Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: USA PÕRITOLUGA SÕIDUK

19:58 02.03.2019
Rosenb44
USA Põritoluga sõiduk
USA pärioluga sõiduk mis on Eestis küll arvel- sellegi siis selline küsimus, et ei tuvastanud VIN-koodi peale ühe kleebitud sildi juhiukse piilaril, ehk siis esmasel vaatlusel ei lednud küll sisselöödud ega ka alumiinium silti mis oleks needitud- nagu eelnevalt siin foorumis öeldud,et peaks olema.

Kas see tekitab maanteeametis probleeme?
Plaan oleks auto teist tooni värvida ja siis peaksid seal kontrollima VIN-i
21:08 02.03.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: USA Põritoluga sõiduk
09.08.2018 Delfis ilmunud artiklis "Tehnoülevaataja ahastab: maanteeameti tobereegleid peab nüüd jäägitult järgima" on Maanteeameti tehnoosakonna tüübikinnituse eksperdi Rait Parve sõnul erandiks kolmandate riikide (nt, USA) sõidukid mille kerel või raamil puudub sageli VIN-kood, seetõttu neil sõidukitel seda raamilt kontrollima ei pea.

Kuidas konkreetselt Teie autoga on, saate ehk teada Maanteameti kodulehel oleva "sõiduki taustakontroll" andmetest, mis on küll suuresti puudulik aga ehk on abi? https://eteenindus.mnt.ee/public/soidukTaustakontroll.jsf

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.