Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK SÕIDUEKSAM TALLINNAS

22:58 16.04.2019
NicoleM
ARK sõidueksam TALLINNAS
Tere!

Paluks abi!

Nimelt olen juba mõned korrad Tallinna ARKis sõidueksamil käinud ning ausalt närvi ajab see, kui mitmendat korda pisikeste vigade pärast läbi kukutatakse. Aga see selleks.

Küsimus: ega keegi ei oleks nii hea ja ei sooviks võimalikult lähedase sõidueksami kuupäeva mulle loovutada kuna ausalt ei viitsi koguaeg oodata 2 kuud ja siis, kui sooritus jälle negatiivne mingi lollilt väikse vea pärast, siis uuesti oodata 2 kuud. Nii ei saagi eksamit teha.

Palun abi, aitäh! :)
07:56 17.04.2019
lubadus valijalt (registreerimata)
Re: ARK sõidueksam TALLINNAS
Aga vb on aeg teha endas parandusi ja õppida tegelikult sõitma? Eksamineerija näeb, et Sa pole ehk piisavalt pädev ja ohutu liikluses osalemiseks? Alati ei pea nui neljaks juhiluba saama. Mõnikord on odavam, ohutum, turvalisem jne liigelda bussi, takso, moodsate äppide vms abil. Linn on ju neid spetsialiste täis, kes sõitmise asemel instas laike jagavad ja ei saa aru, kus nad tegelikult on. Eksami sooritamine ei saa ju olla nii keeruline kui vastavalt seadusele liikled? Mina tegin pooliku juhiloa 16 aastaselt ning siis sain läbi esimese korraga. Et saada "õige" juhiluba tuli sooritada 18 aastaselt uus sõidueksam, mille samamoodi läbisin edukalt esimesel korral. Lihtsalt proovijate pärast, et äkki joppab, ongi see järjekord nii pikk.
08:45 17.04.2019
Kfc (registreerimata)
See eksam on niivõrd lihtne, et kui seda tehtud ei saa, siis sa polegi veel piisavalt heal tasemel, et liikluses osaleda. Võta veel sõidutunde.
10:12 18.04.2019
juhistaaž 2,5 aastat (registreerimata)
Rahu ainult rahu .Soovitan sõidutunde võtta kuni uue eksamini .Sõita eriti neid kohti läbi mitmeid kordi ,kus need apsakad juhtusid .Siin ei aitagi muud kui praktika ,mida rohkem sõidutunde ehk praktikat seda positiivsem on eksami tulemus .Soovitan sõita ka tipptunni ajal ja teha läbi keerukamaid situatsioone õppepraktikal ,see aitab tublisti kaasa eksami sooritamisele .Raske õppustel kerge lahingus .Mina ise kukkusin Tallinnas 5 korda läbi .Esimene kord jah ei pannud tähele "anna teed" märki ,olin väga närvis .Sain aru minu loll viga ,koheselt eksam lõpetatud .paar korda parkimisel viga ja taas eksam koheseelt lõpetatud .Hiljem hakkas sujuma siis tulid pisivead ja jälle ei saanud midagi .6korral mõtlesin ,aitab no nüüd peab minema kõik ok ,vtsin enne eksami 2 palderjani tabletti ja olin kui vana rahu ise ,ei mingeid lolle vigu ja eksamineerija isegi kiitis mind .Kõik oli tipp topp ja saingi juhiloa .Kokku võtsin autokoolist 120 sõidutundi .Mõnel läheb rutem ,mõnel läheb aeglasemalt .See on loll jutt,et igaüks ei sobi rooli .Kõik on võimalik tugeva tahte ja ränga tööga ! Soovin edu järgmisel eksamil ja usun,et varsti oled juhiloa omanik .

P.S Olen sõitnud 2,5 aastat Tallinnas ringi igapäevaselt ja tegelik elu on hoopiski midagi muud kui eksam .Tegelikus elus ei juhtu midagi kui nägid vasakule pööravat rada liiga hilja siis leian teise lahenduse ja teen järgmisel võimalusel tagasipöörde ja sõidan ikka sinna suunda kuhu vaja .Aga eksam oleks kahjuks juba sellega lõpetatud .
17:41 19.04.2019
pähklike (registreerimata)
Tee teises linnas kui arvad, et sõita oskad - suudad märke õigeaegselt lugeda ja olla piisavalt tähelepanelik, siis saad võõras linnas ka tehtud. Mina vähemalt tegin nii.

Mul esimene sõit tallinnas oli feil (pisi?)vigade pärast (nt. 3 sek suunatuld enne manöövrit, reavahetusel ohutuse veendumine jne olid minule tehtud etteheited - kuigi enda arvates ma neid järgisin). Olin sõitnud üle poole tunni linnas, selle ajaga 3 ül. ära teinud ja siis selle asemel, et maanteele minna, sõitsime tagasi arki. Eks see ole selline subjektiivne hinnang, aga kui onu kõrval ütleb, siis vaidlusel jääksin igal juhul kaotajaks. Kui inimesel on ikka halb tuju, siis peeretad ja see läheb ka veana kirja (#üledramatiseerides).

Enivei - selle asemel,et 2 kuud oodata, panin end võõrasse linna kirja ja tegin seal 2 nädala pärast ilma ühegi vea/etteheiteta ära. Vahepeal ei võtnud ühtegi sõidutundi. Koolis sõitsin oma 21x45min täis.
10:51 20.04.2019
tiit_ (registreerimata)
Ka pime kana leiab tera ja kui sõidueksamit esimese korraga ära ei tee siis ehk joppab kuuendal või seitsmendal või kümnendal korral kusagil L-Eesti väikelinnas. Nagu näha siis Tallinnas on neid kuue korra L-E tegelasi täis kes ei tunne foori värve, liiklusmärke ega suunatule kangi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.