Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: AUTOLE SOBIV SPORTSUMMUTI

13:41 11.04.2019
raltm2e
Autole sobiv sportsummuti
Tere!
Soovin vahetada autol (2002.a BMW e46) originaalsummuti veidi sportlikuma vastu: https://www.mecatechnic.com/en-GB/exhaust-silencer-with-2-x-
round-76-mm-outlets-for-bmw-e46-6-cylinder-petrol-from-0900_
BC10429.htm?fbclid=IwAR2AfOSs62xOlec__OcR2Sot02QTG8r2TFJxJQP
f2t2XwUWviw4Eolyw9Uk

Küsimus selline, et kas see on legaalne? Veebilehel on märgitud, et sobib ilusti sellele autole, kuid kas tehnoülevaatuselt saab ka läbi?
17:44 11.04.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Autole sobiv sportsummuti
Arvan, et ei ole legaalne, aga vaadake ise mida kirjutavad vastavad määrused?
1. MKM 42 https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1270/4201/8002/MKM42lis
a1.pdf#

Kood 706. Üldnõuded heitgaaside väljalaskesüsteemile
11) vahetusheitgaasisüsteem peab olema nii ehituselt kui ka muudelt parameetritelt sarnane mootorsõiduki valmistaja poolt mootorsõidukile paigaldatud algsele süsteemile.
Tähendab, et keelamisega toetub ülevaataja eelolevale lausele kuna Teie auto heitgaasisüsteemi üks osa ei vasta algsele süsteemile.
2.MKM 77 lisa 4 https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1040/5201/8016/MKM_2704
2018_m23%20lisa%204.pdf#

6.1.2. Väljalasketorud ja summutid - 5) Sobimatu parandamine või muutmine. = OV, ehk kordusülevaatus.
22:44 11.04.2019
Tõrvas (registreerimata)
Üks b4 sõidab juba 15 aastat eestis ülevaatustelt alla keevitatud aiaposti jupiga veatult läbi ;)
00:19 12.04.2019
PS (registreerimata)
Lihtne - küsid meili teel sertifikaati. Kui see on, siis pole ka ülevaatusel midagi öelda.
Ja sertifikaadi peavad nad küsimise peale andma (kui on muidugi tehtud), selline on seadus. Samas on imelik jälle, et kuidas saada sertifikaati kui on muudetud toote omadusi võrreldes originaaliga? Ja sertifikaadi tegemine maksab. Kas iga väiksem tegija seda suudab?
Seega, arvan, et kui ülevaataja avastab, siis võib keerata..
00:24 12.04.2019
PS (registreerimata)
Ja siit edasi - kui saad serdi, siis tekib küsimus, kui "sport" see summuti siis ikkagi on? Lihtsalt tavaline pütt ilusamalt tehtud ja võib-olla roostevaba..
06:34 12.04.2019
............... (registreerimata)
Jep, kui serifikaat olemas ja seal peal on meie mõõudesse mahtuvad dB. peal siis pole köhida midagi. Selle asjaga on nii, et peavad mõõtma. Kui keegi arvab et lärmab, siis sellest ei piisab, mõõtmine peab olema fikseeritud.
Iseasi on see et milleks sellis lollust ? Ons vägev maanteel röökiva summutiga sõia ?
07:49 12.04.2019
......... (registreerimata)
Mõni topib auto heliisolatsiooni täis, sest müra tapab, teine teeb just müra juurde. Inimesed on erinevad. Aga ma ei seedi, kui taolised pläristajad oma kätetööd elurajoonides naudivad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.