Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: ÜLEVAATUSETA SÕIT

15:14 01.03.2019
Zuzlik8
Ülevaatuseta sõit
Tervist!
Kui sõidukile on määratud korduvülevaatus ning sõiduk korduvülevaatusele ei jõua 30päeva jooksul ja auto jääb seisma,kas siis hiljem on seaduse poolt lubatud ilma ülevaatuseta(aga kindlustusega) sõita remonti ning ülevaatusele (lähimasse) vöib peab peale korduva lõppemist auto remonti ning ülevaatusele viima treileriga? Või selles osas seaduses muutust pole ja remonditöökohta vöi ülevaatusele vöib söita ütleme ka pool aastat hiljem kui auto on korras.
Aitäh.
01:09 02.03.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatuseta sõit
Kui tullakse ülevaatusele kuu aega varem siis juhul kui vormistati kordusülevaatus, on lubatud tarbesõidukiga (M1, N1) teha töödki kuni 60 päeva. Selline uuendus tuli sisse hiljuti nagu seegi, et asjaolude kokkusattumisel võib sõiduautol olla kuni 29 pisipuudust VO mida ei pea kõrvaldama ja masin vastab kehtestatud nõuetele ehk vanas mõistes, on tehniliselt korras. Vastates Teie küsimusele - pärast 30 (vahel 60) päeva möödumist võib masinaga liikuda remonti ja garaaži ning tähtaja kukkumisel ei ole mõtet uuesti kordusülevaatust saama minna sest varem saadud kordusülevaatusele uue kordusülevaatuse saamine ei anna enam õigust vabalt ringi liigelda kui esimese korduva puhul lubab määrus.
11:18 02.03.2019
Zuzlik8
Re: Ülevaatuseta sõit
Aitäh,niimoodi vastas ka ülevaatuspunkt kus ülevaatuse tegin. Nimelt jäi mul söiduk 2kuuks seisma ja kui remonditöökohta söitsin,tehti mulle kiirmenetlus ülevaatuseta sõidu kohta. Ametnik väitis,et uue seaduse järgi on lubatud nüüd liigelda ainult kordusülevaatuse aja sees. Vaidlustasin koheselt otsuse,nüüd käisin jõgeva jaoskonnas,seal tulid ka kõrgemad ülemused väitma,et nii on ja hiljem liigelda ei või ja asi läks üldmenetluse alla,see tähendab kuu aja sees tuleb otsus ja mul on 15päeva aega lisaütlusi saata. Kas oskaksite äkki selle seaduse paragrahvi mulle lisada mille saaksin oma ütlustele nüüd lisada?
12:38 02.03.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Ülevaatuseta sõit
§ 73. Tehnonõuded mootorsõidukile ja selle haagisele, nõuded varustusele ning nende nõuetele vastavuse kontrollimine

(74) Lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 72 sätestatule võib kehtivatele tehnonõuetele mittevastavat mootorsõidukit või selle haagist liikluses erandkorras kasutada juhul, kui sellel ei esine ohtlikku riket ega puudust, mis välistaks sõiduki kasutamise liikluses. Sellisel juhul on mootorsõiduki või selle haagisega lubatud sõita ettevaatlikult, ohu iseloomu arvestades, üksnes mööda lühimat teed lähimasse remondikohta, tehnonõuetele vastavuse kontrolli punkti, Maanteeameti teenindusbüroosse või parkimiskohta.
13:54 02.03.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatuseta sõit
Vabandan Valerka ees, et topin siia oma nina. Jäi ära märkimata, et tegemist on liiklusseadusega https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv
21:33 02.03.2019
duphalac (registreerimata)
Re: Ülevaatuseta sõit
Kas ma saan õigesti aru, et ma võin siis kasvõi iga päev, mis mulle lähim ARK lahti on, oma autoga seal käia?
22:24 02.03.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatuseta sõit
Jah nii ongi. Kui politsei hakkab esitama küsimusi siis on juba Teie teha kuidas suudate olla usutav.
23:13 02.03.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Ülevaatuseta sõit
täpselt samuti võib kasutada suverehve aastaringi, kui oskad ilusti põhjendada
00:07 03.03.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ülevaatuseta sõit
Valerka jagab matsu aga ootab, et temalt küsitakse - kuidas siis?

Väljavõte kehtivast määrusest:
… ei ole talverehvide kasutamine kohustuslik järgmistel juhtudel:
a) sõitmisel teise riiki ja sealt tagasi Eestisse;
d) mootorsõidukite ja haagiste valmistamisel, maaletoomisel, müümisel ning remonti või tehnilisele ülevaatusele sõitmisel;
Kui soovid irvitada teel ülbitseva politsei ja logiseva riigikorralduse üle siis ei ole raske sõita sadamasse ja võtta autopilet põhja suunduvale laevale see, et Sa sellele laevale ei sõitnud ei puutu teemasse sest kumm võib tühjaks minna millal tahes … Pole raske minna ülevaatusele ja teha uus ülevaatus sest suurim nauding on "lasta laias kaares" selle riigi ametnike peale kes peavad endid meist paremateks... Ma ei propageeri suverehvide kasutamist talvel ja tegelikkuses alates eilsest on see lubatud sest määrus lubab seda … Õigusriigis ei kehti loogika, seal kehtivad reeglid mille täitmist kontrollivad vahel arusaamatu kompetentsiga riigiametnikud kellele ei loe, et hetkel ei ole ohtu, et roostes vin-kood ei ole liiklust ohustav ...
00:35 03.03.2019
duphalac (registreerimata)
Re: Ülevaatuseta sõit
Laevapiletit pole vaja, vaid autos peab olema pudel viina, peab politsei kinni, ütled, et tuled just Lätist, ja Läti ju ometi on teine riik.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.