja seesama asi.
Õnneks mäletan veel päris kohvikuid, kus valgete põllekeste ja tanudega ettekandjad olid, vanaemaga olen käinud.
Ma ei kujuta ka ette oma vanaema bensiinijaamas kohvitamas.
Kunagi olid päris asjad, nüüd on surrogaadid.
05:41 22.01.2019
professor_sammaljalg
Peale jõule jätsin kohvijoomise maha, aga Etvst tuli mingi aeg Soome lühifilm kohvijoomisest, kus Soome number üks barista rääkis, et tema ei tea, miks soomlased sellist jäledat solki joovad. Happeline virts üldiselt, sõltumata müügikohast.

Kõikse kehvem on Norra Circle K tasuta kohv muidu.
09:31 22.01.2019
AntiOpel (registreerimata)
Noh, iseenesest okei arutelu. Baltikumis palju liikudes olen proovinud erinevate tanklakettide kohvi ja siiani parim on siiski Circle K. Ka Eestis on minu maitse jaoks Circle K kohv parim. Olerexi omaga võib auto velgi pesta. :)
Kodanik ei mõista- aga miks mitte? Palju mugavam on teeääres tankimispeatuse ajal kohvi võtta, kui minna kuskile kolkasse kohvikut otsima. Milleks? Täna sa ei ole enam kohustatud ka ootama kohvi- või burgeriostjate järel- kasuta automaattankurit, maksa kaardiga. Ära ela enam 80-ndates, tule lõpuks kaasaega. Ja kui ei taha maksta kaardiga, siis ootadki ja kannatad. Ei saa nii, et kõik on nii nagu sina tahad. Kuskil peab kompromisse ka tegema.
10:27 22.01.2019
Teeme asjad selgeks- tegemist ei ole kohviga neis loetletud kohtades. Kuna See SööklKaa on ameeriklaste kett, siis seal lihtsalt ei saa olla tegemist kohviga, vaid ikkagi surrogaadiga, millele antakse mingi trikiga "maitse ja lõhnaparandaja E ?" juurdelisamisega inimese petmiseks vajalikud omadused.
Ameeriklased müüvad teile mistahes leotist.
Keegi kutsub mind 80-nendatest välja? Ma läheks pigem sinna tagasi.
Aru üldse saate, millega teid tänapäeval söödetakse ja joodetakse? 80-nendatel oli toit veel päris ja ka kohv oli päris.
Tulge siis teie hoopis reaalsusesse.
Mina oskan endale ise kohvi keeta, ega ei pea hullunult "kuskile kolkasse kohvikut otsima" minema.
Mina saan hakkama, ärge muretsege.
10:50 22.01.2019
vanames
Ei mõistale +1!
Lisaks see logelev mölisev kontinget 90 "luksusautodega" kes seal päev läbi vegeteerib ja koolapudeliga oma E38 benssu ostmas käib et koju tagasi kah saaks.
Teen ise head kohvi ja võtan termosega kaasa.
12:37 22.01.2019
Hmm.... (registreerimata)
Lugedes sm. "ei mõista" kiljatusi, siis on selge, et see seltsimees tõesti ei mõista, millest selles teemas jutt on.
Aga, eks talle võib ehk andeks anda, inimene saab end kommentaariumis "välja elada" ....
13:13 22.01.2019
Kuulge, kohvimasterid. Kui te teete ise kohvi ja tassite seda kaasa, siis miks, oo miks, te siin teemas sõna võtate? See teema ei puuduta ju teid mitte mingitki moodi.
Kodanik ei mõista - tõmba nüüd fooliummütsike silmini ja unista edasi oma 80-ndatest.
13:25 22.01.2019
VIA baltica ääres (registreerimata)
proovinud erinevaid, ainuke joodav on Circle K kohv. Seal on sees päris piim (Alma piim) ja kohvimasin mis joogi valmis teeb on korralik kvaliteetne aparaat. Teistes kohtades olen pidanud pettuma. Hesburgerist sain sellise kohvi, et piim pidi olema küll kõrgpastöriseeritud UHT (kosmonaudi piim mis säilib pool aastat), kuna piima maitse hoopis teistsugune ja pidin pool kohvi ära viskama.
13:36 22.01.2019
. (registreerimata)
Päris huvitav,kui tanklas on ainult solk müügis,mida Te siis kodus veel joote..
13:40 22.01.2019
........ (registreerimata)
Kodus neil isiklik barista.
Aga kui igal pool müüakse solki, mida tast siis üldse ostate?
Aga eks ta üks omamoodi sõltlaste teema ole.
14:26 22.01.2019
Milleks ja milleks? Ikka selleks, et "ülitargad" saaks hiilata ja tunda bensukas süües-juues end ühiskonna eliiti kuuluvana ;)
Minul ei luba väärikus nt bensukas süüa.
Aga teie tehke mis tahate- pole keelatud, mina avaldan oma arvamust.
15:00 22.01.2019
Ooo, kodanik väärikus tuli välja. Kui sina avaldad arvamust, siis lepi sellega, et teised avaldavad samuti arvamust. Ja kui sa eeldad, et sinu arvamust peaks aktsepteeritama, siis aktsepteeri ka sina teiste arvamust.
Huvitav nägemus asjast- tanklas söömine-joomine näitab "eliiti" kuuluvust? Sul tuleks vist lõunased rohud ära võtta.
Tanklas söömine-joomine on puhtalt kiire elutempo korral enda elu mugavamaks tegemine. Keegi ei keela ju minna kuhugi restorani/kohvikusse, kui selleks aega on. Aga kui sa oled teel, soov tekib midagi ampsata-üks kohv võtta, siis on tankla selleks ideaalne võimalus.
Aga tundub, et on üsna mõttetu vaidlus- kui ei taha mõista, ega siis hakka mõistma ka.
15:04 22.01.2019
Kärss
"Miks" küsimusele selline ebamäärane vastus, et kui maanteel on tankimiste vahe reeglina seal 1000km ümber, siis selle vahele jääb lastega perel vähemalt üks söögi/pissipeatus (siis sealt saab ka kohvi, reeglina joodava kohvi!), kuid lisaks söögipausile eelistan veel vähemalt ühe kohvi lisaks võtta ja ka väljamaal on vähe kohti, kus saab korraga tankida ning maitsvat kohvi. Samas ühe HEA kohvi pärast minut-paar kaotada pole kah probleem ning kui on suure tee ääres kohvikuid, ongi probleem lahendatud. Kui ei ole, siis juba põhjendasin, miks tankla pärast ilma tankimisvajaduseta peatuda ei taha...

Mulle väga meeldib, kuidas on see lahendatud Soomes väga paljudes kohtades: üks või mitu kohvikannu (peal kirjas, mis kohviga tegu), topsimõõt on standardiseeritud sisuliselt üle riigi (ei pea iga kord uut topsi võtma), kõrval on mitu kannu ja saab valida koor/piim/lahjalurr, seejärel kassast mööda jalutades viskad poolteist-kaks eurot müntides letile ja lähed oma teed. Ei kulu eriti aega, ei sega tankijaid ega sööjaid. Ja lisaks on seal kõrval veel ka automaat, kes soovib saab masinakohvi, kakaod, mingit E-puljongit jne. Juba kasutusmugavuse ja valiku poolest on see suurusjärgu võrra parem neist C-gei tankla automaatidest.

Mu enda kvaliteedistandard on ikka isetehtud kohv. Vahet pole, kas kodus, sõprade juures enne teeleasumist või mõne matkaraja alguses lõkke/priimuse peal. Soomes on ikka üsna palju kohti juba, mis teevad paremat kohvi kui ise oskaks. Eks mujal kah, aga pigem mitte tanklates. Sellepärast siin küsingi.
15:14 22.01.2019
stammer (registreerimata)
ega ei peagi tanklas kohvi jooma - see on lihtsalt võimalus. Jäin mõttesse, et ma ei ole mitte kunagi tanklast kohvi ostnud, sest ei näe selleks vajadust. Oma kiire elutempo (moodne värdväljend?) juures leian selle lühikese aja ka kodus kohvi juua. Minu jaoks on möödas ka need ajad kui lapsepõlves näit. Tln- st Trt-sse sõites tehti 3-4 puhkepeatust, et süüa kodus valmis tehtud salatit ja võileibu ja kohvi/teed termosest peale juua. Tagasiteel muidugi sama, ainult et pauside arv sõltus järelejäänud toidumoonast. Olid ajad. Nüüd täidavad seda nišši teeäärsed tanklad.
15:38 22.01.2019
vänto (registreerimata)
Küll on hea, et ei joo kohvi.
16:12 22.01.2019
looder23
Kuule ei mõista, sa kiljud auto24 foorumis ja siis räägid mingist väärikusest. Nüüd viskame kõik pead kuklasse ja ....HA-HA-HA-HAA...

Aga eks kohvid ole erinevaid. On juhtumisi rootsis kunagisest statoilist ostetud kohvi ning pärast esimest lonksu on prügikasti lennanud asi. See oli ikka nii jäle. Sedasi ei saa öelda, et ühes ketis on on kohvi halb ja teises hea. Eks neid masinaid häälestatakse erinevalt ja maitset annab isegi vee kvaliteet.

Muudetud 22.1.19 16:16

16:15 22.01.2019
VL (registreerimata)
Kohvisõbrad, kevadel võite korralikku müügistatistikat teha, mida on enim ostetud, maantee äärsete kraavipõhjade järgi.
16:43 22.01.2019
looder23
Stammer, selle moodsa värdväljendi puhul aja leidmine, et kodus kohvi juua võib pisut keeruliseks osutuda, sest selle moodsa värdväljendi raames ei pruugi sa mitu päeva koju jõuda. Muidugi on tore, et sa oled oma elu nii suutnud seada, aga usu, ameteid on nii palju erinevaid ja moodsat värdväljendit ka erinevaid.
17:21 22.01.2019
Kui keegi kiljub, siis läbi terve foorumi ajaloo teed seda siiski sina. Vabalt võidki pea kullasse lüüa ja hobuse kombel hirnuda- see on diagnoosimisel arstile küllap abiks. Jutt siis loodrist numbriga 23.
Kuid kui kodust mitu päeva eemal olla ja ei mõista ise süüa-juua teha ehk korraldada ja ostad kohvipaki hinnaga ebaselget ollust- siis ka see on sinu vabadus.
Väärikusest veel niipalju, et alles hiljuti peeti tänaval söömist ebaväärikaks, aga proled on hakkama saanud ja süüakse nii, et majonees kõrvades. Ka bussis, marsas, kõikjal.
See ongi väärikuse kaotamine ja see meeldib orjapidajatele väga, sest eneseväärikusega inimest on palju raskem orjastada.
Järgmisena võib ju kuulutada, et avalikult ja häälekalt peeretada on vaieldamatult trendikas, siis vastu majaseina kusemine jne.
Väärikuse kaotamise osas on viimased aastakümned olnud väga edukad.
Vaieldamatult.
17:24 22.01.2019
63amg (registreerimata)
eurotrippi tehes paar korda aastas, olen võtnud head kohvi McDonaldsist.peab jälgima,et oleks olemas mccafe,kus on eraldi lett kvaliteetsele kohvile ja kookidele.hinnad on samad,või isegi odavamad kui eestis.mccafe-t vist baltikumis pole,kuid alates poolast on ta olemas
19:11 22.01.2019
... (registreerimata)
Teepeenral avalik kvsemine on juba ammu trendikas, samuti eelmainit kohvitopside loopimine autoaknast välja. Tänapäeval on väärikus vaid sõnakõlks või siis loodud on uus väärikus. Mis puutub pikaotsameeste elukorraldusse, siis ammu on saadaval portatiivne köögi/olmetehnika ja sinna sekka autos kasutatavad kohvimasinad. Mõni küll käib 230V pealt, aga asi see siis üks inverter soetada väärt joogi nimel. Kõik on kinni tahtmises, soovis ja intelligentsis. Raha vist ikka leiab.
19:12 22.01.2019
siimrasmus
Huvitav mis udupeened kohvimasinad siis kõigil kodus on ja mis gurmee oad?Sirkli kohv üks parimaid.Kodus keetjad on harjunud oma hapu lurriga firmart löfbergs lila.
20:11 22.01.2019
looder23
Vabandust, ei mõista, aga loe oma jutukesed nüüd veelkord läbi. Su hüsteeriline kiljumine on kõike muud kui väärikas. Ma saan aru arvamuse avaldamisest, aga seda seal pole või nohh, selle hüsteerilise pläma ridade vahelt võib ju välja lugeda. Ja kui sul on mingi valge põllekese fetish, siis võta kaasa valge põll ja palu teenindajal seda kanda, mitte ära hakka siin mingist peeretamisest ja ei tea millest kiljuma.

Kolm punkti, sinu madalalaubalisust oled sa siin rohkem kui korra demonstreerinud. Kui sa ei tea veokijuhi elust rohkem midagi, kui ainult seda, et selline amet on olemas siis hoia selle poole pealt suuke ilusti koomal. Sinu madal laup ei suudagi rohkemat ameteid genereerida, kui kaugsõiduautojuht, mis on ööbimistega. Ah sellepärast sa siis ei julgegi tanklast kohvi osta, et su väärikus käseb kohvitopsi auto aknast välja visata?
20:30 22.01.2019
professor_sammaljalg
Olge kuss! Kuulake nüüd mind!

Olen.... väärikas.

Aga huumor kõrvale jätta, siis kodus kohvimasinas oma lurri keetvad kodanikud ei saagi teada, mis on hea kohv, kuna üks viieteisteurine kohviaparaat ei aja vett kaugeltki piisavalt kuumaks. Aga kui kogu elu keerleb ümber paari euri kokkuhoiu, ju kõlbab seegi pidupäevaks.
20:47 22.01.2019
Aarne. (registreerimata)
Kodumaistest tanklakohvidest vahelduseks enda maitsemeele näitel. Pigem kohvitav tööl/ kodus, tanklatesse satun harva.
Tsirklkeist ei ole veel ostnud. Statoili oma oli kord nii ja kord naa- mida aeg edasi seda viletsam.
Märjamaa Olerexist paar korda ostetu on olnud selline keskmine. Mujalt sama tankla oma alla keskmise. Pärnus Ehitajate tee automaattanklas asuva kebabiputkas pakutav on üllatavalt hea.
Kunagise Linnu tee 5+ kohv eurose hinnas eest üsna talutav ning hiljem teatud koguse kütuse tankimisel jagati lausa tasuta. Lihtsalt nostalgiline heietus.:)
Alexela oma on ka pigem joodav. Liiva k Muhus asuva putka oma rikub ära see nn kosmonaudipiim.
Terminali oma (Jüri/ Põltsamaa tanklad) pole ka teps mitte halb.
Kunagine Favora jagas ka teatud koguse ostmisel kohvi tasuta, a mekki enam ei mäleta. Vist midagi erilist ei olnud.

20:49 22.01.2019
63amg (registreerimata)
mccafes on viisakad tassid ja alustassid,mitte papptopsid.ma ei saa aru mis puutub siia kodu kohvi,kui ma olen kodust 2000-3000 km kaugusel.peaks nagu termosega kaasa võtma või
21:23 22.01.2019
Sull12
Inimeste maitsed on nii erinevad, on tuttavaid, kelle jaoks ongi Soome tanklakohv hea, see kannus seisnud teadmata aja. Et rohke piima ja suhkruga olla päris hea, no pane siis suhkur kohe piima sisse. Soomes on joodavad ainult need tanklakohvid, nt Shell, kus saab "Cremat", muu on ikka totaalne solk, olenemata margist. Ostan ka vahest ABC-st seda "kohvi", aitab öösel üleval olla küll, see maitse, mis suhu jääb, see lihtsalt hoiab üleval ja mõtled aind, kus järgmine tankla, et saaks hambad ära pesta :).
Rootsis uutes renoveeritud Q8 tanklates oli veel paar kuud tagasi suht joodav tanklakohv, kus masin samuti jahvatas ja said crema't, nüüd aga neil ka kangus maha keeratud ja lurriks läind, no krt, küsige 2 krooni rohkem siis.
Saksast olen saand head kohvi tanklast, aga aind neist, kus on kohvik kõrval, ehk siis tegelikult ostad ju kohvikust. Värske jahvatus ja sulle tehakse. Itaaliast ei räägigi, seal solgimüüja lastaks vist maha.
Norra SirkelK kohv on nii kõikuv, on üks tankla, mis mu teele tihti jääb, hea kange kohvi ja on tanklaid, kust saad ikka vääääga lahja lurri. Ometi peaks ka ju sama olema, nagu Eesti reklaamiti, et barista timmis jne.
Eelpool küsijatele vastuseks- kodus kasutan espressomasinat, kuha filtrikohv on selline poolkohv ja "pätikas" on suht selline matka ja väljasolemise kohv, mis samas teinekord lõkkel tehes on väga hea.
21:25 22.01.2019
Kärss
Ei hakka seda väärikuse offtopikut siit ka ära kustutama, kuna mõne jaoks ongi see päriselu. Mul ka endal tutvusringkonnas päris mitu sellist vanemat meesterahvast, et kunagi olid täiesti normaalsed inimesed, aga siis said rikkaks, ostsin omale uue "daatsia" ja nüüd näeb Paidesse sõit kah välja selline, et igas tanklas peatus, kus süüakse üks saiake ja võetakse kohv. Autot ennast hoitakse piinlikult korras ja puhtana, mis samal ajal tõesti (heas mõttes) tankla ees pilke püüab. Ega jõukus ei anna häbeneda;)

Maitsed on erinevad ja ühe oma pole halvem kui teise oma. Ma ise teen kodus näiteks ainult nn röövlikohvi, valan vedela pealt ära (tassi, termosesse) ja võimalusel läbi roostevabasõela. Siis on kõige puhtam maitse ja õigustab end ka poest kallima/parema kohvipaki ostmine. Aga mul kodus jällegi kehv vesi kohvi jaoks, Soomes on sageli erakordselt maitsev kaevu- või allikavesi, kindlasti mõjutab see oluliselt ka kohvi maitset ja tasub pigistada siis silm kinni ka paberist filtri maitse osas.

Muide Soomes on see röövlikohvi keetmine täiesti üks osa matkamise juurde kuuluvatest rituaalidest (pannukahvit). Panen niisama maitsemeelte õrritamiseks ka ühe pildi sellest, tasub täiesti viljeleda ka Eestis, samal ajal kui lapsed matkaradade lõkkekohtades omi vorstikesi grillivad.

Aga tänud kõigile, kes ka küsimusele vastanud. Ma ise pole nt mccafedest midagi osanud arvata ja pole seetõttu proovinudki. Eestis väga just puudust ei tunne, aga erandeid tuleb ette, sest eks viimased 50km on peale ööpäevast sõitmist ikka see kõige "raskem".
21:59 22.01.2019
Aga... . (registreerimata)
Üks mees genereerib igavusest teemasid ja teised jauravad kellel rohkem õigus.Mis tõde siit oodata on?Pakun huupi et poest leiab 100 ja rohkem erinevat kohvi sorti.Kõiki ostetakse ,järelikult ühele meeldib üks ,teisele teine.
Olen seda tanklakohvi ostnud nii soomes rootsis kui lääne-euroopas ja ei mina aru saa et üks oleks päris s..t ja teine super hea.Võtan mida on ja ei virise.
Aga kui Kärsal jälle igav hakkab võiks arutada millises tanklas kõige paremad pirukad või kõige ilusamad teenindajad.Saaks tõe teada sest paistab et teatud tegelastel on ainult oma arvamus mis peab sobima kõigile.
22:14 22.01.2019
looder23
Saksas ise eelistan cafe cremat, päris hea. Muidugi panen juurde eesti piima või toidukoort. Poola mccafe kohvi maitseerinevusi tava burksi letist ostetuga vahet ei tee. Kuna ostan sealt neid nii harva, siis enam eelmist maitset ei mäleta, kuid joodavad on nad mõlemad. Rootsist shellist ostetud cafe crema koos eesti piimaga oli päris hea. Kui autos piim või koor olemas siis ostan alati kohvi mustana, kui just kohapeal ei joo.

Muudetud 23.1.19 01:39

23:03 22.01.2019
Kärss
Sull12: millisest ABC kohvist Sa nüüd räägid? Seal ju igasuguseid igale maitsele.

Aga tõmbaks selle väärikuse offtopiku nüüd kokku tagasi. Igaühel omad põhjused osta ja ka mitte osta, alternatiive on nagunii igas suunas. Kohvisabad pole tanklatest kadunud vaatamata kerkinud hindadele ega kehvale kvaliteedile. Mingit tõde siit polegi tulemas, ainult erinevad kogemused. Kui teema ei puuduta ega huvita, oleks viisakas mitte igavusest niisama siin targutada.
23:14 22.01.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Aru ei saa, miks te ei lähe kohvikusse kohvi jooma, vaid bensukasse kütuseaurude sisse?
Ise kohvi ei joo ja ei oska sellest lurrist lugu pidada, aga olen paarkorda peale tankimist öelnud kassasabas et tahan maksta kütuse eest ja mind kohvikujärjekord ei koti, alati on mõistvalt suhtutud, nüüd õnneks kaardiautomaadid ka tankuri küljes, jääb palju närvirakke alles
00:13 23.01.2019
looder23
Ei tea küll mis tanklates valerka käib, et seal nii hullud kütuseaurud on? Nagu juba kärss mainis, et kui see sind ei puuduta pole vaja kommenteerida. Ise olen eestis aina vähem hakanud tanklast kohvi ostma. Hinna ja kvaliteedi suhe on paigast ära. Muidugi aegajalt ikka ostan, sest ringing sõitma inimesena kasutan tanklate tualette. Kuna meil on tualetid tasuta, siis aegajalt ostan neilt kohvi nn, teenuse kompensatsiooniks. Välismaal on vetsud tasulised ja sealt kust saab nn kupongi, siis ikka ostan ka kohvi selle võrra soodsamalt. Vahest koguneb neid talonge autosse hulgim, siis saab ka tasuta tanklaga ühes hoones olevates söögikohtades söömas käia. Või vähemalt oluliselt soodsamalt.

Muidugi, ei saa ma aru inimestest, kes ise mingit toodet ei tarbi, siis hakkavad halvustama. Nagu valerka puhul, et kohvi on lurr. Ma pean ka viskit mõtetuks lutikaveeks, aga ma ei lähe seda tervele ilmale kuulutama ja halvustama neid, kes seda tarbivad. Kui antud tanklas on kohvi kehva, siis jargmine kord jätan ostmata. Küsimus teile halvustajatele, et kas see teeb teid kuidagi paremaks või targemaks või ilusamaks või osavamaks või on see mingi vaimne eneserahuldus? Miks te seda teete?
00:18 23.01.2019
005BTS (registreerimata)
Pigem kohvi tarbimises alla keskmise, pikematel sõitudel olen võtnud. Siiani olnud Circle K oma kõige etem. Nemad on ka panustanud enim korralike kohvimasinate ja -ubade kasutamisse, masinaid ka puhastatakse oast tekkivast õlist jms jäätmest. Samuti ka korralik piim oluline, kui piimakohvi ja cappucino puhul otsustada. Espresso koos pudeliveega on olnud ka lahendus, kui vaja und peletada. Kunagi sai energiajooke tarbitud palju (kui need uued olid ja Starter välja tuli ja popiks sai), kuid enam ei taha ühtegi kuna nende liigne suhkur ja läila karamelli lõhn hakkab vastu.
Khevadest kogemustest Alexelast kord saanud joodavat siis jälle jäänud topsihoidjasse vedelema peale kahte sõõmu. Olerexi oma siiski kehvapoolne üle poolte kordade ning enam sealt ka ei osta, sest nende teeninduse tase üsna ebaühtlane (vähemalt Põltsamaa-Jõgeva ristis ja Tallinnas Tammsaare tee tanklas kaader vahetub kogu aeg ja leidub oskamatuid).
00:40 23.01.2019
Sull12
To Kärss

No need ABC-d, mis teele jäävad, nt Vaajakoski, Joutsa, Tupos, Ii ja Simo kandis ka vist ja Tornio, ühesõnaga ABC kett, peatun seal, kus parasjagu vajadus (kütus, wc, tühi kõht vms) ja pole vahet, kas kallad sealt 3tundi kuumal plaadil seisnud kannust või lased sellest masinast või ka 10l termosest, mis neil kassa peal seisab, "pettuma" pole pidanud kuskil, lihtsalt ei saa aru, kuidas nad seda kohviks nimetavad. Pole ime, et Euroopa riigipeade külaskäigu järel oli hull poleemika, et miks keegi külalistest kohvi ei joonud. Nad vist pole kohvi ise saanudki.
Näide viimasest reisist Vikingiga, kõrvuti oli espressomasin ja siis vana hea "soomekohvi" masin, hind sama, selge see, et lasen endale espressomasinast cremat ja samas oli kõrval selle õuduse taga lausa järjekord. Mõistmatu.
Olen nüüd hakanud peatusi tegema Shellis, enamustes espressomasin ja saab ikka kohvi.
21:51 25.01.2019
komvek
Tere õhtust. Pakun et viga pole niivõrd erinevate bensukate kohvis vaid isiklikes harjumustes. Jahh tõesti on olnud mõni koht kus ainult pruuni vett müüakse aga enamasti pole se nii. Harjumus tähendab et kui oled joonud kogu aeg presskannu,röövli või ekspressot siis uued maitsed on alati natuke imelikud ja vbolla ka sobimatud. Palju oleks soovida et kõigile maitsemeeltele oleks söögi või tankimiskohas harjumuspärane jook olemas. Ettepanekud?
22:52 25.01.2019
looder23
Ei peagi olema, et kõigile maitseks. Kui kellelegi ei maitse, siis ta ei osta, aga pole vaja hakata teisi lollideks sõimama. Minu arust las nii jääda nagu on. Valik on ju ometigi vaba, mingit kohustust kohvi tanklast või teeäärsest kohvikust osta ju pole.

Haa, mulle tuli just meelde, kust olen saanud veel ühe elu jubedaima kohvi. See oli kunagi kui lukoil veel eestis tegutses. Neile tuli kampaania raames müügile (või anti pärast mingi kovuse tankimist) mingid padjad või kotikesed. Nagu tee. Oi kurja, oli see alles jäle saft. Tuli ka see kohvi minema visata. Kui veel pakuti, siis ütlesin, et ei soovi, sest tõsiselt jäle asi on, siis teenindaja naeris ja noogutas kaasa. Isegi nüüd meenutades tulevad võdinad. Võehh....

Iseenesest muutma ei peaks midagi, valik on piisav, või kui siis võiks lisanduda espresso. Erinevates tanklates kasutatakse erinevaid kohviube, sealt ka erinevaid maitsed.
20:27 20.06.2019
Kärss
Alexelal nüüd reklaamid väljas, et uued kohvimasinad... ja tulemus on vähemalt sama kohutav kui Statoili vorstipoodides. Vastukaaluks sain hiljuti väga head masinakohvi hoopiski Ädala tn verekeskuses:)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.