Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UUE AUTO OSTMINE

22:38 13.02.2019
marita57
Re: Uue auto ostmine
# tegelikult kahtlustan, et ükski kandidaat ei osutunudki valituks...

No mul on rohkem, kui hõbepulmade jagu abielustaaži selja taga - seega ikka osutus küll ja üsna stabiilselt. Aga isikliku elu lahkamiseks on vaba teema all teised jutulõimed, siin räägime ikka autode ostmisest, eks!
08:42 14.02.2019
Polaruz
Proovikad tehtud ja küsides hoolduste hinndade kohta ja vaadata varustus tase ja hinnasuhet siis 90 prossa hetkel renaulti kasuks. Sõita väga mugav ja kõik mida soovitud varustus olemas. Skoda suur miinus oli 4 a garantii ja volksu miinus oli, etvoleks pidanud varustuse kõvasti järgi andma või oluliselt juurde maksma.
09:48 14.02.2019
Per-Astra (registreerimata)
Renault on selline auto, mis sõidab 100 000 km ilma lisakuludeta. Olen sõitnud pikka otsa renaultiga, hea auto, kuid häiris juhiabide ja nav. süsteemi käsitlemine. Kasuks räägivad odavad hooled. Kui oled auto ära ostnud , siis võid huvi pärast minna proovima Astrat, mine pimedas , (LED -maatriks tuled) ja halbade teeoludega, aga Astra eest tuleb rohkem maksta.
10:01 14.02.2019
jepajeeee (registreerimata)
Minu naise Renault-il Led Pure Vision tuled ja enda autol Full Led, mõlemad valgustavad ülihästi. Kuna tekkis huvi võrdlesin ka 2 sellise autoga, millel Xenon-id ees. Vahe on tohutu ja halogeenidest ei ole mõtet rääkidagi. Aga igaüks otsustab ise, mida ta vajalikuks peab ja palju nõus on välja käima.
10:02 14.02.2019
Polaruz
Opelid vaatasin grandlandi aga tagaiste tundus kuidagi imelik ja pagasisuur veel väiksem kui kadjaril.
10:27 14.02.2019
pesukotimootor (registreerimata)
Minul langes Grandland 3 pütase mootori(bensiin) pärast valikust välja, mürises imelikult ja tundus kuidagi teistmoodi.
10:32 14.02.2019
hastlik (registreerimata)
to Polaruz- Millise varustusega Kadjarit vaatasid?
10:35 14.02.2019
k... (registreerimata)
Grandland X tasubki vaid osta selle 3 sil mootori pärast. Pole teist nii head mootorit sellist hetkel kellelgi. 130 turbo hj käib isegi nii suurest autost mängeldes üle. Hääl on ilus, kõlab nagu V6. Tagaiste on avar ja lai.
Mis puudutab Opeli originaalseid mudeleid- Astra, Insignia- siis neil on imelikud kõvad peatoed.
10:54 14.02.2019
Polaruz
Preemium eriseeria ja teine itense varustusastmed. Ise oli soov kindlasti elektrisoojendusega esiklaas ja tagurduskaamera kahetsuuniline kliima, häid esitulesi ja võtmeta sisenemine ja käivitamine, et neid kõik saada siis skodal ja volksul oleks pidanud üle 2 kilo rohkem maksma
11:23 14.02.2019
hastlik (registreerimata)
Kadjari Premium eriseeria vägagi ok varustusega.
11:24 14.02.2019
Grandland on Opeli märgiga Peugeot. Astra ja Insignia on veel Opelid. Astraga samaväärse Peugeoti 45 000 km hoole maksis koos mingite vahetustega 1 100 EUR. Parem juba Renault.
12:29 14.02.2019
k... (registreerimata)
Renault Kadjar on Nissan Quashqai, lihtsalt veidi muudetud välimus.
12:33 14.02.2019
eelmisele (registreerimata)
Päris nii ei ole, et kõik on sama, kui sisse istud siis saad teda ja kirjutatakse QASHQAI!
12:48 14.02.2019
AntiOpel (registreerimata)
Valisime ise samuti naisele äsja uut autot Civicu asemele ja valituks sai Superb. Miks? Sest selle hinna eest on autot ikka väga palju. Mootoriks 1.5TSI 110kw, 7k DSG, Elegance varustus, kus kõik vajalik olemas. Super. Ruumi roppu moodi, ökonoomne (hetkel 2000km sõitnud, keskmine 6 liitri juures), edasi liigub okeilt (parem tundub, kui 1.8 104kw Civic-automaat). Eriti kiidan AFS II tüübiga bi-xenon esitulesid, mis hoiavad kaugtulesid koguaeg sees, aga kui mõni vastu tuleb või järgi jõuad mõnele, siis varjab eesoleva auto ära, tekitab sinna pimeda ala. Samas endal on teine teeserv ilusti laialt valge.
Valikus oli ka Insignia, Civic 4D, Optima ja Mondeo. Ja miks sai valituks Skoda: Opeli vajaliku varustuse-mootori kombo tuli päris kirvehinnaga, lisaks ei olnud ka sõiduasend istmetel päris see. Civic on jube madala isteasendiga, samuti lühike garantii ja päris kirves hind. Samas 1.5T sõitis hästi, CVT ei meeldinud üldse. Optima plussiks on pikk garantii, samuti kena disaini. Miinustena kütusekulu ja pearuum tagaistmel. Mondeo on lihtsalt aegunud juba, aga kuna neil olid head pakkumised, käisime vaatamas. Peale proovisõitu kadus isu ära kah. Seega jäigi valituks Skoda. Täna pakub see mark vaat et parimat hinna-kvaliteedi-varustuse suhet. Ilmselt lähiajal, kui vahetan välja CR-V, lähen ka Kodiaqi peale (tehtud sõit, väga mõnus auto, ka hind hea sellise komplekti kohta).
13:21 14.02.2019
to anti opel (registreerimata)
Supeb on väga mõistlik ost. Aga ilmselt väga odavalt kätte ei saanud kui just varustus nõrk ei ole. Palju välja käisid auto eest kui saladus ei ole?
13:25 14.02.2019
Polaruz
Octavia elegance on juba 25000 kopikatega juu siis supr oon 30 + k e
13:31 14.02.2019
https://www.youtube.com/watch?v=vMMKBJuVq7o
Sellised tuled olid aastast 2010, mul bemmimees vaatas mokk tõllakil
https://www.youtube.com/watch?v=yemzr9yaQMQ
Sellised tuled tulid aastast 2015, mõlemad variandid on rohkelt auhindu saanud ja kiidetud.
Istmetest niipalju, et võiks teada, mis on AGR sertifikaat.
https://www.youtube.com/watch?v=CMjDG_P9lFs

Kui teile ei kõlba Opeliga sõita, siis nii öelgegi, et Skoda on moes. Ma ei ole siiani leidnud midagi Astra kohta negatiivset.
14:17 14.02.2019
No päris konkreetset summat ei ütle, aga 30 ringi ta jäi jah. Aga see-eest on lisasid ka- el.istmed ees, 4x istmesoojendused, jalaviipega avatav pagasiruum, roolisoojendus, esiklaasisoojendus, võtmeta avamine-käivitamine, navi, parkimiskaamera jpm. Istusime naisega valikut tehes korralikult maha, kõik pakkumised ees ja Skoda tuli parim valik.
Per-Astra, ära nüüd siis nii meeleheitlik ka ole. Jah, Skoda on popp (kas just moes, aga popp kindlasti), näed ise, kui palju neid liikluses on. Ära võta südamesse, et kõik Opeliga ei sõida. Kui sulle meeldib- jumala eest, sõida ja naudi. Sa ei pea igal hetkel kõigile tõestama, et Opel on parim. Enamus inimesi ilmselt väga ei huvita, misasi on AGR sertifikaat näiteks.
14:36 14.02.2019
Polaruz
Aga kes oskaks tuua siin mõne näite hoolduste hinndadest kui vaja vahetada ka kettad ja klotsid. Kes juba näiteks jõudnud 100k km juurde. Reeglina automüüa ütles keskmiselt vols 250, skoda 200 ja renault ka 200.
14:45 14.02.2019
Ei ma ei propageeri, ma lihtsalt kaitsen teadmatute eest kvaliteeti. Kui Tallinnas ringi vaadata, palju näed halle Toyotasid, krt ja inimesed lähevad ja ostavad veel, miks. Ma lähtun tänasest seisust, kahe aasta pärast on Astra Peugeoti aluse peal ja siis tuleb ka mul otsima hakata. Skoda jamadest olen palju kuulnud, neid on tuttavatel palju. Ma sõidan väga pikki otsi naisega kahekesi, varem sõitsin suurema autoga, kuid sellega ei olnud mugav mõõda sõita, kui peale Kaunast hakkavad rekka hordid ja nad sõidavad üksteise sabas, siis selle autoga mõõda nõelumine on lihtne. Ma ennast kõige targemaks inimeseks ei pea ja teiste kogemus ja loomulikult TM talvetestid on abiks. See tuli vist Antile vastuseks, ärme üksteist lõmmi lõõme ja head sõbrapäeva sulle.
14:53 14.02.2019
to Polaruz Minu kogemus, Renault Scenic 100 000 ei vahetatud midagi, siis läks auto müüki, Astra 120 000 km 0 EUR lisakulu, vahetati klotsid, kettad vahetati 215 000 km . Renault hooled odavamad kui Opel. Täna käivad vähesed autod 100 000 midagi vahetamata.
16:15 14.02.2019
Johnny2 (registreerimata)
to: Polaruz

Remonditöid, mis ei käi garantii alla, ei pea ilmtingimata esinduses originaalvaruosadega tegema, ketaste-klotside vahetusega saab ka mõni väiksem koht odavamalt hakkama.
Millalgi suhtlesin CM hooldepoolega ja nende poolest ei ole vaja garantiiajal ka ntx õlivahetuseks sinna minna. Garantii ei katke, kui suudad ära tõestada, et õiged õlid-filtrid jne. A võib-olla ajasid mulle udu :)
16:40 14.02.2019
... (registreerimata)
https://tehnika.postimees.ee/417829/garantiiga-soidukit-voib
-hooldada-ka-valjaspool-esindust

Automüüjate käest garantiiga soetatud sõidukile võib hooldus- ja remonditöid teha ka väljaspool ametlikku esindust, ilma, et automüüja peale seda kehtiva garantii lõpetaks. Nimelt kehtib Euroopa Liidus määrus, mille kohaselt ei tohi sõidukitootjad ette kirjutada, et garantii lõpeb, kui sõiduki hooldus- ja remonditöid ei tehta nende volitatud esindustes, vaid näiteks sõltumatutes remonditöökodades.

17:30 14.02.2019
AntiOpel to Per-Astra (registreerimata)
Nojah, eks kvaliteedist ole igaühel oma arusaam.
Mulle meeldib näiteks suurema auto stabiilsus ja ruumikus, süstimine pole niiehknaa teemaks, kuna abikaasa on rahulikuma sõidustiiliga ja pigem teeb ohutuid möödasõite, kui süstib nagu poolearuline.
Aga kena sõbrapäeva sullegi.
08:32 15.02.2019
Ma olen väga korralik liikleja, võrreldes nende kaasmaalastega keda kohtan. Järgin kiirust, ei tee keelatud mõõdasõite, ei sõida teekattemärgistuse peal (muide see on paljudes riikides karistatav) ja tagant kiirematel võimaldan mõõduda. Öösel ei sõida, teen puhke ja söögipause ning õhtuks on 1300 km läbitud. Golf, Astra Focus klass on kõige müüdum segment euroopas, põhjus, piisava ruumiga, väga heade sõiduomadustega, vähe satuvad õnnetustesse ja tagajärjed on kõige väiksemad, sellest ka madalamad kindlustuskulud. Kui hea on suur auto, otsige üles Porche talvesõit ja näete kuidas suur maastur talvel käitub, aga te ei leia seda kuskilt. Raivo Rimm vaatas mokk tõllakil, kuidas tema lemmikud osutusid talvekõlbmatuteks.
09:00 15.02.2019
VL (registreerimata)
@Per-Astra (registreerimata)
Sõidad päevas 1300 km või on mul täna tekstist arusaamisega raskusi?
09:31 15.02.2019
Nipiga värk (registreerimata)
1300/90=14,44 tundi roolis.
09:37 15.02.2019
Alustan hommikul kell 5 õhtul olen Poolas enne Ostravat, viimases hotellis. Sõbrad mul sõitsid sügisel ühe otsaga Hannoveri, autoks Supeb.
10:11 15.02.2019
Jokkvärk (registreerimata)
Ennekõike to:... Garantii tingimused, seadused on toredad asjad, aga tegelik elu on midagi muud. Tähtis tekst on lepingutes väikese kirjaga, kõige tähtsam osa eriti peenes ja juriidiliselt segases keeles. Nii mõnigi hooldus tõrgub korda tegemast juba neid asju, mis lepingus tavatekstiga kirjas. Loomulikult on võimalik oma õigusi kohtuid nuumates taga nõuda, aga selleks peab olema rohkelt aega ja ülearust mammonat.
To astra: tekkis sama küsimus nagu VL, il. Oled kogemata nulliga mööda pannud. Sinu 1300 Km on võimalik läbida sõiduautoga Sinu kirjeldatud viisil max kolmel päeval aastast. Nimelt jaanipäeval ja sellele eelneval ning järgneval päeval, sest siis ainult mahud valgesse aega.
To Polaruz: uue auto ostmine ei ole raketiteadus ja ammugi ei saa Sa siit foorumist oma kehakujule vastavaid ning soovunelmaid täitvaid vastuseid. Võta ikka esinduste uksi kulutada ja saad kõik vastused. Proovisõit annab selle tunde, kas jah või ei. Hooldused on uuel autol ette nähtud tehase poolt ja iga esindus (automüüja) teeb sulle kalkulatsiooni garantiiaja hoolduste kohta. Erakorralise remondivajaduse eest ei ole kaitstud ükski automark ega mudel. Kuluosad, mille alla loetakse ka piduriklotsid+kettad ei lähe niikuinii garantii alla (va.tootedefektid), samas kestavad üldjuhul kettad (minu autodel ka klotsid, kuna palju maantee sõitu) üle garantiiaja (100000km).
10:19 15.02.2019
VL (registreerimata)
Ma olen ka noorena korra elus Münchenisse jutiga sõitnud (u 2000km) ja seda VW Pologa :) Praegustel, suvistel autoreisidel teen transiiti pigem max 900 päevas, kujutan hästi ette, mida tähendab 1300 km päevas. Igapäevaselt ja samuti ka ööpeale jäämata võimatu teostada.
10:35 15.02.2019
Johnny2 (registreerimata)
Kadjari puhul tuli üks kulutus meelde, mis vähemasti minu puhul pole uutel autodel esimese kahe aasta jooksul tavapärane olnud - nimelt kahe suve ja kokku ca 45 tkm läbimisega (suvel suverehvid, talvel talverehvid) kulusid all olnud suverehvidest kaks sinnamaale, et läksid sügisel utiili. Teised kaks on sellised, et mõistlik juht neid alla ei pane. Kusjuures ma olen suht rahuliku sõidustiiliga ega vilista igal nurgal rehve. Kadjaril all olevate Continentalite kvaliteet on ikka masendavalt alla käinud. Nii et üks väljaminek siiski on garantiiajal ilmselt ees ootamas.
19:14 15.02.2019
to Jonny2 (registreerimata)
Conti kvaliteet ei ole alla käinud, vaata rehviteste :) Viga on selles, et kestvust seal ei mõõdeta. Täpselt samamoodi oli Nokinani talvekatega, võitsid teste(seal oli veel oma põhjus ka) aga kulusid ka kõige kiiremini. Mõni on sellega jube rahul, sest arvab, et järelikult on ülihea pidamine.
Endal on siiani kõige pikemalt kestnud Michelin'i rehvid. Olenemata, kas on C rehv, maasturi või sõiduauto oma.
01:50 16.02.2019
Ain12321 to Marita (registreerimata)
Tõesti sooviks ka teada lõplikku valikut. OK Ateca/Karoq ja Tiguan??? tehniliselt väga sarnased aga kas Sportage või Tucson (ei usu Lohevõidukäiku) ja RAV4?

Eriti tahaks teada Spec valitutel.

01:58 16.02.2019
Ain12321 to Antiopel (registreerimata)
Ostsid siis tegelikult vana auto, sest mudeliuuendus tulemas sügisel.

https://www.carscoops.com/2019/02/2019-skoda-superb-practica
lly-undisguised-inches-closer-debut/

Jäid ilma väga paljust, et soov juba varsti lahti saada . . .
07:59 16.02.2019
Polaruz
Mina valisin kadjari lõpuks kuigi tuli uuem välja just aga kerelt täpselt sama. Nii sai ka hea hinnaga.
12:04 16.02.2019
. (registreerimata)
Antiopel,muidu kirunud neid vage, nüüd kolid ka oma japsidelt üle?

Superb ikka suht tavaline,mitte nii ülivõrdes auto. Salongis müra liiast. Jah need tuled on tõesti head aga mitte odavad. Vähegi korralik komplekt Suberb 30tuhat vähemalt
13:18 16.02.2019
AntiOpel to Ain (registreerimata)
Jah, LED-tuledest ilma. Jube kaotus. Lisaks oli autot vaja KOHE, mitte oodata pool aastat-aasta.
Punkt- jah, vahetasin Civicu naisel Superbi vastu, kuna Superb on täna ses klassis vaat, et parim valik. Ja nagu ma ka ütlesin, siis 30k ringi ta tõepoolest tuligi. Proovisin kusjuures huvist ükspäev kolleegi tööautot, samuti Superb, aga Active varustuses (ehk siis blank) ja vahe on päris suur nii sõidumugavuses kui müratasemes Elegance Plus´ga. Niiet ei saa päris nii öelda, et Superbis tavaline ja müra palju- seal tundub sõltuma varustusastmest päris palju.
13:31 16.02.2019
marita57
to Ain:
# aga kas Sportage või Tucson (ei usu Lohevõidukäiku)

Misasi see Lohevõidukäik on? Selgita populaarselt neile, kes kobavad pimeduses!

Aga jah, valik veel tegemata, sama esiviisik ikka veel samal kujul alles. Senikaua abiks vahelduva eduga liinibuss ja rendiauto, head sõpsid ka.

Varustuses kindlasti võtmevaba sisenemine, adaptiivne püsikas ja leedtuled, ülejäänud osas päris üks-ühele autosid varustada ei saa.
14:04 16.02.2019
Ain12321 to AntiOblikas (registreerimata)
LEDil ja Xenonil on väga suur vahe täna juba aga ju pole millegi tänapäevasemaga sõitnud. Lisaks oled sa ka ilma uuest infotaiment süsteemist, ekraanist tavaliste kellade asemel, 360 kraadi kaamera, paremad ja kvaliteetsemad materjalidest.

Ostsid vana auto uue pähe . . .
14:07 16.02.2019
Ain 12321 to Marita (registreerimata)
14:20 16.02.2019
Ain 12321 to Marita (registreerimata)
Aga kuidas ei saa?

Kast, mootor, vedu? Mõttetu ju võrrelda esiveolist 1.0 Karoqit Tucson diisel 4wd automaadiga.

Mis üldse eelarve on, kui saladus pole?
17:29 16.02.2019
marita57
# Jälle ajad udujuttu. 4WD hübriidid juba Eestis proovisõiduks olemas

Käisin täna asja kontrollimas ELKE Autos. Uue põlvkonna 4WD hübriide Eestis ei ole ja tegelikult ei tea keegi, millal täpselt tuleb.
Proovisõiduks on saadaval küll eelmise põlvkonna 4WD hübriid, aga sellega on mul proovisõit tehtud ning esiviisikusse see auto ei jõudnud. Kukkus ostunimekirjast välja sellise pauguga, et müügimees isegi ei proovinud hetkegi mind ümber veenda.

Ssangyongi mudelivalik ja saadavus on Eestis üldse heitlik olnud, seda ka pärast viimast naasmist Eesti turule. Vaatasin kodukale ja seal oli hetkel ainult üks mudel - Rexton.
Omal ajal, kui otsinguid alustasin, tegin proovisõidu ka Tivoliga. Tore autoke, aga minu jaoks liiga spartalik ja liiga väike. Ei tekkinud kordagi soovi suhet pikendada ja paistab, et ongi vaikselt müügist maha võetud.

Rexton on muidugi hoopis teisest klassist pill. Redelraam, fantastilise häälega tehasestereo, pruun nahk... Aga see joob liiga palju ning mul ei ole lihtsalt mitte midagi nii suure autoga vedada. Vägagi kaalumist väärt valik neile, kes elavad raskelt ligipääsetavates kohtades ning vajavad regulaarselt tohutud kaubaruumi.

Muudetud 16.2.19 17:41

17:33 16.02.2019
jommaiioo (registreerimata)
Miks peab täitsa tunduvate inimeste ees oma auto valikut õigustama
ja miks täitsa tundmatud inimesed kellegi valikult maha teevad või halvaks peavad?
Nagu pind pees peab tõestama, üks pool, et tegi parim valiku, mis üldse sai olla jne ja siis teiselt poole tuleb vastu, kui halb valik ikka sai tehtud kõigist halbadest, mis üldse teha sai.
Kelle auto osteti, kas endale sõitmiseks või teistele näitamiseks?
17:40 16.02.2019
marita57
to jommaiioo

Siin on ainult üks erinevus. On ühed, kes teevad ise päris valikuid (mitte ainult ei räägi, vaid teevad ka) ja siis on teised, kritiseerijad, kes ainult räägivad.

Auto ostetakse ikka endale sõitmiseks. Ja selles osas on sul tuline õigus, et iga kriitikat ei maksa tähele panna, sest enamiku arvates oled nkn teinud maailma rumalaima valiku.
18:07 16.02.2019
Ain12321 to Marita57 (registreerimata)
Mis mootoriga ja kastiga vaatad?

19:09 16.02.2019
marita57
# Mis mootoriga ja kastiga vaatad?

Täiesti kasutu küsimus ja veel kasutum vastus. See, mida mina vaatan, ei anna kahjuks mitte kellelegi mingit abi uue auto ostmisel.

Vaatan bensiini-, diisel- ja hübriidmootoriga autosid. Käigukastidest käsikasti ja automaati. Ma juba kirjutasin paar postitust eespool, mis on minu jaoks olulised asjad auto juures, mootor ja kast seda minu jaoks hetkel ei ole.

Lõpptulemus sõltub ju hoopis sellest, mis pakkumisi automüüjad teevad ning need on täiesti ettearvamatud. Samas on see tore, kui elu suudab jätkuvalt üllatusi pakkuda :)

Muudetud 16.2.19 19:16

21:20 16.02.2019
Ain12321 (registreerimata)
Panen selle teema kohta oma viimase kommentaari.

1. Adaptiivne püsikas on KIA ja Hyundail ainult automaadiga ning Karoqil saab küll manuaaliga aga seisma ei jää. Atecale ei saa üldse.
2. Et saada LED tulesid koos ACCga, tuleb koreakate puhul võtta kõrgema varustustaseme. Sinu soovidega Karoqi, millel 1.6 diisel DSG umbes 4 kilo odavam.

Tunnen kaasa, et seda valikut niipea ei ole võimeline sa tegema, sest mootor (kas bensiin, diisel, pehme hübriid) paneb paika nii auto hinna kui ka potensaalsed mured tulevikus. Kas 1 liitrine Karoq manuaalina on tore auto mööda maanteid sõitmiseks? Kas Võimsa diiselmootoriga linnas jokutada, ei muuda talvel auto kasutusomadusi halvemaks.

Vabandan oma teatmatuse pärast seoses RAV4ga. Tõesti Eestis hetkel ainult esiveolised hübriid. Samas linnas väristades pole seda 4wd kuskilt tunda.
23:07 16.02.2019
puid alla (registreerimata)
Paneks omalt poolt siia sisutule arutelule veel puid alla selle ACC/DCC vms osas (kiirushoidik, mis hoiab vahet eessõitva autoga). Kas keegi peale minu on veel tagasi läinud "vana hea" kiirushoidiku peale. Eelmisel autol (Opel, 2015) oli adaptiivne kiirushoidik ent sageli hoidis adaptiivselt kiirust hoopis parem jalg, sest radar ei näinud vihma, udu, lume, külmumise, paha tuju tõttu piisavalt hästi teed. Uuele autole (Skoda, 2018) tellisin vanakooli kiirushoidiku. Suurepärane valik, lisaks on oluliselt mõnusam teha möödasõite, sest auto ei pidurda asjatult kiirust maha. Hädapidurdussüsteem on/oli mõlemal autol, see on kiirushoidikust sõltumatu.
07:24 17.02.2019
... (registreerimata)
tavapüsikal on + ja - nupud, millega saad ISE hetkekiirust muuta. kuidagi haiglane, et inimesed enam ISE ei taha autodega sõita, ei taha ise otsuseid vastu võtta ja usaldavad oma elu mingi elektroonika kätte. kui ainsaks heaks põhjenduseks on kolonnis sõitmine, siis soovin head karjaelu elamist.
08:19 17.02.2019
jee.kim (registreerimata)
See adaptiivne tuletab üht lugu margifoorumist meelde, kus kasutaja sai trahvi kiiruseületamise eest, kuna ees-sõitja kiirendas peale fotoposti järsult, eks tagasõitja pani ka kohe automaatselt juurde....
15:14 20.02.2019
Polaruz
Sai siis ikkagi uue renault kadjari kasuks otsustatud kuna FL saan 500 e kallimalt kui oleks vanema kadjari saanud.
15:26 20.02.2019
saadanasilmamuna (registreerimata)
18:32 20.02.2019
A66 (registreerimata)
See. et opeli radar ei suuda hakkama saada, ei tähenda kindlasti veel, et ACC halb oleks. Korralike autode peal töötab see iga ilmaga, pidurdab nulli ja liigub edasi. Sellega peab ainult sõitma õppima, õigel ajal reastuma jne. HUD näitab lisaks esiklaasile kogu info. Mingi opeli kogemuse pealt sellest loobuda on rumalus.
11:06 24.02.2019
marita57
# Paneks omalt poolt siia sisutule arutelule veel puid alla selle ACC/DCC vms osas (kiirushoidik, mis hoiab vahet eessõitva autoga). Kas keegi peale minu on veel tagasi läinud "vana hea" kiirushoidiku peale.

Mõtlesin, et ei trolliks siin teemas, kui midagi tarka öelda ei ole, aga no näedsa, mitte ei õnnestu, sest kogu aeg pannakse puid alla :)

Ma ei teinud nalja, kui kirjutasin, et ACC on lisa, ilma milleta ma järgmist autot ei osta. Olen sõitnud erinevate sellega varustatud autodega ja see mugavus kaalub kõik sellega kaasnevad väikesed probleemid üles.

Jah, tean, et 5-10 päeva aastas pean leppima sellega, et ACC ei tööta või tuleb seda iga paarikümne kilomeetri tagant puhastada. Kumbki pole meeldiv, aga see on ebamugavus, millega tuleb meie kliimas ette arvestada.

Teise asjana (kui pole tegu elektriautoga) tähendab ACC piduriklotside vahetamist kaks korda sagedamin. Mis liigub, see kulub ja klotse kulutab see süsteem oluliselt rohkem.

Need kaks on paratamatused, aga ei kaalu üles sõidumugavust, mida ACC pakub. Kui sõidad linnas paarikilomeetrisi otsi, siis tõesti pole seda vaja. Kui aga liigud tihti näiteks Via Baltica peal (käid korraliku eestlasena Iklas nädalavahetust tähistamas :) ;), siis saad aru, mis on mugavus.

# lisaks on oluliselt mõnusam teha möödasõite, sest auto ei pidurda asjatult kiirust maha.

Möödasõite ei sega mingit tüüpi püsikiirushoidja, vajutad gaasi ja auto läheb nii nagu jõudu on. Ei ole sellest probleemist kunagi aru saanud.
12:07 24.02.2019
v_ (registreerimata)
Mind on isepidurdamissüsteem päästnud tagant sissesõidust. Lisaks hoiatab see süsteem kui pikivahe väike on. Vaatasin korraks kõrvale kui eessõitvad autod järsku pidurdasid. Samas see isepidurdamine oli väga järsk. Tagant oleks ilmselt selga kütnud kui oleks keegi veel mu taga väikse pikivahega olnud. Sellised süsteemid oleks kõigil autodel tähendaks see väga paljude liiklusõnnetuste vähendamist. Ka kindlustus võiks sellist lisa omaval autol madalam olla. Igal juhul soovitan.
11:47 25.02.2019
maaks
Distantsi jälgiv kiirushoiduik ja takistuse ilmudes ise pidurdamine on erinevad asjad!
Ma isiklikult ei oleks nõus tavalisele kiirushoidikule lisaks sentigi maksma - mulle piisab tavalisest küll.
Selle takistuse ees pidurdamise juures kah mõtleks natuke pikemalt - praegusel autol on peal ja 2x on "lollisti rakendunud": 1. ringteelt maha sõites arvas, et ma ei mahu mööda ees ringile edasi jäävast sõidukist ja vajutas pidurit ning 2. maanteel möödasõitu alustades arvas, et sõidan tagant rekasse sisse ja kiirendamise asemel pidurdas :-) , neid armatuuris hoiatuse vilgutamise kordasid ei ole lugenud.
12:48 25.02.2019
AntiOpel to Aina321 (registreerimata)
Ma olen teadlik, mille ma ostsin ja olen ka teadlik täpselt sellest, milline uus olema saab. Tore, et sa muretsed muidugi heaolu pärast, aga tõesti, ära vaeva oma peakest. Teisel tundub niigi raske olema asjadest arusaamisega. :)
Marita, kui Sa RAV4 ootad, kas oled CR-V samuti välistanud? Neil on hübriid kohal, kindlasti mõnes esinduses on ka 4WD isend olemas juba. Käisin ise proovimas nv 2WD mudelit ja päris tore auto oli. Kas ma selle ka ise ostaks, on iseasi, kuna ma olen tiba skeptiline hübriidi mõttekuse osas. Aga see on minu kiiks. Proovisin Lifestyle 2WD hübriidi, sõitis päris hästi. Vaikne oli, mugav ka. Varustuses LED-tuled, rajahoidja, ACC, liiklusmärkide tuvastus jnejnejne. Minu jaoks oli üllatus, et auto suutis ka maanteekiirustel elektrirežiimis sõita, Toyota seda nt ei suutnud (eelmine põlvkond). Hind on muidugi krõbedavõitu, Lifestyle 2WD maksab täna 35490.- € +490€ metalliku eest, aga tõenäoliselt pole Toyota ka just odavam. 4WD täisvarustuses auto on juba üle 40 000€...
13:31 25.02.2019
. (registreerimata)
Muidugi oli Audil juba rohkem kui 10 a tagasi uste polstris meeleolu valgus,samuti ukse lingid,tuhatoosidjne.
14:31 25.02.2019
Antiopelile (registreerimata)
Crv on täiesti mõttetu masin, normaalse varustusega ülehinnatud, kallis. Väga uimased mootorid, 0-100ni olematu, jääb kõvasti alla teistes sama klassi masinatele. Seest ka ebameeldiv.
14:56 25.02.2019
Eks see ole jälle seisukohtade küsimus. Eelmise põlvkonna CR-V omanikuna ütleks, et uus on ikka väga suur edasiminek.
Varustus on tal juba planguna päris korralik (kõigil LED tuled, kliima, adaptiivne püsikas, automaatsed kaugtuled, rajahoidja, liiklusmärkide tuvastus jne). Et varustuse osas ei saaks küll väga nutta. Täna pole just palju neid, kes sellist standarvarustust pakuvad. Kodanik "antiopelile 14:31" ei ole ilmselgelt uue CR-V´ga sõitnud. Kindlasti ei saaks öelda, et 1.5T ja 2.0 Hybrid uimased on, jah eelmise põlve 2.0-AT oli küll väga uimane ja janune. Ei võrdle neid uusi mootoreid muidugi mingite 3- liitriste elukatega, aga sellise klassi auto kohta väga ok (bensukas-automaat sajani 9.5sek, hübriid 4wd ca 9 sek). Ei ütleks, et ta teistele sama klassi masinatele alla jääks (kui jääbki, äkki tood välja, millistele ja mille poolest). Aga jällegi, sõltub, millega võrrelda. Hind on suhteline- varustust arvestades ma ei peaks kalliks seda autot. Samas mõne jaoks on ka 10 000€ auto eest väga suur summa välja käia.
17:16 25.02.2019
Eelmisele (registreerimata)
T-roc, tiguan, xc60 jne.
17:42 25.02.2019
T-Roc ei ole CR-V konkurent. Tiguan sama varustuse juures tuleb kallim, lisaks ei pakuta hübriidi. XC60 on samuti tunduvalt kallim täisvarustuse korral. Lisaks on ta ka CR-V´st võimsamate mootoritega, lisaks konkureerib see pigem Q5, X3, GLK jt selliste nö premium-klassi autodega.
CR-V konkurendid ongi pigem just Tucson, Tiguan, Sportage, Grandland X, Kodiaq, 5008, Kuga, Koleos jt. Ja no nendele ei jää uus CR-V küll millegi poolest alla. Just kui võrrelda täisvarustuses autosid. Aga maitsed on erinevad, niiet igaühele ei saa sama asi meeldida.
18:32 25.02.2019
v_ (registreerimata)
maaks - olen adaptiivse püsikiirusehoidja pooldaja ja ei tahagi mõelda, et peaksin tagasi minema käsijuhtumisele. Need on asjad millega ära harjudes enam loobuda ei saa. Sama asi nagu vihmasensoriga kojamehed. Kunagi tehti neid ka jubedalt maha, et kangist ikka mõnus vajutada. Nüüd kui need lisad on jõudnud vanadele autodele massiliselt ei räägi vanade autode omanikud enam keegi nii. Aga 10-15 aastat tagasi kuulsin veel juttu, et oh milleks sellised kojamehed. Eks rääkisid ikka need kellel enda autol ei olnud.

Samas eks mõnele meeldib manuaalkast ka rohkem kui automaatkast. Kellele ema, kellele tütar. Ei tahaks sellel teemal vaielda kuna arvamusi on seinast seina. Ma pooldan lahendusi mis teevad elu lihtsamaks ja turvalisemaks.
19:07 25.02.2019
... (registreerimata)
Kõik teie heaks, kes te igasugu lisavarustusest unistate ja selleta autot ei osta.
https://majandus24.postimees.ee/6531648/euroopa-autod-voivad
-tulevikus-saada-variseva-gaasipedaali
23:33 25.02.2019
professor_sammaljalg
Veokatel oli ACC juba dekaad tagasi saada ning siiani ei arva sellest midagi head, kuna paratamatult liigud siis samas taktis ees sõitva tegelasega, kes gaasipedaalil tantsu lööb.
06:00 26.02.2019
... (registreerimata)
ja varsti lõpetate igasugused möödasõidud ja naudite kolonnielu, sest elektroonika arvab, et ees liigub suur sein, millest möödasõit on võimatu.
aga ühest ma ei saa aru- kuidas on inimesed nii saamatuteks muutunud, et auto tuleb täis toppida kõiksugu kolmetähelisi? tavaline püsikas on ainus mõistlik abimees, kõik ülejäänu ainult produtseerib pehmosid. enam ei osteta mõnda autot ka kui sellel konkreetset lisa küljes ei ole. mehed või asjad...
07:07 26.02.2019
Kolonnis hakkavad veokad sõitma nii kui nii, juba on lahendused, kus esimene auto juhib ja ülejäänud panevad elektroonika abil TIHEDALT kannul.
https://www.youtube.com/watch?v=0QMKLEV4TOI

Teistel suurtel tootjatel on sama asi arendusel...
07:17 26.02.2019
professor_sammaljalg
Mingi tootja, MB vist, just lõpetas selle asja arenduse, kuna tolku tast eriti pole.
20:50 27.02.2019
marita57
21:03 27.02.2019
professor_sammaljalg
Täiesti lamp artikkel mingi autokauge udu poolt. Autoturul ei eksisteeri ainult paarisajaeurised laibad, mida härra miskipärast neljakohaliste summade eest ostis ning teisest otsast salongiuued masinad. Valus hakkab seda pläma lugedes.
23:49 27.02.2019
lugesin ka (registreerimata)
seda lugu ja jäi avaldamise põhjus täiesti arusaamtuks. Ehk siis täielik bs. Inimene otsib "õnne" turu ühes otsas(korduvalt) ja nüüd avastab, et leiab selle turu teisest otsast.
06:07 28.02.2019
... (registreerimata)
loomulikult hakkab keskmine foorumlane kohe kividega loopima, sest kivivarud on jälle jõudsalt täienenud ning leitud ka objkt, keda materdada.
mida asja te vingute? inimene lihtsalt kirjeldas oma kokkupuuteid erinevate autodega ja tegelikkuses võivad üsna paljud inimesed sarnast juttu rääkida. autoturg ongi selline- joppab-ei joppa ja uus on uus- garantii, niipea ta lagunema ei hakka ja aja-, raha ning närvikulu ei ole ühe põdurakese poputamist väärt.
09:03 28.02.2019
maaks
Ei ole vaja jah teda "kividega loopida" - ta sai oma karistuse juba kätte kui need "räimed" enda hoovile veeretas. Peab veits masohist olema, et osta igapäevaseks tarbimiseks auto väljalaskeaastaga 90-datest :-)
Kui ta nüüd otsustas uue (varem kasutamata) auto kasuks, siis ta teeb seda enda, mitte teie raha eest.

Muudetud 28.2.19 09:27

10:48 28.02.2019
muidugi (registreerimata)
Keskmiselt läks tal kuus100-150 euri. V40 tänapäevane vaste on näiteks Toyota Auris. Nobedam ja rohkemate lisadega kui V40. Siseruum umbes sama kitsas. Sellise masina saab 135 eurise kuumaksega. Paneb ju uuele mõtlema.

14:32 28.02.2019
Kui lumehelbekesel 2 vasaku käe pöialt P*****T välja kasvavad, ei tähenda veel seda, et vanemad autod kehvad ja ebatöökindlad on!
15:06 28.02.2019
... (registreerimata)
mis need pöidlad siia puutuvad? hakkab inimene hommikul tööle minema, auto ei käivitu- kas jeekim jätab tööle minemata ning sukeldub kapoti alla? kas ta teeb seda paneelmaja ees parkimisplatsil või oma isikliku maja hoovis? kui sajab lund, vihma, rahet, pussnuge või muud, ei heitu jeekim sellest, vajadusel tõstab auto tungile, ajab puhvaika selga ning roomab auto alla. või saab ta siiski muul moel tööle sõidetud ja õhtul koju tulles hüppab jupipoest läbi, saab vajaliku jupi ning töö lähebki lahti kasvõi paneelmaja ees parkimisplatsil. rattalaagrid, amordid, rooliotsad, kiigepuksid, sumbuti, hammasrihm, õlid-filtrid- kõik saab ju oma õues või paneelmaja ees parkimisplatsil ära teha, sest pöidlad on ju mõnel mehel omal kohal ning aega auto ümber roomamiseks piisavalt...

15:07 28.02.2019
n. (registreerimata)
"Kui lumehelbekesel 2 vasaku käe pöialt P*****T välja kasvavad, ei tähenda veel seda, et vanemad autod kehvad ja ebatöökindlad on!"

kasutaja tehnika parandamise oskus ei mõjuta mitte kuidagi tehnika vastupidavust. nii lolli juttu ei tasu ikka ka ajada. ma ei oska näiteks oma nutitelefoni parandada, järelikult on minu nutitelefon ebatöökindel. idiootsuse tipp.
18:21 28.02.2019
marita57
Ühes teises teemas räägiti natuke teemast mööda. Kopeerisin selle siis õigesse kohta:

# Mis on jutu mõte? Lihtsalt soovitus, viimase raha eest võimalikult uut ja kallist pigistada on mõttetu. Pigem vali siis odavam ja jäta natukene rahavaru tasku. Või siis vali pigem täiesti uus, tee suurem sissemakse (näiteks 20%-25%) ja pole ka hilisem realiseerimine probleem. Muidugi ma ei sõida autoga 5 aastat, vaid 3-4 max. Esiteks tahaks siis juba ise vahetust ja midagi muud on meeldima hakanud. Teiseks on just sellevanust autot lihtsam realiseerida.

See on minu meelest kõige kallim strateegia. Sõita liisingautoga 3-4 aastat maksimaalselt on kindlasti kõige mõnusam, aga ilmselt kõige ebaefektiivsem. Lugesin mõned kuud tagasi ühest ajalehesabast, et rahaliselt kõige mõistlikum on osta uus auto ning pidada seda võimalikult pikalt, kaugelt üle liisingperioodi. Võin oma kogemusest kinnitada, et see on tõepoolest nii.

Neile, kes kurdavad, et auto on liiga kaua käes, lohutuseks - kui ostad uue auto, siis ostad ju täpselt sellise varustuse, mootori, värvi ja kõige muu tiluliluga nagu just endale meeldib, mitte ei pea valima võta-või-jäta põhimõttel. See uue auto ostmise suurim väärtus minu jaoks ongi.

18:52 28.02.2019
... (registreerimata)
Raha ja strateegiatega on nii, et igaüks ostab just nii kalli auto kui maksta suudab või tahab. Ja kui tahab sõita 3a, siis on see puhtalt tema enda asi- rahakott võimaldab ja andku minna. Küll pangad juba selle eest hoolitsevad, et kodanik võlgu ei jää või kui sissetulek nii hea, et väljaminekud ei mängi rolli, siis ostab kasvõi sulas.
Samamoodi on ka minu asi, kas kütan puidu või elektriga- üks on kallim ja mugavam, teine odavam ja töömahukam, aga otsuse võtan vastu mina hetkeoludest lähtuvalt. Nii ka autodega. Ega meist keegi ju eriti kipu ka vanu kingi ja riideid ostma- esiteks pole ehk valik endale sobiv ja võib olla see vana jalats ei kesta ka eriti kaua. Meie kõigi elu on üks pidev valikute tegemine.
19:00 28.02.2019
to Marita (registreerimata)
Kõik õige, arukas jutt, aga no ... ! Kolmele punktile, kas sinu arvates on need inimesed kes sõidavad veidi kasutatud masinatega kõik l...d. Kindlalt oled kuulunud ka pikki aastaid ise nende hulka ja nüüd siunad siin kõiki. Aastad mõõduvad ja sinu uus on ka kasutatud, või tormad kahe a. pärast kohe poodi uue järele, lõpeta ükskord teiste õpetamine ja võõra raha lugemine, kõik ei ole nii ,, pururikkad kui sina''.

Muudetud 1.3.19 08:36

21:34 28.02.2019
. (registreerimata)
Milleks maksta mingi rauahunniku eest megasummasid,varsti on samasugune hall mass,sina aina maksa. 90 nendail oli auto ehk mingi staatuse näitaja,tänapäeval on täiesti suva sinu uuest autost.
Pole milleski vahet kas see on aasta,viis või kümme vana. Peaasi,et korras.

Ja vaevalt siin foorumis mingi rikkur passimas käib..kõik ühesugused tavakodanikud.
23:04 28.02.2019
looder23
Kuule ..., kas sa oled idioot või mängid? Miks peaks vana auto hommikul mitte käivituma? Kui on vana auto, miks peavad olema käed õlgadeni õlised? Mis kuradi kortermaja ees remontimisest sa soiud? Kas vana autoga ei tohigi teeninduses käia? Jah, margiesindusse ei saa, sest seal ei oska nad sellega midagi teha, sest arvuti ei ütle, et vaheta see vidin ära. Kas vana autoga ei olegi võimalik hooldusest hoolduseni sõita? Mõtetu on vaielda inimesega, kes müüs omale idee maha, et nüüd tuleb osta uus auto, tõmbab pähe kõrvaklapid, mütsi silmini ja leelotab, et uus auto ja uus auto. Mul ei ole selle vastu midagi, et sa sõidad uue autoga, aga mulle ei meeldi see, et sa pead teisi kohe lollideks, kel pole tahtmist uue auto igakuist kohustust võtta. Mu 1000 eurone auto on 3+ aastat mind teeninud ja teenib edasi. Kas uus auto annab sulle õiguse teisi halvustada?
23:46 28.02.2019
k... (registreerimata)
Selle Marita riputatud artikli peategelane oli küll veidi uhhuu. No nii lolle valikuid annab ikka teha... Mina valin ikka mitu kuud ja uurin netist igast maailmaotsast kasutajate kogemusi käigukastide ja erinevate mootorite kohta enne kui miskit oma raha eest soetan. Ostusumma polegi siin nii oluline. Praegu ongi omal see otsimise aeg käes ja pole veel kindel, mis tuleb. Mingi suur universaal kindlasti. Probleem on selles, et ei leia nii töökindlat autot nagu senine Citroen C4, kahjuks pole tal universaali olemas. Igaühel on mingi tüüpviga külges- enamasti kulukas. Normaalse automaadiga masinaid enam ei leiagi peale Opeli ja Peugeot.
23:47 28.02.2019
Sull12
Looder ära nüüd nii ka erutu.
Ühes teemas sa mainisid, et sa sõidad oma eraautoga 13000km aastas. Jah, see on pmst seisev auto = üks hooldus aastas.
Vaata ka nende seisukohast, kes sõidavad 4-5 ja enam korda aastas rohkem.
PS! Eestis ostetakse juba väga suur % uusi "hallmetallikdiisleid" ilma pankade abita.
00:12 01.03.2019
To Sull12 (registreerimata)
Tuletaks siinkohal jälle meelde, et 13 tuhat km on üpris tavaline aastane läbisõit Eestis, kõik ei ela kuskil kükametsas ja pea iga päev tegema 150km "ringi" kodu-töö-kodu marsruudil. Eesti suhteliselt on väike. 13 tuhat km aastas sõitev auto pole kindlasti seisev auto, vaid täiesti normaalses kasutuses.
See 50+ tuhat km aastas on mingi elukutseliste(takso, müügimees jne.) teema pigem.
00:18 01.03.2019
wigry
Võin vahelduseks öelda, et uuena ostetud masina pikemat aega pidamine teeb meele päris mõnusaks. Oli kunagi aeg, kus oli uue auto lõhn sees, siis sai temast tavaline auto, siis juba vanakene ja nüüd küsimus et kuhu piir tõmmata? Kas üldse tõmmata, kui sõidab ja täidab kõik vajadused. Kui tead iga selle auto vigurit ja trikki. Tead mis on normaalne ja mis mitte - milliste signaalide peale peab minema teenindusse sest kohe varsti hakkab mingi detail otsi andma. Selle teadmise taustal julgeks osta ainut uut autot, sest ei viitsiks hakata teise kasutatud auto trikke õppima aga samas uue auto eest on vaja välja käia täishind, samas kui praegune masin on tasuta käes ja liigub sama hästi kui uus.
03:44 01.03.2019
looder23
Mul ongi põhimõtteliselt seisev auto. Tihti seisabki nädal 2 jõude ja ma peaksin olema sulaselge idioot, et võtan uue auto liisingusse seisma. Sellele autole teen 3 õlivahetust ca 2 aasta jooksul. Teine auto sõidab meil peres 20+ tuhat ja ei leia ka selle jaoks vajadust uue auto järele. Täiesti loomulik, kui mul oleks aastane läbisõit 50+ tuhat aastas, siis mõtleksin ka võib-olla uue auto peale. Aga seni küll mitte. Uus auto ei ole mingi kindluse etalon, et see hommikul käivituks. Korras auto on ja vana, lihtsa tehnikaga autot on kõige odavam korras hoida. Minu jaoks. Kui sinu lihtsus peitub uus auto ja liising, palun väga, aga ära sõima neid lollideks, kes sinu joovastuses ei jaga ning ära hakka probleeme välja mõtlema.
06:10 01.03.2019
to looder (registreerimata)
See on sinu isiklik asi, millised autod meeldivad ja pole mõtet ärrituda inimeste peale, kes pooldavad uusi. Samas võib ka uus auto hoovi peal seista ja ta on ikka uus- sõidad vähe ja ta on ka viie aasta pärast uus, st väikese läbisõiduga. Ja õli tuleb nagunii kõigil vahetada, nii uutel kui vanadel.
Kujuta endale ette näiteks 10 000€ kuusissetulekut ja hakka siis edasi mõtlema, mida selle rahaga teed. Võid ju tuua välja igasugu vingeid soove peale autoostmise, aga ühel ilusal päeva on kõik need soovid tõeks saanud ja raha jääb ikka üle - kas sead sammud autopoodi või lased ikka vanadel autodel õue peal seista ning topid üleliigse raha riidekappi?

Muudetud 1.3.19 08:39

08:48 01.03.2019
marita57
Loodril ja ... on mõlemal õigus, ühe tõde ei ole õigem, kui teise oma. Tõsi, siin vahepeal pisut ironiseeriti maja ees auto all püherdamisest, aga ärge seda nalja tõsiselt võtke! :)

Muide, AMTEL-i andmetel on keskmise eestlase aastane läbisõit umbes 17 000 km ning ta vahetab autot, ülla-ülla, 2,7 aasta tagant. Nii et kui siin keegi vahetab oma uue auto välja 3-4 aasta tagant, on see statistiliselt täiesti okei.

PS Sull12 kirjutas, et
# Eestis ostetakse juba väga suur % uusi "hallmetallikdiisleid" ilma pankade abita.

See on täiesti võimalik nullintresside ajastul, aga mina isiklikult kasutan liisingfirma teenuseid juba eelmisest sajandist. Põhjus on lihtsamast lihtsam, kui ma jätan omale teatud hulga raha alles, mitte ei anna seda kohe autokaupmehele, siis mõistlikult investeerides saan ma selle pealt rohkem tulu, kui on intressikulu. Lihtne matemaatika, mille pangad koos liisingpakkumisega pealegi sinu eest ära teevad.

Postituse lõpetuseks kuldsed sõnad ...
# Raha ja strateegiatega on nii, et igaüks ostab just nii kalli auto kui maksta suudab või tahab.
08:53 01.03.2019
Olen seda siin korduvalt kirjutanud:
"kui mul oleks aastane läbisõit 50+ tuhat aastas, siis"-

a. Valiksin endale uue elukoha!
b. Vaataksin endale uue töökoha!

PS! Töökoht autojuhina ei lähe arvesse!
09:02 01.03.2019
Investeerimispankur (registreerimata)
Mulle nii meeldivad need inimesed, kes kirjutavad, et liisingu nuumamise asemel, nad pigem ise investeerivad oma säästud suurema tootlikkusega aga ei ole kogu selle aja jooksul niigipalju teeninud, et saaks endale normaalset autot lubada vaid peavad mingite crv-de ja rav-ide vahel valima :-)
Kõige masendavam on see, "hetkel kehtiv" valitsus võtab "tulult" veel 20% endale :-) :-)
Elagu säästmine!
09:49 01.03.2019
... (registreerimata)
Kusjuures ma ei ironiseeri paneelmaja ees auto remontimise osas- kus peab siis üks inimene oma autot remontima kui tal õigeid töötingimusi ja korralikke tööriistu ei ole, sõltumata sellest, et tal võib ka olla lausa kaks paremat kätt, pöialdest rääkimata ja autoalased teadmised kasvõi üle keskmise? Ka mina olen oma õues neid piisavalt remontinud, sest kunagi arvasin, et hoian raha kokku (oli teda tookord ka vähem) ja eks ma sain enamike töödega ise hakkama ka, sest käed on õige koha peal. Kunagi ostsin isegi hüdropressi, et vajadusel laagreid või pukse vahetada, aga ühe korra vaid teda kasutasingi, niiet seisab nüüd vaikselt kuurinurgas. Seega tasapisi kolisin töökodade peale üle ja kuigi maksan töötunni eest, on mul siiski võimalus ise kuskilt e-poest vajalikud ning kvaliteetsed jupid osta ning suudan töökojas täpselt selgitada, mida vaja teha, mitte ei lähe kurtma, et kuskilt logiseb ja miskit undab, seega väldin olukordi, kus jätan auto sinna ning pärast saan leheküljelise arve juppidega, mis kõik välja vahetati, olid nad siis vajalikud või kirjutati niisama arvele. Eks seegi tuntud linnalegend, kus esinduse arvel oli klaasipesuvedeliku paagi täitmine, kuigi omanik oli eelnevalt selle juba täis valanud. Niiet ei ole mõtet ironiseerida inimese pöialde ja lumehelbekese staatuse üle, sest palju neid noori ikka on, kes esimese auto uuena ostavad- enamus hakkab vaikselt odavama otsa masinatest peale ja seda on ka foorumites näha, kui tullakse ostuabi küsima. Ja muidugi neid soovitusi, mis selle peale tulevad... enamus ei kannata kriitikat.
11:11 01.03.2019
professor_sammaljalg
Investeerimispankur ei ole ilmselgelt investeerimuspankur, kui investeerimisest halligi ei jaga. Kõik ei taha uhkemat autot ning tulumaksu pead maksma ainult siis, kui vabatahtlikult ilgelt tahad.
12:26 01.03.2019
marita57
Investeerimispankurid elavad oma 3-6-3 printsiibi järgi ja neil pole muidugi vaja raha lugeda, vaid saavad endale normaalse auto kohe välja osta.
Hea teada, et siin foorumis ka üks selline on!
12:30 01.03.2019
marita57
Ühes teises teemas kirjutati:
# Ei mõista argumenti, et tegu on planguga. Mis siis on olemas autodel, mis ei ole plangud? Kui peate silmas navi ja lisaohutuseks mõeldud seadmeid (jalakäija tuvastus, eelnev kokkupõrke tuvastus), siis olen nõus, et Octavia jääb alla. Aga kas on tõesti muud lisavarustust veel nii palju, millest ilma jään?

Mina näiteks ei kavatse oma järgmisele autole navi tellida. Selleks pole tänapäeval enam mitte mingit vajadust. Android Auto / Apple CarPlay võimaldavad rahulikult Google maps / Waze ekraanile peegeldada ja see info seal on reaalajas, mitte aasta(id) vana nagu autonavis.
12:40 01.03.2019
A! (registreerimata)
marita, google mapsi kaardid ei ole ka reaalajas uuendatud. Ma olen sinna kuhugi isegi ükskord kirja kirjutanud, et sellistes kohtades näitab teil nii, aga päriselus on hoopis naa. Koos mitmete näidetega, piltidega jne. Mingit vastukaja loomulikult ei saanud ja vähemalt pool aastat hiljem paari sellist kohta tsekates polnud kaardil mitte miskit muutunud. Võõras kohas tasub ikka märke vaadata, mitte ainult navi usaldada. Eriti kehtib see ühesuunaliste tänavate kohta, kus tehisintellekt meid tihtipeale le-d rikkuma suunab.
13:03 01.03.2019
looder23
To looder, kurb kui inimene ei saa loetust aru. Ma kirjutasin, et mul ei ole uute autode ostjate vastu midagi, aga mulle ei meeldi kui hakatakse mingit jama ajama. Ala remont kortermaja ees jne. Jah on ka selliseid, aga vähe. Oma auto lasen hooldada/remontida teeninduses. Ma ei leia, et nt. auto all püherdades, õlivannidega, vana õli kogumisega ja muidu mäkerdades võidan õlivahetuselt 10 euri, et see oleks küünlaid väärt. Et kui sul on vana auto, siis kindlasti remondid kortermaja ees, omad nurgataga vasjat jne. Ja muidugi, kujuta ette, et sul on palk 10000 euri.... See on tase. Elame ikkagi oma reaalsete võimaluste järgi. Ette võib igasuguseid asju kujutada.

Jee.kim, tore kui elu on nii must-valge.

Muudetud 1.3.19 13:06

13:16 01.03.2019
n. (registreerimata)
ma ka 2016 aastal autole navi ei võtnud, sest autos on androidi põhine süsteem ja ma panin sinna ise waze sisse. ega see navi on ka ainult üks kehvapoolne äpp, mille esindus installib. tänapäeval ei ole seadmel mingit füüsilist vahet.
15:24 01.03.2019
Onikkaautoostja (registreerimata)
To marita57- pidid ju uue Rav 4 hübriidi 4x4 ostma? Maksad üle 40 kilo ja navi ei ole tarvis, huumorikool! Kui võtad kange varustusega, millel navi peal, kas lased välja rookida? Või tellid spetsiaalselt oma äranägemise järgi auto. Äkki saab 13 tolli veljed ka alla. Süvenedes sinu teemadesse, ostad autot juba mitu aastat. Sul load üldse on?
15:51 01.03.2019
marita57
Kes ütles, et pidin RAV4 ostma? Mina seda küll ei ole öelnud.
Ma olen avalikult väljendanud oma huvi selle mudeli vastu, aga lepingut automüüjaga sõlminud ei ole. Pole uue RAV-ga isegi mitte proovisõitu teinud.

Aga muidugi, siin teavad kõik teised paremini, mida igaüks oma rahaga teeb :=)

Muudetud 1.3.19 15:53

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.