Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UUE AUTO OSTMINE

06:43 06.02.2019
Polaruz
Uue auto ostmine
Tere mul jäänud 3 autot sõelale. Renault kadjar 1,2 tce, skoda octacia combi1,5 tsi, volkswagen golf variant 1.5 tsi Kõik peaaegu ühes hinnaklassis. Oskab keegi nõu anda mis oleks neist kõige parem linnaautoks kui vaja 2 turvatooli sõidutada. Olen käinud vaatamas, proovi sõidud järgmine nädal aga suht raske kuna olen lugenud, et skoda lärmakas ja renaulti ei tasu osta ja volksu kehvaks jäänud aga kuna ise viimati 3 aastat olen sõitnud 1997 a passatiga siis vb on nad kõik mu kõrvale vaiksed. Ehk kellegi kogemusi sarnaste autodega.

Muudetud 6.2.19 06:46

07:55 06.02.2019
Per-Astra (registreerimata)
Re: Uue auto ostmine
Renault, miks ei tasu osta, oskab keegi seletada? Ise ei oma, kuid olen kokku puutunud, ei ole väga halba täheldanud.

Muudetud 6.2.19 10:36

08:15 06.02.2019
looder23
Milleks teha selline teema kui proovisõidud tegemata? Võta elukaaslane või sõbranna kaasa, turvatoolid ja lapsed. Kuidas lapsi autosse paigaldada on. Kuidas neil jalgadele kuni jääb.kuidas enda sõiduasend, müra, vestlus kaaslasega.kas pead karjuma või saad rahulikult rääkida.mis pagasit pead kaasa võtma kahe lapse jaoks jne.
08:20 06.02.2019
. (registreerimata)
Kui su vana passat on korralik,siis usu proovisõidul tunduvad need uued autod lärmakad isegi. Aga proovi järgi. Kui soovid vaikset salongi pead mürasummutuse lisaks ostma,või vaatama autosid alates. 500000€.

Muideks talvel Lumise teega võib iga auto vaikne tunduda.
08:38 06.02.2019
jepajeeee (registreerimata)
Kadjar neist kindlasti kõige turvalisem, juba kõrguse pärast. Ära kuula inimeste rumalat juttu, uued prantslased kestavad vägagi hästi. VAG grupi autodega on nii ja naa, vanasti olid väga vastupidavad, kuid praegu ei taha üksi autosalong neid isegi sissemaksuks võtta, kui plaan uus osta.
08:58 06.02.2019
Igor Mang (registreerimata)
Ei oma isiklikult ühtegi neist, kuid olen sõitnud kõigiga (renoo puhul küll siiski väiksem masin Captur).
Eks paljuski sõltub ka paketist, mis masinal on.
Alustan renoost (Captur) siis. Sõitsin 8 päeva reisil sellega (varustus praktiliselt max, uus auto, ls 250 km)). Esiteks ei meeldinud mulle need metallist pedaalid, mis kippusid tenniseid lõikama nagu noad. Teiseks ei meeldinud mulle (vähemalt nii nagu sellel mudelil oli) see võtmevaba lahendus. Pool sellest oli väga hea, ehk kui kõndisin auto juurest lihtsalt niisama minema, pani ise uksed lukku. Kui aga näiteks tanklas tankisin ja pere jäi autosse, siis pidi taskust ka võtme otsima ja autosse jätma, et lukku ei läheks. Led tuled tundusid olevat okeid, kuigi lõunamaal ilmselt pole ideaalselt aru saada. Oli suhteliselt kompaktne ja pakiruum üllatavalt mahukas. 1,2T mootor tundus ausalt öeldes väga uimane manuaaliga. Olen sõitnud ka 1,2 Fabiga ja see oli ikka oluliselt äkilisem. Kaalult on kahe masina erinevus ~ 30 kg. Ja Fabial väiksem vääne ja vähem jõudu.
Skoda on (ka octavia) on ikkagi lihtauto. Hea varustusega mudel muidugi parem. Odavama puhul ikkagi ainult istmed ja rool. Rool odavast plastikust, iste selline ebamäärane jne. Muidugi octavia puhul on ilmselt ruumi tagaistmel kõige lahedamalt, seega reaalselt seal peaks olema lapsel toolis kõige mugavam. Tõenäoliselt see 1,0 kolme silindriga mootor on natukene liiast suurema masina jaoks. Pigem siis 1,5, aga väidetavalt sellel uuetüübi mootoril on vaja hakata põletama aegajalt katti tühjaks, mida 1,4 vist pole vaja teha. Eks pädevamad peavad siin sõna võtma. Octavia puhul hiljem seda müüa on ettevõtmine ilmselt omaette. Kõik kohad on neid täis. Takso, politsei, firmasõidukid jne.
Golfi puhul kindlasti sama teema, kuna mootorid ju samad skodaga. Paljuski kattub eelnev jutt. Tühja ja lihtsa varustusega on pläss. Kallim versioon röövib ehk liigagi palju raha rahakotist ja on juba parem ning mugavam. VAG puhul mulle isiklikult meeldib see, et vajadusel (lisavarustusena) saab pagasiruumist lasta tagumisi istmeid alla. Väga mugav.
Ma pole renoo fänn ega VAG hull pimesi. Aga ilmselt mina isiklikult valiksin täna ehk golf comfortline. Molleris on laoautosid piisavalt, comfortline hind jääb kusagil sinna 24000 € kanti. Muidugi linn on neid täis, seega ei ole sa erinev. Kindlasti on siin mõni, kes valikut ei kiida, aga see olgu nende teema.
Tõenäoliselt on igal autol oma head ja vead, mingid nüansid, millele tähelepanu pöörata jne. Uus auto on "garantiiga", mille jooksul väidetavalt probleeme esineda ei tohiks. Kasutatud auto on loterii. Kas joppab või ei joppa ja ongi moos.
09:01 06.02.2019
Polaruz
Ei ole enam korralik. Pole isofix kinnitusi laste toolide jaoks, kütuse ögimine juba mingi 13/ 100 km. Üldiselt oleks vaja uut mugavamat ja turvalisemat autot. Renaulti proovisin megani ja oli suht norm. Kadjar i saan proovida see nädal kuna polnud automaadiga proovikat praegu pakkuda. Aga lihtsalt tahaks arvamusi, et ehk keegi omad neid ja näeb mis võiks olla parem ja nii.
09:06 06.02.2019
maaks
Renault on ilmselt kõige rohkem asja sama raha eest ja tal Octavia ees suur eelis - pole Škoda märki küljes :-)
Kui vaja autot, kus kaaslasega rahulikku vestlust pidada, siis peab võtma 2-e kohalise, et ei saaks lapsi kuidagi kaasa võtta, muus osas tasuks jah loodri kirjapandut jälgida!
Mul on Renault kogemus varasemast ajast ja ma küll ei ütleks, et nende tehnilised lahendused oluliselt erineks teiste tootjate omadest (vähemasti tolle ajajärgu sõidukitel, millega liikusin). Osta mis meeldib!
EDIT: Lastega reisimise rõõmud :-)
https://youtu.be/xFvco0kn7bw aga muidugi võib proovida rääkida nendega ...

Muudetud 6.2.19 11:51

09:07 06.02.2019
Pimeost (registreerimata)
Aga kui sa mõtled juba Golfi ja Octaviat, siis on olemas ju ka veel kolmas vend. Leon. Selle hind on väga okei võrreldes kahe esimesega. Just vaatasin, et väga hea varustusega masin on 21 000€. Octavia ja golf näevad und sellest. Tegelikult on kolm autot identsed. Kui on valida kolme vahel, siis ma pigem valiksin just Leoni. Neid on nähtaval oluliselt vähem, minu meelest ka radikaalsem ja ägedama väljanägemisega kui teised kaks venda, mis on minu meelest küll mõeldud pigem vanainimestele. Ma ise kalduks küll täna Leoni poole. vag grupi masinatega on need ju 1:1:1 kõik ühe puuga, samad detailid, nupud salongis samad jne jne jne.
09:40 06.02.2019
Johnny2 (registreerimata)
Octavia ja Golfi kohta ei oska midagi öelda. Kadjar aga on igati kobe auto, enda omaga olen kaks aastat sõitnud ning ei oska auto ega selle kvaliteedi kohta poolt halba sõna öelda. 1,5d ja automaadi kooslus on igal juhul väga hea ja öko. Bensuka kohta ei tea öelda. Tehnika ja elektroonika poole pealt kõik toimib, teeninduse külastamist väljaspool hooldusi pole vaja olnud. Pmst on Kadjari tehnika sama mis Nissan Qashqail, võid uue auto otsinguil ka seda kaaluda.
Need kes Renault kvaliteeti maha teevad, pole enamasti kas Renault'i näpugagi katsunud või on mingi vana ja hooldamata rondi otsa sattunud. Kadjar on mu kolmas uus Renault, enne olid Fluence ja Scenic, ning mitte ühegagi neist pole olnud mingeid tõsiseid probleeme. Tõsi, autod olid uued ja üle 4 aasta või 100tkm pole neist (veel) ühegagi sõitnud.
Aga auto ostul on ainult üks rusikareegel - osta see, mis sulle meeldib. Loe ülevaateid ja teste ning mine tee kõigiga proovisõitu ja võta see mis kõige rohkem meeldib või eesmärkidega sobib. Konkreetse auto vastupidavuse kohta pead ilmselt selgenägijalt küsima, foorumist seda ei leia :)
09:49 06.02.2019
looder23
Maaks, sa pead ka lastega saama rahulikult rääkida, mitte röökides. Ja väike laps ei jõua sulle röökides omi mõtteid arusaadavaks teha.

Muudetud 6.2.19 09:53

09:54 06.02.2019
zzzzzzzzz..... (registreerimata)
to Igor Mang. See Capturi mahategemine on sul vist natuke liiast. Esiteks saab iselukustussüsteemi maha võtta, et sulgub ainult kaardi nuppu või ukse nuppu vajutades. Teiseks on 1,2 automaadi kiirendus piisavalt hea oma klassi kohta(manuaali ei ole proovinud) Kolmandaks metallpedaalid on sellised nagu paljudel tootjatel, ilmselt sul valed jalanõud. Täis LED tuled on vägagi head ka meie tingimustes. Minagi räägin praegu kõrgeimast varustustasemest - Initiale Paris - ainuke viga hind on suht kallis sellel varustusel. Kui natuke süveneda siis Captur on oma segmendis (B) enimostetud linnamaastur euroopas.
10:18 06.02.2019
AntiOpel (registreerimata)
Viimasele vennale läks ikka jube hinge see, et toodi Capturi vead välja. Igaühel ju omad seisukohad. Mingi müügimees oled?
Ise valiks sellest kolmikust Octavia, vähemalt Ambition varustusega. Miks? Sest ta pakub sama tehnikat, mis Golf, aga on samal ajal tunduvalt suurem, praktilise ja ka soodsam. Capturi mina välistaks. Mitte seepärast, et see halb auto oleks vms, ei tea- pole nii palju kokku puutunud, et väita seda, aga seepärast, et esiteks on ta pisike- mahutavuselt ei saa Octaviale-Golfile lähedalegi. Ja lisaks minu silmis on ta jubeda välimusega väike junn.
Octaviaga on kokkupuuteid enim, tõsi küll 1.4TSI mootoriga. Väga okei auto- ruumi on palju, normaalse müratasemega, Ambition varustusel on kõik olemas, mis vaja, sõitis hästi, koostöös DSG kastiga oli minekut 1.4 mootori kohta kuhjaga. Kütusekulu jäi 6 liitri kanti. Tegemist oli siis rendiautoga Saksamaal. Golfi kohta peaks samad asjad käima, kuna tehniliselt on tegemist samade autodega.
Aga- mine käi proovi kõik kolm ära ja otsusta ise. Foorumist, veel vähem siit, sa asjalikku ja enda jaoks õiget vastust ei leia.
10:29 06.02.2019
........... (registreerimata)
to AntiOpel- sa loe korralikult, Igor Mang kirus lihtsalt Captur-i. Teemaks on üldse Kadjar ja Vag grupi autod!
11:01 06.02.2019
selgetnägija valerka (registreerimata)
11:21 06.02.2019
hsd (registreerimata)
Mul ka 2 väikest last ja kui sunnitaks nende vahel valima, siis Octavia ruumikuse pärast.
11:52 06.02.2019
maaks
Aga mis teise lapse nimi on @hsd?
15:08 06.02.2019
-.,-., (registreerimata)
Igor Mang ei kirunud minu meelest Capturi üldse, vaid tõi välja nüansid, mis teda antud auto puhul häirisid. Lugege uuesti ja seal on ka võrdlused olemas. Lisaks tõi ta välja, et pagasiruum olla üllatavalt mahukas. Ehk siis tõesti, mõni kommija ei saa elust aru. Ilmselt on ka tõsiasi, et hr. Mang viibis reisil ning tegeles sõitmisega, mitte auto menüüs seadete kruttimisega või tsakrate avamisega. Ehk siis jälle möödapanek hilisema kommija osas. VAGe saab ka sääda nii nagu tahad. Ja tõsi, keegi siin pakkus Leoni. Väga kaval variant. Odavaim võrreldes golfi või occuga ning ilmselt sama hea / kehv. Pigem tõesti minna seda teed. Occu esituled on küll ikka väga koledad. Aga ilu üle ei vaielda. Mõnele meeldib talv, teisele suvi. Mõnele meeldib toasoe õlu, teine aga eelistab jahedamat. Las küsimuse püstitaja tõesti proovib ennem variandid läbi ja siis otsustab. Siin foorumis käib klaaskuulilt see ennustamine ja lugeda tuleks seda jama siin hoopis huumoriga ning vaikselt pussu kõrvale lasta.
15:27 06.02.2019
Ats-mees (registreerimata)
Huumor kuubis, on siin neid kes väidavad, et piltlikult ütelda olgu või sapakas peaasi, et Skoda märki ei oleks küljes.
Siis saan ütelda, et ei ole see inimene Skodaga sõitnud. Ta on auto nagu teised autod.
Sõltub, millega võrrelda ja võrrelda tuleks samas hinnaskaalas olevaid autosid. Samaväärses hinnaskaalas on enamus autosid tehniliselt päris võrdsed, ka vastupidavuselt ning tihti on ka nii, et mida kallim mark seda keerukam ning vigadealtim.
Suurim vahe tuleb selles, milline disain nii seest kui väljast kellegile meeldib. Ehk see on konkreetses inimeses kinni.
Kõigil autodel on omad head ja vead ning mõistetav, et ikka kiidetakse seda mis endal olemas ja ostetud.
Minu arvates on tegelikult nagu siin mainintud on, päris mõtetu sellist nõu küsida. Tegelikult on see nõu küsija jaoks ajaraiskamine. Teemaalgataja - mida Sa oled siis nüüd tarka teada saanud vastuseks? Lihtsalt ilkumist ühe või teise automargi ja mudeli üle ning reaalselt lihtsalt foorumites sajatatakse neid marke ja mudeleid mida ise ei eelistata mingil põhjusel.
Tee ikka valik päris ise, mine ja tee pikemad proovisõidud. Võta kaasa mõni sõber või tuttav, kelle arvamus on kindlasti palju olulisem Sulle. Võta kaasa ka turvatoolid vajadusel saad katsetada kuidas neid sisse - välja on paigutada, palju mahub pagasit erinevatele autodele. Kuidas on sõidumugavus, istmete kuju, kogu auto ergonoomika, väljavaade (kas sobib sõiduauto või linnamaasturi tüüpi auto) jne jne kuna inimesed on erineva kasvuga ja kehakujuga ning see ei ole mingi puupilpa ostmine mille saad mõne sendi eest. Siis saad panna paika, mis on hinnapiir mille eest sa oled valmis autot soetama. Üldjuhul on võimalik ka ikka midagi kaubelda hinnas, kaalu kas soodustused mõjutavad Sinu otsust või mitte. Mõtle läbi, milline varustus peab Sinu autol olema, mida pead oluliseks. Kas piisab mudelite-markide standard varustusest või sobib mõni laoauto või pead hoopis tellima kui ei leia endale sobivat.
Just sellisel viisil saad Sa ikka just enda jaoks sobiva auto.
Ma ei tea, kas see on Sulle oluline või mitte kuid Octaviast tuleb peatselt välja uus mudel, samuti on liikumas Golfi puhul uue mudeli teemad. Loomulikult, sellist asja ei saa vaadata ja oodata kui autot vaja on. Lihtsalt mainin.

Soovitan, tee valik ikkagi ise ning otsus on siis seda õigem - usu.
15:39 06.02.2019
Aulux (registreerimata)
Kadjaril ka uus mudel olemas, esinduses täitsa sees. Kuigi neil huvi kõigepealt vanad ära sokutada.
16:08 06.02.2019
AntiOpel (registreerimata)
Ma ei saa samuti aru, mismoodi kodanik Mang seda autot kirus? Ta tõi välja kitsaskohad, ehk selle, mis talle ei meeldinud selle auto juures. Peab siis iga asi meeldima ja karjas kaasa määgima? No ei pea.
Kadjar ja Captur ei ole üldse mitte nii erinevad autod tegelikult. Materjalid, elektroonilised vidinad jms on neil suuresti samad, nagu ikka firmasiseselt mudelitele detaile jagatakse.
Kodanik zzz sa ise ka oma viimasest postitusest aru said? Mille poolest minu kirjutatu oli mõttetum, kui sinu kiidulaul? Lepi sellega, et kõigile ei pea need konnasööjate junnid meeldima. Ja kui ei meeldi ning avaldavad negatiivset, siis pole sinu asi teisi kritiseerida seetõttu ning oma joga peale suruda. Sõida oma autolaadse tootega edasi ja ela oma elu.
Kunagi liikus anekdoot, kus oli juttu kuulutusest. Nimelt autoostja otsis autot, ala, et ostan autosid, vahet pole mis mark ja mis aasta jne. Aga palun mitte pakkuda kuuski, kutsikaid ja naiste suguelundeid (ehk siis viited Citroenile, Peugeotile ja Renault´le). Anekdoot oli venekeelne, mistõttu originaalis naljakam, kui otsetõlkes.
16:57 06.02.2019
k... (registreerimata)
Juutuubis on video venelasest kes Saksamaal ja kasutatud autosid vene klientidele välja valib. Tal omal mingi 5 BMW, millel eitea enam mitu viga külges- lubab iga nädal teenindusse minna midagi parandamakui auto ukse lahti saab.... Samas oma garaažis tegi ta maha uut Renault Espacet- et vaadake kui sitt auto, autol polegi midagi viga...

Ostjale. Renault Kadjar on tegelikult Nissan Qasqai( mai oska seda nime kirjutada) ehk siis Jaapani auto. Olen ise sellega sõitnud, küll aga veidi suurem-kallim. Peugeot 3008 õde: https://www.auto24.ee/new/model.php?id=3994&sr=1&m=6
&sm=1&car_id=3030887

Isegi tagaistme soojendus ja tagakaamera olemas. Lisaks on käsikäiguga variandil väga andestav ja algajasõbralik sidur. Tööauto on diisel Octavia- sellel tundub sidur nagu on-off lüliti. Väga ebamugav.

Mis puudutab VW uusi 1,5 bensiinimootoreid, siis ega nendega veel kogemusi pole.
17:11 06.02.2019
marita57
Nissan Qashqai pole peale nime mitte kusagilt otsast Jaapani auto. Tehakse seda Inglismaal ja peamine turg on ka Euroopas.

Nii et mitte Renault Kadjar pole jaapani auto, vaid Nissan Qashqai on hoopis prantsuse auto.
19:10 06.02.2019
k... (registreerimata)
Nojah kuid tehnoloogia on Jaapani oma.
Honda Jazz tuleb Hiinast ja Toyota Corolla Türgist... Niiet ükski pole Japsi auto neist.
19:17 06.02.2019
AaduPluss (registreerimata)
meie peres on 1,4TSI DSG 2017 Octavia universaal Elegance. Teagi midagi halba õelda. Vägagi mahukas. Paar korda perega Euroreisil käidud. Pikkadel sõitudel selg/istmik ei väsi, krampi ei kisu. Mina, suht pikk mees roolis, on ka taga olijatel ruumi piisavalt. 1.4 turbo oma 110KW juures on piisavalt särtsakas, et ka vilkamaid minekuid teha. Viimase euroreisi 5210 km juures oli keskmine kütusekulu 5,2L/100km, mis on igati ok, arvestades Poola etappe ja Euroopa keskmäestikke.
Proovisin ka seda uut 1.5 TSI DSG 110KW Octaviat, käigukast oleks nagu natuke uimasem kui varem, v on see 1.5 mootor. Ei saanudki aru. Igatahes 1.4 on särtsakam.
19:33 06.02.2019
üks asi veel (registreerimata)
Octavia III tagaistuja jalaruum Golfiga võrreldes on oluliselt suurem.

Renault kohta ei tea, aga Octavia III vs Golf VII - pagasiruumi suurus (universaalkerel). Octavial on eriti rulooalune ruum oluliselt suurem, peamiselt sügavuse tõttu. Kui on lapsed, on tavaliselt ka asjad.

Ja veel, kui keegi tundis muret, kuidas Octaviat maha pärast müüa. Tõepoolest, see ei pruugi olla lihtne ülesanne - aga Renault müümine tundub täna mulle veelgi keerulisem. Ning hilisema müügikohustuse vältimiseks on leiutatud kasutusrendi teenus (150kkm, 30% jääki vms 5 aasta ehk garantiiperioodi peale).
19:46 06.02.2019
Saadanasilmamuna (registreerimata)
Siin on targad koos. Nüüd on siis Mitsubishi ka prantsuse auto, kuna Renault grupis ja Rolls Royce sakslane, kuna Bmw grupis. Näiteid oleks palju tuua. On siin ikka seltskond.
21:36 06.02.2019
Polaruz
Ühe huvitava variandi sain teada, et ka seatile võiks pilgu peale visata. Ise kuidagi unustasin selle variandi ära ja lähen homme viskan pilgu peale.
22:27 06.02.2019
kogu asi (registreerimata)
ehitakse tehnika ja varustuse ümber.
Mis probleem selle tehnikaga ikka olla saab? Ostetakse uus auto.
Varustus, võtad selle, mida reaalselt kasutad ja vaja on. Mõte küll matta raha mingisuguste sensorite, seadmete ja asjade peale, mida kasutad ainult siis kui autot sõpradele/tuttavatele näitad.
Skoda suurim miinus oli ja on jätkuvalt kõva rehvimüra salongis juba linnakiirusel.
Ka 97 aasta Passatis on seda vähem. See asi jäetakse suures õhinas tähelepanuta või ei märgata aga kui paar pikemat otsa tehtud siis läheb pigimattide liimiseks.
Tuulemüra on kuni vähemat 80-90 km/h kõigis uutes autodes vähe.
Kütusekulu numbritesse ei soovi väga süveneda. Need 4-5 sajale(kesk) numbrid on sellised maja ees vedav sild õhus teema.
22:38 06.02.2019
hsd (registreerimata)
Kui olin autootsingul leidnud paraja suurusega auto mida mallina kasutada siis kasutasin seda, et väiksemaid välja sorteerida
www.automobiledimension.com/car-comparison.php
Nagu näha on Leon Octaviast 12cm lühem, seega ei ole identsed nagu eelpool mainiti.
09:39 07.02.2019
k... (registreerimata)
Pikem-lühem- huu keers. Viimased VW grupi autod olevat juba paremad kui veel 5-8 aastat tagasi. Näiteks tüüpviga elektriline roolivõimendi on juba sissepoole kolinud. Kered on neil tugevad, vedrustus, teelpüsivus ja mugavus on kõrgel tasemel .
Teemaalgataja, vali see auto, mille värv sulle enim meeldib. Mul seisab sel aastal ka naise auto vahetus ees ja pole üldse kindel, mis asemele tuleb.
09:47 07.02.2019
marita57
Kaks nüanssi siia juurde:

Esiteks, teemaalgataja soovib mahukamat autot ehk universaali. Octavia on oma pikkuselt ja mahutavuselt rohkem universaal kui luukpära (tava-Golf, tava-Leon). Leonist toodetakse ka universaali ning ka kõrgendatud põhjaga neliveolist universaali. Seega Leon on igati valikus.

Teiseks tuleb arvestada autode saadavust. Kuna ise olen hetkel ilma autota ja ka otsin uut autot, siis olen aru saanud, missugune katastroof turul on praegu. Praktiliselt mitte midagi pole minu soovidele vastavaid autosid võtta. VAG-grupp ei võta isegi tellimusi vastu, müüb ainult laojääke, RAV4 mulle sobiv esimene auto, millega võiks vähemalt proovisõitu teha, tuleb lubaduse kohaselt aprillis jne jne. Ikaldus!
10:05 07.02.2019
v_ (registreerimata)
Sõitsin ükspäev RAV4, Qashqai, Ateca, Kodiaq. Kõige kallim oli neist Kodiaq 2.0TDI 4wd (38k) ja kõige parema mulje jättis. Ateca maksis 32k ja jäi teiseks. Varustuse ja hinna suhtena oli 27k maksev Qashqail aga see oli esiveoline. Vaadatud autod olid diislid. Hübriid RAV4 jättis küll viletsa mulje. Käigukast tundus aastast 2000. Praegu vaatan, et Atecat müüakse sooduskampaaniaga, ei tea küll palju seal 24k eest varustust on kuid selle raha eest võtaks juba tagavaraks ühe kui on tõesti soodushind mitte varustusega spekuleeritud. Sellel 32k-sel polnud vigagi.

Soovitan ka Autobildi, Autoweek, Auto, Motors und Sport jne... autoteste vaadata. Need on väga professionaalselt reeglina koostatud. Olen alati nende testidega päri ja kui ise autodest midagi ei jaga siis on need head teenäitajad auto valikul.
10:49 07.02.2019
........... (registreerimata)
to marita 57 - Amserv -i laoautosid vaadates, on ju piisavalt uusi Rav4, mida imet sa ootad?
11:50 07.02.2019
Mahno3 (registreerimata)
Mul on vahepeal fluencele 160 000 ette keeranud (2012 aasta masin). Läinud kulumaterjale (klotsid, kondid, kettad) ja regulaarne hooldus. Sama 1,5dCI ja EDC automaat, mis praegu enamuse renaultidel praegugi saada on.
11:55 07.02.2019
63amg (registreerimata)
to marita. sa ei pea ju piirduma eestis pakutavatega! vaata kasvõi läti,leedu pakkumisi.miks mitte ka otse saksast.turud on suuremad ja laoautodel suuremad valikud
13:46 07.02.2019
Ain12321 to Marita57 (registreerimata)
Kas sa juba natukene liiga kaua seda autot ei osta? Minu arust teemad sinu autoostust on pikemad kui aasta, kui otsida A24 foorumi järgi.

RAV4 proovisõiduautot igal poole Eestis kohal. Kas plaanid RAV4 tellida tehasest? Vaevalt, sest Toyotat ostetakse laost.
14:00 07.02.2019
k... (registreerimata)
Kas tõesti uut Rav-i on juba laod täis?
16:06 07.02.2019
ingvarviilop
Volkswagen võtab tellimusi vastu ilma probleemideta.

Muudetud 8.2.19 08:32

06:34 08.02.2019
Polaruz
Järgmine nädal proovisõidud ja siis proovin ära valida ja annan ka teada mis mudeli kasuks sai otsustatud. Seati käisin ka vaatamas, väljast ilus aga seest jättis kuidagi kõige kehvema mulje. Muidu ruumi sama palju kui golf variandis. Vb oli asi varustus paketis aga siukse suht kõva materjal oli, teistel siiamaaani seest armatuur natuke parema mulje jätnud.
07:37 08.02.2019
Ain12321 (registreerimata)
Ja miks pole läinud uut Ceed või Astrat vaatama?
09:08 08.02.2019
........ (registreerimata)
Vot ei saa aru neist, kes päevade kaupa autos istudes armatuuri näpivad selmet autoga teha seda, milleks teda vaja on- sõita.
10:04 08.02.2019
marita57
# Volkswagen võtab tellimusi vastu ilma probleemideta.

Tänud info eest, sean järgmisel nädalal sammud Mustamäele ja vaatan, mida seal pakutakse. Mollerisse muidugi, mitte ELKE-sse.

# Amserv -i laoautosid vaadates, on ju piisavalt uusi Rav4, mida imet sa ootad?

Ei oota imet, vaid elementaarset asja nagu nelikvedu ja esimene RAV4 nelikveoline hübriid saabub Eestisse kahjuks alles aprillis-mais.

Muudetud 8.2.19 10:08

10:57 08.02.2019
Polaruz
Ei näpigi igapäev aga kui sama raha eest saab parema sisuvälja nägemise. Siis ju võtad selle mida raha eest rohkem saad ju.
10:58 08.02.2019
. (registreerimata)
Eks igalühel oma unistused.
11:03 08.02.2019
marita57
# Kas sa juba natukene liiga kaua seda autot ei osta? Minu arust teemad sinu autoostust on pikemad kui aasta, kui otsida A24 foorumi järgi.

Absoluutselt õige!

Inimesed ongi erinevad. Mõni ostab uut autot nagu saia, läheb poodi, mis parasjagu lähemal asus, jätab oma vana auto sinna selle hinnaga, mis automüüja pakub ning võtab selle uue, mis hetkel laos on. Üks mu tuttav ostis hiljuti RAV4 lihtsalt seepärast, et ei viitsinud rohkem ringi vaadata. Kui ta on rahul esiveolise lahja varustusega bensiinikaga - palun, ei miks mitte! Igaühele oma.

Ma olen uue auto ostuks teinud eeltööd kaugemalt rohkem kui aasta ning sellest Auto24 foorumites ka kirjutanud. Kui see on kedagi seganud, siis kahjuks on selles küsimuses raske aidata. Igaühel on oma nõudmised ja vajadused. Uus auto on päris kallis lõbu, keskmise pere puhul suuruselt teine väljaminek eluaseme järel. Ma eelistan oma teenitud raha sihtotstarbeliselt kulutada täpses vastavuses minu enda vajadustega.

Aga ma kordan veel, igaühele oma. Kelle jaoks on uus auto emotsiooniost, andku minna. Igaüks toimetab oma rahaga nii nagu paremaks peab.
11:11 08.02.2019
ingvarviilop
ülemistel on laos nelikveolisi olemas nii bensiini-, kui diiselmootoriga, saabumas samuti, ning võimalik ka tellida. eks ilmselt ka mustamäel
11:26 08.02.2019
Ain12321 to Marita57 (registreerimata)
Jälle ajad udujuttu. 4WD hübriidid juba Eestis proovisõiduks olemas
11:41 08.02.2019
marita57
# 4WD hübriidid juba Eestis proovisõiduks olemas

Mis esinduses need on?
12:25 08.02.2019
S.L. (registreerimata)
Minul on Leon Xellence. Sõidan alates juuli 2018. 1,4TSI DSG.
Meeldib: Esiiste on väga mõnus, pakub korralikult küljetuge. DSG väga mugav ja toimekas (olen omanud ka eelnevalt kahel autol DSG ja siit ka eelistus). 110kW on täiesti piisav, et liigelda normaalselt. Import autode kummardajad võivad endale siis vaikselt peeru lasta püksivahele. Kütusekulu on nii nagu vajutan. Linnas ~ 8 , maanteel 5 kandis. Ruumi on piisavalt, pakiruumis meeldib vajadusel kõrguse muutmine siledaks pinnaks või vanniks. Välja näeb omamoodi huvitav, veidi hallist massist (Octavia, Golf, Avensis, Auris, parketimaasturid) erinev. Meeldib väga tagatulede disain ja kui suund taga vilkuma hakkab, kustutab ülemise tule osa ära. Alla 22000€ uus masin ja väga hea varustusega... 5a/100 000 km garantii tähendab minu jaoks, et kõik probleemid jäävad järgmisele omanikule.
Ei meeldi: Ukse avamise link sees on aastast 1753. Natukene liiga vana uue auto jaoks. Tahab veidi harjumist saada keskkonsool, kuid see ei ole tegelikult üldse halb, erinevalt näiteks Octavia koledatest esituledest. Eelistaksin küll manuaalset käsipidurit, aga moodne elu on selle suretanud.

Laps mahub tagaistmele vabalt ka istmekõrgendusega (tooli pole proovinud, sest poiss piisavalt suur juba).
Armatuur ei ole üldse mitte odavast plastikust, vaid piisavalt pehme, et ei nagise ka -20C. Mine võrdle seda Fabia omaga. Tegelikult on väga okei masin, olen väga rahul. Aga ei soovita sellepärast, et muidu jooksevad varsti kõik tormi nagu Skodadele ja siis pole tõesti radikaalsemas Leonis enam seda isikupära, mis täna veel mingis mõttes on säilinud. Leonil peaks ka selle aasta lõpus väidetavalt uus mudel tulema.
Pigem on siin inimestel paljuski eelarvamusi, ilma kogemuseta. Topauto teenindus on ka parem kui Skoda (pole vahet missugune tallinna salong ja kas müük või hooldus).
13:07 08.02.2019
Polaruz
Ma ei üelnudki, et odav plastik see seest. Välisjast oli jah ilus aga mulle pakuti 25490 sama varustus. Noo ei tõmmba siukse hinna eest seda ostma.
15:13 08.02.2019
Dilbert II (registreerimata)
Vaatasin teemaalgataja valikukriteeriume - linnasõit ja lapseistmed ja automaat. Ma ei tea, aga vähemalt minu jaoks oleks neljast Kadjar esimene valik. Kadjar on piisavalt suur, kõrgemast autost on parem väljavaade ja turvatoolide ning väikeste lastega mugavam toimetada ning sama hinna juures on Kadjar paremini varustatud, kui Golf ja Octavia. Kvaliteedi osas ei tohiks Renault kohta rohkem etteheited olla, kui VAG loomingu osas. Kadjaril oli just ka kosmeetiline mudeliuuendus, vbl õnnestub eelmise aasta mudelite hindu veel allapoole rääkida.
Mida veel võiks vaadata? Samas hinnaklassis (ca 20k) on ka manuaalkastiga Tucson, 22-25k on Ateca, Subaru XV, Sportage ja Qashqai 2019 mudel. Kui auto võib ka veidi väiksem olla, miks mitte ka Mazda CX-3 Luxury Plus pakkumine 22000 / Premium Plus 20000. Jne-jne.
15:45 08.02.2019
hkljkl (registreerimata)
las teemaalgataja käib teeb proovisõidud ära ja vaatab siis edasi. ma ei dramatiseeriks autoostu niivõrd üle (nagu marita), ega sa endale terveks eluks autot ei osta:) mõnda pesumasinat kasutad tõenäoliselt kauem kui autot, kas seda valid ka enne aasta aega välja? elus on olulisemaid asju kui auto...
16:35 08.02.2019
Mk71 (registreerimata)
Inimesed on erinevad...aga raisata aastaid, et valida 15000- 25000 € mingit perekäru. Andke abi, tõesti. Et vastaks vajadustele...dziisas. selles hinnaklassis vastavad kõik vajadustele- kliima on, pysikas on.
17:06 08.02.2019
vigadeparandaja (registreerimata)
Kindlalt Kadjar. Meie teedega on kõrgem kliirens kindlasti argument, mida tasuks arvestada ja ka turvalisem, kui põrandal istuda.
17:39 08.02.2019
k... (registreerimata)
Üks asi veel. Octavial ja Leonil on ukse sisevalgustus, mida näiteks Golfil ja isegi Passatil pole. Selle värvitooni saab ka muuta.
18:06 08.02.2019
63amg (registreerimata)
mis argument on kõrgem kliirens linnasõidul! näen absoluutselt igapäev neid nn.kõrgete autode ihaldajaid ,kes tegelikult sõita ei oska.kui mõlemalt poolt autot jääb vähem kui meeter,siis enam edasi sõita ei suudeta.kui on vaja kergelt äärekive ületada,siis jällegi jääb sõit katki.raskeid kotte ja lapsi pead nagunii autosse üles tõstma,mis pole sugugi mugav.lääne euroopas nt.pole selliseid kõrged masinad üldse populaarsed.meil üritatakse oma saamatus rooli taga,kompenseerida kõrgema autoga,et siis oleks nagu julgem sõita.täpselt sama, nagu võrdlus naast vs. lamell
19:04 08.02.2019
grigoori
//vaid elementaarset asja nagu nelikvedu ja esimene RAV4 nelikveoline hübriid saabub Eestisse kahjuks alles aprillis-mais.//

Ei tea, kuidas uuega, aga eelmine RAV4 hübriid oli paar aastat TM testis ainuke, mis ei suutnud kohalt minema võtta, kui üks ratas oli libedal pinnal.
19:43 08.02.2019
Nipiga värk (registreerimata)
Tänavusel talvel on kõrgem kliirens tõeline argument, ka ise võtan plaani järgmine auto osta kõrgem kui praegune 14 cm, sest auto põhi krigiseb kogu aeg ratastevahelises lumevallis.
20:50 08.02.2019
... (registreerimata)
kõiki sarnaseid teemasid lugedes on selgeks saanud vaid üks asi- keskmine eestlane on üks igavene s.tahäda, sest esiteks on ta otustusvõimetu ega suuda ühtegi autot ise osta ja teiseks on ääretult s.tt autojuht, sest pidevalt jääb kuskile lumme kinni ja aina suurem kliirens vaid abiks. ainus, mida ta suurepäraselt oskab, on ennast rootsi pankuri liisinguorjaks müüa ning plekkida asjade eest, mida ta tegelikult ei vaja.
21:01 08.02.2019
To k... registreerimata (registreerimata)
Enne kui miskit kindlalt väidad, kontrolli üle. Passatil on uste sisevalgustus täiesti olemas (meeleolupakett). Aga ma tahaks näha kedagi, kelle jaoks sellise “väärtusliku” lisa olemasolu auto ostuotsust mõjutaks.
https://www.volkswagen.ee/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importer
s/ee/price-lists/ee/passat-variant/MA_VW_Passat_Variant_Pric
eList_A4_EE_01012019.pdf/_jcr_content/renditions/original./M
A_VW_Passat_Variant_PriceList_A4_EE_01012019.pdf

21:58 08.02.2019
k... (registreerimata)
Ultimate varustuses pole ja Golfidele ei saagi. Opelil, Fordil, Škodal olemas kohe.
23:07 08.02.2019
To k... registreerimata (registreerimata)
Mis asi on ultimate varustus?
Ei viitsi skoda kodulehel surfama hakata, oletame, et sul õigus. Aga kas tõesti jätad auto ostmata, kui kõik sobib, aga puudub värvi muutmisvõimalusega ukse sisevalgustus?
01:19 09.02.2019
oh teid küll (registreerimata)
Ilmselt on keegi brändi reklaamiga natuke peast soojaks läinud. Mõni bränd kirjutab asju rohkem lahti ja sellest piisab, et madal IQ ei võimalda enamat mõelda. Ta isegi ei tea mis asjaga tegu on. Paras lasteaed oma led ribadega. Passatil saab ka muide värvitooni muuta.

https://www.youtube.com/watch?v=Cuz6DWli9Q4

Isegi praegune B8 2015 Passat on üldiselt kehv auto isegi uute Seatide ja Skodade varustuse võrdluseks kuna Passati isikupärastamise ja varustuse valik oli juba B8 tulekuga mega lai. Kohe tuleb facelift mille varustus sisaldab juba asju mis on hetkel saadaval uutel ja väga kallitel mudelitel Touaregil ja Q8-l.

02:49 09.02.2019
X to k... (registreerimata)
See sulle ülitähtis uste led tilulilu oli Golfil juba 2014 soovi korral saadaval (Highline versioonil standardis).
08:31 09.02.2019
2 (registreerimata)
Aga keegi pole maininud uut renault grand scenicut.Endal ca 2 aastat juba.Mugav õkodiisel ja seest jube vaikne.Proovi seda ka.
09:53 09.02.2019
. (registreerimata)
A6 oli see valgustus juba 10a tagasi. Saage üle.

Üldiselt VW varustus jagub kui vaid soovid autole topelt juurde maksta.Sama ka skodal.
10:25 09.02.2019
Polaruz
Aga mis sugusel autol hooldused kallimad või odavamad võttes arvesse neid kolme automarki. Huvi pärast küsin mitte sellepärast, et nüüd ei jõuaks hoolduseid teha pärast auto ostu. Renaultis öeldi, et 150 väiksem ja suurem 200 koos pudinatega ja õli vahetus ja need siis 2 aasta või 30 kkm pärast. Teistel ei ole jõudnud uurida aga kes nende autodega sõidab siis ehk oskab ka realselt öelda hoolduste hinndade kohta.
11:05 09.02.2019
hooldused (registreerimata)
ja nende hinnad saad teada esindusest. Soovitav teha tavahooldust(õli ja filtrid) ikka kord aastas/15tuhhi, kui plaanid autot pärast ise müüa või sõitmist jätkata peale garntii lõppu. Kui jääkväärtsega esindusele jätad siis võid tootja soovitusi järgida.
11:13 09.02.2019
v_ (registreerimata)
Ei olnud A6-l see üle 10 aasta tagasi. A6-le tuli see valgustus kahjuks alles 2018 aastal uue mudeliga. Passatil tuli see 2015 aastal B8 mudeliga. Sellised muudatused tulevad tavaliselt kas faceliftiga või uue mudeliga kuna interjööri on vaja teha sellised võimalused. Kui neid ei ole siis jääb üle isetegemine, ehk Hiina pealekleebitav lahendus. See ei tähenda, et tootja neid pakkus. Ise võid panna ka 2002 aasta Audiraipele peale. Üks esimesi kes neid interjööri lede kasutama ustel ja armatuuril hakkas oli Seat Leon 2013 aastal (lisavarustuses). Seat Leon oli muide maailma esimene väikekeskklassi auto millele hakati täis led tulesid pakkuma. See oli aeg kus hakkas LED võidukäik massiliselt pihta. Audi A6/A7 said ka siis täis led tuled. Passat sai täis led tuled alles 2015 aasta B8 mudeliga. Siis tulid ka optilised ledid valikusse mis oli uus revolutsiooniline asi. Leonil, A6 ja A7-mel olid 2015 reflektoriga ledid veel. Mercedes S klass sai 2014 aastal uue mudeliga led salongivalgustuse ja väikse silmaringiga tegelased pidasid seda imeks kuna seda reklaamiti ohtralt. VAG tuli see uute mudelitega sarnase lahendusega kõigile peale Leoni igale järgnevale mudelile lisavarustusse, sest tegu ei ole sugugi kalli lahendusega. Jah Seat Leon oli üks esimesi. Nüüd on juba see igal teisel tootjal see valikus.

Aga led arendamisel autonduses on VAG üks tugevamaid tegijaid olnud kindlasti.
11:25 09.02.2019
v_ (registreerimata)
Ennetan juttu, et oh vanal Audil või Passatil olid ka led esituled jne... Vanematel alla 2014 A6, A4, Passat jms olid esilaternates xenonid led ribaga mis ei ole täis led tuli. See hoopis teine vana lahendus. Paljud ajavad B8 Passati optilisi lede ka millegipärast xenonitega segi. Ma ei tea miks? Ilmselt tunduvad väljast sarnased natuke, kuigi lahendus on hoopis teine.
13:03 09.02.2019
63amg (registreerimata)
tähendab, et leon on võimalik soetada kangemate lisadega,kui s-klass.leon on siis kõikide tulede pioneer autotööstuses
14:17 09.02.2019
Ähhhh (registreerimata)
Reflektoriga ledid ei ole suuremad asjad valgustid. Küll näevad kenad välja. Talvel ei sulata jääd tulelt ära. Xenon valgustab tunduvalt paremini. 2013 võis Leoni led tuled olla kõva sõna omas klassis küll. 2019 on tegu juba aegunud lahendusega ja nad pole seda siiani muutnud kuigi VAG on täis üliägedaid lahendusi. Väikekesklassi autot ei ole võimalik võrrelda luksusautoga. Kuigi elektroonika vananeb ülikiiresti ja sageli võib isegi mõni uue odava auto makk olla funktsuonaalsem kui mõne vanema luksusauto multimeediakeskus. Samas kõlarid on ikka kehvad jne... Kõik on suhteline mida keegi autos hindab. Kes tahab, et tal ekraanil tiksuks waze, kellel on olulised muud asjad nagu vaikne sõit jne... Mõne vana luksusauto häälkäsklused ei kannata näiteks absoluutselt kriitikat. Aga tänapäeval on tõesti nii, et tippmudelid on tippvarustuses ja kõik väga vinge. Tuleb uus odavauto välja ja seal on küll üldpilt palju nutusem aga on mõni tehniline uuendus mida pole isegi sama tootja luksusautodele kohe saadaval. Turg ei kannata oodata ja aeg on raha. Kes enne uuendused turgu lükkab on võitja ja müüginumbrid kasvavad. Seda küll ajutiselt, sest natukese aja pärast täiustavad teised ka oma mudeleid vastavalt.
15:25 09.02.2019
wigry
No te siin jah räägite et kellel olid esemesena LED tuled aga mina külei oleks nõus 1000-2000€ lisa maksma mingite esitulede eest. Seetõttu muuhulgas jäi paar aastat tagasi ka uue auto ostmine ära. Ma ju teadsin, et 3-5 aasta pärast on autodel LED tuled standardis ja ei pea midagi juurde maksma. Samuti on näiteks minu jaoks kriteerium hoopis see, kui pimedask saan ma autosalongi teha öösel? Ekraane on palju, tore, aga saan ma selle ka välja lülitada ilma et ma milestki olulisest ilma jääks? Näiteks C-klassil on võimalik auto kliimat opereerida ka kenasti ilma ekraanita. Kui nuppu vajutad, tuleb ekraani alla serva hästi õrnalt temperatuur mida valid.
Lõpuks veel need digitaalse4d näidikud - ka see on asi mille eest ma keelduks juurde maksmast. Et need on taas asjad mis mingil hetkel olid hüperkallid aga nüüd juba autodel standardis. Nii et autode puhul on jube palju sellist arenevat tehnoloogiat mille eest küsitakse pappi ja jörgmisel mudelil see standardis.

Mis aga Mersu LEDidesse puutub võrreldes Leoniga, siis Mersul olid ju maatriks LEDid kus lülitati üksikuid LEDe välja, et vastutulijat mitte pimestada. See on asi, mis on tänaselgi päeval vähestel.
18:35 09.02.2019
k... (registreerimata)
Seat Leonil on isegi ukse lävepakk valgustatud. Huvitav. Teistel pole. Osta siis see Leon ära ja räägi kuidas on.
18:46 09.02.2019
marita57
See valgustatud lävepakk on hea näide sellest, et inimesed on erinevad.
Kui minul on raske varjata oma ükskõiksust sellise (minu jaoks!) täiesti ebaolulise tilulilu suhtes, siis ilmselt on olemas grupp seltsimehi, kellele see korda läheb ja ostuotsust mõjutab.
Vastasel juhul seda ju ei pakutaks või kuidas?
18:58 09.02.2019
... (registreerimata)
no vaata kui sa oled oma pisikese elu elanud ilma valgustatud lävepakuta ja ühel hetkel avastad, et seda pakutakse lisana, siis tekib kohe tunne nagu lapsel, kes uut jäätist või kommi või mänguasja märkab- ma tahan ma tahan ma tahan. selle nimel ollakse nõus kasvõi marki vahetama, st skoda lendab üle parda aga asemele astub seat, sest seatil on miskit sellist, mida skodal ei ole. ja muidugi naabrimehel ka ei ole. tore on ju õhtul parkida auto maja ette ning astuda välja üle valgustatud lävepaku- isegi suvalised möödakäijad vaatavad austusega.
19:41 09.02.2019
k... (registreerimata)
Kui mul lapsed väikesed olid, ei nõustunud nad pimedas seal taga sõitma. Siis said nad kaasa taskulambid. Igastahes käis see lambi vihk vastu esiklaasi ja tahavatepeegilt... Peale seda olen juba paljudele ise aretanud taha mingid öised miyttepimestavad lambikesed. Kena on nüüd näha, et ka tootjad selle peale on tulnud. Eriti hea näide on Renault Espace kus on mahedalt kõik uksed ja seinakontuurid valgustatud. Mis puudutab VW mudeleid, siis sinna mingi valgusriba saamine eeldab täiesti uut sisustusmaterjali, sest tavaliselt pole kohti ega auke ette nähtud.
20:40 09.02.2019
Pakk-läve (registreerimata)
Valgustatud lävepakk üksi on jama. Logo peab ka maas olema. Juba 1979a vaz-il oli see olemas. Tundub, et auto ise polegi enam tähtis kui tilu-lilu olemas on.
22:11 09.02.2019
professor_sammaljalg
Eriline optimism, nagu oleks kohe-kohe kõigil autodel LED tuled standardis. Kui suur % aastal 2019 uutena müüdud sõiduautodest on valguslahendusena kasutusel veel halogeen?
11:12 10.02.2019
marita57
16:06 10.02.2019
vigadeparandaja (registreerimata)
Hulle on igasuguseid, mul tuttav soovis Mazda CX 5-le põhja alla tervitustulesid, mis on tehase lisavarustus ja ootas tänu sellele pool aastat. Raha rohkem ei kannatanud ja navi-st loobus (kaart 800-).
17:00 10.02.2019
AaduPluss (registreerimata)
ma saaks aru, kui see LED tilu-lilu vähendaks kütuse kulu, v hoiaks ära selja väsimise v midagi muud kasulikku
19:13 10.02.2019
Mahno3 (registreerimata)
Tilulilu tuledest ei oska hoolida, aga kui oled saanud proovida häid led-e või xenoneid, siis halogeen on ikka päris palju kehvem - ja meie tingimustes sõidad tööle ja koju pool aastat pimedas.
11:20 11.02.2019
Maitse asi muidugi, aga niipalju raha välja käia ja osta halogeenidega auto? Pärast kahetsed, et koonerdasid. Odava otsa varustustasemed on enamus tootjatel halogeenid. Minule tuli see üllatusena, kui uut autot otsisin.
11:30 11.02.2019
VL (registreerimata)
Ja kui peale garantiiaja lõppu see LED-latern sussid annab siis kahetsed, et oleks pidanud ikka koonerdama :)
11:34 11.02.2019
selgetnägija valerka (registreerimata)
VL (registreerimata) - 12 points
11:52 11.02.2019
hastlik (registreerimata)
to VL selle jaoks on teatud võimalused, ainult loll ostab uue led tule ja käib üle tonni selle eest välja.
12:01 11.02.2019
Garantii ju piisavalt pikk ja alati võimalus selle lõppedes auto välja vahetada.
16:04 11.02.2019
eelmisele (registreerimata)
Väga mõistlik tegevus,pidevalt panku nuumata mingisuguse rauakolaka nimel.
09:02 12.02.2019
maaks
Kes kirjutas midagi liisimisest/ pankade nuumamisest? 15k autod ostetakse sulas ja kohe välja :-)
15k auto hind 5a pärast on ~7,5k, kui see kulu 5a peale ära jagada tuleb kõigest 125€/kuus.
Tean, et nüüd kargavad kõik toolidelt püsti, et autol on muud kulud veel peale hinnalanguse, aga need muud kulud (kütus, kindlustus, kuluosad) on samasuured kui 5...10k maksval autol.
Ja naabrite pikad, kadedusest rohelised näod kui iga 5a tagant tutika autoga hoovi veeren - HINDAMATU :-) :-)
Postituse tegelik mõte oli, et lugege enda raha (kui on), aga mitte teiste oma!
09:38 12.02.2019
hastlik (registreerimata)
Õige tähelepanek, eestlased on kuradi kadedad, eriti naabrid. Ostsin uue auto kõigepealt endale ja siis ka naisele. Naabrinaine vaatas nagu kosmoselaeva, ise näost roheline ja käratas oma mehele - millal sa uue auto ostad. Peale seda on naabritega läbisaamine muutunud kuidagi nutuseks. Naabrinaine eriti vingus näoga, põrutasin talle, et tööd tuleb teha, siis kannatab ka autosid vahetada, ju ei sobinud.
10:32 12.02.2019
looder23
Kas siis nüüd on parem kuivem ja muretum tunne, et olete naabrist paremad? Mulle ikka tundub, et loetakse naabri raha ja ikka erilise kahjurõõmuga.
11:38 12.02.2019
kurb on see, (registreerimata)
et auto on nii olulise tähtsusega näitaja, et inimeste vahelist läbisaamist mõjutab.
22:50 12.02.2019
Polaruz
Skodaga proovisõit tehtud, Elegance varustuses. Suht normi mulje jättis, müra polnud nii suur midagi kui siin mõned mainivad, kõik suht nii nagu peab. Sisemus jättis la viisaka ja mugava mulje. Renaulti ja golfiga proovikad ka varstib. Mõlwmal polnid siiamaani proovikat.
23:02 12.02.2019
marita57
Auto ostmine on alati kompromiss kahe mina vahel, säästliku (võib öelda ka kokkuhoidliku) ning edeva (nimeta kuidas tahad) minapildi vahel. Inimesed on erinevad ning tegelikult on selle tasakaalu leidmine pagana keeruline, aga igaühel on ta olemas, kusjuures erinevalt. Kadestan siiralt teemaalgatajat, kes selle kiiresti kolme mudelisse suutis kanaliseerida! See kaks mina ei pea alati tähendama isiksuse kahestumist :)

Minu autoostu finaali on praeguseks hetkeks jõudnud üks Jaapani, üks Korea, üks Hispaania, üks Tšehhi ning üks Saksa autotootja mudel. Liisk langeb nädala jooksul, kuid enne seda püüan teid, kallid foorumlased, kursis hoida (vähendamaks lõputut ilkumist) pika protsessiga, kuidas selleni jõudsin. Siis saab ka teada, kes on minu lõplik valik (võin öelda juba ette, et ostuotsuse argumendid on imelised).

Lisaks - uue auto ostan ikka siis, kui vana müüdud. Mul võttis aega 7 kuud, enne kui üks taibukas ostja endale lotovõidu tõmbas (täielikult kontrollitava eesti ajalooga ühe omaniku käes olnud avariivaba autot pole just lihtne leida). Järelikult, valimise aeg on läbi, aeg on nimetada võitja.
05:49 13.02.2019
... (registreerimata)
haiged, autohaiged eestlased. elu ilma autoemotsioonideta on nende jaoks tühi elu. ja siis teises teemas loed, kuidas eestlane ei viitsi autot hooldada, kerib läbisõitu, laseb rooste minna jne- selleks siis see silmarõõm ostetaksegi? tea, kas eesti mees oma tervise ja perekonna nimel ka nii palju vaeva näeb?
07:46 13.02.2019
jee.kim (registreerimata)
Marita- 7 kuud autot müüa WACK!
Mul võtab see tavaliselt 4-5 tundi...
08:18 13.02.2019
kim jun (registreerimata)
Jah, aga sa ei müü ka "lotovõitu" :D
09:29 13.02.2019
maaks
Päris "haige" ikka endale sellisel viisil sõidukit valida, et eelvoorud, finaalid jne :-) Teed kogu eeltöö ära ja siis tootjad tõprad on teinud mudeliuuenduse - ja kõik algab uuesti :-) :-)
Ja mille nimel - et järgmised 5a poes/tööl/ vanaemal külas saaks käia?
Ei taha teadagi kui kaua ja kuidas abikaasat valiti (tegelikult kahtlustan, et ükski kandidaat ei osutunudki valituks - kes see ikka viitsiks sellist jama kaasa teha). :-)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.