Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: EKSLIK PARKIMINE!?

16:58 28.05.2019
toinoo
ekslik parkimine!?
Tere! Laupäeval oli ALEKSELA konts. M. laste ringide SUPERESINEMINE ja meil õnnestus ka pääsmed saada (kontsert=esinemine oli TOHUTU ja ma andestan trahv. kviit. möllijatele), parkisin ESTONIA vastas olevas nö? trolli parklas u.15+suksut ja ja sellelt "elamuslikult!!" elamuselt tulles ootas meid!?...park.trahvi kviitung ja , et... .Enne parkimise valikut leidsime, et kesk...linnas on parkimine tasuline kuni 15:00 laupäeval+pühapäev tasuta ehk taxs free aga... . Tuli välja, et me parkisime mingile"südalinna" müstilisele alale ja "teenisime" tulenevalt ka "meene" kviitungi "näol". Kuid tahaks küsida: mis vahe on kesklinnal (laup. peale 15.00 park. maksuta+pühap.) ja südalinn (trahvi nõude pealdis) oluline vahe, kust pean mina-maalt ja hobusega- teadma seda või mida ma MATS linnast otsin. Lisaksin: veli veli velleke-vend vend vennakene- sõsar sõsar sõsarake, kesklinn kesklinn- südalinnake. Aparatum-misssugune!!!? Edu!!!
Lugupidamisega T.
17:09 28.05.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Ving. et and. om seik. ka mei. teada!
Edu!!!
Lugupidamisega V.
17:54 28.05.2019
stammer (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Miks mitte esitada sama päring trahvi teinud ettevõttele? Muidu on parkimisega rusikareegel: kui kahtled või ei tea, kus tsoonis täpselt asud - ära pargi! Veel lihtsam ja odavam on kesklinnas kasutada parkimismaju.
18:06 28.05.2019
urmet valgast (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
mind kohe täitsa-täitsa huvitab, et mida inimene oma säästetud vaba ajaga, see aeg, mis tekib neid lühendeid kirjutades, et mida inimene selle tohutu vaba ajaga peale hakkab? kuhu see investeeritakse? millesse see tekkinud vaba aeg investeeritakse? kui on sellest tuntav ja käega katsutav kasu, siis hakkan kohe ise ka jalamaid ausõna kirjutama niisuguste lühikeste sõnade abiga. kohe väga soovin teada, mis selle lühendite kirjutamisega võidetud ajaga peale hakatakse!!!!
18:44 28.05.2019
qp (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
... sai ju öeldud, et kontserdil käia. Täna hoiad kokku natuke, homme natuke ja ongi nädala pärast piisavalt aega.
19:13 28.05.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
ei usu, et ta eriti aega kokku hoiab- kõikide nende jutumärkide, küsimärkide, võrdusmärkide, hüüumärkide, sulgude ja punktide kuhjamine võtab oma aja. aga kui niimoodi pargitakse ka ngu kirjutatakse, siis sealt saagi head nahka tulla.
lugupidamisega ehk lgp ...
19:20 28.05.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Tänud MÕNITAJAD!!! Kuid oma "leiva" saate kindlasti "kätte" edu!!!
Lugupidamisega T.
19:33 28.05.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Ei söö a. e. leba vaid ainult s.
Edu!!!
Lugupidamisega V.
19:37 28.05.2019
sfsefsef (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Seal konkreetses parklas on märk väljas ja märgil on parkimistsoon ehk südalinn. Kui märke ei viitsi jälgida, siis tõmba vastav äpp ja see ütleb ise kus tsoonis hetkel viibid.
20:07 28.05.2019
Marko
Re: ekslik parkimine!?
toinoo, sulle on korduvalt selgitatud, et siin peab Eesti keelt austama. Lähtu sellest edaspidi!
Trahvi asjus pöördu linnavalitsusse ja uuri, kas maalt ja hobusega on hea vabandus :)
20:07 28.05.2019
ahvelriist (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Käin iga aasta Helsingis lastega lõbustuspargis .Seal on päeva hind mingi 24 eur .
Pole kunagi maksnud.
Trahv on 60 eur ja olen niipalju juba säästnud ,et võin ju korra selle ka maksta .Ikkagi on kokkuvõttes odavamalt saadud siis.
20:18 28.05.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Kui ma esimest korda lugesin siis jäi mulje, et inimene on ennast juba enne tööpäeva lõppu purju joonud.
11:07 29.05.2019
Navara3000 (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Mul oli ükskord sama lugu.
Parkisin Pae tänaval auto tänava äärde. Kuna ruumi oli vähe, siis nina jäi natuke ristuva tee kõnnitee peale ja kojamehe vahele pandi kiri "Parkin nagu idiot." Nime tel numbrit ega muud säärast all ei olnud ja seetõttu polnud ka võimalik otsust edasi kaevata.
11:19 29.05.2019
n. (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
iga linna kodulehel on info olemas parkimiskorralduse kohta. Tallinna kodulehel on suisa tsoonide kaart olemas ja seal Estonia vastas on parklasse sissesõidul ka vastav märk olemas koos tsooni nimetuse ning hinna infoga.
11:22 29.05.2019
jee.kim (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Navara3000- leppisid diagnoosiga?
13:06 29.05.2019
Juhtus nii (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Alates Lillekülast olid saanud pähe mustad kilekotid kõik liikluskorraldusvahendid, mis reguleerisid parkimist. Hiljem selgus, et oli mingite tsoonide muutmine vms. Pmt parkisin Põhja Ringkonnaprokuratuuri lähedale, kus samuti kõik liikluskorraldusvahendid mustade kottide all, kuigi oleksin võinud parkida ka sõbra hoovis, sealsamas lähedal. Läksin ringkonnaproksi ja viibisin seal ehk 30 min.
Nii...
Jõudes koju, juhtis naabrinaine tähelepanu, et miski asi on kojamehe alla topitud, salongist kojamehi näha pole.
Oli mingi pisikeseks nutsakaks volditud asi kojamehe varre all, võlli juures.
Lahtivoltimisel selgus, et tegemist on misiganes leppe- vms trahviga.
Kuna oli asja õhtupoolikul ka linna, läbisin päevase teekonna, pildistasin alates Tulika keskusest kõik koti pähe saanud märgid üles, mitte ühtegi polnud lahtisena, kõik kottides.
Saatsin pildid TLN transpordiametile ja palusin neil alusetu akt tühistada, kuna mingit rikkumist ei saa olla!
Vastuse sain... Ojaa, klassika.
"Oleksite pidanud taipama (ära arvama vms) missuguste liiklusmärkidega on tegu."
Seega- oleksin pidanud omama sensitiivseid võimeid ja nägema läbi musta kilekoti!
Ametniku vastus.
13:24 29.05.2019
P9xxxx (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Puust ja punaseks:
https://www.tallinn.ee/est/Tasuline-parkimine

Toinoo parkimiskoht oli südalinnas, seal pole kunagi parkimine tasuta, ei laupäeval, ega ka pühapäeval
SÜDALINN- Ööpäevaringselt tasuline
13:44 29.05.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
liiklusmärkidega on selline teema, et kui teda ei ole (näha), siis ta ei kehti. on konkreetselt äratuntavad märgid nagu stop, anna teed, teised on kõik ümmargused või kandilised. seega oleks võinud selle linnaametniku väga pikalt saata ja trahvi vaidlustada. endel uugametsast ei pea talina parkimisalasid peast teadma ega neid nutifonist otsima hakkama- selleks on liiklusmärgid.
17:13 29.05.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Tänud vastanuile- osavõtnuile ! Minu teema tundub imelikuna aga põhiliselt on see pööratud-suunatud küsimusele: mis vahe on kesklinnal võrreldes südalinnaga ja siit tulenevalt, et kesklinnas parkimine pärast 15:00 laupäeval tasuta aga südalinnas tasuline nädalapäevi arvestmatta. Muidugi, viidad väljas jne. aga ma ei SAA ARU kust on pärit tulem KESKLINN vs SÜDALINN. Ehk MNT-ametist suudaks seda mulle-meile, maalt ja hobusega, selgeks teha ( kõik ei pea ega ole- olema maalt ja hobusega).
Lugupidamisega T.
17:30 29.05.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
maanteeamet ei puutu asjasse, see linnavalitsuse rida. nii palju peaks ikka teadma. aga miks parkimistsoonid tehakse- ikka selleks, et raha teenida ja hoida võimalusel ära autodeuputust teatud piirkondades. poleks vist kuigi meeldiv ronida raekoja platsil autode vahel ringi.
17:43 29.05.2019
Juhtus nii (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Asi on selles, et asju otsustavad küünilised psühhopaadid. Sitakeeramise kaalutlustel muide.
Kes käinud Euroopas, see teab, et selliseid parkimistasusid muu maailm ei tunne. Kas on jalakäijate tsoon, kuhu sissesõit võib maksta nt 30 EUR, nt kolimisel või on tasud inimlikud.
Mind ehmatas nt see, et Luxemburgi kesklinnas, korrusparklas maksis tund 0.40 EUR, 40 senti tund siis. Riigis, kus inimeste palgad on 5-6 meie omadest suuremad.
Olen parkinud tasuta Hanburgi kesklinnas, Aachenis, Bremenis jne- seal nädalavahetustel ei küsitud ka raekoja kõrval parkimise eest midagi. Prantsusmaal on ka kõnniteed tihedalt täis pargitud, kuid on ruumi ka jalakäijatele.
KÕIK mahuvad ära!
Meil peab hullude arvates äraarvamismänge mängima, sest ametnik ei küsi otsuse väljakirjutaja käest, ega see poolemeelne pole- ka tema tahab sitta keerata, siis on ta ise õnnelik ilmselt.
17:50 29.05.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
samas monacos https://www.car-parking.eu/france/monaco need linna hinnad, keerad eraparklasse maksad 8 tunni eest 50eurikut
18:41 29.05.2019
Juhtus nii (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Monaco, siis üüberkallis parkla- 50:8= 6,26 tunnis
Tallinn- 6 EUR tunnis
Monaco miinimumpalk ja Eesti miinimumpalk?

Mida sa öelda soovisid?
18:51 29.05.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
mina soovin öelda seda, et siin on tavaline lollidemaa- tõsta hinda palju tahad, ikka leidub keegi, kes nõus maksma, et saaks autoga ukse ette parkida. ja neid tegelikult massiliselt.
ise me ju nuumame neid linnapasatskeid ja võimaldame neile palgatõusud nagu tänastes uudistes oli.
kui käite näiteks tiiru teatris või kinos või kui oled maalt ja hobusega, siis võta kasvõi takso ja ilmselt tuleb odavam kui parkimistasud või leppetrahvid.
19:07 29.05.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Tänud järjekordsetele osalejatele! Tänud ... TEADJA (palun mitte tunda end puudutatuna!). Palun linnavalitsus selgitust: südalinn vs kesklinn, TÄNAN ETTE !
Lugupidamisega T.
19:41 29.05.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Mina ei nimetaks seda nuumamiseks. Linnakassasse laekuva raha eest saad ka sina teenuseid sh. tänavavalgustust, lumekoristust, teeremonti, heakorda, haljastust, laste mänguväljakuid, spordiplatse jne jne. Mis linnasakstesse puutub siis võib igaüks valimistel kandideerida. Ja kui selle raha eest parkijaid on ja vaba kohta on tipptunnil võimatu leida siis järelikult turumajandusseadused kehtivad.
22:51 29.05.2019
v6sa
Re: ekslik parkimine!?
Nii kurb, kui see ka pole, aga seaduse (ka linnaviletsuse määrused, mille alusel muu hulgas parkimistasude hankimine toimub) mittetundmine ei vabasta vastutusest.

Parkimistsoonid on tõmmatud üsna arusaamatu loogika alusel, aga ilmselt on siin mängus nii tänavate koormus kui kellegi huvid...

Kaart tsoonidega on siin:
https://www.tallinn.ee/est/Tasuline-parkimine
08:15 30.05.2019
P9xxxxxx (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Läheb veel huvitavamaks, pole siin linnaviletsusega suurt tegemist:
"parkisin ESTONIA vastas olevas nö? trolli parklas "

tuleb välja, et see on eraparkla ja kuulub Europarkile, nii et kulla Toinoo, vaadake tulevikus kindlasti alati parkla juures, kelle silt seal sissesõidul on. Kui isegi linnaviletsus pakuks nn südalinnas laupäeval ja pühapäeval tasuta parkimist, siis selles parklas peate ikka maksma.
Parkla ise on selline:
EuroPark Estonia pst. 7A parkla EP47 30min 07:00-18:30-1.10€ Mobiilselt ja parkimisautomaati tasudes. Mobiilne parkimine lõpetatakse automaatselt limiidi 11 € täitudes. Mobiilselt parkides tasu arvestamine 30 minuti kaupa. 30min 18:30-07:00-0.50€ Mobiilselt ja parkimisautomaati tasudes. Mobiilne parkimine lõpetatakse automaatselt limiidi 11€ täitudes

Aga olen ise ka sama reha otsa astunud, kus ei tabanud ära linnaparkla ja Europarki parkla piiri.
08:39 30.05.2019
v6sa
Re: ekslik parkimine!?
Märkus õige. Või noh, sedapalju on vahet, et ka erafirmadele annab parkimise korraldamiseks õiguse välja linnaviletsus. Kellele parkimist korraldav ettevõtte peab omakorda maksu ära maksma.

Mis kuidagi ei paranda isand Toinoo olukorda: tasulises parklas parkimise eest peaks nagu tasuma, kuna "märgi alt sissesõitmisega loetakse leping sõlmituks".
09:35 30.05.2019
Raastnehv (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Kui Sa Toinoo palud linnavalitsuse selgitust, siis pöördu linnavalitsuse poole. Kui Sa oled kuskilt pärapõrgust ja satud korra aastas autoga Tallinna kesklinna, siis internetist leiab piisavalt informatsiooni nii parkimise, kui ka parklate kohta. See, et Sa kuskilt maalt oled, ei ole vabandus. Paistab, et Sul on internet olemas, googelda.
12:02 30.05.2019
Juhtus nii (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Just seepärast, et enne Tallinnasse autoga sõitmist on vajalik teha tobe uurimustöö- ma seal praktiliselt ei käi. Olenemata sellest, et olen pea kogu oma elu seal elanud.
Midagi nii jäledat annab välja mõelda, parkimise korraldamise asemel on mingi väljapressimissüsteem, milles mingite lägaste ja mudaste platside kasutamise eest ulmesummasid nõutakse, linnaliiklus on korraldatud diletantide poolt, ühistranspordiga absoluutselt ma praegu sõita ei oska, sest see on muutunud ka mingiks ulmeks.
Pmt on tunduvalt kergem sõita kusagile Euroopa riiki, kooserdada seal inimestele elamiseks loodud keskkonnas, kus kõik on isegi siis arusaadav, kui kohalikku keelt ei oska, nt prantslaste juurde, kus liikluses ei ülbitseta jne.
Kõik pidavat olema meist vaimustuses?
Oot- mille pärast? Teeme nii nalja teistele või oma ülikeeruliseks aetud maailmaga?
Aga- hädavajadusel ma muidugi käin Tallinnas ja õnneks saan ka kesklinnas sõiduki kinnistesse erahoovidesse parkida, sõpru, kes mulle seda võimaldavad jagub, õnneks pole veel kõik Eesti nimelisest hullumajast veel lahkunud.
Kentsakas on see, et mina, kes olen sõitnud Tallinna tänavatel mitu ringi ümber maakera, olnuna kasvõi 10 aastat taksojuht + oma sõidud, + suure masinaga sõidud, olen hakanud seda segadust vältima. Mitte seepärast, et seda pelgaksin, aga seepärast, et see pole inimestele liiklemiseks loodud keskkond- see on oskamatute ametnike hale pusserdis kogu mahus.
13:56 30.05.2019
maaks
Re: ekslik parkimine!?
Kusjuures Tallinna elanikud tervitavad 2-l käel kõigi nende lõunaosariiklaste otsuseid mitte tulla Tallinnasse autoga :-)
Vähe sellest, et te parkida ei oska, ei oska te ka liigelda - uimerdate nagu oleks Tartus :-) :-)
Jätke edaspidi auto Ülemiste keskuse parklasse!
14:07 30.05.2019
Juhtus nii (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Tubli Maaks- sõidugeenius. Kui oma puupead, mis esiklaasist läbi, püüad sissepoole vedada ja kõrvad segavad, siis tuleta meelde oma tänast kirjutist. Kui see on sarkasm ehk iroonia, on see andestatav, kuid kui tõsiselt kraaksutud, siis sellistega on Loojal alati omad plaanid.
Ja Looja huumorimeel on väga kentsakas muide- kuid õiglane.
14:52 30.05.2019
kulhkul (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Peab ikka saamatu olema, et Tallinnas autoga hätta jääd. Sama ühistranspordiga. Võta sõiduplaneerija lahti, pane marsuut paika ja saad mitu võimalust kuidas liikuda punkist punkti. Ainuke millega nõus olen on kõrge parkimstasu ja eks seal väljamaal on ikka muru rohelisem ja eku paremm
15:10 30.05.2019
hkljkl (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Estonia vastas (aadress Teatri väljak 1) on ikka linna parkla, mitte eraparkla
15:11 30.05.2019
Juhtus nii (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Päris poolemeelne jutt inimesele, kes tunneb Tallinna kõikide eelduste kohaselt paremini valdavast enamusest. Sõiduplaneerija!? Äpp jälle miski? Esiteks pole seda vaja ja mujal navigeerimiseks on profikas navigaator, veokijuhid teavad, mis see on. Oskamatusest sonijad teavad oskamatusest ka väga palju- omast käest ;).
Ja oma jutuga te kinnitasite fakti, et ilma "planeerijata" te kohale ei jõua.
Miskipärast suva linnas Saksas, Belgias- no kus iganes on liiklemine kui lapsemäng, sest seal on see spetside korraldatud, mitte nii kuis siin, kui küsiti ühe TLN liikluse korraldaja käest: "Kas Songisepp on teie perenimi või ametinimetus?".
Asi pole hakkamasaamises, asi on selles korraldatud idiootsuses, mille te ise kinni maksate.
15:41 30.05.2019
dthh (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Mis seal suva Saksa või Belgia linnas teistmoodi on, kui Tallinnas? Sõitnud päris paljudes Euroopa linnades ja reeglina suurlinnas lööb tipptunnil liikluse umbe. Ok, tegelikult on seal liiklus viisakam ja punasega naljalt üle ei sõideta. Parkimiskohta otisd tikutulega taga, kui Tallinnas saad hädapärast kasvõi kõnniteele parkida, siis L Euroopa linnades on see võimatu, postid jmt. ees. Kui ühistranspordi äpp ei sobi, siis kasuta paberkaarti, ripub igas peatuses.
22:36 30.05.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Kas Estonia vastas üle tänava, nö Solarise kõrval, on tõesti adr.Teatri väljak 1 ja linnavalitsuse jagu? Olen oma "kallist" kviitungist eemal ja järgmises postituses, mille saan teha, annan kviitungi pealdise-lähte koordinaadid teile-meile arutada ja kuidagi ei jõua-jõuta kesklinn vs südalinn olemuseni, vägisi jääb tunne-arusaam raha väljapressimisest, mida rohkem- seda uhkem.
Lugupidamisega T.
06:37 31.05.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
eespool oli toodud parkimistsoonide kaart, mille allkirjaks talina linnaplaneerimise amet. püüa olla tähelepanelikum.
ja seal parklas vedeleb üks poolvildakas märk, mida peab nägema.
https://goo.gl/maps/mavewfuu1ESq6pj9A
09:04 31.05.2019
Raastnehv (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
veli veli velleke-vend vend vennakene- sõsar sõsar sõsarake, kesklinn kesklinn- südalinnake, ei ole vaja meile seda kviitungit siin arutamiseks. Saada see neile, kelle kontaktandmed kviitungil kindlasti kirjas on.

Keegi ei hakka mingit raha Sinult välja pressima, ilmselgelt olid ise tähelepanematu.
17:52 31.05.2019
63amg (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
seigeldes vahel suvalistes euroopa linnades pargin alati parkimismajades.nii on kõige kindlam ja lihtsam.ei viitsi pead vaevata kohalike parkimistavadega
12:41 01.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Nagu lubasin: Viivistasu otsus nr.0242004226 Määratud Linnavalitsuse Nimel Tasuda 14 Päeva Jooksul 31 eur. Koht: Teatri väljak parkla.Kell:17:36/25.05.19.
AS Ühisteenused (Reg. nr. 11052490) Endla 15 tel.... Edasi summa vaidlustamise võimalus 30 päeva jne.
Saaja: Tallinna Linnakantselei, edasi kontod ja muu.
Tuli ka mingi teade Meil. aadressile aga lugeda ei saa, esialgu pole võimalusi, ilmselt pöördun toodud-antud aadressidel ja katsun siis aru saada salapärasest 15:00 kellaajast Laupäval ning SÜDALINN vs KESKLINN kaasaarvatult. Lisaksin juurde, mõni asi tulebki nii keeruliseks-arusaamatuks teha, et maalt ja hobusega käest raha kergemini-lihtsamalt kätte saada. Mida ütlesid petuskeemide lahkajad hiljuti toimunud Raadiosaates: Petturid räägivad su "sogaseks" ja maksad!
Lugupidamisega T.
13:20 01.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
ehk siin netis halisemise asemel teed omale parem selgeks talina parkimisalad ja kellaajad ja nädalapäevad?
https://www.tallinn.ee/Tasuline-parkimine

KESKLINN

Kesklinna parkimise tsoon on piiritletud Tallinna lahe, Kalasadama tänava, Põhja puiestee, Kotzebue tänava, Kopli tänava, Telliskivi tänava, raudtee, Filtri tee, Odra tänava, K. Türnpu tänava, J. Vilmsi tänava, Gonsiori tänava, Rohelise aasa, L. Koidula tänava, J. Poska tänava, Narva maantee, Bensiini tänava, Pikksilma tänava ja Tallinna lahega.
Üks minut parkimist: 0,025 eurot
Kuukaart: 150 eurot
Tasuline parkimine: E-R 07:00-19:00, L 08:00-15:00
Pühapäevadel tasuta.

SÜDALINN

Südalinna parkimise tsoon piirneb Vabaduse väljaku, Kaarli puiestee, Toompuiestee, Tõnismäe, Pärnu maantee, Liivalaia tänava, Pronksi tänava, Jõe tänava, Ahtri tänava, Mere puiestee, Viru väljaku, Pärnu maantee ja Vabaduse väljakuga ning asub Rannamäe tee 1 parkla piires.
Üks minut parkimist: 0,08 eurot
Kuukaart: 250 eurot
Tasuline parkimine: 24h

VANALINN

Vanalinna parkimise tsoon on piiritletud Toompuiestee, Kaarli puiestee, Vabaduse väljaku, Pärnu maantee, Viru väljaku, Mere puiestee, Rannamäe tee ja Toompuiesteega.
Üks minut parkimist: 0,10 eurot
Kuukaart: 300 eurot
Tasuline parkimine: 24h
Parkimise piirangud vanalinnas

ütleks nii, et loll pea on meie kõige suurem nuhtlus ja probleemidetekitaja...
15:29 01.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
NURR!NURR!NURR! Mulle meeldib kui kiidetakse SABA! ja mind! Ausalt! Tänud!
AGA KESLINN vs SÜDALINN ?! Juhime tähelepanu, et Keslinnas on Laup. tasuta parkimine alates 15:00 kuid Keslinna piiritlus Toompuiestee, Kaarli pst. ...jne on tasuline ööpäevaringselt. Või Südalinnas tasuta park. alates 15:00 laup. kuid Südalinna piiritlus Toomp...... jne, kas pole loogiline ja arusaadavam mulle, maalt ja hobusega!? Aga tänan sudalinnlikult-kesklinnlikult minu kiitmise eest!
Lugupidamisega T.
16:05 01.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
äkki suudad meile ka selgeks teha, mille üle sa üldse jaurad? ja püüa seda teha ilma üleliigsete hüüumärkideta, suurtähtedeta ja muu jamata, mis sa oma teksti topid, muidu võib jääda mulje, et maal on kõige arukamad olendid hoopis hobused.
parkimistsoonid on kaardil näha, see, kus sa olid, on ka teada- milles probleem?
16:56 01.06.2019
stammer (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
kõikidele maalt tulnutele soovitan selle kaardi alla laadida ja siis on parkides kohe näha, mis tsoonis asud ja palju peab maksma.
Kaart: http://kaart.tallinn.ee/Tallinn/Show?REQUEST=Main&bbox=5
40321.6,6586873.9,545537.2,6590373.0&layer=1069&lang
=est&WIDTH=1536&HEIGHT=728
18:18 01.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Öeldud on: kui sõimad, mõnitad kedagi, siis ilmselt kardad teda ja püüad ennast õigustada=puhtaks pesta otsides talle vigu ja põhjendades oponendi ütlusi endale vajalikus-sobivas konstektis. Tuletan meelde: sai vaadatud tahvelarvutist, et kesklinnas on tasuline parkimine laup. kuni 15:00 ja kahjuks ei taibanud edasi uurida ning siis sigines südalinn. Esmaspäeval kontakteerun ( loodan, et õnnestub) tr. teatise annetajatega ja eks siis näis. Antud hetkel on kõik siiski tagantjärele tarkus aga... .
Lugupidamisega T.
20:32 01.06.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Enne linna tulemist eeltööd ei tee, infotahvlitest ja siltidest on suva ja kõik teised on selle veel süüdi ka. Kõik on sulle siin kenasti juba ära seletatud aga inimene nagu ei soovigi aru saada. Terve see Estonia kant kuni Pärnu mnt välja on südalinn ja südalinn on tasuline 24/7.
Järgmine kord jäta auto Pärnu mnt P&R parklasse ja sealt edasi võta takso.
20:41 01.06.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
nu maamiis käitub linnas nagu maal, ja siis solvub kui linnasaksad teda koinivad
20:54 01.06.2019
Nygug (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Maamiis läheb linna ja mõtleb, et ostab mõne raamatu. Läheb siis raamatupoodi ja küsib müüjalt soovitust. Mats Traati tahad küsib müüja? Eieiei, traati mul on ja läheb ära.
20:58 01.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Südalinn vs Kesklinn, lugupeetud, selgitage mulle, maalt ja hobusega, siiani pole nagu ühtegi adekvaatset=korrektset selgitust saanud. Puudulik võime idiootsustest "lennult" aru saada, sorry, minu viga, kindlasti kohe!
Lugupidamisega T.
21:07 01.06.2019
Marko
Re: ekslik parkimine!?
Pane oma kaebusele siis ÕS lingid juurde, mis need sõnad sünonüümideks tunnistavad, aga jäta meid rahule niikauaks kui vastus käes. Tühja vahtu jube palju.
Seda sünonüümiasja oleksid pidanud normaalse sõnastusega esimeses postis mainima, oleks suur mula olemata.
Ega sa seda sõnastanud ei olegi ju :)
Ikka ridade vahelt tuli otsida.
21:22 01.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Vabandan aga nende, mõningaste kaasaelajate postituste najal, tekib tunne, et sõidan-tulen mingisse ( aegkonda ei määratle) röövli koopasse, kus vale toiming-eksimine, maksab mulle elu ja ausalt, imestan isegi---kuidas on võimalik, et mind pole veel risti poodud (palun vabandust= andestust), teema kustutatud või mida iganes. Mina ei julge=pole õigust solvata-mõnitada inimest, keda pole näinud=ei tunne, kes või mis annab TEILE selle õiguse: valitsus, saamatus, oskus pugeda...jne. Andke endale aru, TASUTA LÕUNAID EI EKSISTEERI !!!
Lugupidamisega T.
21:40 01.06.2019
karburaator2 (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
mill. erikoolis=sellist-kirjut. ka õpet.?
23:37 01.06.2019
Marko
Re: ekslik parkimine!?
Tere!
Palun vabandust, aga nende mõningaste kaasaelajate postituste najal tekib tunne, et tulen mingisse (aegkonda ei määratle) röövlikoopasse, kus vale toiming maksab mulle elu ja ausalt, imestan isegi - kuidas on võimalik, et mind pole veel risti löödud, teema kustutatud või mida iganes. Mina ei julge, mul pole õigust solvata või mõnitada inimest, keda pole näinud ega ei tunne, kes või mis annab TEILE selle õiguse? Valitsus, saamatus, oskus pugeda? Andke endale aru, TASUTA LÕUNAID EI EKSISTEERI!
Lugupidamisega T.

Natuke redigeerisin. Tegelikult oli päris palju vaja. Kas sina ka nii kirjutada oskad?
01:51 02.06.2019
vuntSS (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Vahest tahaks mõnele kommentaarile lihtsalt "like" panna ..

Kahju, et ei saa ...
06:54 02.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
seda olen ise ka mõelnud, et mõni kommentaar väärib plusse ja mõni miinuseid.
aga aru ma ei saa, mis pagana vahet on terminitel süda vs kesk, kui tähtsus on parkimistsoonidel- teed omale selgeks, millises tsoonis asud ja vastavalt sellele käitud.
kui eespool toodud kaardi peal on kõik tänavad ja tsooni ilusti näha, tsoonid ka eraldi värvides, siis mida põrgut sa oma kesk vs süda teemal jätkuvalt halad? mine küsi hobuselt, tema ehk teab.
mis aga anekdooti raamatupoest puutub, siis puänt oli selline vastuseks lugemissoovitusele: kas sa mats traati tahad? mats ma olen, aga mitte nii mats, et raamatupoest traati tulen ostma.
08:22 02.06.2019
63amg (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
südalinn,kesklinn on lihtsalt nimi.samamoodi on nimi kirde sai.või keegi arvab,et kirde saia müüakse ainult narvas
08:35 02.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Indellligentne inim.ne pea-bki iga-lpool j.a alati! trahv maks. Võt,a sseda k.ui privileegi ja tunnustust aga mitte kohustust.
10:20 02.06.2019
stammer (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
sai inimesele pandud konkreetne kaart, kus on kõik info olemas, aga no ei, ikka raiub sama: kesklinn vs südalinn. Ikka on veel midagi arusaamatut. Meil öeldakse selliste kohta ilma diagnoosi panemata - raske juhus.
11:10 02.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Lugesin kokku, palju siis antud teemas on osavõtjaid ja... suht vähe, tegin nimekirja mille edastan ning tänan Teid kõikki osavõtu eest: toinoo, Marko (tänan redi...eest), v6sa, maaks ja kogu seltskond. Meil öeldakse ülejäänud seltskonna kohta diagnoosi panemata - raske juhtumi Zombid - oma nime all eksisteerida ei saa, ei taha, ei julge - miks? Oma nahk ikka kallim ja palju julgem kohe mõnitada-sõimata, muidugi on ka asjaliku nõuande-soovituste autoreid, TÄNUD TEILE!
Lugupidamisega T.
11:40 02.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Mis see nimi siia puutub? Leidsid midagi, mille alusel kohtu kaudu moraalse kahju hüvitist saada? IP-aadressi kaudu on võimalik kõik nimed kätte saada. Aga kui sa nii julge oled, siis kirjuta kõigepealt oma nimi siia. Muidu oled hale tühikargaja.

PS! Sulle pole mõtet mingeid nõuandeid anda, sa nagunii aru ei saa või ei taha aru saada. Oled ju ennegi siin foorumis halisemas käinud.
11:51 02.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
"Oled ju ennegi siin foorumis halisemas käinud."

Täiendan. Just nimelt parkimise teemal halisemas käinud.
13:05 02.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! No näe, raske juhtumi Zombid on IGAVESED. Ametlikes teadetes peaksid koht, nimed jne olema üheselt-korrektselt määraletavad ehk südalinn=keslinn ja ei tohiks olla, et keslinnas on parkimine tasuta al. 15:00 laup. kuid südalinnas tasuline ööpäevaringselt näd. päevi arvestamata või siis vastupidiselt määratletuna! Korrektne-ühene määratlemine aitab ka tunduvalt vältida maalt ja hobusega tulnute eksimusi, nagu juhtus minuga (el. Tln-s).
Lugupidamisega T.
13:15 02.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
"Korrektne-ühene määratlemine aitab"

Tallinna kodulehel on väga korrektselt ja üheselt ära määratletud erinevad parkimistsoonid, kesklinn, südalinn, vanalinn, hinnad jne. Seda on sulle siin 100 korda püütud selgeks teha, aga kui pea ei võta vastu, siis ei võta.
Ei olnud see sul esimene kord ja miks ma küll arvan, et ei jää ka viimaseks korraks.
13:26 02.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
hämmastav kivipäisus.
13:57 02.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
siin kaardil on näha, kus on vanalinn ja kesklinn
http://tallinngis.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.ht
ml?id=fbd780aebf784b19b799a073ec3fb6cd


ja siin näeb, kus omakorda veel südalinn.
vali ülevalt kaardikihid, siis vali avalik võim ja võta linnukesed kõikidest kastidest välja arvatud asumite piirid. siis klikid piiride sees olevatele asumitele ja näed nende nimesid.

http://kaart.tallinn.ee/Tallinn/Show?REQUEST=Main&WIDTH=
1366&HEIGHT=613


14:03 02.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
siin näiteks pärnu linnaosad. ja enamikes linnades on omad linnaosad. maalt tulnule on see tõesti arusaamatu, et linnas sees on veel mingid linnaosad. milleks, küsib ta...

♦ Vana-Pärnu linnaosa
Vana-Pärnu elamupiirkond

♦ Ülejõe linnaosa
Ülejõe elamupiirkond

♦ Rääma linnaosa
Niidu ettevõtluspiirkond
Rääma elamupiirkond

♦ Tammiste linnaosa
Tammiste puhkepiirkond

♦ Kesklinna linnaosa
Kesklinna teeninduspiirkond
Eeslinna elamupiirkond
Ranna puhkepiirkond
Papiniidu ettevõtluspiirkond
Mai elamupiirkond

♦ Raeküla linnaosa
Raeküla elamupiirkond
16:05 02.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Lugupeetud kivipeakesed-zombikesed, katsuge nüüd aru saada ja nimelt: olime juba päeval seal parklas, toimus laste kontserdi peaproov ja kuna oli vahepeal tsipa aega siis Kangem-pool vaatas tahvlist järele ning parkimine lubatud keslinnas tasuta 15:00 alates laup, rõõmustas meid väga (lapselapse kontsert algas õhtul). Kuna kasutame kesklinna mõned korrad aastas siis ei tulnudki meile üldse pähe uurida piirkondi-rajoone-linnaosade tariifide kaarte jne. Selline vahva-tore teade tasuta parkimise kohta, saigi mulle komistuskiviks. Aga häirib ikkagi kesklinn vs südalinn, korrektne peaks olema ikkagi kesklinn=südalinn.
Lugupidamisega T.
16:23 02.06.2019
AaduPluss (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Halehumooriliselt, tõsine meelelahutus. :)
16:55 02.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
see, et sind häirib kesklinn või südalinn, on sinu probleem, aga linnas on niimoodi aastate jooksul piirkonnad välja kujunenud ja kui on soovi neid muuta või võrdsustada, kandideeri linnapeaks.
minu arust on ka iga tasulise parkla märgil kirjas päevad, nädalad ja tunnid, millal on tasuline, tasuta jne.
ka siinsel märgil on kõik selgelt kirjas.
https://goo.gl/maps/vvQDfEHFqt57rUop9
17:32 02.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
"Aga häirib ikkagi kesklinn vs südalinn, korrektne peaks olema ikkagi kesklinn=südalinn."

No selge. Loodan, et edaspidi pargid kiusu pärast südalinna, jätad maksmata ja taod rusikatega vastu rinda: "Kesklinn on sama, mis südalinn, kesklinn on sama, mis südalinn, kesklinn on sama, mis südalinn".
18:25 02.06.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
18:09 03.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! MATSID jäävad MATSIDEKS ! VIIMNE RELIIKVIA !
Lugupidamisega T.
18:34 05.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Lugupeetud zombikesed- kivipeakesed- matsikesed ja muidugi kõik, meie rahvas kaasaarvatult! Nagu lubatud siis olingi esmaspäeval ühisteenustes, palve-avaldus TR-kviitungi tühistamiseks, kena neiu aitas selle valmis teha ja... . Sealt maalt nüüd "puhkus" 30 päeva kuid on olemas ka neiu soovitus park. TR. ära maksta enne maksutärmini kustumist. Olen oma tahtmatu-inimliku eksimise eest linnale valmis tasuma aga kolleegid ütlevad: ära jama, nigu maksad-oled kurjategija, raha sulle tagasi ei anta, oota kuni saad siis - + vastuse. Vahemärkus: hoolimata sellest, et sündmuspaiga aadress oli vale, tehti kolleegile pädev väärtegu (tõsi, ei puutu hetkel asjasse) ja nüüd juba ka mina ei tea kuidas olla-toimida, maksaks aga... .
Lugupidamisega T.
19:06 05.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Kas tõesti pole kellelgi soovitusi-nõuandeid maalt ja hobusega kaasmaalasele, võimalikule eestlasele, halastage ja ärge pidage viha, ikkagi inimene ( Me oleme Tallinast- me maksame).
Lugupidamisega T.
19:35 05.06.2019
qp-zombi (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
See oligi südalinna müstiline ala. Vaielda pole erilist mõtet. Ka mina maksin TR südalinnas Lennuki tn oma tädi maja ukse ees. Arvasin samuti, et eramaa, ma ju maalt ja muulaga. Vähemalt pole majal kohustust lund rookida.
19:36 05.06.2019
stammer (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Mis soovitusi veel vaja on? Lugesin Teie eelnevaid teemasid ja see pole mitte esimene parkimisalane "ämber" , ega ju? Kui linnas hakkama ei saa, siis on ainus soovitus ühistransport.
20:26 05.06.2019
õiguslikult on asi nii (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
"kuid on olemas ka neiu soovitus park. TR. ära maksta enne maksutärmini kustumist."
Kui oled haldusakti vaidlustanud, ei pea midagi maksma.
Sama trikki kasutavad ka inkassod nt. Kui saavad aru, et asi võib minna kohtusse ja nad ei saa oma 5x ebaseaduslikku nõuet kätte, "soovitavad" nad tavaliselt "hea tahte märgiks" kasvõi 10 EUR ikka maksta.
Selle maksmise korral olete KOGU nõude omaks võtnud, olgu see kasvõi 10x lubatud nõudest suurem. Nüüd pole enam midagi teha- te olete maksnud nõude viitenumbriga 10 EUR ja tfgasiteed pole- kogu mahus olete omaks võtnud, kuna te ei vaidlustanud nõuet vaid tasusite vabatahtlikult- seega asusite nõuet täitma..
Sinu toodud näitel "sündmuspaiga aadress vale" on kogu materjal õigustühine. Piisab vaid paragrahvi valest lõikest materjalides ja kogu kaust kuulub tühistamisele, rääkimata aadressi mittesobivusest.
Menetluses tehtud mistahes viga tühistab kogu jandi.
1/2 protokolle, otsuseid jms on aga vigased.
20:37 05.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Kui sa kogemata kiirust ületad, kas siis ütled ka, et see oli ekslik kiiruseületamine. Palun tühistage TR.
10:09 06.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Tänud vastanuile! Nipiga küsimus, see kiiruse ületamise kohta aga vastake ise. Lp. hr. õiguslikult on asi nii, kui on viitsimist siis (F-vaba teema) vaadake minu postitusi: palun kõigil tõusta...05.03.18 ja kuidas teile meeldiks see...30.04.17, kus kod. T pöördub nii menetleja kui ka hiljem koht. org. poole nim. viga parandada, asi tühistada või mida iganes. Lõpptulemuseks kujunes ikkagi: kahjuks polnud raha advokaadi palkamiseks, "Asi aegunud", menetleja Ravil Khair Al Din, unustas" kod. T-d teavitamast menetluse tulemist kuigi lubas seda teha jne, järjekord pole vast nii oluline ja pole nimetatud ka kõiki fakte-elemente. See on nüüd küll tsipa teine teema kuid...kod. T jaoks ilmselt aegumatu.
Lugupidamisega T.
19:34 16.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Olen sunnitud antud teemat uuesti puudutama, sest ma pole saanud kirjalikku vastust-selgitust oma kirjaliku vaide esitamisel ühisteenustele antud nö eksimuse suhtes parkimisel eelnevalt toodud aadressil kus kesklinnas oli laup.15:00 alates lubatud tasuta parkimine. Kuna kesklinn vs südalinn pole juriidiliselt vastuvõetav siis olekski huvitav teada=aru saada, et kas on juriidilise eksitusega tegu ehk kesklinn=südalinn ja vastuolulisena VANALINN vs südalinn-kesklinn. Kuid samas kas on võimalik, et ühisteenuste sekr.neiu viskas mu kirj. taotluse, park. trahvi korrigeerimiseks, peale minu lahkumist nö "hakkijasse" ja ma ootan lihtsameelselt omale vastust=selgust mind huvitavas-häirivas küsimuses. Ja loomulikult tiksub "kell" mis loeb protsente minu lihtsameelsuse-usalduse arvelt-"kust need miljonid muidu tulevad". Lp. neiu, palun lugupidamist minu ja minu pere suhtes ja palun fikseeritavat=juriidiliselt arvestatavat vastust minu nö väidetava eksimise-eksimuse suhtes. Antud palve saadan loomulikult ka ühisteenustele eraldi adresseeritult. Tänud!
Lugupidamisega T.
20:20 16.06.2019
puhkusel riigiametnik (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
vabandame herr toinoo, kuna paljud inimesed puhkusel, läheb teie vaidega veel natuke aega,samas pole veel möödunud 30päeva, seega rahu ja kannatust
20:37 16.06.2019
........... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Kdn. toinoo ei tea, et riigi ja koh. omav. ametnikel on 30 päeva aega vastamiseks. Selline on seadus.
00:11 17.06.2019
30-nest päevast (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Saab ka 5 päevaga kui joonistada asi teabenõudeks. Kõnesoleval juhtumil: "Käesoleva teabenõudega nõutakse välja õigus- ja haldusaktid millega on määratletud parkimistsoonide täpsed piirid süda- ja vanalinnas koos vastavate jooniste ja skeemisega. Kõnesolev teabenõue esitatakse seoses minule väljastatud haldusdokumendi nr xxxx vaidlustamisega Harju maakohtus" vms.
Sellisele küsimusele tuleb vastata 5 tööpäeva kooksul või esitajale esitada põhistatud otsus tähtaja pikendamise osas.
Kui nüüd nad leiavad otsusest kasvõi komavea, nad tühistavad otsuse ja esitavad samas ka nõutud dokumendid, sest nad on seda Avaliku teabe seaduse alusel kohustatud tegema!
23:51 17.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Sain as Ühisteenused M-aadressi kätte, kirjutasin oma arvamuse-mõtted, nime, M-aadressi ja saatsin aga..., nõuti ettevõtte nime ja seda mul muidugi pole. Tundub, et polegi nii lihtne sellise firmaga suhelda, eks homme siis helistan.
Lugupidamisega T.
09:47 18.06.2019
Ettevõtte nimest- miks küsitak (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Nad kontrollivad, kas oled õigusbüroo end esindama pannud, tegelikult on nad kohustatud vastama suva kodanikule.
Vaatame, kuidas asi tegelikkuses, mitte kellegi suva seisukoha alusel on:

AVALIKU TEABE SEADUS

§ 1. Seaduse eesmärk

Käesoleva seaduse eesmärk on tagada üldiseks kasutamiseks mõeldud teabele avalikkuse ja igaühe juurdepääsu võimalus, lähtudes demokraatliku ja sotsiaalse õigusriigi ning avatud ühiskonna põhimõtetest, ning luua võimalused avalikkuse kontrolliks avalike ülesannete täitmise üle.

§ 3. Avalik teave

(1) Avalik teave (edaspidi teave) on mis tahes viisil ja mis tahes teabekandjale jäädvustatud ja dokumenteeritud teave, mis on saadud või loodud seaduses või selle alusel antud õigusaktides sätestatud avalikke ülesandeid täites.

§ 4. Avalikule teabele juurdepääsu võimaldamise põhimõtted

(1) Demokraatliku riigikorralduse tagamiseks ning avaliku huvi ja igaühe õiguste, vabaduste ja kohustuste täitmise võimaldamiseks on teabevaldajad kohustatud tagama juurdepääsu nende valduses olevale teabele seaduses sätestatud tingimustel ja korras.

(2) Teabele juurdepääs tuleb tagada igaühele võimalikult kiirel ja hõlpsal viisil.

§ 15. Teabevaldaja kohustus abistada teabenõudjat

(1) Teabevaldaja on kohustatud selgitama teabenõudjale arusaadavalt teabele juurdepääsu korda, tingimusi ja viise.

(2) Teabevaldaja ametnik või töötaja on kohustatud igakülgselt abistama teabenõudjat teabenõude esitamisel ning teabenõudjale vajaliku teabe, selle asukoha ja teabenõudjale sobivamate võimalike juurdepääsuviiside väljaselgitamisel.

(3) Teabevaldaja ametnik või töötaja, kellel ei ole pädevust teabenõuet täita, on kohustatud viivitamata juhatama teabenõudja ametniku või töötaja juurde, kellel on vastav pädevus, või edastama viivitamata kirjaliku teabenõude nimetatud ametnikule või töötajale.

(4) Kui teabenõudest ei selgu, millisel viisil või millist teavet teabenõudja soovib, peab teabevaldaja teabenõude täpsustamiseks võtma teabenõudjaga viivitamata ühendust.

§ 18. Teabenõude täitmise tähtaeg ja menetlustähtaegade arvestamine

(1) Teabenõue täidetakse viivituseta, kuid mitte hiljem kui viie tööpäeva jooksul.

(2) Kui teabenõuet ei ole võimalik teabenõudja esitatud andmete puudulikkuse tõttu täita, siis teavitab teabevaldaja sellest teabenõudjat viie tööpäeva jooksul teabenõude täpsustamiseks.

(3) Käesolevas seaduses sätestatud teabenõude menetluse tähtaegu arvestatakse alates teabenõude registreerimisele järgnevast tööpäevast.
17:28 18.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Sain vist aru lp./ettevõtte nimest-miks küsitak/ ja..., täna oli postkastis teave otsuse kohta mis langetati 06.06.19 ning südalinn oli kindlalt eristatud kesklinnast ( peab vist harima ennast uuesti minema), vanalinna olemus ??? , kurat seda teab aga eesti keelega on küll midagi lahti aga.. . Mulle saadetud vastuses on must-valgel : puudus park. kell!!!, minu varjat. kaamera näitab, et ma panin kella !!! MIDA KÜLL TEHA? annan alla, maksan need kuldaväärt juurikad ja ehk õnnestub edaspidiselt MEIE PÄID vältida aga tänud! VARASTATUD DOLLAR ON TOPELT VÄÄRT, kui ei usu-kontrollige!
Lugupidamisega T.
19:02 18.06.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Moderaator võiks selle erikooli kasvandiku segased kirjatükid ära kustutada. Mis emakeele mõnitamine see siin käib?
Foorumi reeglid:
1. Foorumis on KEELATUD:
e. Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
20:09 18.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
"kurat seda teab aga eesti keelega on küll midagi lahti"

Lugedes sinu postitusi, siis pole kahtlustki, et on. Pead end käsile võtma.

"minu varjat. kaamera näitab, et ma panin kella"

Mida sa sellest kellast sinna panid, kui teadsid, et on tasuta parkimine?

20:57 18.06.2019
63amg (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
segane lugu läheb aina segasemaks
21:13 18.06.2019
... (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
91 postitust ühe segase seikleja parkimisteemadel. tase.
19:02 19.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! Zombikesed, teil jälle tööd ja lusti. Usun, et MEIE PEAD kiidavad teid "ausalt" väljateenitud "tasuga". TAARA AVITA !
Lugupidamisega T.
19:34 19.06.2019
63amg (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
milleks selline postitus vajalik on
20:49 19.06.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Seda erikooli kolmanda klassi õpilase teksti on vähemalt minul lausa lausa valus lugeda.
20:58 19.06.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
saage aru, on haigusi mis ei allu tänapäeva meditsiinile, selliseid ravib ainult haud, nii et kannatust seltsimehed
00:29 20.06.2019
Marko
Re: ekslik parkimine!?
Lugupeetud toinoo, palun vaadata minu 1. Juuni postitust ja järaldused teha!
See on viimane hoiatus!
17:20 20.06.2019
toinoo
Re: ekslik parkimine!?
Tere! "... mind võib aidata ainult tilgake bensiini..."-- Bulgakov--" MEISTER ja MARGARITA". Soovitan soojalt, väga hariv teos.
Lihtsalt T.
17:50 20.06.2019
Marko
Re: ekslik parkimine!?
Hea raamat on. Ma sain just praegu aru, et lugemus ja haritus ei pruugigi sünonüümid olla :(
18:16 20.06.2019
ooinot (registreerimata)
Re: ekslik parkimine!?
Ja mina sain aru, et Marko "viimane hoiatus" on tühipaljas sõnakõlks, mis ei maksa midagi. Mis ajast pannakse kirjaniku nimi sidekriipsude sisse?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.