Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MOOTOR PUTERDAB JA JÕUDU POLE. HELP

16:30 19.03.2019
bond74
Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
Nimelt mootor puterdab, jõudu pole, minekut pole, kütusekulu on viimasel ajal üha enam küsitavaks muutnud.

2018 suvi - auto käib nagu kellavärk. Peale paari tunnist kohapeal käimist sureb välja ja käima saamine võtab aega (on ette tulnud ka hiljuti, kui auto natuke kauemaks koha peal tööle jäi, et on välja surnud ja käima ei saa. Peale 10-15min seismist saab uuesti tööle). Peale seda juhtumit on auto kummaliselt käitunud, külma mootoriga käivitus hea, kui siis ainult kerged pöörete kõikumised alguses mõned korrad ja jääb ilusti töötama. Aga kui mootor korralikult töösoojaks sõita ja uuesti käivitada, siis käib ebaühtlaselt tühikäigul mõnda aega ja sõites tahab välja surra.. peale seda jälle kui natuke sõita saanud või kõrgemaid pöördeid anda käib ilusti kõik.

Peale seda sai vahetatud küünlad, kõik filtrid, õli, aku. Muutusi polnud ja kuna tegemist tööroimaga, siis väga rohkem probleemi ei süvenenud ka ja jätsin asja sinnapaika, lootes et veab ehk ülevaatuse lõpuni välja.

Nüüd mõni päev tagasi üks tuttav soovitas õhulugeja ära vahetada, kuna õhulugejat pistikust välja võttes ja tagasi pannes töötava mootoriga mingeid muutusi polnud-väitis kindlalt et õhulugeja kutu. Nii mõeldud tehtud, uus lugeja tellitud ja peale pandud.Proovisin ka uue lugejaga kohe järgi et kas mootori töös midagi muutub kui lahti ühendada-jah, sureb välja.. ehk siis nagu peaks nüüd töötama? Peale esimest proovisõitu nagu varem, ei mingeid muutusi. Siis ütles, et las käib natuke koha peal, et aju ennast ümber programmeeriks? Käis siis kohapeal natuke ja mängisin natuke gaasiga mille tulemusel tuli kapoti alt kahtlane heli, nagu kuskilt tõmbaks vaakumisse või oleks leke ja enne õhulugeja vahetamist seda heli kindlasti ei olnud. Leidsin ka video siia juurde sama heliga https://www.youtube.com/watch?v=YS7ouWMNF4M

Heli tuleb sealt sisselaske seest kuskilt ja mingeid lekkeid ma ei tuvastanud. Peale selle heli tekkimist ei taha enam auto peaaegu et üldse koostööd teha, kui varem puterdas ja käis kohapeal ebaühtlaselt siis nüüd kogu sõidu vältel ja minek on nullilähedane, auto röögib käes aga kiirust ainult kogub aeglaselt.

Ühesõnaga nüüd see inimene väidab, et lambda andur läbi et kuna kui see sooja töötava mootoriga lahti ühendada, siis samamoodi mootori töös muutusi ei ole.. kui õige jutt see on ja kas keegi oskab öelda miks see heli nüüd tekkis peale õhulugeja vahetamist?

autoks on siis b5 passat 1.8 92kw ARG mootoriga
07:29 20.03.2019
lv (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
Mine normaalsesse töökotta, mitte nurgatagusesse garaaži. Sõbra soovitusel jäädki neid juppe vahetama katse-eksituse meetodil, kuni terve auto on välja vahetatud.

Muudetud 20.3.19 08:08

19:56 20.03.2019
aaaaaaadu (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
Küsiks,et miks see aparaat peab mitu tundi kohapeal käima?
22:16 20.03.2019
aitaja2 (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
Vaata lisatud pildil oleva kaane alla, ehk on vaakumkambri hoob lahti või katki.
09:37 21.03.2019
Teema autor (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
Seda kaant peal ei ole ja kunagi on katki ka olnud nagu näha , traadiga kokku keeratud. Sealsamas on üks vooliku ots pimedaks tehtud ja see hoob on alati kas kinnises või lahtises asendis olnud ja seda alati ning varem auto töötas. Nüüd aga võtsin vaakumkambrist selle pika "asja" välja mis sulgeb või avab kanaleid ning märkasin et selle ümber olevad miskid plastikust rõngad olid ühest kohast katki, proovisin ümber vahetada ka neid aga midagi ei muutunud, tõstsin terve ja katkise rõnga ümber. Ilmselt sealt ta saabki siis lisaõhku? Kust uue võiks leida? Neti varuosapoed tulemusi ei ole andnud.
09:51 21.03.2019
... (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
kas sellel neid pöördsiibreid pole sisselaskes? mõni läks katki ja tõmbas klappide vahele.
13:11 21.03.2019
jjjjjjjjjjjjjjjjj (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
No tõesti, pöördu mõnda normaalsemasse teenindusse, kes WV temaga tegeleb! Siin on maru spetsid kõik koos, igaüks pakub oma versiooni, nii vahetad pool autot ära, enne kui vea kätte saad+ ajakulu ka veel ja läheb asi kallimaks kui kord kuskil teeninduses käia.
06:25 26.03.2019
............... (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
Lase tõesti esinduses korra juhe järgi visata.
07:18 26.03.2019
Jesper345 (registreerimata)
Re: Mootor puterdab ja jõudu pole. HELP
Võiks proovida ka 95 asemel 98 bensiini. Hetkel juba üsnagi aktuaalne teema.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.